Şimdi Ara

Öğretmen ilk Görevin Doğu da mı yapar?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
3.573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar kız arkadaşım için soruyorum. Öğretmen olmak istiyor. İlk görevini doğu da yapması zorunlu mu ? doğu da yapmaması için neler gerekli?

• İlla doğu vilayetlerinde yapması gerekmiyor. Batı vilayetlerinin köy kasaba kısımları da şark görevi sayılıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • yolunubulacak kullanıcısına yanıt
    Peki istediği yerde görev yapmak için ne yapılmalı? Mesela istanbulda. Evliyse falan bi etkisi oluyor mu?

• hardhungry kullanıcısına yanıt
    Evli olduğu kişi memursa birbirlerine tabi olabilirler ama mesela ben hakimim karım öğretmen o bana tabi oluyor. Hiyerarşik bir düzeni var yani

Sende memur olursan 1 2 seneye ayarlıyorlar senin tahinin olduğu yere
  • Normalde batıda doğu görevi olan yerler var ama son zamanlarda çok azaldı . Hatta bazı iller belirlediler doğuda sadece onlara atama oluyor .
    Şu an büyük bir birikme var batıda .
    Doğuda yapmaması imkansız gibi .
    Büyük ihtimalle de çok uzun bir süre doğudan gelemez .
    Yakın akrabalarım , ablam ve enişten öğretmen olduğu için biliyorum. Batıda çok fazla birikme var . Ablam batıya gelmek için kaç sene bekledi. Artık o imkan da yok .

• Ben memur değilim. Özelde çalışıyorum. Nasıl olacak çalıştığım bir yer var eşimle ayrı şehirlerdemi olacağız yani bunun bir çözümü yokmu?

• ayetulkubra kullanıcısına yanıt
    Peki kpss de falan yüksek not alsa falan istediği yerde başlayamıyor mu göreve bunun gibi bir şey yok mu?

• Ya da istediği yerde göreve başlaması için ne yapması gerekiyor? Böyle bir imkan var mı?

Ne kadar yüksek alırsa alsın , çok zor . Çünkü batıda boş yer çok az . Ama şöyle bir şey var :
    İstanbul doğu görevi sanırım . Belki orda başlayabilir. Biraz branşa da bağlı. Sınıfçıysa doğudaya gider bir on yıl da zor gelir . Ama ingilizce , din falan boşluk olabilir.
    Ama oldukça sıkıntılı. Ablamın eş durumundan biliyorum. Bazı arkadaşları kaç yılda istediği yere gelemedi .
    Sizin hangi branş ?

• ayetulkubra kullanıcısına yanıt
    Türkçe öğretmenliği

• Bu İstanbulda görev yapan genç öğretmenler nası yapıyor? Torpille mi, şans mı. Yoksa başka bişeymi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.