Şimdi Ara

Oğlumu Mersin'de mi iyi yetiştiririm İstanbul'da mı? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
2
Favori
2.883
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kimse sormamis yada ben okumadim. Is ney hocam?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • KOEMAN32 K kullanıcısına yanıt
    Nerede Is yazıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: akintez

2000-2005 arası mersinde yaşamıştım üniversite ortamından mı ne öyle konuşan hiç hatırlamıyorum

Semtine göre değişiyor hocam ama konuşma şekli farkedilebiliyor aşağı yukarı. Özellikle lise çağında.
    Sigara ve esrar kısmına değinmiyorum bile. Ha her yerde var belki ama Mersin'de daha erişilebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Psikolog Adayınız

çok iyi sallıyorsunuz gerçekten 21 senedir mersindeyim dediğiniz şeyi duymadım hiç .

Keko olana normal gelir tabii.
  • Neyse nerede istiyorsanız orada yaşayın. Ülkenin yaşanılacak ili mi kalmış ki de seçim yapıyorsunuz siz de. Ben de tavsiye veriyorum adamlar gelmiş bana sallıyorsun bilmem ne diyor. Ne uğraşacağım sizinle. Ne haliniz varsa görün. Bloklar geçerim.
  • Bucketthead kullanıcısına yanıt
    Yolda görseniz saygıdan önünüzü igliklersiniz ama işte uzaktan sallamak en basiti

• akintez kullanıcısına yanıt
    Hocam is teklifi demedinizmi yoksa benmi anlamadim

• quote:

Orijinalden alıntı: Psikolog Adayınız

Yolda görseniz saygıdan önünüzü igliklersiniz ama işte uzaktan sallamak en basiti

Blok.
  • Hocam güneş alan bir yere koyup gerekli vitaminleri verip bir de üzerine altı ayda bir saksıdaki toprağını değiştirirseniz güzel büyür :)

Neyse dalgası bir yana çocukları büyütürken önemli olan nerede büyütüldüğü değil nasıl büyütüldüğü bizim matematikçi şöyle derdi "evlatlar ebeveynlerinin yansımasıdır derler ama yanlış, çocuklar ebeveynlerinin kilidir ailesi onu nasıl yoğurursa öyle şekillenir ister güzel bir vazo yapar istersede çamur" hocayı sevmesemde hep bu görüşünü sevmişimdir. Buradanda anlatmak istediğim üzere siz onu nasıl büyütürseniz o öyle büyür büyüdüğü yerin çokda önemi yok. Kendi deneyimlerinden söyliyeyim şu yaşımda başımdan geçmedik olay kalmadı daha fazlası gelemez herhalde o yüzden İstanbul hayatın her yönünü görsün.

Bu arada Allah bağışlasın, inşallah vatana, millete, ailesine hayırlı bir evlat olarak büyür, en önemlisi sağlıklı büyür. Kerataya ve yengeye selamlar, sizede iyi forumlar hocam ^^

• Her şehrin bir iyi bir de tavsiye edilmeyen yüzü illaki vardır. Çocuk henüz 2.5 yaşında. Sokakta arkadaşlık edecek hali yok. Ona göre düşün. Beğenmezsen başka şehre gidersin.

• quote:

Orijinalden alıntı: KOEMAN32

Hocam is teklifi demedinizmi yoksa benmi anlamadim

Is teklifi demis ama ne isi diyor sanirim yapacagi isi de soruyor

Istanbulda yasayip cocugunu daha nasil yetistirebilecegini soruyorsaniz gidin mersine...

• bence oğlunuz ve siz istanbul'u tatmalısınız

• Mersine giydirip giydirip şehrimize gelip anasını belliyorlar sinir bozucu. Mersin'in yerlisini birakmadiniz ki?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • PAUL WALKER kullanıcısına yanıt
    sadece Is yazınca anlanadım. Çocuğun nasıl yetişeceğini sormadım. Mersin sizce daha uygun bieyer midir diye sordum çocuk için süper zeka
  • KOEMAN32 K kullanıcısına yanıt
    özel bir firmada çalışacağım 4000 civar maaşa
  • Daha sağlıklı yetiştirmek istiyorsan (zihnen ve bedenen) mersin derim ama daha ufku açık olsun diyorsan İstanbul. İstanbul'a yerleşip hiçbir etkinliğe falan gitmeyen bir hayat tarzınız olacaksa (İstanbul halkının çoğu gibi yani) direk boşverin Mersine yerleşin.

• Mersinde büyüdüm İstanbul'da üniversite okuyorum tartışmasız İstanbul.

• 7 yaşımda babamın işi sebebiyle istanbula yerşeltik rize de yaşıyorduk doğanın içinde yeşille büyüyordum ilk okulda çook çalışkanmışım şehir hayatını geçince hayattan bıktım köyden gelmişiz annem sokağa çıkmama izin vermezdi ama rizedeyken herkes tanıdıkdı problem olmadığından salıyordu. Demem o ki kesinlikle Mersin İstanbulda büyüyen çocuk da ya potansiyel zeka olucak diğerlerine uymayacak yada benim gibi ortama uyup ticaret lisesi mezunu ygs mağduru olucak. Keşke Hiç Bulaşmasaymış babam.
  • Hocam 3 yaşından beri Mersinde yaşıyordum bu yıl üni sebebiyle İstanbula geldim. Şunu çok net söyleyebilirimki Mersin Türkiyedeki en harika şehirlerden biri. İnsanları falan çok saygılı. Yaya geçidinde bekleseniz arabalar durup yol bile veriyor. Halbuki İstanbulda böyle değil. Esnafları falan da çok düzgün insanlar, öğrencinin halinden anlayan kişiler. Hangi ilçesinde yaşayacaksın bilmiyorum ama ben Mezitlide yaşıyorum ve çok güzel bi yer, denize yakın her yerde park falan var Viranşehir sahili falan da çok güzel oldu. Burada gitmek istediğim bir yere 2 saat yol çekerken orada minibüste max. kalma süren 30 dk yı geçmiyor. Eğer taşınmayı düşünüyorsan sana okul tavsiyesi bile veririm :)

• Hayri Potur kullanıcısına yanıt
    hocam alayım okul tavsiyesini :))
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.