Şimdi Ara

Odamı Sarı-Lacivert Çubuklu Boyayacağım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
7.837
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sonunda muradıma eriyorum. birazdan boyaları almaya gideceğim.
    ama bir türlü işin teknik kısmına aklım ermiyor.
    kusursuz bir sarı-laci çubuklu duvar için ne yapmam gerek. (50cm falan olur aralıklar)
    yani çubukları boyarken sarı ve lacıvert boyaların birbirine kati surette değmemesini nasıl sağlayabilirim‚ bir fikri olan var mıdır?
    şimdiden teşekkürler.

• Eğer yukarıdan aşağı değilde sağdan sola v.s. boyayacaksan şu perdelerin takıldığı peyzajmıdır herneyse onlardan duvan enin de 2 adet bul.
    Arkalarına çift taraflı bantlardan yapıştır ve aralarını boya... Örneğin önce sarı ile boya, daha sonra üstte ki düz perde ıbırını alta indir o kısmı da laci ile boya. Rahat olur.
  • yukarıdan aşağıya istikamette olacak çubuklar.
    dediğin çift taraflı bantı alayım öyleyse, teşekkürler.
  • bu iş için bantlar da satılıyo boyanın satıldığı yerlerde. o bantlardan alacaksın, duvarı önce sarıya boyayacaksın o kuruduktan sonra 50cmlik şeritleri bant yapıştırara belirleyip boyayacaksın sonra bantı çıkaracaksın. bütün bu emeğinden sonra ortaya pek nezih olmayan bir görüntü çıkacak çünkü renkler sarı lacivert..

tabi son cümle benim fikrim, pek takılma
  • Abov şahane olur valla, adaşım kolay gele. Aşama aşama fotolarsan da şahane olur hoşuma gitti ilerde belki kopya çekerim
  • Koli bandı gibi kalın kağıt bantlar var ama yapıştırdıktan sonra boyayı sökermi bilmem

önce ölçümleri yapıp o bantlardan yapıştır ilk önce sarı olan çubukları boya ardından bantları sök sarı tarafa gelecek şekilde tekrar yapıştır bu sefer laciverti boya ve daha dikkatli boya taşma falan olmasın

lacivert yerine kırmızı kullansan daha bi güzel olur ama sanki
  • Bir Galatasaraylı İçin Söylüyorum Güzel Olur Bende Düşünüyorum( Sarı Kırmızı )
  • benim odam turuncu bence sende turuncu yaptır
  • Boyayı aldığın yerde bant da bulabilirsin. Kağıt bant, şerit çekmek için...

Ama muhtemelen bant da alsan bu tecrübeyle o duvarın üzerinde çubuklu değil daha cicili bicili bir desen oluşacak.
  • ...ve boyadım

işte adım adım boyama faaliyeti

duvara sıva çektik

ardından duvarı tamamen sarıya boyadık, ölçümleri yaptık 30cm aralıklarla bantları çektik

lacıvertleri çubukları boyadık

bantlarla birlikte kabataslak biten badana

bantları çıkardıktan sonra ufak bir süprizle karşılaştık. boyayı kaldırmayacağını umduğumuz bant boyayı öyle de bir kaldı ki, işte böyle paramparça bir duvar oluştu birden bire.

ince uçlu fırça kullanılarak hisli darbelerle yapılan rötüşlerin ardından son durum

• Bir Beşiktaşlı olarak tebrik ediyorum. Çok güzel duruyor.
  • renkdaş süper olmuş..
  • Bantları boya sertleşmeden çıkarttığınız için boyaları sökmüştür ama yine de güzel olmuş.
  • Ellerine sağlık renktaş. Hakikaten müthiş olmuş.
  • Duvarı hangi boya ile boyadın? Boyama işini herkesin yapabileceğini sanmıyorum ama boya ustası olmadan kendimiz de yapabilir miyiz? Çok güzel gözüküyor. Ben de düşünüyorum aynısından yapmayı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: feat

Duvarı hangi boya ile boyadın? Boyama işini herkesin yapabileceğini sanmıyorum ama boya ustası olmadan kendimiz de yapabilir miyiz? Çok güzel gözüküyor. Ben de düşünüyorum aynısından yapmayı.

koçtaşa gittim. Fenerin renklerine en yakın sarı ve lacıverti aradım. polisanda buldum bu renkleri.
    formayla mukayese ettim şimdi; lacıvert aynı ama benim sarım biraz daha mat.

tabi ki sen de yapabilirsin. babamla birlikte yaptık biz. babamın da ön bilgi olarak benden fazlası yoktu.
    hatta isteğime ilk etapta annemle beraber karşı çıktılar. sonra mühendis adama laf anlattım çizdim ettim
    sonra sebat ettik uğraştık oldu.

duvarının şuanki rengine bağlı olarak boya işlemi uzayabilir
    mesela bu odanın rengi maviydi, o yüzden sarı boya çektiğimizde ilk önce yeşil oluştu.
    3-4 kez kurumasını bekleyip tekrar sarı çektik.
    sonra bantları çekip lacıvertleri boyadık. laci daha baskın bir renk olduğu için anında kapadı sarıyı.

bantları yapıştırdığımızda son boyanın ardından 5-6 saat geçmişti, demek ki yeterli değilmiş bu süre, biraz daha beklenmeliymiş. boya banta yapışıyor aksi taktirde.

duvarın kalkan yerlerini ucu 0,5 cm genişliğinde fırçayla kapattık.
    sonra böyle bir görüntü çıktı ortaya

• [Deleted by Admins]
  • Anlaşıldı. Elinize sağlık, yakında tüm odaları sarı-lacivert renklere boyayıp göstermen dileğiyle diyeyim o zaman.
  • Benim gibi odasını bu şekilde boyamayı düşünenlere yardımcı olabilecek bir topik. Yukarı çıksın bakalım.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.