Şimdi Ara

ODA TERMOSTATI SEÇİMİ (272. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.680
Cevap
155
Favori
359.395
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 270271272273274
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kayıboyu11

Kablosuz kaliteli hassas bir cihaz almanı tavsiye ederim, roleyi sinyal sorunu olmaması için mutfağın koridora yakın kısmına kablo ile taşıyabilirsin ama termostat kısmını mutfağa koymak büyük facia olur küçük facia ise oturma odasını tercih etmek olur: odadaki insanların vücut ısısı tv ısısı gibi ısı kaynakları ciddi oranda seti yükseltir diğer odalar serin kalabilir bu stabil bir ev için geçerli tabiki, farklı şekilde set değerleri olan odalar için değerlendirme elbette farklı olur.
    Tavsiyem koridor olurdu, dış kapıyı görmeyen cam kenarı olmayan mümkünse peteksiz yada peteğe en uzak noktaya sabitlenirse anlık sıcaklık değişikliği olmaz ortalama set değerlerinde tüm ev ısıtılabilir şahsen termostatım koridorda ve odalarım stabil sadece güneş alan odalar sabah ve öğleden sonra farklı odalar şeklinde set farkı olur yoksa hepsi eşit sıcaklığını korur.
    Doğru cihazı seçmek tek başına yeterli değil, kesinlikle doğru konuma doğru yüksekliğe montaj şart diyorum

Peki nasıl bir cihaz alayım evde kiracıyım kablosuz alınca modem den kombiye kablo çekmek gerekiyor galiba. Model önerisi alabilirsem sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• kayıboyu11 kullanıcısına yanıt

Alıyorum netatmo'yu hocam. Direk apple'dan homekit özellikli olanı satın alacağım.

Önümüzdeki hafta havalar soğuyacak. Hava sıcaklıklarının çok değişmediği bir haftada, önce termostatsız çalıştırıp günlük tüketimi kontrol edeceğim sonra termostatı takıp. 1 ay sonra da öğrendikten sonra tüketimler nasıl onu gözlemleyeceğim. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

• İlgli arkadaşlar için aşağıya bir link bırakıyorum. Evinizin yılın belli zamanlarındaki güneş profilini çıkartıyor. Hangi saatlerde güneşin hangi konumda olacağını görebilirsiniz.

https://www.sunearthtools.com/dp/tools/pos_sun.php?lang=en

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DarkLea -- 13 Ekim 2020; 10:36:47 >

• DarkLea kullanıcısına yanıt
    Bu şekilde kıyas ile hiç uğraşmayın sürekli yanmaya başladığında takın geçin
    Şimdiden hayırlı olsun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • help21 kullanıcısına yanıt
    İnternet ile çalışanların rolesi internete wifi ile bağlanır hocam, kabloya gerek yok
    Wifi mesafesinde olsun kafi
    Ben netatmodan çok memnunum geçen sene sezon sonunda bazı kullanıcılar güncelleme ile sorun yaşadı ama ben kesin düzeleceği kanaatindeyim burda konusu var inceleyebilşrsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayıboyu11 -- 13 Ekim 2020; 11:56:8 >
  • quote:

İnternet ile çalışanların rolesi internete wifi ile bağlanır hocam, kabloya gerek yok
    Wifi mesafesinde olsun kafi
    Ben netatmodan çok memnunum geçen sene sezon sonunda bazı kullanıcılar güncelleme ile sorun yaşadı ama ben kesin düzeleceği kanaatindeyim burda konusu var inceleyebilşrsiniz

Peki daikin kombiye hangi cihazı tavsiye edersiniz? Kiracıyım çıkınca yanımda alıp götürürüm sonuçta

• help21 kullanıcısına yanıt
    Netatmo %99 her cihaza uyar hocam, netatmo konu başlığında daikin i dış sensörle kullananlar çok memnunlar inceleyebilşrsiniz

• quote:

Netatmo %99 her cihaza uyar hocam, netatmo konu başlığında daikin i dış sensörle kullananlar çok memnunlar inceleyebilşrsiniz

Hocam ios cihaz benim evde yok nasıl olacak o iş peki =)android oluyor mu ya da uyumlu var mı

• Android ios farketmez netatmo için

• Arkadaşlar selamlar. Bende viessmann vitopend hermatik kombi var. 3 yıldır General ht 300 oda termostatı ile kullanıyorum. Aralığı 0.5 derece olduğu için petekler soğuyor ve üşüme hissi veriyor. İzninizle birkaç soru sormak isterim:
    1- Netatmo alırsam petekler tam soğumaz mı? Kombi bildiğim kadarıyla modülasyonlu değil.
    2- Normalde kışın günlük tüketim 22,5-23 derecede 5-7 m3 arasıydı. Netatmo ile tüketim artarmı aynı sıcaklıkta.
    3- Vaillantın netatmosu ile home kit olanın farkı nedir. Benim kombiyi uyarmı? Bende apple marka telefon yok.
    4- Bağlantı yaparken kombinin içini açmadan, diğer termostatın rolesine gelen kabloları direkt netatmonun alıcısına bağlayabilirmiyim?
    5- Başka kablosuz termostat tavsiye edermisiniz?
    Çok soru sordum ama zaman ayırıp cevap verenlere teşekkür ederim.

