Şimdi Ara

Oda Termostatı mı Termostatik Vana mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
159
Cevap
2
Favori
44.692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: blackkite

Mrb.bEn butun peteklere termostatli vana taktirdim iyi mi kotu mu olmus ve term.vana tasarruf icin nasıl kullanmaliyim.tesk.

banyoda havlupan mı var radyatör mü? banyoya trv vana taktırdınız mı?
    hangi marka trv vana aldınız?
    toplam kaç tane radyatöre trv vana taktırdınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 17 Ekim 2013; 17:17:16 >
  • Mrb.butun peteklerde termostatli vana var kombi 60 derecede oturma odasindaki vana 5 te mutfaktaki 2 de ama ikisinin petek sicakligi ayni nedeni nedir anlamis degilim ve vana 5 teyken oda sicakligi 26 derece yaziyo ama 18 derece oluyo oda nerde sorun var anlamadım. Ter.vAna bozukmu acaba nasil anlarim bozuk oldugunu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • slm.içerisi soğuk olduğu için 2 petegin sıcaklığı aynı olabilir.vanayi 5'e alinca içerisi 28 derece olmaz.önce kombinizin 28 derece sıcaklık üretecek kazan sicakligina ayarlanmalisiniz.bu soğuk havalarda bu çok zor tabii.

• quote:

Orijinalden alıntı: ekostu@mynet.com

slm.içerisi soğuk olduğu için 2 petegin sıcaklığı aynı olabilir.vanayi 5'e alinca içerisi 28 derece olmaz.önce kombinizin 28 derece sıcaklık üretecek kazan sicakligina ayarlanmalisiniz.bu soğuk havalarda bu çok zor tabii.

Ben bu ter.vanalari kullanmayi bi turlu ogrenemedim hepsine taktirdim ama anlamis degilim hala.kombi 60 derecede icersi 18 19 derece daha fazla olmasi gerekmiyomu. ama kombi balkonda acik hafta sonu kapancak kismetse.eca yogusmali kombi

• blackkite B kullanıcısına yanıt
    vanada 2.kademe 17-18 dereceye denk geliyor sanırım.3.kademe 20 derece.Benim kombi de eca. 60 derece iyi kazan sıcaklığı için.Eviniz de yalıtım hiç yok heralde.60 derecede peteklerinizin iyi ısınması gerek.kazan derece 60 ise termo vanaları en az 3 te tutun 20 dereceden daha fazla olsun içerisi diyorsanız 4 veya 5 kademeye getirin
  • Petekler hep 5 te zaten ama neden oda sicakligi yukselmiyor.petegin birisi 5 teyken mutfaktaki petek 2 de olmasina ragmen ikiside ayni sicaklikta dogalgazla ilk senem oldugu icin bazi seyleri anlayamadim.oda sicakligini 21 yapamadim bi turlu.eca confeo premix yogusmali kombim.ise giderken ve yatarken 35 e dusuruyorum eve gelince yukseltiyorum kombiyi ondanmi acaba

• blackkite B kullanıcısına yanıt
    Mevcut petek metrajları bu soğuklarda ve seçtiğiniz kombi sıcaklıklarında ancak bu kadar ısıtabiliyor. Çözüm:
    Bugünlerde kombi sıcaklığını biraz arttırmak, akşam 50-55 hatta 60C, gece 35-40C, sabah 40-45C gibi...
    60C'da bile 20C iç sıcaklığa ulaşamazsanız yapmanız gereken petek metrajını arttırmak olabilir...
  • Evim 110metrekare petek uzunlugu 8.5m ve kendi katimin etrafinda izolasyon var.termostatli vana oldugu halde her odada ayri sicaklik olmuyo.vana hep 5 te duruyo sabahtan 40 derecedeydi gece vardiyasindan geldim simdi kalktim kombiyi 50 derece yapicam butun peteklerin vanayi 5 e getircm oda sicakligi kac olmasi lazim ve hemen oda derecesini yükseltiyor mu veya ne zamanda yukselmesi lazım. Sinir oldum valla

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba
    Evim 120 m2 ve ters dubleks. Kombi, balkonda ve ust katta balkon,mutfak,salon ile giris holu bulunuyor. Alt katta ise uc oda, hol ve banyo mevcut. Petek uzunlugu 8,5 metre civarinda. Alt katim pek isinmiyor ve yuksek dogalgaz faturasi oduyurum. Petek uzunlugu 10 mt altinda oldugu icin kombi alirken yogusmali onermediler ve eca confeo plus almistim. Sizden ricam kablosuz oda termostatimi yoksa vana termostatmi kullanmam konforu ve tasarrufu saglar. Ayrica hangi urunu tavsiye edersiniz.
    Saygilar

• quote:

