Şimdi Ara

Oğlumu Mersin'de mi iyi yetiştiririm İstanbul'da mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
2
Favori
2.884
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Önceden Avcılar'dı şimdi Kurtköy/ Pendik ama mutlu muyum? Değilim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akintez

Önceden Avcılar'dı şimdi Kurtköy/ Pendik ama mutlu muyum? Değilim.

Hocam istanbulun çok dışında oralar avcılar iyiymiş ama pendik,kurtköy falan yaşayacaksanız mersini düşünmek daha mantıklı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KayıtOlmayaÜsenenMisafir

O kadar abartmayin ben Mersin de büyüdüm hala yaşıyorum. Nerede yaşadığınız yer onemli. Gayet elit semtler ve özel okullar mevcut. Bir çok arkadaşım İstanbul a okumaya gitti kültür farkı yaşamadılar. Adana ve Mersin bu anlamda iyi şehirler. Yalnız çok büyük bir şehir değil. Hele İstanbul ile kiyaslanmaz. Ama yarım saat yol gidip yaylalarda kar keyfi yaparsiniz ya da yarım saat yol gidip kumsal keyfi. Merkezde denize girilmez ama dediğim gibi uzak değildir. Ucuz bir şehirdir.

aynen pozcu, forum, marina güzel yerler tabii keko dolu yerleri de var. ben olsam istanbulu seçerdim ama mersin de kötü bir yer değil.
  • Mersin candır fazla düşünmeye gerek yok
  • Tarsus Amerikan KOlejine vererek oğlundan br coni yapabilirsin. Önemli lisedir

• -RüzgarGibiGeçti- kullanıcısına yanıt
    Oradaki çocuklar ara tatilde isviçre ye kayağa gidiyorlarmış, O kısmı zor yaparım
  • İstanbul ama Nerede yaşayacağıniza göre değişir mesela Beylikdüzü ile Bağcılar aynı değil

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kaç yaşına kadar aynı yerde ikamet etmeyi düşünüyorsun bilmiyorum ama lise çağında Mersin'de olmasın kafi.
    Ayrıca,

İstanbul'da yetiştirirsen muhtemelen Evet der.
    Mersin'de yetişirirsen heyeee der.

Konuşma şeklini bile etkileyeceğini göz önüne alarak direkt İstanbul'u seç derim.
  • Bucketthead kullanıcısına yanıt
    çok iyi sallıyorsunuz gerçekten 21 senedir mersindeyim dediğiniz şeyi duymadım hiç .
  • Tamamen gelirinizle alakalı . İstanbuldan gelip mersine yerleşirseniz 10 numara hayatınız olur çünkü geliriniz istanbulda standartlarında normal ise burda varlıklı oluyorsunuz . Ee haliyle paranız olunca oğlunuza daha iyi eğitimde verdirirsiniz daha iyi yerlerde de yaşatırsınız .
  • Istanbul tam bir işkence, imkanın varsa kaç kurtul.

• quote:

Orijinalden alıntı: Psikolog Adayınız

Tamamen gelirinizle alakalı . İstanbuldan gelip mersine yerleşirseniz 10 numara hayatınız olur çünkü geliriniz istanbulda standartlarında normal ise burda varlıklı oluyorsunuz . Ee haliyle paranız olunca oğlunuza daha iyi eğitimde verdirirsiniz daha iyi yerlerde de yaşatırsınız .

Aynen durum bu İstanbul'da da Sakarya'da aynı maaşı alan tanıdıklarım var Sakarya'dakiler daha rahat yaşıyorlar. İnsan faktörüde çok fark etmiyor

• ByLorem_54 kullanıcısına yanıt
    şehir yaşantısı daha iyi ama bana göre istanbulda da 1 sene kalmış biri olarak . Deniz ve dağ arası mesafe merkezden 1-2 saat mesafe . Tabi eksi yanı gece hayatı falan çok yoktur. Onun dışında da aradığın şeyleri rahatça bulursun ve damak olarak mükemmel yemek ve tatlılar mevcut
  • Mersinliyim, İstanbulda büyümek isterdim
  • quote:

şehir yaşantısı daha iyi ama bana göre istanbulda da 1 sene kalmış biri olarak . Deniz ve dağ arası mesafe merkezden 1-2 saat mesafe . Tabi eksi yanı gece hayatı falan çok yoktur. Onun dışında da aradığın şeyleri rahatça bulursun ve damak olarak mükemmel yemek ve tatlılar mevcut

Hocam 19 sene Pendik'te yaşadım şuan Kocaeli'ndeyim ailem burada olmasa İstanbul'a kolay kolay uğramam. İstanbul'da 1 sene yaşamak iyiymiş. Sakarya'yı az çok bilirim bence güzel şehir yalnız İstanbul dışında yaşayanların çoğu İstanbul'da yaşamak istiyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ByLorem_54 -- 27 Mart 2017; 1:19:28 >
  • Üniversite'de ne kadar adanalı,merslinli tanıdıysam çoğunluğu müptezeldi
  • tarık06 kullanıcısına yanıt
    mersinli olmak başka mersinde yaşamak başkadır. Kökü mersinli ise zaten %80 yörüktür. Yörükler de keyifçi adamlar ve çok otçu oluyorlar zaten . Ama mersin yerli halkıyla , mersinde yaşamak çok ayrı şey
  • Benim tercihim mersin olurdu. Üniversitedeyken 4-5 kere gitmişliğim vardı gayet iyi yerdi yaşanır her türlü. Sabah yenibosna durağından metrobüs kuyruklarında sefil olabilir çocuk heryer aynı istanbulda gerçi

• quote:

Orijinalden alıntı: ByLorem_54

quote:

Hocam 19 sene Pendik'te yaşadım şuan Kocaeli'ndeyim ailem burada olmasa İstanbul'a kolay kolay uğramam. İstanbul'da 1 sene yaşamak iyiymiş. Sakarya'yı az çok bilirim bence güzel şehir yalnız İstanbul dışında yaşayanların çoğu İstanbul'da yaşamak istiyor :)

Anne tarafı orda olduğundan çalışmaya 1 sene kadar kaldım istanbulda . Çok gezdim tozdum. Yapmadık şey bırakmadım . Mersinde yapamayacağım çok şey var ona laf etmem. Diğer bu istanbulda yaşama mevzusu tamamen insanla alakalı. Dizide gördüğünü bile isteyen , elindeki ile yetinmeyi bilmeyen hatta ve hatta ne istediğini bilmeyen insanların fikri bana göre. İstanbulda bi yaşamaya başlasa ağlayacak olan insanlar bile istanbul diye ağlıyor. Buda reklamından tamamen. Reklamı iyi.

• Nétwork kullanıcısına yanıt
    2000-2005 arası mersinde yaşamıştım üniversite ortamından mı ne öyle konuşan hiç hatırlamıyorum
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.