Şimdi Ara

Odeabank Oksijen Hesap %22.50 Nisan 2019 (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
699
Cevap
24
Favori
72.814
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar,odeabank ile tanışmak mümkün olmadı, geçen yılsonu başvuru yapmıştım 45 günde
    oksijen başvuru formunu kurye getiremeyince iptal ettirmiştim, bulunduğum ilde şubesi de yok bu da demektir ki elden para yatırma veya çekmek olmaz, sürekli eft ve havale için masraf yapmak benim için maliyeti fazla olur diye düşünüyorum. Ayrıca hiü bazı arkadaşlarımdan kesmişti artık almıyor ise iyi bir gelişme gibi görünüyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dun bankaya gidip gorustum eksi yonu su:2000 icerde kalicak dedi yani mesela 10.000 yatirdin 8.000 uzerinden islenir dedi hiu yok , aylik 2000 lik harcama yaparsan 2 sinema bileti vermekte bence hic gerek yok 2 bilet 20 tl eder 20 tl icin 2000 lik harcama yapmak hicde mantikli degil

• hesap işletim ücreti var dedi müşteri hizmetleri nasıl oluyor bu ya?
  • Arkadaşlar yakın zamanda bende vadeliye bir miktar para koyucagim ama bir kaç sorum var
    1.daha önce isbankasina yüzde 8 den 1 yıllık yapmistim 9 üncü ayda felan bozunca yanmışti para.
    Atıyorum aylık 3 aylık yada yıllık yapmanın ne farkı var ? Faiz orani dusuyormu?
    2.ing bank yüzde 12 veriyor çok iyi bana göre siz ne düşünüyorsunuz? Hesap ücreti cart curt masrafları varmı?
    3.dolar cinsinden faize koyabiliyormuyuz?

• duygusal4802 D kullanıcısına yanıt
    yoksa adamına göre muamelemi var bence o eskiden alınıyordu artık şimdi alınmıyordur diye tahmin ediyorum
  • İşte bu tarz şeyleri hiç sevmiyorum. Birine diyor hesap işletim ücreti yok, öbürüne diyor hesap işletim ücreti var.

Arkadaş rekabete girip müşteri toplamak istiyorsan daha baştan şartlarını net belli edeceksin ve her müşterine aynı prosedürü uygulayacaksın.

Ayrıca bu devirde eft-havale ücreti almaları benim için en büyük eksi.

Yok 2bin TL para mecbur duracak, yok 50bin TL üstüne yüksek faiz vermem veya şu kadar olursa şunu verebilirim gibi sürekli ucu açık yanar dönerli şartlarla bir yere gelemez Odeabank.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OxBlue -- 11 Ekim 2016; 9:41:58 >
  • Oksijen hesap kullanarak, aylik 220 tl kar etmis oluyorum...
    (2 oksijen hesap kullanarak)

• Şu konuyu detaylı bilen var mı kırmızı renkle işaretledim, oksijen hesabın faiz oranı yüksek olduğu için diğer bankalardan, devlet garantisi dışında olma ihtimali var mı?

Odeabank Oksijen Hesap  %22.50 Nisan 2019
  • quote:

Orijinalden alıntı: Revenge®

Şu konuyu detaylı bilen var mı kırmızı renkle işaretledim, oksijen hesabın faiz oranı yüksek olduğu için diğer bankalardan, devlet garantisi dışında olma ihtimali var mı?

Odeabank Oksijen Hesap  %22.50 Nisan 2019

O yazıda bir anlatım bir anlatım bozukluğu var, dediğiniz gibi insanı şüpheye düşürüyor.

Denizbank'ın sitesinden alıntıladığım bölüm gibi olsa gerek:

NOT: Resim eklemekte sorun çıkıyor: şöyle yazıyor,

"... bankaca kamuya ilan edilen ve Merkez bankasına bildirilen azami faiz oranları ile mevduat toplamları en yüksek beş mevduat bankasının ortalama faiz oranları üzerinde verilen aşırı faizler sigorta kapsamı dışındadır."http://www.denizbank.com/birikim-yonetimi/mevduat-urunleri/tasarruf-mevduat-guvencesi.aspx

Yoksa, Haziran 2016 itibariyle en yüksek mevduata sahip 5 banka sırasıyla Ziraat, Garanti, İşbank, Akbank, ykb ve bunların e-mevduat faiz ortalaması yaklaşık 9,5 dersek bunun üzerinde faiz veren bankalardaki mevduatın Devlet garantisi dışında kalacağı anlaşılır ki böyle olsa çoktan duyulurdu böylesi bir gelişme.

Benim anladığım, olası bir kötü durumda faiz mesela % 12 değil de % 9,5 olarak olarak hesaplanacaktır.
    Farklı bir yorumu olan olursa onu da dinlemek isteriz elbette.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sabit Fikir -- 1 Kasım 2016; 18:24:49 >

• O zaman soyle bir olay da olabilir, bankaya 90 bin lira koyduk 1 senede 100 bin oldu diyelim yuksek faiz oraniyla,sonra banka batti. Devlet yuksek faiz oraniyla kazanildigi icin sadece anapara olan 90i mi geri oduyor acaba?

• Revenge® kullanıcısına yanıt
    Dediğim gibi, o cümle çok sorunlu, yoruma açık. Öncelikle, cümle 2 şıktan oluşuyor:

1- Bankanın kamuya açık olarak ilan edip merkez bankasına bildirdiği azami faiz oranı; Oksijen hesapta bu oran % 12.
    2- En fazla mevduata sahip olan 5 bankanın ortalama faiz oranı; Bu da % 9,5 ediyor yuvarlak hesap.

