Şimdi Ara

ÖĞRENCİLER , MÜDÜRDEN vs. DAYAK YERSE KARŞILIK VEREBİLİRMİ... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
1.172
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Rica ederim yardımcı olabildiysem ne mutlu bana
  • Ayrıca şunuda belirteyim kamu görevlilerinin ellerindeki yetkiye güvenerek vatandaşa ızdırap çektirmelerine tamemen karşıyım. Bu geri kalmış yönetim anlayışının bir sonucudur. Onlar vatandaşa hizmet için bulundukları yerdeler başka bir durum asla söz konusu olamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tendürek -- 8 Nisan 2008; 17:45:48 >
  • İstersen ağzını burnunu kır. Hayvanmı öğretmenmi o. Dayakla eğitim mi olur?
  • Gerek yok beyler karşılık vermeye ben müdürden kaç kere dayak yedim hiçbişey yapmadım yumruk attıkça gülüyorum Okulunuz bitsin diplomayı alın ondan sonra gidin karşılığını verin öbür türlü olan yine sizin zararınıza okuldan atarlar sizi çok rahat
  • quote:

Orjinalden alıntı: yakup13

quote:

Orjinalden alıntı: Tendürek

Yakup13@

1- Fiili saldırıda bulunan bir kamu görevlisi kanunun kendisine vermiş olduğu yetkinin dışına çıkmış demektir. Bu bir suçtur. Yapılacak soruşturma neticesinde kendisine uygun disiplin cezası verilir, ayrı olarak adli yargı sürecide başlatılabilir.
    2- Refleks olayına gelince bu konudan haberim yok ama bu dediğin bilimsel bir bilgiyse ispatı halinde karşılık veren kişi sanırım suçlu bulunmaz. Suçlu bulunsa bile alınan ceza sana vuranınkinden düşük olur.
    3- Bir devlet memuru özel yaşamıda dahil olmak üzere kanunlara saygılı olmalıdır. Kanunların kendine verdiği yetki sınırlarını aşmamalıdır. Eğer böyle bir durum söz konusuysa devlet memuruna verilen ceza devlet memuru olmayanlara göre daha ağırdır. Örnek vermek gerekirse bir kişi bir başkasına fiili saldırıda bulunup 1 ay ceza alabilir ama fiili saldırıda bulunan kişi devlet memuruysa 2 ay ceza alır. (rakamlar örnektir.) Aynı şekilde devlet memuruna karşı suç işleyen biri normal bir vatandaşa karşı işlediği cezadan daha ağır ceza alır. (Benim bir düğmem 6 aydan başlar sözü burdan gelir.)
    4- Nefsi müdafa demişsin şimdi nefsi müdafayı tanımlamaya çalışayım; Kişi saldırı altındayken karşılık vermekten başka çaresi kalmamışsa bu nefsi müdafadır. Fakat bir kaç önemli faktör var, eğer can güvenliğin tehdit altında değilse ve içinde bulunduğun durumdan kurtulman söz konusuysa bu nefsi müdafa değildir (Ö: sana saldırandan kaçıp kurtulma şansın varsa bu nefsi müdafaya girmez) aksi halde "tahrik veya ağır tahrik" söz konusudur.

Sözdeözne@

-Yukarıda yazdığım 1. madde senin içinde aynen geçerli
    ek olarak;
    -Mp3 çalarına yıl sonuna kadar el koymaya hakları yok
    -Hukuki bir süreç başlatıcaksan yani müdürü şikayet ediceksen müdürün sicil amirine dilekçe ile başvurman gerekir. Müdürün sicil amiri bağlı bulunduğunuz milli eğitim müdürlüğünün müdürüdür.
    -Dayının bulunduğun okulda görevli olması hukuk açısından bişey ifade etmemektedir.

