Şimdi Ara

Oda termostatı, Yalıtım, Tanımlar ve diğer Tasarruf önerileri (310. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.976
Cevap
143
Favori
504.346
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 308309310311312
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aynen sizin dediğiniz gibi, mantık olarak öyle ama gerekli gördüğünde kombiye istediği kadar yüksek sıcaklığa çıkma özgürlüğünü verirsek belki daha kısa süre çalışıp tasarrufa katkı sağlayabilir mi düşüncesi :)
  • bLind kullanıcısına yanıt
    Yüksek sıcaklığa acilen ulaşmak için alev boyunu arttırıp fazla da yakabilir ama :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • THEATTRE35 T kullanıcısına yanıt
    Oda olabilir bakalım amaç zaten bunu denemek :) Yoksa 55 derece kazan sıcaklığında konforlu bir ısınma oluyor gerekli olmadığı sürecede daha düşük sıcaklıkta çalışıyor. Benimki sadece merak çünkü hem kombinin üzerinde hemde kitapçıklarda sonuna kadar getirin diyor kazan sıcaklığını
  • lamettrie kullanıcısına yanıt
    Kombinin bu davranışı yazılımı ile alakalı.ECA modelleri de 9 derece yukarı çıkıyor.Parametre ayarları ile müdahele edilebilir belki eğer böyle bir imkan tanıyorlarsa.
    Oda termostatı takınca da bu davranışı değişebilir.Bendeki İmmergas kombi'ye Siemens Rev24 bağlı, ne kadar çalışırsa çalışsın ayarladığım değerin üstüne çıkmıyor.

• bLind kullanıcısına yanıt
    Sonucu bildirirseniz biz de öğrenmiş oluruz :)
    Teori bi yere kadar, bazen deney sonuçları farklı çıkabiliyor.

Termostat takılı şu an ama davranışında değişiklik yok. Gizli sistem ayarlarına girebilirsem 4 yada 5 yapamyı deniycem.
    Baymak luna 3 parametre ayarları diye araştırmak lazım.
    Kombinin yazılımı ile alakalı sanırım.Her kombi farklı şekilde davranış gösteriyor.

http://www.ekilavuz.com/kilavuz/62a98a9fc8de0ec9/22/baxi/luna-3-avant-240-fi/kombi

22.sayfada tüm ayarlar var ama bununla ilgili bir ayar yokmuş malsef. Teşekkürler.
    Rica ederim.Kombinin yazılımı ile böyle ayarlanmış ve değiştirilmesine izin verilmiyor demekki.

• s.a arkadaşlar oda da oda termostatı var 16 18 derece açıyorum evin içi 26 derece olduğu halde kombi durmuyor hiç 1 dk duruyor tekrar çalışıyor
    geçen yıl sürekli 21 / 23 derecede çalışırken bile oda sıcaklığı 25 derece oluyordu geçen yıl evin sıcaklığını bulduğunda 1 saat fazla evin içi soğumadığı sürece kombi çalışmıyordu neden olabilir acaba oda termostatı arızalı olurmu kapatınca oda termostatında kapanıp açılıyor

eca confeo plus kombim

oda termostastım ise ECA On/Off Oda Termostatı - T6360
  • derya78 kullanıcısına yanıt
    Kalibrasyon ayarı kaçmış olabilir.Dijital, hassas kaliteli bir ürün alırsanız daha mennun kalırsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: THEATTRE35

Kalibrasyon ayarı kaçmış olabilir.Dijital, hassas kaliteli bir ürün alırsanız daha mennun kalırsınız.

s.a oda termostatın mı ayarı kaçmıştır

digital değil benim termostat genede kalibrasyon ayarı kaçar mı
    Elektronik ölçü aletlerinin Kalibrasyon ayarı zamanla kaçabilir ve hatalı ölçümler yapabilirler.Bu yüzden bazı cihazlara Kalibrasyon ayarı konur.
    NTC'si de arızalanmış olabilir.Garantisi varsa verin yapsınlar.Yoksa mecburen yenisini alacaksınız.

Hocam mekanik termostatların belli bir kullanım ömrü vardır. Bu nedenle sıkıntı yaşamaya başlamış olabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: SAVIAR

Hocam mekanik termostatların belli bir kullanım ömrü vardır. Bu nedenle sıkıntı yaşamaya başlamış olabilirsiniz.

s.a hocam 1 yılda nasıl bozulacak geçen yıl servisi taktı 100 tl para verdik
  • normalde oda termostatı 16/17 derece ayarlanıp 26 derece evin içi sıcaklığı olmaz değilmi izmir gibi sıcak yerde birde

geçen yıl izmirde termostatını 21 derece nin altında çalışmazdı bu sene 16 derece tıklıyor çalışıyor ve sürekli çalışıyor 1 dk duruyor tekrardan çalışıyor

3 yıldır kullandım sorun yoktu evin içi dereceyi bulduğunda oda termostatı tık yapar otomatik kapanıyordu evin içi soğuduğunda izmirde en az 2 saat çalışmazdı soğuyunca tekrar çalışır dı
    Hocam 1 yıl önce servis mi taktı, 3 yıldır kullanıyor musunuz bilmiyorum ama termostatın çalışması normal değil.Servis de fahiş fiyat almış.N11.com'da 38 küsür fiyata gördüm.Yenisini alıp takabilirsiniz.

• quote:

Hocam 1 yıl önce servis mi taktı, 3 yıldır kullanıyor musunuz bilmiyorum ama termostatın çalışması normal değil.Servis de fahiş fiyat almış.N11.com'da 38 küsür fiyata gördüm.Yenisini alıp takabilirsiniz.

2012 DE ALDIM KOMBİYİ TERMOSTAT O ZAMAN TAKILDI 3 SENE KULLANDIM SORUN YOKTU

GEÇEN YIL 2015 OCAK TA ARIZA YAPINCA 100 TL ECA YETKİLİ SERVİSİ GELDİ TAKTIRDIM ODA TERMOSTATI
    Anlaşılan yine bozulmuş.Zaten 100 lira o ürün için çok para.Dediğim gibi 38.20'ye satıyorlar.

http://m.n11.com/eca-onoff-oda-termostati-t6360-P18740005?cid=604001&gclid=CMjBru-y78kCFRRlfgodBacA-A

Üzerinde ECA ve Honeywell yazanları 60 küsürat.

• quote:

Anlaşılan yine bozulmuş.Zaten 100 lira o ürün için çok para.Dediğim gibi 38.20'ye satıyorlar.

http://m.n11.com/eca-onoff-oda-termostati-t6360-P18740005?cid=604001&gclid=CMjBru-y78kCFRRlfgodBacA-A

Üzerinde ECA ve Honeywell yazanları 60 küsürat.

bunu servis takalı 1 sene olmadı 1 yıl garantilimi bu eca oda termostatı

• 
Sayfa: önceki 308309310311312
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.