Şimdi Ara

ODTÜ kkk mı Ege mi?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
2.722
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle iki üniversite için de bilgisayar mühendisliği düşünüyorum. MF-4 Sıralamam 33bin. Bu sıralama ile gidebileceğim en iyi yere gitmek istiyorum. Eğitim açısından kampüs açısından hangisi daha iyidir.Bu arada ODTÜ İngilizce Ege Türkçe. Yorumlarınızı bekliyorum.

• ODTÜ KKK araştırmıştım. Kampüs hayatı kampüsten ibaret Farkındayım saçma oldu ama kıbrısın köyünde yani. Kampüs dışında kafe falan çok nadir diye okumuştum. Otobüs, minibüs falan zaten yok. Usulca uzaklaştım oradan.

Ege ise tam tersi iyi bi kampüs hayatı sunuyor, İzmir'in orta yerinde olması da cabası

Sana bağlı yani, ben dersime bakarım problem değil dersen ODTÜ öneririm. Eğitimi iyi diye biliyorum.
  • Bence eğitim daha önemli İngilizce olması kampüsü falan güzele benziyor.Fakat Kıbrıs düşündürüyor. Ege'nin de kampüs iyi fakat Eğitim nasıl orada sıkıntım var.
  • Ege'nin eğitimi gayet iyi. Kampüsleri de son derece sosyal ve güzel. İçiniz rahat olsun.
  • Dil eğitimi ve mezun olduktan sonraki iş imkanları nasıl acaba?Sonuçta yabancı dil de önemli bir etken.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tanselk61

Dil eğitimi ve mezun olduktan sonraki iş imkanları nasıl acaba?Sonuçta yabancı dil de önemli bir etken.

Bölümden bölüme değişkenlik gösteren zorunlu hazırlık eğitimi var. Sizin bölümünüzde var mı bilemiyorum. Mühendisliklerde önemli olan etken kendini geliştirmek. Bunu unutmayın.
  • Ben bölüm olarak bilgisayar düşünüyorum. Eğitimin iyi olduğu söyleniyor ayrıca İzmir şehir olarak iyi de dil olayı biraz sıkıntılı.
  • Bende 36 k yim gecen sene 34.100 ile kapatmis ins alirlar benide.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sıralama olarak düşüşte ama belli de olmaz umarım kazanırsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tanselk61

Ben bölüm olarak bilgisayar düşünüyorum. Eğitimin iyi olduğu söyleniyor ayrıca İzmir şehir olarak iyi de dil olayı biraz sıkıntılı.

Evet, mühendisliklerin hepsi için geçerli kendini geliştirme olayı. İsterseniz Oxford mezunu olun, önemli olan kendinizi geliştirmek Eğitim Ege'de günden güne daha çok gelişmekte. Kaldı ki, son derece de iyi zaten. Şehir olarak tartışılmaz kesinlikle. Onu öğrenci işlerini arayarak öğrenebilirsiniz? Hazırlık olayını.
  • %40 ingilizce eğitim deniyor tabi tercih aralığım pek olmayınca 2 seçenek kalıyor ya %100 ODTÜ kkk ya da %40 Ege.Egenin en büyük avantajı bence şehir ve konum.
  • 33 bin sıralama geldiyse EGE bile düşünme sana IYTE derim.
    Her yerde IYTE diyorum ama gerçekten eğitimi çok iyi , hani EGE'nin eğitimi iyidir ancak IYTE marka olma yolunda ilerliyor
    Tabi sosyal yaşam istiyorsan EGE seç , eğitim istiyorsan 33 binle IYTE'den daha iyisini bulamazsın.
  • İYTE hakkında çok bir fikrim yok iyi diyende var kötü diyende fakat henüz tam bir bilgi sahibi olamadım.Ama ODTÜ kkk ve EGE isim yapmış üniversiteler.
  • tanselk61 kullanıcısına yanıt
    Hocam ben IYTE'De okumuyorum ancak IYTE'ye kötü diyen hiçbir insan görmedim , İzmirde çoğu insanın hayalidir doğrusu Anadolu lisesinden mezun olan insanların hedefi hep IYTE , ODTU , ITU olmuştur.
    Ege'nin Müh. Türkçedir %30 İngilizcedir ancak İngilizcesi iyi seviyede değil onu belirtebilirim.
    IYTE sadece müh için kurulmuştur ve dili sadece İngilizcedir , ayrıca 2. sınıftan itibaren 2. dil ve daha fazlasını seçebiliyorsun .
    IYTE'den mezun olmak ile EGE'den mezun olmak arasında sana dağlar kadar fark var diyebilirim .
  • Mezun olduktan sonraki durum nasıl olacak ama sonuçta biri ODTÜ imzası taşıyor diğeri EGE ya da İYTE. İş mkanları nasıl olur.
    IYTE'li hangi arkadaşım varsa staj yaptığı yerde işe başladı desem sana yeterli olabilir :)

Mesela IYTE makine müh 33 bin , Ege makine 40 , DEU 45 binle kapatmış durumda.
    Eğer 33 binle EGE yazarsan yazık edersin bence tabi kendin bilirsin , EGE çok iyi üniversitedir mühendislikte de ancak IYTE'nin durumu farklı.
  • Peki İYTE ODTÜ kkk arasındaki seçimin ne olurdu nedenleri ile yazarsan sevinirim.
    Açıkçası durumun varsa git ODTU KKK oku derim sana adı için . Ama ben vakıf düşünmüyorum , tabi sen bilirsin .
    Birde ODTU KKK okuyan arkadaşlarım köyün içindeyiz diyor etrafta kafe filanda pek yokmuş , Kıbrısta hayat zor diyor şimdi geçiş yapmaya çalışan arkadaşlarım var.
  • Sonuçta hiçbir üniversite dört dörtlük değil hepsinin eksiklikleri var.Ege'nin artıları neler ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    EGE'nin en büyük artısı sosyal yaşamıdır.
    Türkiyede belki konumu ve şehirin merkezinde olmasıyla en avantajlı üniversitedir EGE .
    Ayrıca IYTE gibi bir üniversiteye göre mühendislik okuması daha kolaydır , dili zaten Türkçe .Türkiyede üniversite ortalamasına göre çok iyi bir üniversitedir zaten kendi tercihin artık.

IYTE'den mezun olmak zordur , dersler çok ağırdır ama EGE öyle değil IYTE'ye göre.Ama IYTE mezunu olmanın avantajını mezun olduktan sonra çok yaşarsın o ayrı , senin kararın artık bundan sonra.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.