• nationalgeographic N kullanıcısına yanıt
    1- Çok soğuk havlarda hiç soğumuyor benim evde, en kötü ılık oluyor, modülasyonlu da soğutur
    2- Aynı sıcaklık eşit şartlarda artacağını hiç sanmıyorum, düşebilir ama farkedebileceğiniz kadar mı bilemem
    3- Tek farkı home kit yok ve var, mesajınızdan önceki mesajda yazmıştım ios yada android farketmez
    4- Diğer cihaz on off ise uyar
    5- Güncel şartlarda Netatmo nun üstüne cihaz tanımam

Ekleyeyim halihazırda kullandığınız cihazın açıklamalarında 0.5 ayar adımlı 0.1 hassasiyetli yazıyor yani hassasiyeti kitap üzerinde çok iyi ama yinede akıllı cihazların verdiği konforu veremez 0.1 alt 0.1 üst toplamda 0.2 derece eder ki örneğin benim evimde petekler bu esnemede buz olur, üşüme hissi verir, netatmo hangi şartlarda ne kadar yakması gerektiğini bilir, sık ateşler alt üst oynamasını beklemez sürekli sette tutar petekler hiç soğumaz, ılık özellikle sıcak havalarda ateşleme seyrelir petek soğur mecburen, mayıs ayı sonu mesela.
    Bazıları için sık ateşleme bir kusur gibi algılanıyor yakıt sarfiyatı gibi, bence ölçülebilecek bir artış olmuyor çünkü ateşleme odasıda tam soğumuyor yakıt verimli yanıyor, ortam sıcaklığındaki dalgalanmalar yani iniş çıkışlar bence tüketimi daha fazla artırıyor, o yüzden sabit set kullanıyorum

• İyi günler, yeni taşındığım evime kablosuz öğrenme modu olan bir termostat almak istiyorum. Honeywell t3r ile netatmo arasında kaldım. Sizce netatmoya 300 tl daha fazla vermeye gerek var mı ? Başka önerilerinize de açığım.

• RealoveV3 kullanıcısına yanıt
    İnternet ten kontrol etmeyecekseniz yeterli bir cihaz memnun kalırsınız.internetten bakarım ayarlarım derseniz netatmo almalısınız.

• Arkadaşlar netatmoyu incelerken Bosch TR36RF de gözüme takıldı. N11 de 540 tl. Netatmo 900 tl. Kombim viessmann vitopend 100 hermatik. Uzaktan erişim çok önemli değil. Evde birileri var hep. Genelde elden manuel kontrol oluyor. Şuan general abr 300 takılı. 0.5 hassasiyeti ve on off. Isı dalgalanması oluyor evde. Sonuç olarak:
    -bosch tr36rf kombime uyarmı(honeywell sitesinden baktığımda cmt727 ile uyumlu görünüyor. Cmt727 ile tr37rf aynıymış sanırım)
    - bosh tr36rf ile de petekler ılık veya sıcak kalırmı?
    -Tr36rf ninde hassasiyeti 0.1 mi?
    -Arada 350 tl fark var, bu farkı vermeye değermi? Uzaktan erişim önemli değil dediğim gibi :)
    -Birde tr24 var. O nasıl. 36rfden farkı nedir.
    -tr 36rf yi de diğer termostatın alıcısındaki kabloya takabilirmiyim? Foto ekledim.

Daha öncede yazmıştım sağolsun kayıboyu nickli arkadaş sorularıma cevap verdi. Meşgul ettiğim için kusura bakmayın. Acemilik olunca kafada çok soru beliriyor. Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nationalgeographic -- 22 Ekim 2020; 10:26:22 >

Merhaba,
    2 senedir kullanıyorum uzaktan erişim hariç bir eksiğini görmedim Bosch tr36 ın.
    Evet petekler ılık kalır
    Hassasiyet 0.1
    Uzaktan erişim ihtiyaç yoksa 350 tl ye değmez aynı işi görecektir.
    36 rf de ekstra haftalık program vardır.
    Evde genelde kimse olmadığı için geliş gidiş saatlerine göre sıcaklık ayarlıyoruz.
    Mevcut kabloları kullanarak herhangi başka bir ot bağlayabilir siniz

• N11 deki satıcıya sordum tr36rf yi. Viessmann ile uyumlu değildir. Garanti dışında kalır termostat demiş. Servis takmayınca garanti vermiyorlar sanırım. Farklı marka kombiye de takmıyor heralde servis.

General abr kullanıyorsanız garantiyi bozmadıysa Bosch nasıl bozacakmış kombiyi. Uyum sağlamaz diye yalan konuşuyorlar kendi ürünlerini satmak için yada cahillikten

Bosch farklı markaya takmaz doğrudur garanti de başlamaz.

• Arkadaslar merhaba.
    Bu sene dublex evimizde ilk kisi geciricez. Ev 4+1 180 metre kare. Bina dis yalitimi ve cati yalitimi mevcut. Evin ic duvarlari 25.6 derece gosterirken dis cepheye bakan duvarlar 25.2 seviyelerinde. İsi yalitimi oldukca guzel.
    Benim merak ettigim nasil bir oda termostati secmeliyim.
    Ogrenme modu olan bi cihaz almak istiyorum.
    Ama bu on off olayi ve modulasyon olayi nedir tam olarak anliyamadim ne ise yarar ?
    Kombimin markasi bosch konvansiyonel wbn6000 28c modeli.

Bana kablosuz oda termostadi ne onerebilirsiniz.

• Yardimci olabilecek kimse yokmu acaba ?

• 
Sayfa: önceki 270271272273274
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.