çok teşekür ederim bunu bekliyordum

kuramsal olarak dogru tespit lakin ozel hukuk iliskileri acisindan pekte bu kadar yuzeysel olusmuyor olaylar. kati surette karsilik vermemeniz lazim ki hukuki surec daha saglikli olsun burada genel hukuk kaidelerini bir cok yonetmelik farkli mecralara yonlendiyor acikcasi en dogru bilgiye ulasmaniz icin yuksek mahkemelerin onama ve bozma kararlarini incelemek gerekir.kurnaz bir avukat karsiniza geldiginde iddia makami olarak siz buyuk ihtimal lise(18 yas alti olacaksiniz) ve isler memura karsi talebe islerinde turkiyede biraz orfi ve ortbasa olanakli olusuyor mamafih en akilli davranis siddet kullanan ogretmene hukuki haklarinizi hatirlatmak olacaktir.bu arada bu iliskide siddetin tanimi cok daha yuzeysel algilanmakla birlikte korkutma,sovme ve hayali hukuksal dayanaklar olusturup ogrencileri kandirmakta ogretmenlere karsi kullanabileceginiz hukuksal haklarinizdir.

dipnot:ornek;okullarda jole kullanimi yasaklanamaz.yuksek mahkemenin bu yonde aldigi kararlar mevcuttur.

• quote:

Orjinalden alıntı: Jolly_RogeR

Gerek yok beyler karşılık vermeye ben müdürden kaç kere dayak yedim hiçbişey yapmadım yumruk attıkça gülüyorum Okulunuz bitsin diplomayı alın ondan sonra gidin karşılığını verin öbür türlü olan yine sizin zararınıza okuldan atarlar sizi çok rahat

Karşılık verip vermeme konusuna bişey demiyorum ama sürekli alttan alarak, birşeyler yapmaktan korkarak ancak böyle insanlara cesaret vermiş olursunuz. Bir lise öğrencisinin ailesinin desteği olmadan bu işlerle uğraşması biraz zor o yüzden bu konuda görev ailelere düşüyor. Kendi fikrim insan haksızlığa uğradığını düşünüyorsa sonuna kadar yasal olarak hakkını aramalı. Okuldan atılma işi de biraz zor, eğer saldırıda bulunan öğretmen, müdür vs. suçlu bulunursa okuldan atılmak gibi bir durum söz konusu olamaz çünkü ortada okuldan atılmasını gerektirecek bir suç olmaz.

• Veremez. Böyle soru mu olur ya. Yok bir de verseydi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ravunos
    kuramsal olarak dogru tespit lakin ozel hukuk iliskileri acisindan pekte bu kadar yuzeysel olusmuyor olaylar. kati surette karsilik vermemeniz lazim ki hukuki surec daha saglikli olsun burada genel hukuk kaidelerini bir cok yonetmelik farkli mecralara yonlendiyor acikcasi en dogru bilgiye ulasmaniz icin yuksek mahkemelerin onama ve bozma kararlarini incelemek gerekir.kurnaz bir avukat karsiniza geldiginde iddia makami olarak siz buyuk ihtimal lise(18 yas alti olacaksiniz) ve isler memura karsi talebe islerinde turkiyede biraz orfi ve ortbasa olanakli olusuyor mamafih en akilli davranis siddet kullanan ogretmene hukuki haklarinizi hatirlatmak olacaktir.bu arada bu iliskide siddetin tanimi cok daha yuzeysel algilanmakla birlikte korkutma,sovme ve hayali hukuksal dayanaklar olusturup ogrencileri kandirmakta ogretmenlere karsi kullanabileceginiz hukuksal haklarinizdir.

dipnot:ornek;okullarda jole kullanimi yasaklanamaz.yuksek mahkemenin bu yonde aldigi kararlar mevcuttur.

Karşılık verilmediğinde hukuki sürecin daha iyi işleyeceği konusunda size katılıyorum. Örtbas konusunda da haklı olabilirsiniz fakat işlenen suç yapanın yanına kar kalmamalı bu yüzden hak aranmalı. Dayak atan bir öğretmene hukuki haklarını hatırlatmanın sonucu pek iç açıcı olmaz sanırım çok bilmiş deyip bir de onun için vurmaya kalkar. Bu zamanda böyle bir konuyu tartışıyor olmamız ülke için gerçekten acı bir durum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tendürek -- 8 Nisan 2008; 18:36:42 >

• "Refleks olarak ben de ona vurdum" ile "mini etek giyiyor diye tecavüz ettim" savunmalarının arasında bir fark var mı?
    Kısasa kısas kavramı şeriat kurallarında geçer. Refleks olarak vurdum, insani duygularla saldırdım falan diyemezsiniz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tendürek

quote:

Karşılık verilmediğinde hukuki sürecin daha iyi işleyeceği konusunda size katılıyorum. Örtbas konusunda da haklı olabilirsiniz fakat işlenen suç yapanın yanına kar kalmamalı bu yüzden hak aranmalı. Dayak atan bir öğretmene hukuki haklarını hatırlatmanın sonucu pek iç açıcı olmaz sanırım çok bilmiş deyip bir de onun için vurmaya kalkar. Bu zamanda böyle bir konuyu tartışıyor olmamız ülke için gerçekten acı bir durum.

