Şimdi Ara

ödtü inşaat

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
3.307
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar.klişe: bu sene sınava girdim beklentim ödtü bilg.di ama tutması çook zor.ödtü inşaat farkla tutuyor.girmesine girerim ama kafamı kurcalayan bazı konular var.benim isteğim önem sırasına göre
    1)yeni bişeyler üretmek(bilgisayarı ana isteme sebebim bununla ilgiliydi) inşaat bu konuda nasıl?
    2)iş ortamı (inşaata soğukluğumun ana sebebi.tandığım herkes yok benim amcam rusyada şantiyede yok benim dayım arabistanda şantiyede vb. şeyler söylüyor) .benim için çalıştığım yerdeki kültür seviyesi çalışanların bilgi seviyesi önemlidir. yurtiçi yurdışı farketmeksizin şantiyede çalışma varsa ben yokum. bu konuya biraz açıklık getirirmisiniz
    3) para 3. plandadır benim için ancak tutupta 1.500 tlye bi şantiye köşesinde çalışacaksam inşaat okumam.para konusuda kafamı kurcalayan konulardan biridir.

bilgili ve ilgili arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

• başarı sıran kaç acaba ? İTÜ / ODTÜ Makine Müh. yada İTÜ Elektrik Müh. incele bence.
  • İlla şantiye diye birşey yok, inşaat müh. olarak ofiste de çalışabilirsin.. Ama şantiyede çalışanlar daha fazla kazanıyor diye biliyorum..
  • tam 10503 . cüyüm ama makine elektronik filan istemiyorum pek
  • quote:

Orijinalden alıntı: pentatlos

tam 10503 . cüyüm ama makine elektronik filan istemiyorum pek

Odtü-Mimarlık gelir belki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Katre. -- 22 Temmuz 2011; 12:08:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Katre.

quote:

ya tıp kontenjanı artacağından oda gelir diye düşünüyorum.ama benim gönlümden bilgisayar geçiyor.itüyü zorlarım hacettepe bilg.a kesin girerim ama hacettepe bilgisayarımı odtü inşaatımı öne yazsam onda kararsızım.diğer meslekler çok ilgimi çekmiyor
  • quote:

quote:

quote:

ya tıp kontenjanı artacağından oda gelir diye düşünüyorum.ama benim gönlümden bilgisayar geçiyor.itüyü zorlarım hacettepe bilg.a kesin girerim ama hacettepe bilgisayarımı odtü inşaatımı öne yazsam onda kararsızım.diğer meslekler çok ilgimi çekmiyor

"Bence" Odtü-İnşaat'ı öne yazmalısın.. Ama Bilgisayar Mühendisliği'ni istiyorsan, istediğini yazmak daha mantıklı..

• quote:

quote:

quote:

quote:

"Bence" Odtü-İnşaat'ı öne yazmalısın.. Ama Bilgisayar Mühendisliği'ni istiyorsan, istediğini yazmak daha mantıklı..

şimdi odtü ve itünün 4.sınıf ve 1-2 sene içinde mezun olmuşlarının numarlarını bulmaya çalışıyorum.bi görüşüp ona göre karar verecem

• Dostum ben odtü inşaattayım.Sana şöyle diyim bilgisayarı öncelikli istiosan hacettepe yi yaz çekinme (hacettepe bilgisayar alanında fena değildir bu arada) Ayrıca bizim bölümü bitirdikten sonra computer science a yönelip autocad vs programları yazmak için master yapan bir sürü tanıdığım var.İlla bilgisayarla uraşacam diyosan...
  • itü bilgisayar gelir senin
  • bence odtü inşaat daha mantıklı şu durumda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flynn5 -- 23 Temmuz 2011; 19:32:58 >
  • ODTÜ İnşaat mezunuyum. ODTÜ iyidir hoştur inşaatta da candır ama sen ne istediğini bilmiyorsun sanırım. Neye ilgin var hangi meslek senin ilgilerine ve becerilerine uygun diye düşünmen lazım. Üniversiteler karşılaştırılabilir ama bölümlerin karşılaştırılması saçma ve gereksiz. Bilgisayar mühendisliği inşaat mühendisliği mi yoksa başka bir şey mi buna kesin karar vermen gerekiyor bence. Yoksa benim puanım bu ben ne iş olursa yaparım pozisyonuna düşersin yıllar sonra keşke bir önceki veya sonraki tercihim gelseydi diyebilirsin.
  • quote:

merhaba arkadaşlar.klişe: bu sene sınava girdim beklentim ödtü bilg.di ama tutması çook zor.ödtü inşaat farkla tutuyor.girmesine girerim ama kafamı kurcalayan bazı konular var.benim isteğim önem sırasına göre
    1)yeni bişeyler üretmek(bilgisayarı ana isteme sebebim bununla ilgiliydi) inşaat bu konuda nasıl?
    2)iş ortamı (inşaata soğukluğumun ana sebebi.tandığım herkes yok benim amcam rusyada şantiyede yok benim dayım arabistanda şantiyede vb. şeyler söylüyor) .benim için çalıştığım yerdeki kültür seviyesi çalışanların bilgi seviyesi önemlidir. yurtiçi yurdışı farketmeksizin şantiyede çalışma varsa ben yokum. bu konuya biraz açıklık getirirmisiniz
    3) para 3. plandadır benim için ancak tutupta 1.500 tlye bi şantiye köşesinde çalışacaksam inşaat okumam.para konusuda kafamı kurcalayan konulardan biridir.

