Şimdi Ara

Offline Ban Kontrolü! (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
163
Cevap
0
Favori
7.322
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • offline calısan bi program nasıl olcakta banlandını ogrencek belki o anda ban yedin :S
  • program offline olarak çalışıyor denedim biraz önce
    programı açınca online bir veri alışverişi olduğunu da görmedim internet security tarafından
    ayrıca konsolun seri numarası kimsenin işine yaramaz
    kutuda da yazıyor bu seri no önemli olan bansız cihazın keyini bulmak bunuda birebir işlem yapmadıktan sonra bulmak imkansız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12henry14 -- 20 Kasım 2009; 13:30:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: metin5555

fw li kullanıcılardan BAn ymiyen varmı ???

Ağustos güncellemesini yükleyenlerin çoğu banlandı yada kaydı alındı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Krupp K5

İşte benim de anlamadığım nokta programın offline şekilde bu kontrolü nasıl gerçekleştirebildiği.

Mantiken mümkün değil malesef...
  • İşte benim de anlamadığım nokta programın offline şekilde bu kontrolü nasıl gerçekleştirebildiği.Program Xbox Live server'ı üzerinden blacklist kontrolü yapıyor desem böyle bir şey de mümkün değil sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jjakobyen

quote:

Orijinalden alıntı: Atik_Elektronik

quote:

Bu program ne kadar güvenli acaba? Sonuçta hiç bilmediğiniz bir programa konsol'a ait seri numara bilgilerini girmiş ve-program bunu online olarak gerçekleştiriyorsa-konsol henüz ban yememiş bile olsa bir şekilde kendinizi karşı tarafa tanıtıyorsunuz.İnşallah bu program da Microsoft'un Live servisi tarafından yapılmış bir tuzak değildir.

Programı pc' de kullanıyorsunuz. Online bir program değil.

Bu biraz mantikli olmayan bir aciklama olmus. Online bir site vs degil evet ama program online olmadan konsolun banli olup olmadigi konusunda bir bilgi veremeyecektir. Dolayisiyla bilgi guvenligi konusunda sorun dograbilecektir. Sorgulanan yer sonucta online bir ortamdir offline bir program olsa bu bilgiyi temin edemez.

Programın çalışma mantığı konsolunuzda nand içerisinde bulunan bir bilginin seri no ile deşifre edilmesi üzerine kurulu. Tamamıyla offline bir uygulama.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cry of Cyrus

quote:

İşte benim de anlamadığım nokta programın offline şekilde bu kontrolü nasıl gerçekleştirebildiği.

Nand içerisinde konsol banlanmadan önce secdata dediğimiz bölüm MS tarafından işaretleniyor. Secdata.bin içerisinde offset 0x28 8 byte ' lık bölüm bu iş için ayrılmış.
  • quote:

quote:

quote:

Nand içerisinde konsol banlanmadan önce secdata dediğimiz bölüm MS tarafından işaretleniyor. Secdata.bin içerisinde offset 0x28 8 byte ' lık bölüm bu iş için ayrılmış.

O zaman karalisteye alınıp alınmadığımızı değil konsolun aktif olarak banlı olup olmadığını gösteriyor bu program.

• Dün yeğenim elit mskinesi ile live girdi. kendisine okadar söledim. Banlıdır makine girdiğin an seni yakalar. Ve öylede oldu. Live sing in dediği an tak ban. Şimdi benim makine de fw li. ama hdd olayı nedeniyle liwe' a girmedim. Şimdi denesem girmeyi bana da ban diyecek. Bu proğrama göre şimdi benim alet henüz banlanmadı live girmediğim için. Programdan seri nosunu yazsam zatem temiz görünecek. orası doğru. önemli olan bu proğramın dünyada 20.milyon kullanıcısı olduğu söylenen xbox kutularının bütün seri numaralarının bu proğram tarafından merkeze bağlı olarak bilgi alınabilmesi önemli. Oflain olan bu proğram ise ancak dünya genelinde piyasadaki tüm xboxların seri numaralarının bu proğram içerisinde yer alması gerekir ki bunun bir şekilde de güncel olması lazım değil mi. Bana mantıklı gelmedi. Çok az program bilgisine sahibim buna rağmen acaba diye bir soru işareti yok bile bende.
  • Benim durumum da 12Henry24 ile aynı xbox.comda temiz çıktı programı denedim secdata is clean çıktı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deathcallsdeath

quote:

quote:

quote:

O zaman karalisteye alınıp alınmadığımızı değil konsolun aktif olarak banlı olup olmadığını gösteriyor bu program.

