Şimdi Ara

Ohh! İçimin Yağları Eridi.. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
0
Favori
13.374
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
95 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bence sadece senin çevrendeki bir kaç kişinin işleri pek yolunda gitmemiş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cryin

aynen 100 binlik araç haftaya 50 bin

50 çok 20 bine düşecek. Bekleyin arabası olmayanlar elbet birgün araba sahibi olacaksınız Ohh! İçimin Yağları Eridi.. 

• Talep, araç azlığından ve ihtiyaçtan dolayıydı.

• ikinci el fiyatlarını sıfır fiyatları belirler. bunu hala anlamayan insana ben artık üzülmem. yapacak bir şey yok.

• Ohh! İçimin Yağları Eridi..

Başlık bu capsi betimledi Ohh! İçimin Yağları Eridi.. 

• Gizem.ipek G kullanıcısına yanıt

Hocam bakıp bakıp gülersin niye kapatıyorsunuz ben güldüm şimdi papatya Ohh! İçimin Yağları Eridi.. 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pazarçarı -- 30 Kasım 2020; 3:35:8 >
  • piyasanın en yüksek döneminde toyoya hyundai gibi markalarda kuyruk vardı hatta bize arç bulun 2 katını verelim diye mallar ağlaşıyordu

bazen iyi ki markalar insanları bu kadar öpüyor yoksa bu pahalılık da bile herkeste 2 araba yollar dolu yol dar sıkıntı tonla bir de vergiler olmasa millet yemez içmez hava için 10 tane jip alır kapıya koyar bu yamyam millet

• karaborsa doyduysa zaar

• Bu durum ucuz araba satacakları manasına gelmiyor maalesef. Kimse burnundan kıl aldırmıyor.

Şu da bir gerçek; kendine araba ayarlamadan satan kişi, sattığı arabayı alamıyor.

Genel olarak çoğu araba 1 yılda 1 kat ve daha fazlasını üzerine koydu. 50 birimlik bir arabanın üstüne 1 kat eklemesiyle 100 birimlik aracın üstüne 1 kat eklemesi bambaşka bir olay. Sırf bu durumdan dolayı fiyatlara yetişemiyorum ki.

Kendimden örnek vereyim; 1 yıl önce 50.000 tl ye aldığım 2012 model full paket Punto aracım şu an 100.000 ₺ ediyor. Sıkıntı şurada 1 yıl önce 45.000 ₺ daha ekleyip 95.000 ₺ ye 2016-2017 model 1.6 cdti 136 hp lik Astra sedan alabiliyordum. Şuan aynı araba 180.000 ₺ ediyor ki en az 80.000 ₺ eklemem gerek.

Yani benim alım gücüm önceki yıla göre 2 katına çıkacak ki bende geçen sene gibi bu arabayı alabileyim. Bu durum ücretli çalışan çoğumuz için imkansız bir olay.

Araba alan biri olarak geldiğim durum bu. Hiç almayıp da düşecek diye bekleyenin Allah yardımcısı olsun.

• Cüzi bir miktarda düşüş var. Mantıklı olan araç alınmaz . 5 yaşındaki araca sıfır yazan aptallardan sakın arac almayın

• Galeriler kredilerle ikinci elleri mi topladı nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: orcnd

ikinci el fiyatlarını sıfır fiyatları belirler. bunu hala anlamayan insana ben artık üzülmem. yapacak bir şey yok.

Bizde tam tersi oluyor reis ikinci el fiyatlari sifiri belirliyor Ohh! İçimin Yağları Eridi.. 

• Banka faizleri yine aylık bazda 2 lere yaklaşsın görürüm ben ev satanlarla araba satanları faizin geçmiş aylar 0.9-1.1 arasında olmasından dolayı krediyle ev araba alımı tavan yaparken araba stoklarıda pandemi ve galerici stoklarıyla azaldığı için 2.el ve 0 arabalar uçtu.Faizin artmasıyla talep azaldıkça fiyat azalıcaktır ama yine faiz arttığı için ödenen ücret artacak acayip bir döngü var ülkede.

• Kış sezonu her ürünün satış oranı düşer. Hatta fiyatlar da birazcık düşebilir. Örneğin 3+1 daire fiyatları yaz ve sonbahar 300 bin TL diyelim şu an 275 bin TL ye satılır. Aynı şekilde otomobil piyasası da böyle. Ama bu düşüş öyle yarı fiyatına olmaz en fazla can çatlasa taş patlasa %20 düşer. Satan satar alan alır. Ama bu fiyatlar Nisan Mayıs gibi tekrar yükselişe geçecek. Geçen senede böyle oldu ki hemen hemen her sene bu böyledir.

Ama şu da var. Senin galerici ya da al satçı arkadaşların ya seni kekliyor ya da işi bilmiyorlar. Ya da gerçekten piyasayı takip etmiyorlar.

O piyasayı düşürmek için ÖTV düşecek, sıfır araba üretimi hızlanıp piyasaya sürülecek, belli oranda teşvikler sağlanacak, gerekirse 1 sene MTV alınmayacak, eyyy'li başlayan hitaplardan vazgeçilecek gibi gibi...

• Bu vergi ve döviz kuru varken araba fiyatları düşmez, hayal görmeyin.

• Ne sandınız.

Ekonomi de bunun ismi doygunluktur

Talep karşılandı. Fiyatlar ortada. 5 aya avruapda hayat normale dönecek büyük oranda ve araba satışları eski haline gelecek yani araç üretimi artacak.

Trye araba gelecek. O çakallar da banka borcunu ödemek için zarara satacak

• bundan sonra o sitede acil diye dusuk fiyattan cok ev araba ilani goruruz. İflaslar odenemeyen krediler vs yazik insanlara. Ama firsattan istifade 450binlik eve 900bin cekenlere 50bin etmeyen arabaya 110bin cekene asla uzulmem. Normal zamanda arabasina guvenemeyip ilan acmaya utanan adam catir catir fiyat cekmis geciniz bu isleri. Son 1 senede iyi keriz silkelendi ne yazikki.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.