1) ödtü (?) diye bir okul yok, ODTÜ var.
    2) Bilgisayar ve İnşaat oldukça alakasız iki ayrı bölüm, daha fazla araştırma yapmalısın.
    3) İnşaat Mühendisi olursan eğer; üzülerek söylüyorum ki şantiyede iş hayatına başlayacaksın, ödtü diyen işçiler olmayacak ama

• quote:

Orijinalden alıntı: sponger87

ODTÜ İnşaat mezunuyum. ODTÜ iyidir hoştur inşaatta da candır ama sen ne istediğini bilmiyorsun sanırım. Neye ilgin var hangi meslek senin ilgilerine ve becerilerine uygun diye düşünmen lazım. Üniversiteler karşılaştırılabilir ama bölümlerin karşılaştırılması saçma ve gereksiz. Bilgisayar mühendisliği inşaat mühendisliği mi yoksa başka bir şey mi buna kesin karar vermen gerekiyor bence. Yoksa benim puanım bu ben ne iş olursa yaparım pozisyonuna düşersin yıllar sonra keşke bir önceki veya sonraki tercihim gelseydi diyebilirsin.

abi ben hep bilgisayar istedim sebebinide açıkladığım gibi yaratıcılık,iş ortamı, para.linşaatda bunlar sağlanacaksa giderim.yoksa bölümleri karşılaştırmıyorum . bunları sağlıyormu inşaat?.abi gsm girili ama pm atamıyorum o yüzden buradan bikaç şey soracağım.2gündür odtü inşaattan 5sene içinde mezun biriyle görüşmeye çalışırken sen yazdın.abi şuanda nerde nekadara çalışıyorsun ,genelde odtü inşaat mezunları nerde nekadara çalışıyor? kendinizi yenileyebilme olanağınız nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: ThE_mAnIaC

quote:

merhaba arkadaşlar.klişe: bu sene sınava girdim beklentim ödtü bilg.di ama tutması çook zor.ödtü inşaat farkla tutuyor.girmesine girerim ama kafamı kurcalayan bazı konular var.benim isteğim önem sırasına göre

1) ödtü (?) diye bir okul yok, ODTÜ var.
    2) Bilgisayar ve İnşaat oldukça alakasız iki ayrı bölüm, daha fazla araştırma yapmalısın.
    3) İnşaat Mühendisi olursan eğer; üzülerek söylüyorum ki şantiyede iş hayatına başlayacaksın, ödtü diyen işçiler olmayacak ama

ya öylesine öyle diyorum takılcağını bilsem yazmadım
    bilgisayar inşaat farklı biliyorum.zaten benzer diye bilgisayar düşünüp inşaat yazmıyorum

• quote:

quote:

ODTÜ İnşaat mezunuyum. ODTÜ iyidir hoştur inşaatta da candır ama sen ne istediğini bilmiyorsun sanırım. Neye ilgin var hangi meslek senin ilgilerine ve becerilerine uygun diye düşünmen lazım. Üniversiteler karşılaştırılabilir ama bölümlerin karşılaştırılması saçma ve gereksiz. Bilgisayar mühendisliği inşaat mühendisliği mi yoksa başka bir şey mi buna kesin karar vermen gerekiyor bence. Yoksa benim puanım bu ben ne iş olursa yaparım pozisyonuna düşersin yıllar sonra keşke bir önceki veya sonraki tercihim gelseydi diyebilirsin.

abi ben hep bilgisayar istedim sebebinide açıkladığım gibi yaratıcılık,iş ortamı, para.linşaatda bunlar sağlanacaksa giderim.yoksa bölümleri karşılaştırmıyorum . bunları sağlıyormu inşaat?.abi gsm girili ama pm atamıyorum o yüzden buradan bikaç şey soracağım.2gündür odtü inşaattan 5sene içinde mezun biriyle görüşmeye çalışırken sen yazdın.abi şuanda nerde nekadara çalışıyorsun ,genelde odtü inşaat mezunları nerde nekadara çalışıyor? kendinizi yenileyebilme olanağınız nedir?

Yazdıklarından şunu anlıyorum ne bilgisayar mühendisi ne inşaat mühendisi bana en çok parayı ve diğer şeyleri getiren neyse onu olmak istiyorum diyorsun. Bugun bilgisayar mühendisi olur yarın atom mühendisi. Ben şunu demek istiyorum seçeceğin meslek paradan bağımsız olsun. Yani az kazansanda evet az kazanıyorum ama severek yapıyorum bu işi diyebilmelisin. Biraz idealistçe olabiilir ama zate sevdiğin bir işi başarılı olman ve iyi kazanman çok olası.

