Şimdi Ara

Oda Termostatı mı Termostatik Vana mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
160
Cevap
2
Favori
44.678
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1+1 yalıtımlı 55m2 ara kat daireme termostatik vana veya oda termostatı taktırmak istiyorum fakat ikisi arasında kararsızım. Dairenin basit bir planını çizdim.

Hem yatak odasında hem de oturma odasında doğalgaz için havalandırma mevcut. oturma odasının şu anda kapısı yok fakat iskandan sonra oraya da kapı yaptıracağım. Termostatik vana taktırmayı düşünüyorum bütün odalar aynı sıcaklıkda olsun diye fakat o da kombinin çalışmasını durdurmuyormuş oda termostatı gibi. Oda termostatı taktırmak istiyorum fakat her rüzgar estiğinde, menfezlerden içeriye soğuk hava girdiğinde oda termostası sürekli kombiyi devreye sokup çıkartırsa bu sefer de ekonomik olmaktan daha pahalıya patlayacak.
    Oda termostatını mutfağa koyarsam da yemek yaptığım da içerisi çok çabuk ısınacak ve kombi devreden çıkacak, bu sefer diğer odalar soğuk kalacak.

Bir alternatif de oturma odasına odasına oda termostatı takıp yatak odasına termostatik vana takmak.

Ekonomik olmasının yanında ev içinde her yerin sıcaklığının aynı olmasını istiyorum, bi oda sıcakken diğer odaya geçip üşütüp hasta olmak istemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Edit: Odalarda ve koridorda petek, banyoda havlupan mevcuttur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GezginBoa -- 4 Eylül 2013; 21:22:11 >

• sıcaklığın evde daha homojen dağılmasını istiyorsanız ve evde konfor istiyorsanız termostatik vana taktırmanızı öneririm
    termostatik vanalarla her odanıza ayrı ayrı sıcaklık konforu sağlarsınız
    1+1 stüdyo daire olan yakınlarımın evlerine sizdeki gibi termostatik vanalar taktırdım konfor mükemmel
    termostatik vanada (uk tip) yatay köşe,gaz sensörlü danfoss ra 2000 öneririm,en iyisidir
  • banyo hariç koridora ve diğer iki odaya mı taktırmalıyım yoksa koridoru bırakıp sadece iki odaya mı taktırmalıyım termostatik vanayı? termostatik vananın da kötü yanı kombiyi durdurmaması, konfor tarafı güzel fakat tasarruf kısmı nasıldır hocam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gezgin-26

banyo hariç koridora ve diğer iki odaya mı taktırmalıyım yoksa koridoru bırakıp sadece iki odaya mı taktırmalıyım termostatik vanayı? termostatik vananın da kötü yanı kombiyi durdurmaması, konfor tarafı güzel fakat tasarruf kısmı nasıldır hocam?

kombinin marka model nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

banyo hariç koridora ve diğer iki odaya mı taktırmalıyım yoksa koridoru bırakıp sadece iki odaya mı taktırmalıyım termostatik vanayı? termostatik vananın da kötü yanı kombiyi durdurmaması, konfor tarafı güzel fakat tasarruf kısmı nasıldır hocam?

Ariston Matis Hermetik Kombi 24 FF
  • quote:

quote:

quote:

kombinin sirkülasyon pompasının ayarını birinci ayara getirin ve banyo hariç diğer radyatörlere danfoss ra 2000 alın
    termostatik vananın kombiyi durdurması daha iyi.oda termostatında kombi durunca çoğu insanda üşüme hissi oluşur konfor kaçar,tecrübeyle sabittir
    birçok evde termostatik vanalar taktırdım.oda termostatları taktırdım veya konfor kaçtığı için veya yanlış yere monte edildiği için söktüm
  • quote:

quote:

quote:

quote:

kombinin sirkülasyon pompasının ayarını birinci ayara getirin ve banyo hariç diğer radyatörlere danfoss ra 2000 alın
    termostatik vananın kombiyi durdurması daha iyi.oda termostatında kombi durunca çoğu insanda üşüme hissi oluşur konfor kaçar,tecrübeyle sabittir
    birçok evde termostatik vanalar taktırdım.oda termostatları taktırdım veya konfor kaçtığı için veya yanlış yere monte edildiği için söktüm

çok teşekkür ederim hocam. termostatik vanaya yöneliyorum.
  • Radyatörlerde su giriş ve.çıkışları alt taraftan yapılı tüm radyatörlerde. Oda termostatı takılabilirmi bu şekilde . Nasıl bir işlem yapılmalı ve ne marka/model termostatik Van'a kullanılmalı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: keskineryk

Radyatörlerde su giriş ve.çıkışları alt taraftan yapılı tüm radyatörlerde. Oda termostatı takılabilirmi bu şekilde . Nasıl bir işlem yapılmalı ve ne marka/model termostatik Van'a kullanılmalı

alttan bağlantılarda termostatik vana takılabilir,termostatik vana yukarıya bakmayacak şekilde yandan yani radyatör ile paralel veya karşıya bakabilir
    ama yapabiliyorsanız kalorifer giriş borusunu pprc boru ile yukarı uzattırın radyatörün üst kısmından bağlantı yaptırın,trv vanayı üstten bağlayın
    her iki durumda yatay köşe veya köşe tip trv vana takılabilir.ama üstten daha iyi olur

• Marka / model ne önerirsiniz ? alta takacağım ev kira. ( Evi boşaltırken vanaları sökeceğim iyi bir şeyler olsun) Kombi baymak eco energy 240 Fi toplam 6 adet radyatör var. Banyo da havlu panel ve mutfakta 80 cm var bu ikisine takmasam yeterli olur sanırım.

