Şimdi Ara

Office 2010 Word'e eklenen resimleri aynı boyuta getirmek

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
40.656
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Siteme eklediğim dosyaları taradıktan sonra şöyle küçük bir sorun yaşıyorum: Diyelim ki 80 sayfalık bir belge var elimizde ve her bir sayfada küçük birer adet resim var. Yani toplam 80 resim. Ben bunların her birini tek tek düzenleyerek sayfanın tamamına yaymadan, toplu ve otomatik olarak sayfanın tamamını kaplayacak şekilde nasıl yayarım? Wrap seçenekleri işimi pek görmedi. Ayrıca Format Painter de dosya boyutunu kopyalamadı.

• tüm resimleri seçip en boy ölçülerini aynı girebilirsin. sağ tıkladığında boyut konum var orada her hangibirinin ölçüsünü diğerlerine de yazıp yükseklik genişlik ölçülerini eşitleyebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayca1989 -- 16 Ekim 2012; 13:22:32 >
  • Öncelikle teşekkürler. Yalnız Word'de tüm resimleri seçili hale getirdikten sonra herhangi birine sağ tıkladığında yalnızca o seçili kalıyor. Bu engeli aşamadığım için bir kısa yolu var mıdır diye sordum.
  • up var mıdır böyle bişi ?
  • aerospace engineer A kullanıcısına yanıt
    https://mesutakcan.blogspot.com/2024/03/word-vba-belgedeki-tum-resimleri-ayn.html blog sayfamdaki makro kodunu kullanabilirsiniz.
    Kodları güncelleyip yeniden yayınladım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akcan -- 25 Mart 2024; 17:27:18 >
  • @akcan

Bilgi için teşekkürler. Şu anda öyle bir projem yok ama makroyu kaydettim, umarım çalışır.
  • akcan kullanıcısına yanıt
    teşekkürler.
    benim çok ama çok işime yaradı :)

belirli makroları bulabileceğim site varmıdır bildiğiniz ?
    (ilk defa makro kullandım.. baya hoş oldu )
  • google da "excel vba makro" kelimeleri ile aratma yapıldığında çok sayıda web sayfası çıkacaktır
  • quote:

Orijinalden alıntı: akcan

google da "excel vba makro" kelimeleri ile aratma yapıldığında çok sayıda web sayfası çıkacaktır

MAKRO BENİMDE ŞUAN ÇOK İŞİME YARADI EYVALLAH
  • akcan hocam makroyu neye ekleyip çalıştırıyoruz acaba ?
  • wordde ya da diğer ofis programlarında
    ALT+F11 e bas
    menüden Insert / Module
    açılan kod penceresine kodu ekle
    word de makro çalıştırmak için ALT+F8 e bas makro adını seç çalıştır tıkla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akcan -- 9 Aralık 2015; 16:21:37 >
  • Teşekkürler
  • Konuyu hortlatmak gibi olacak ama aradığım cevabı bulabilrisem çok işime yarayacak.

Öncelikle makroyu veren arkadaşa teşekkürler. Yalnız verdiği makroda sadece genişliği değiştiriyor. Ben çalışmamda bulunan bütün resimleri genişliği 7 yüksekliği 5 olacak şekilde tek makroyla değiştirmek istiyorum.
    Bunun için makro verebilecek olan var mı ?
  • fearless2323 F kullanıcısına yanıt
    https://mesutakcan.blogspot.com/2024/03/word-vba-belgedeki-tum-resimleri-ayn.html blog sayfamdaki makro kodunu kullanabilirsiniz.
    Kodları güncelleyip yeniden yayınladım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akcan -- 25 Mart 2024; 17:28:28 >
  • Çok teşekkür ederim.
  • @akcan

quote:

Sub GenislikAyarla2()

genislik = 7
    yukseklik = 5

With ActiveDocument
    For i = 1 To .InlineShapes.Count
    With .InlineShapes(i)
    .Height = CentimetersToPoints(yukseklik)
    .Width = CentimetersToPoints(genislik)
    End With
    Next i
    End With
    End Sub

Hocam bu macroyu çalıştırmada sorunum yok lakin worde kalıcı olarak nasıl ekliyoruz.Wordde kayıtlı olsun lazım olunca çalıştırabileyim nasıl kaydediyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayhan -- 2 Kasım 2016; 19:29:40 >
  • Word ü açın
    Dosya Aç ile normal.dotm dosyasını açın.

bu dosya %appdata%\Microsoft\Şablonlar
    klasöründedir.
    Bende C:\Users\Mesut\AppData\Roaming\Microsoft\Şablonlar
    klasöründe. Mesut yerine kendi kullanıcı adınız olacak.
    (dosyayı çift tıklayıp açma işlemi yapmayın üstteki yöntemle açın. Word başlık çubuğunda Normal.dotm yazacak)

Makroyu ekleyin
    Kaydedin
    Kapatın.
    Artık makroyu her dosyada eklemeye gerek olmadan kullanabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akcan -- 3 Kasım 2016; 13:32:6 >
  • Hocam teşekkür ederim :)
  • Makro kodunu kullandık eyvallah hocam. Böyle bir şey olduğundan dahi haberim yoktu çok fena işime yaradı ne kadar teşekkür etsem az.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Quaresma_o3

Makro kodunu kullandık eyvallah hocam. Böyle bir şey olduğundan dahi haberim yoktu çok fena işime yaradı ne kadar teşekkür etsem az.
    birşey değil.
    faydalı olduysam ne mutlu bana
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.