Önce düşün ve araştır bilgisayar mühendisliği nedir, çok iyi call of duty oynamak mıdır , işlemci söküp takmak mıdır yoksa başka bir şey midir? Sonra alternatif olarak düşündüğün inşaat mühendisliğini araştır bu adamlar ne yapıyorlar sırtlarında taş mı taşıyorlar, harç mı karıyorlar yoksa başka şeyler mi yapıyorlar? Her iki mesleğinde iyice analiz et (başka mesleklerde olabilir) sonra işte bu bu olmalı demelisin.Bence izlenilmesi gereken yol böyle olmalıdır.

Gelelim bana, büyük bir şirketin büyük bir şantiyesinde benim pozisyonumda olanlara göre yüksek miktarda ücret alıyorum. Ama ben böyle alıyorum diye sen mezun olunca böyle alırsın diyemem. Ama şunun söyleyebilirim kesin bir iş bulursun yani bizim bölümden mezun olupta işssiz kalan duymadım, ama iyi ama kötü herkes bir yere gidip çalıştı ve çalışıyor.

• quote:

quote:

quote:

Yazdıklarından şunu anlıyorum ne bilgisayar mühendisi ne inşaat mühendisi bana en çok parayı ve diğer şeyleri getiren neyse onu olmak istiyorum diyorsun. Bugun bilgisayar mühendisi olur yarın atom mühendisi. Ben şunu demek istiyorum seçeceğin meslek paradan bağımsız olsun. Yani az kazansanda evet az kazanıyorum ama severek yapıyorum bu işi diyebilmelisin. Biraz idealistçe olabiilir ama zate sevdiğin bir işi başarılı olman ve iyi kazanman çok olası.

Önce düşün ve araştır bilgisayar mühendisliği nedir, çok iyi call of duty oynamak mıdır , işlemci söküp takmak mıdır yoksa başka bir şey midir? Sonra alternatif olarak düşündüğün inşaat mühendisliğini araştır bu adamlar ne yapıyorlar sırtlarında taş mı taşıyorlar, harç mı karıyorlar yoksa başka şeyler mi yapıyorlar? Her iki mesleğinde iyice analiz et (başka mesleklerde olabilir) sonra işte bu bu olmalı demelisin.Bence izlenilmesi gereken yol böyle olmalıdır.

Gelelim bana, büyük bir şirketin büyük bir şantiyesinde benim pozisyonumda olanlara göre yüksek miktarda ücret alıyorum. Ama ben böyle alıyorum diye sen mezun olunca böyle alırsın diyemem. Ama şunun söyleyebilirim kesin bir iş bulursun yani bizim bölümden mezun olupta işssiz kalan duymadım, ama iyi ama kötü herkes bir yere gidip çalıştı ve çalışıyor.

şuan son 3-4 mesajımda paranın üstünde çok durduğumu farkediyorum. aslında okadar önemli değil benim içinde.yani tabi önemlide yeni bişeyler üretmek; işi sevmek paradan daha önemli.dayım inşaat mühendisi karayollarında yol projelerinde çalışıyor oradan inşaat hakkında bilgim var.hani şuan düşünüyorum bilgisayar seçsem öyle mesaii filan değil tutkuyla saatlerce kod yazarım.inşaatda aynısını yapabilirmiyim(kod yazmak değil tabikide ) onu tartıyorum.heralde inşaatdaki karşılığıda projeyi tamamlamadır.

bunun dışında araştırdığım konulardan biride kaç kişi rusyada arabistanda şantiyeye gidiyor.aslında kafamı sıkan asıl konu bu.mesela bilgisayar mühendisi olsam ben yine rusyada arabistanda kazakistanda vs. çalışmam.tutku olsa bile çalıştığım şehir tutkunun önündedir benim için.inşaatda 4 temel mühendislik içinde bu ülkelere en çok mühendis gönderen dal olması benim seve seve inşaatı seçmemi engelleyen temel faktör.

• İnşaat mühendisi olunca(mühendis olmak bir üniversiteyi bitirmek değildir kesinlikle) mutlaka yurtdışına gideceksin diye bir kaide yok, gidenler daha çok para kazanmak için gidiyorlar nihayetinde. Büyük şehirlerde proje ofislerinde çalışabilirsin ama getirisi daha az olacaktır yani tercih meselesi bir bakıma. O zaman proje mühendislerinin aldığı ücretle bilgisayar mühendisinin aldığı ücreti karşılaştırmak gerekiyor ki bu benim düşünceme göre anlamsız. Gene ilk söylediğime geldim meslekleri ve getirdikleri kazançları oranlayarak seçilen bir tercihin yanlış bir tercih olma ihtimalinin yüksek olduğudur.
    Umarım kendin için en iyi tercihi yaparsın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhendizG7

nereye yerleştiğini merak ettim

• quote:

Orijinalden alıntı: ronwang

quote:

Orijinalden alıntı: muhendizG7

nereye yerleştiğini merak ettim

ben de seni merak ettim

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.