yanlis olan sey sudur ki turkiyemde simdi bir liseli cocuk baba hocam bana vurdu onun hakkinda suc duyurusunda bulunucam dedi mi
    baba ya haketmissindir diyecek ya deget ne davasi diyecek!!!
    birde su var ki size darp edildigini ispat icin ogrenci arkadaslariniz gerekecek ki bilmiyorum kac kisi bu mesuliyetin altina girer yada girerse bu kisilerin babalari bu sefer ne diyecek o apayri bir muamma!!!(eger alabiliyorsaniz is gormez raporu almaya bakacaksiniz lakin bu seferde siz usulsuz is yapmis olacaksiniz rapor olmadanda mahkeme ugrasmayacak bu olayla mudafiiler bir iki kere gidip gelecek uzlasma saglanacak olay kapanacak ah turkiyem ahh

• quote:

Orjinalden alıntı: faruk

"Refleks olarak ben de ona vurdum" ile "mini etek giyiyor diye tecavüz ettim" savunmalarının arasında bir fark var mı?
    Kısasa kısas kavramı şeriat kurallarında geçer. Refleks olarak vurdum, insani duygularla saldırdım falan diyemezsiniz.

Tahsil cehaleti alır,eşeklik bâki kalır

1.orneginiz mantik disi tabii ki fark vardir hatta fark yoktur demek abesle istigaldir yok hukmunde sayilir kaile bile alinmaz(aldik oda bizim buyuklugumuz olsun)
    2.kisasa kisas kurali islam hukukundan once roma hukukunda ortaya cikmis bir mesele olmakla birlikte seriat hukumlerinde kisasa kisas 16 yy itibari hukuki normlara baglanmistir.
    3.refleks olgusunu arastirin,insani duygu mu gulerim ne yani hayvani duygu da mi var yani bu kavram hukuki bir mutalaa da karsiniza cikarmi!!!

rica ediyorum oturun elinizde internet var biraz arastirin ogrenin yoksa golge etmeyin burda konuyu acan kisi fikriniz ne diye sormamis ,YASAL haklari hakkinda bilgi almak istemis !!
    uzun lafin kisasi;
    BILGI SAHIBI OLMADAN FIKIR SAHIBI OLMAYACAKSINIZ
    UGUR MUMCU...

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: faruk

"Refleks olarak ben de ona vurdum" ile "mini etek giyiyor diye tecavüz ettim" savunmalarının arasında bir fark var mı?

Tahsil cehaleti alır,eşeklik bâki kalır

1.orneginiz mantik disi tabii ki fark vardir hatta fark yoktur demek abesle istigaldir yok hukmunde sayilir kaile bile alinmaz(aldik oda bizim buyuklugumuz olsun)
    2.kisasa kisas kurali islam hukukundan once roma hukukunda ortaya cikmis bir mesele olmakla birlikte seriat hukumlerinde kisasa kisas 16 yy itibari hukuki normlara baglanmistir.
    3.refleks olgusunu arastirin,insani duygu mu gulerim ne yani hayvani duygu da mi var yani bu kavram hukuki bir mutalaa da karsiniza cikarmi!!!

rica ediyorum oturun elinizde internet var biraz arastirin ogrenin yoksa golge etmeyin burda konuyu acan kisi fikriniz ne diye sormamis ,YASAL haklari hakkinda bilgi almak istemis !!
    uzun lafin kisasi;
    BILGI SAHIBI OLMADAN FIKIR SAHIBI OLMAYACAKSINIZ
    UGUR MUMCU...

• en küçük bir vuruşunda bile 3 saniye hakkında kişiye istediğini yapma hakkın var refleks sayılıyor doğru biliyorsun bak istediğini yapma diyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: By_fRuDo

en küçük bir vuruşunda bile 3 saniye hakkında kişiye istediğini yapma hakkın var refleks sayılıyor doğru biliyorsun bak istediğini yapma diyorum

Bu hakkı yasalar mı veriyor bize ==>> "3 saniye içinde refleks olarak kaşılık vermek"

soruyorum çünkü net olması gerekir , çünkü bence hassas ...
  • benim refleksim rahat 5-6 dk sürüyo wala
  • Diğer ülkeleri bilmiyorum ama Türkiye'deki eğitim sisteminde tek taraflı otorite yasaları geçerli. Artık bunu kafamıza sokmak lazım.