Şüphelendikleri konsolları işaretliyor ve birkaç kere daha kontrol ediyor ve emin olduklarında da bir ban dalgası ile işaretli konsolları şutluyorlar diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: AGueROo

Benim durumum da 12Henry24 ile aynı xbox.comda temiz çıktı programı denedim secdata is clean çıktı

Kardeş ozaman senin durumunda olanların live' a bağlanması gerek. Bakalım ban yiyormu yemiyo mu?secdata is clean çıkanlardan live' a giren olmuş mu peki. Bununla ilgili bilgisi olan var mı ?
  • Bence bu uygulamanın ispatlanması için biraz zaman gerekir,hemen atlamayın derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: macsimus27

Dün yeğenim elit mskinesi ile live girdi. kendisine okadar söledim. Banlıdır makine girdiğin an seni yakalar. Ve öylede oldu. Live sing in dediği an tak ban. Şimdi benim makine de fw li. ama hdd olayı nedeniyle liwe' a girmedim. Şimdi denesem girmeyi bana da ban diyecek. Bu proğrama göre şimdi benim alet henüz banlanmadı live girmediğim için. Programdan seri nosunu yazsam zatem temiz görünecek. orası doğru. önemli olan bu proğramın dünyada 20.milyon kullanıcısı olduğu söylenen xbox kutularının bütün seri numaralarının bu proğram tarafından merkeze bağlı olarak bilgi alınabilmesi önemli. Oflain olan bu proğram ise ancak dünya genelinde piyasadaki tüm xboxların seri numaralarının bu proğram içerisinde yer alması gerekir ki bunun bir şekilde de güncel olması lazım değil mi. Bana mantıklı gelmedi. Çok az program bilgisine sahibim buna rağmen acaba diye bir soru işareti yok bile bende.

Nand içeriği' nin bir kısmı cpu key ile şifreli bir kısmı konsolun seri no' su ile. Secdata.bin içeriğini deşifre edebilmek için konsolun seri no' sunu programa siz veriyorsunuz. Programda herhangi bir database yok.

• bencede o zaman şöyle bi denemek lazım aramızda ethernet kablosunu çekenlerin hepsi kontrol etsin bu programla hepsi bansız görünüyosa demekki program sadece makinenin banlı olup olmadıgını gösteriyo başka bişi degil... bu arada yazının en sonundaki ibareye dikkat çekerim, 2 ci el bi makine alırken banlı olup olmadıgını kontrol etmek için diyor..YANİ BU PROGRAM SADECE MAKİNENİN YÜZÜNE BAKMADAN BANLIMI BANSIZMI SÖYLÜO DAHA S ONRA BANLANIP BANLANMAYACAGINI SÖYLEMİYOR BUNU DENEYİPTE LİVE BAGLANAYIM DEMEYİN !!! İŞARETLENDİGİNİZİ GÖSTERMEZ, DİREK BAN YERSİNİZ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi counterdoctor -- 20 Kasım 2009; 13:57:07 >
  • quote:

Bence bu uygulamanın ispatlanması için biraz zaman gerekir,hemen atlamayın derim.

Program mantıklı gözüküyor. Bu arada Atik Elektronik'e bu konuğu paylaştığı için teşkkürler. Tabi ki zaman lazım. Ve hatta şu da var şu an diyelimki livea girdik ve bansızız ama 1 dk içinde ne olacağı belli değil. Belki hala ban yememiş arkadaşlar olur ise fwlerini düzeltip ve profil bilgilerini silip tekrar livea yelken açabilirler diyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AGueROo

Benim durumum da 12Henry24 ile aynı xbox.comda temiz çıktı programı denedim secdata is clean çıktı

Sizin adınıza sevindim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kunter

quote:

Bence bu uygulamanın ispatlanması için biraz zaman gerekir,hemen atlamayın derim.

Program mantıklı gözüküyor. Bu arada Atik Elektronik'e bu konuğu paylaştığı için teşkkürler. Tabi ki zaman lazım. Ve hatta şu da var şu an diyelimki livea girdik ve bansızız ama 1 dk içinde ne olacağı belli değil. Belki hala ban yememiş arkadaşlar olur ise fwlerini düzeltip ve profil bilgilerini silip tekrar livea yelken açabilirler diyorum.

bunu yapsalar bile %100 ban yazımı iyice okuyun yukardaki
  • Peki bu program sayesinde işaretli olmayanlardan live'a giren olmuş mu peki bu konuda bilgi var mı. dediğinize göre ben işaretli değilsem hemen gidip orjinale döneyim. bidaha makine almayayım en azından.
  • quote:

Orijinalden alıntı: macsimus27

Peki bu program sayesinde işaretli olmayanlardan live'a giren olmuş mu peki bu konuda bilgi var mı. dediğinize göre ben işaretli değilsem hemen gidip orjinale döneyim. bidaha makine almayayım en azından.

arkadaşım bu program işaretlimisin degilmisin göstermiyor bu sadece 2. ci el alıpta sonradan banlı makine diye millet aglamasın diye yapılmış bi program yani banlı makineyi banlı gösteryio bansız makineyi bansız . ingilizce cümlelerinide açıklayayım "display known recorded security events" yani kaydedilmiş güvenlik olaylarını gösterir ban yiyip yemedigini. "At the same time this does not guarantee that the console with a "clean" X value has not been flagged on the server side." aynı zamanda bu programda cıkan temiz yazısı live serveri tarafından temiz oldugunu garanti etmez diyor.işaretli olup olmadıgınızı göstermez açıkcası."This can be used as a tool to check the status of a second-hand console and be valuable information in considerations before purchasing." yani bu araç 2 ci el konsol alırken degerli bilgi verebilir diyor.

atik elektroniktende başlıgı degiştirmesini rica edecem millet yanlış anlayıp girebilir live !!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi counterdoctor -- 20 Kasım 2009; 14:07:56 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.