Şimdi Ara

ÖİV Artışının Kampanyalı Kullanıcılara Yansıtılması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
966
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, normalde TT'ye 24 ay boyunca her şey dahil 61 TL'ye taahhütlü internet kullanıyorum. Bu ay gelen faturaya baktığımda 62.25 TL olduğunu gördüm. Arayıp sorduğumda ÖİV'de 2018 itibariyle yapılan artışın (%5'ten %7.5'a) faturaya yansıtıldığını öğrendim. Fakat bu doğru bir uygulama mı? Çünkü ben taahhütümü verirken sabit bir fiyat üzerinden veriyorum. Tutar ufak da olsa önemli olan buradaki zihniyet.

Sanırım benzer durumda bir çok kişi vardır, başka yerde konuyla ilgili bilgi bulamadım. Sanırım kimse farkında değil ya da tutar ufak olduğundan önemsememiş.

• Ses etsen ne fark edecekki devlet anamızı ağlattı yetmedi yakında maaşları göremeden vergilere yatıracaz verdiğim vergileri helal etmiyorum.
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    Burada bir devletin vergide yaptığı artış bir de TT'nin yaptığı uygulama söz konusu.

Devletin yaptığının zaten kabul edilebilir bir yanı yok fakat bu ayrı bir tartışma konusu. Benim dikkat çekmek istediğim şey TT ile sözleşmeyle 2 sene taahhüt verip karşılığında her şey dahil sabit bir fiyata anlaşıyorum fakat TT bir şeyi bahane ederek fiyatı değiştiriyor. Bu doğru ya da sözleşmeye uygun bir uygulamama mı?

Eğer böyleyse sabit fiyatın hiç bir garantisi yok yarın obürgün kafalarına göre yine değişebilirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fuzbing

Burada bir devletin vergide yaptığı artış bir de TT'nin yaptığı uygulama söz konusu.

Devletin yaptığının zaten kabul edilebilir bir yanı yok fakat bu ayrı bir tartışma konusu. Benim dikkat çekmek istediğim şey TT ile sözleşmeyle 2 sene taahhüt verip karşılığında her şey dahil sabit bir fiyata anlaşıyorum fakat TT bir şeyi bahane ederek fiyatı değiştiriyor. Bu doğru ya da sözleşmeye uygun bir uygulamama mı?

Eğer böyleyse sabit fiyatın hiç bir garantisi yok yarın obürgün kafalarına göre yine değişebilirler.

Ancak bu durumda sende tüketici kanunlarına göre hiçbir cayma bedeli ödemeksizin aboneliğini iptal ettirebilirsin
  • helsloot kullanıcısına yanıt
    Ben de öyle düşünüyorum taahhütü TT tarafı bozmuş oluyor. Yani ortada garip bir durum var.

Benzer durumda olanlar yazarsa daha net anlaşılır. Dediğim gibi tutar çok ufak, TT bunu müşteriye yüklerim diye düşünmüş muhtemelen fakat yüz binlerce taahhütlü kullanıcı düşünüldüğünde ortaya çok büyük rakamlar çıkıyor.
  • turk telekom bizim vergımızı mı odeyecekdı tabıı karını dusurmemek ıcın kullanıcıya yansıtacak

yatırım yapmadıgı halde batan bir firma :)
  • online işlemlere giremiyorum fatura detayını görmek isterdim. ben de şüphelendim valla. tüketici hakları işe yarar mı acaba
  • fuzbing kullanıcısına yanıt
    İmza attığınız taahhütnameyi okuyun.
  • cormen kullanıcısına yanıt
    Okuduk özel bir şey yok bu hususta fakat şu maddeler var;

- Yukarıda belirtilen ücretlere %18 KDV ve %5 ÖİV dahildir.
    - Yukarıdaki tabloda yer alan kampanyalı fiyatlar tabloda belirtilen kampanya süresi boyunca geçerli olup bu tarihten sonra hizmetlerin yürürlükteki tarifesi uygulanacaktır.
    - Abone tarafından yukarıdaki tabloda özellikleri belirtilen tarifelerden birinin seçilerek "Abonelik Sözleşmesi" imzalanması suretiyle 24 ay boyunca iş bu kampanyada belirtilen hizmetlere Abone olma taahhüdünde bulunulması ve bu taahhüde uygun davranılması koşuluyla, yukarıda belirtilmiş olan hizmetlere ait tarife paketlerinin kampanyalı fiyatı alınacak ve kampanya süresinden sonra yürürlükteki internet tarifesinden ücretlendirilecektir.

Yani benim düşündüğüm gibi ben taahhüt verirken fiyat garantisiyle verdim. TT'nin bunu kafasına göre arttırmaya hakkı yok.

• + 1,5 TL zam var bende. E-devletten bakabilirsiniz. TürkNet'te durum nedir acaba?
  • phorever kullanıcısına yanıt
    Turknet ön ödemeli olduğu için ocak faturasını yeni vergiye göre ödedik. Telefondaki indirim ile internetteki zam kafa kafaya geldiği için toplam tutar değişmedi.
  • ben de şimdi faturayı online işlemlerden kontrol ederken fark ettim, taahhütlü kullanıcıyım; benim faturada 1.25 TL civarında artmış, taahhütlü kullanıcıların zamdan etkilenmemesi gerekiyordu, saçmalık resmen. Sabit fiyata anlaşıyoruz, zam olduğunda taahhütlü kullanıcıların etkilenmemesi gerekiyor, şimdi kimi kime şikayet edeceğiz elektrik faturasına bakıyorum 66 TL elektrik tüketim bedeli var, ödenecek fatura 127 TL! Vergi adı altında vatandaşın parasını gasp etmeye devam edin bakalım, 1 kuruş bile olsa hakkımı helal etmiyorum, elimizden başka bişey gelmiyor! durmak yok, soyulmaya devam!
  • Baktım kimse sallamıyor ben de ödedim faturayı.

Herkes koyun olursa tabii ki bu tip şeyler normalleşir.
  • Dr. Boone kullanıcısına yanıt
    Bende diyorum niye değişiklik olmadı. Eğer bir değişikliğe neden olsaydı TürkNet zam yaptı derlerdi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • plusnettr P kullanıcısına yanıt
    Ortalık yıkılırdı o zaman
  • Dr. Boone kullanıcısına yanıt
    Evet. O kadar çok sorunlu müşterisi var ki memnun müşteri de korkudan yazamıyor fanboylukla şuçlanırım diye.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.