Yaşadığımız ülkenin Türkiye olduğunu hatırlatmak isterim. Burada, imzamda öğrencilerin şarkısı adı altında koyduğum videodaki gibi eğitim sistemine karşı isyan çıkarsak olacakları tahmin edemiyorum. "We don't need no education!" diye bağırıp...

Sen onu yapsan bile öğretmen ne yapıp eder yine kendini haklı çıkartır. Refleks mefleks dinlemez. Bizim Beden Eğitimi öğretmeni her Allah'ın günü öğrenci dövüyor. Zaten hayvan gibi herif. Bir keresinde kitap fuarına gidecektik, fuara gitmeden önce bir güzel bir kaç kişiyi dövdü, sonra bir ton hakaret etti, "Eğer orada okul adına düzgün davranmazsanız yamulturum hepinizi, it oğlu itler." gibi laflar söyledi ve servislerle gittik.

Sonuç? Sıkıyorsa git öğretmeni şikayet et...

• 2 dk kuralı da var. müdür vurduktan hemen sonra vuramıyorsunuz refleks falan yalan oluyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: = RaiKoNéN =

quote:

Orjinalden alıntı: sözdeözne

quote:

Orjinalden alıntı: sözdeözne

bu gün başıma gelen bir olay...

müdür mp3 çalarımı aldı. tenefüste odasındaydım. işte ne yapacaksınız filan....

sonra odadan çıkarken kapı rüzgarden heral sert örtüldü. sonra beni çağırıp boğazıma sarıldı.

sizce ne yapayım?

aynı okulun müd yardımcısı dayım....

ayrıca yıl sonuna kadar mp3 çaları ellerinde tutma hakları var mı?

lütfen yardım edin..sizce ne yapayım çok sinirliyim...

müdürü yan yatır

hayır müdürü ters cevir gerisini biliyosun düz................

• quote:

Orjinalden alıntı: ::AlacaKaranlıkT!M::

Diğer ülkeleri bilmiyorum ama Türkiye'deki eğitim sisteminde tek taraflı otorite yasaları geçerli. Artık bunu kafamıza sokmak lazım.

Yaşadığımız ülkenin Türkiye olduğunu hatırlatmak isterim. Burada, imzamda öğrencilerin şarkısı adı altında koyduğum videodaki gibi eğitim sistemine karşı isyan çıkarsak olacakları tahmin edemiyorum. "We don't need no education!" diye bağırıp...

Sen onu yapsan bile öğretmen ne yapıp eder yine kendini haklı çıkartır. Refleks mefleks dinlemez. Bizim Beden Eğitimi öğretmeni her Allah'ın günü öğrenci dövüyor. Zaten hayvan gibi herif. Bir keresinde kitap fuarına gidecektik, fuara gitmeden önce bir güzel bir kaç kişiyi dövdü, sonra bir ton hakaret etti, "Eğer orada okul adına düzgün davranmazsanız yamulturum hepinizi, it oğlu itler." gibi laflar söyledi ve servislerle gittik.

Sonuç? Sıkıyorsa git öğretmeni şikayet et...

şikayet edicek olan sen değilsin

velilerde iş yok , kimisi hocalarla aynı kafadan etide senin kemiğide diyenler...
    e canım kolaymı yüzlerce veletle baş etmek olur o kadar diyenler...
    kimmiş onlarki sana vuruyorlar deselerde hakkını aramayan boşver diyenler...

dayak yiyen öğrenci zaten şikayet edemez , o görev velinindir , veli ne işe yarar ?

• Türk milli eğitiminde "Esasici"görüş yaygın,öğretmen otoriterdir.
    Bu yavaş yavaş değişiyor tabii eskiden "Eti senin,kemiği benim"diye bir düşünce vardı.
    O 3 saniye olayı hakkında bilgim yok ama sanırım bir hak teşkil etmez çünkü belki 3saniye sonra değilde 10dk sonra tekrar müdürün odasına girip vurdun.Elde bir delil lazım[.8D]
    Öğretmende ceza alabilir öğrencide hiç belli olmaz bakarsın ikiside alır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Isbara ALP -- 8 Nisan 2008; 21:43:26 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.