• quote:

Marka / model ne önerirsiniz ? alta takacağım ev kira. ( Evi boşaltırken vanaları sökeceğim iyi bir şeyler olsun) Kombi baymak eco energy 240 Fi toplam 6 adet radyatör var. Banyo da havlu panel ve mutfakta 80 cm var bu ikisine takmasam yeterli olur sanırım.

termostatik vanada en iyisi gaz sensörlü danfoss ra 2000,internette tanesi 31liradan satılır
    gaz sensörlüdür.almışken yatay köşe olanından alır (resimdeki gibi) radyatör ile paralel uzandığı için kırılma riski azdır
    mutfaktaki radyatöre trv vana takın,çünkü ocak var.ocak+radyatör ortamı fazla ısıtır. trv vana bunu dengeler
    banyodaki havlupan ve kombiye en uzak 1 radyatöre taktırmayın.kombinin devir daimi için

danfoss ra 2000 tepki süresi 13dk,diğer piyasa malı trv vanaların tepki süresi 20-22dk

en iyisi danfoss ra 2000'dir kesinlikle öneririm

Oda Termostatı mı Termostatik Vana mı? Oda Termostatı mı Termostatik Vana mı? Oda Termostatı mı Termostatik Vana mı?
  • quote:

quote:

Marka / model ne önerirsiniz ? alta takacağım ev kira. ( Evi boşaltırken vanaları sökeceğim iyi bir şeyler olsun) Kombi baymak eco energy 240 Fi toplam 6 adet radyatör var. Banyo da havlu panel ve mutfakta 80 cm var bu ikisine takmasam yeterli olur sanırım.

termostatik vanada en iyisi gaz sensörlü danfoss ra 2000,internette tanesi 31liradan satılır
    gaz sensörlüdür.almışken yatay köşe olanından alır (resimdeki gibi) radyatör ile paralel uzandığı için kırılma riski azdır
    mutfaktaki radyatöre trv vana takın,çünkü ocak var.ocak+radyatör ortamı fazla ısıtır. trv vana bunu dengeler
    banyodaki havlupan ve kombiye en uzak 1 radyatöre taktırmayın.kombinin devir daimi için

danfoss ra 2000 tepki süresi 13dk,diğer piyasa malı trv vanaların tepki süresi 20-22dk

en iyisi danfoss ra 2000'dir kesinlikle öneririm

Oda Termostatı mı Termostatik Vana mı? Oda Termostatı mı Termostatik Vana mı? Oda Termostatı mı Termostatik Vana mı?

hocam arkadaşa kombi devirdaimi için banyoya ve en uzak odaya taktırmayın demişsiniz, ben de banyoda ki havlupana taktırmayacağım fakat kombiye en uzak oda(oturma odasına) da takıcam. bu bir sorun doğurur mu?
  • quote:

hocam arkadaşa kombi devirdaimi için banyoya ve en uzak odaya taktırmayın demişsiniz, ben de banyoda ki havlupana taktırmayacağım fakat kombiye en uzak oda(oturma odasına) da takıcam. bu bir sorun doğurur mu?

havlupan hariç toplam kaç radyatör var?
  • quote:

1 yatak odası, 1 koridor(mutfak), 1 oturma odası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GezginBoa -- 10 Eylül 2013; 2:58:15 >
  • quote:

quote:

1 yatak odası, 1 koridor(mutfak), 1 oturma odası.

banyodaki havlupan ve oturma odasına (kombiye uzak) normal vana taktırmanız gerekir.başka bir alternatif ise radyatör sayınız az olduğu için evinizin ortasına dijital oda termostatı
  • quote:

banyodaki havlupan ve oturma odasına (kombiye uzak) normal vana taktırmanız gerekir.başka bir alternatif ise radyatör sayınız az olduğu için evinizin ortasına dijital oda termostatı

evin ortası mutfak olduğu için oraya oda termostatı taktırmak pek akıllıca olmaz gibime geliyor. yatak odası ve ortaya trv, oturma odasına termostatik vana taktırırsam nasıl olur? veya oturma odası(kombiye en uzak odaya)na da trv taktırırsam havlupandaki devirdaim kombiyi çalıştırmaya yetmez mi?
  • quote:

quote:

evin ortası mutfak olduğu için oraya oda termostatı taktırmak pek akıllıca olmaz gibime geliyor. yatak odası ve ortaya trv, oturma odasına termostatik vana taktırırsam nasıl olur? veya oturma odası(kombiye en uzak odaya)na da trv taktırırsam havlupandaki devirdaim kombiyi çalıştırmaya yetmez mi?

havlupan küçük boy mu? büyük mü?
  • quote:

quote:

quote:

büyük boy
  • quote:

quote:

quote:

quote:

büyük boy

o zaman havlupan hariç diğer radyatörlere trv vana taktırın.kombinin sirkülasyon pompasının zorlanmaması için pompanın ayarını 3'ten 1'e getirebilirsiniz.kombi hem az elektrik tüketmiş olur,hem daha sessiz çalışır
  • Mrb.bEn butun peteklere termostatli vana taktirdim iyi mi kotu mu olmus ve term.vana tasarruf icin nasıl kullanmaliyim.tesk.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.