Orijinalden alıntı: armegeddon

Hocam merhaba
    Evim 120 m2 ve ters dubleks. Kombi, balkonda ve ust katta balkon,mutfak,salon ile giris holu bulunuyor. Alt katta ise uc oda, hol ve banyo mevcut. Petek uzunlugu 8,5 metre civarinda. Alt katim pek isinmiyor ve yuksek dogalgaz faturasi oduyurum. Petek uzunlugu 10 mt altinda oldugu icin kombi alirken yogusmali onermediler ve eca confeo plus almistim. Sizden ricam kablosuz oda termostatimi yoksa vana termostatmi kullanmam konforu ve tasarrufu saglar. Ayrica hangi urunu tavsiye edersiniz.
    Saygilar

merhaba
    binada yalıtım var mı? hangi şehirdesiniz? normal koşullarda kombi üst katta olsa bile alt kattaki odaların radyatörlerinin ısınmasında sorun olmaması gerekir
    tesisat kalitesi,radyatör bağlantıları sirkülasyonu dolayısıyla radyatörlerin verimini etkiler,evdeki tesisat mobil sistem mi? klasik pprc sistem mi? radyatör bağlantıları nasıl alttan bağlantı mı? paralel (alt ve üst) bağlantı mı? her durumda kombinin bulunduğu üst kattaki radyatörlerin hepsine kaliteli termostatik vana taktırmanız gerekir,bu kattaki radyatörler set edilen derecede kapanacak ve kapalı devre tesisat suyu alt kattaki radyatörlerde sirküle olacaktır,dubleks evlerde termostatik vana kullanımı şart
    oda termostatı ise kombiye uzak bir noktaya sizin evde alt katta koridor gibi bir bölgeye monte edilebilir,ama oda termostatı set edilen derecede kombinin pompasını susturur ve radyatörler soğur,sizin önceliğiniz alt kattaki radyatörlerin ısınmasını sağlamak bu da ancak üst kattaki radyatörleri kontrol altına alarak olur

• Tekrar merhaba
    Petekler isiniyor ama bu sefer cok ciddi faturada artis oluyor. Tabi alt kati isittigimda ust katta isi cok fazla oluyor. Ev tek cephe disinda yalitimi var. Kocaelindeyim. Tesisat ise paralel dosenmis durumda.

• quote:

Tekrar merhaba
    Petekler isiniyor ama bu sefer cok ciddi faturada artis oluyor. Tabi alt kati isittigimda ust katta isi cok fazla oluyor. Ev tek cephe disinda yalitimi var. Kocaelindeyim. Tesisat ise paralel dosenmis durumda.

üst kattaki radyatörlerin hepsine trv vana taktırın,danfoss ra 2000 öneririm çok kalitelidir,trv vananın ayarını isteiğinize göre 3 veya 3,5 ayarında kullanın,böylece radyatörler gereksiz yere ısınmayacak ve kapanacak odalarda istediğiniz sıcaklığı elde etmiş olacaksınız,alt katta ise birkaç radyatöre de taktırabilirsiniz,kombinin devir daimi için alt katta en az 2 radyatör sürekli çalışmalı bu radyatörlerde normal vana olmalı
  • Tesekkur ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Tekrar merhaba

üst kattaki radyatörlerin hepsine trv vana taktırın,danfoss ra 2000 öneririm çok kalitelidir,trv vananın ayarını isteiğinize göre 3 veya 3,5 ayarında kullanın,böylece radyatörler gereksiz yere ısınmayacak ve kapanacak odalarda istediğiniz sıcaklığı elde etmiş olacaksınız,alt katta ise birkaç radyatöre de taktırabilirsiniz,kombinin devir daimi için alt katta en az 2 radyatör sürekli çalışmalı bu radyatörlerde normal vana olmalı

Üstad alpha cb 24 tf için termostatlı vana önerebilirmisinz?

• superhead kullanıcısına yanıt
    Mekanik termostatik vanalarda dunyanin en iyisi
    gaz sensorlu danfoss ra 2000 oneririm.yatay kose olanindan
    www.termostatikvana.com
    Adresinden alabilirsin.piyasanin en iyisidir.
    kesinlikle oneririm

• quote:

Mekanik termostatik vanalarda dunyanin en iyisi
    gaz sensorlu danfoss ra 2000 oneririm.yatay kose olanindan
    www.termostatikvana.com
    Adresinden alabilirsin.piyasanin en iyisidir.
    kesinlikle oneririm

Bu linkte olandanmı?
    http://urun.gittigidiyor.com/diger-her-sey/danfoss-termostatik-radyator-vanasi-gaz-sensorlu-190115498

birde kaç adet almamız gerekir?

Evet aynen linkteki urunun birebir aynisi

mini crd oda termostati kullanacakmisin?

Evde banyodaki havlupan haric kac tane petek var?
    Koridor veya hol de petek var mi?

• quote:

Evet aynen linkteki urunun birebir aynisi

mini crd oda termostati kullanacakmisin?

Evde banyodaki havlupan haric kac tane petek var?
    Koridor veya hol de petek var mi?

Evet oda termostatı mini crd almayı düşünüyorum.
    evde havlupan hariç 2 adet salonda odalarda toplam 3 adet ve mutfakta 1 olmak üzere 6 adet petek ve 1 adet havlupan var koridor ve holde petek yok.
    Oda termostatini evin ortasina koridor,hol,oturma odasi,salona takilir.kombiye yakin bir yer olmayacak
    termostatik vanalar ise kombiye yakin iyi isinan peteklere ve mutfaga takilacak
    yapabiliyorsan evinin planini ekle kombinin ve peteklerin yerini belirt.daha net degerlendirme yapilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 6 Ekim 2015; 18:39:27 >
  • quote:

Oda termostatini evin ortasina koridor,hol,oturma odasi,salona takilir.kombiye yakin bir yer olmayacak
    termostatik vanalar ise kombiye yakin iyi isinan peteklere ve mutfaga takilacak
    yapabiliyorsan evinin planini ekle kombinin ve peteklerin yerini belirt.daha net degerlendirme yapilir

Biraz acemicede olsa yaptım

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.