Yönetmelikte olduğu söylenen bu cümleye göre iki oranın da geçerli olması lazım, yani Oksijen hesap için % 12 kamuya açıklanıp Merkez bankasına bildirilmişse bu oran geçerli, yok masa altından % 14 faiz verilmişse bunun geçersiz olması lazım anladığım kadarıyla.

Ancak, cümlenin ikinci bölümü başka bir baraj koyarak birinci bölümünü geçersiz kılıyor: 5 büyük bankanın ortalaması diyerek.

Verdiğin örnekte 90 bini en kötü ihtimal % 9,5'dan faiz hesaplayıp ödemesi lazım bana göre. Tabi bana göre demek kesinlik göstermiyor.

En iyisi bunu TMSF'nin sitesinden "Bilgi Edinme" kapsamında soracağım, benim de aklıma takıldı çünkü.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sabit Fikir

Dediğim gibi, o cümle çok sorunlu, yoruma açık. Öncelikle, cümle 2 şıktan oluşuyor:

1- Bankanın kamuya açık olarak ilan edip merkez bankasına bildirdiği azami faiz oranı; Oksijen hesapta bu oran % 12.
    2- En fazla mevduata sahip olan 5 bankanın ortalama faiz oranı; Bu da % 9,5 ediyor yuvarlak hesap.

Yönetmelikte olduğu söylenen bu cümleye göre iki oranın da geçerli olması lazım, yani Oksijen hesap için % 12 kamuya açıklanıp Merkez bankasına bildirilmişse bu oran geçerli, yok masa altından % 14 faiz verilmişse bunun geçersiz olması lazım anladığım kadarıyla.

Ancak, cümlenin ikinci bölümü başka bir baraj koyarak birinci bölümünü geçersiz kılıyor: 5 büyük bankanın ortalaması diyerek.

Verdiğin örnekte 90 bini en kötü ihtimal % 9,5'dan faiz hesaplayıp ödemesi lazım bana göre. Tabi bana göre demek kesinlik göstermiyor.

En iyisi bunu TMSF'nin sitesinden "Bilgi Edinme" kapsamında soracağım, benim de aklıma takıldı çünkü.

Evet en iyisi saglam bilgi almak hocam:) merak ediyorum cok ben de.

• Hani dedim enparadan geçmeye değer mi diye ama hepsiburada kampanyaları gibi şartlar var. En başta 2000 TL'yi dışarıda bırakmasıyla beni vazgeçirmiş bankadır. Alternatiflere bakayım. Enpara 10,5'a kadar düşürdü.
  • Yapi kredi kisiye ozel 11.45 faiz veriyordu ben onu kullanıyorum

• Revenge® kullanıcısına yanıt
    Biraz önce TMSF sitesi üzerinden müracaat yaptım, yazımın sonuç bölümü şöyle:

"Yukardaki bilgiler ışığında diyelim ki vatandaşın 90.000 TL. mevduatı var ve bunu % 12 faizle yatırdı. Olası bir kötü durumda:

a- Vatandaş, bankanın ilan edip merkez bankasına bildirdiği oran olan % 12 üzerinden faiz hesaplanıp ana parasına eklenerek sigorta kapsamında geri alabilecektir.
    b- Vatandaş bankasından (günlük tabirle) masa altından % 14 faiz almışsa bu geçersiz sayılıp kendisine ilan edilmiş % 12 üzerinden faiz hesaplanacaktır.
    c- Vatandaşa 5 büyük mevduat bankasının mevduat faiz ortalaması olan % 9,5 üzerinden faiz hesaplanarak ana parasına eklenerek sigorta kapsamında geri ödenecektir.
    d- Aşırı faiz aldığı tesbit edilen vatandaşın ana parası da sigorta kapsamından çıkartılacak ve kendisi sıradan alacaklı olarak İflas masasına kayıt olması gerekecektir.

Mevduat sahipleri arasında merak edilen bu ihtimaller konusunda hangi şık veya şıkların geçerli olacağı konusunda bilgi verilmesini arz ederim. "

Sanırım kanuna göre 15 gün içerisinde bir dönüş olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nétwork

Hani dedim enparadan geçmeye değer mi diye ama hepsiburada kampanyaları gibi şartlar var. En başta 2000 TL'yi dışarıda bırakmasıyla beni vazgeçirmiş bankadır. Alternatiflere bakayım. Enpara 10,5'a kadar düşürdü.

Ayni dusuncelerdeydim.
    Hatta tumuyle odea ile isim olmaz diyordum.
    Enparadan odeabanka gectim, ayda, enparadaki getirimin uzerinden 300 tl civari fazladan getirim var suan..

• Ben de gönderdim bugun, umarım net cevap alırız tatmin edici.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MUTAF

quote:

Hani dedim enparadan geçmeye değer mi diye ama hepsiburada kampanyaları gibi şartlar var. En başta 2000 TL'yi dışarıda bırakmasıyla beni vazgeçirmiş bankadır. Alternatiflere bakayım. Enpara 10,5'a kadar düşürdü.

Ayni dusuncelerdeydim.
    Enparadan odeabanka gectim, ayda, enparadaki getirimin uzerinden 300 tl civari fazladan getirim var suan..

ING %12 veriyor, buna göre şartları daha net. Bilmiyorum başka nereden üzebilir.
  • odeabankta sıkıntı yokki neden bunları sordunuz?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MUTAF

quote:

Ayni dusuncelerdeydim.

ING %12 veriyor, buna göre şartları daha net. Bilmiyorum başka nereden üzebilir.

eski müşteri oldugum için ING den alamıyorum yuzde 12yi.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.