Şimdi Ara

Oda Termostatı mı Termostatik Vana mı? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
160
Cevap
2
Favori
44.690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Netten almıyorum ama alan arkadaşlar gk vananın sitesinden alıyor

Alman gerekenler

3/4 1adet içxdış dişli tam geçişli kelebek vana
    1/2 1adet içxdış dişli tam geçişli kelebek vana

3/4 1adet filtre (pislik tutucu)
    1/2 1adet filtre (pislik tutucu)

http://www.gkvana.com/product.aspx?id=47&t=3/4%22_Ic-Dis_Disli_Tam_Gecisli_Kelebek_Kuresel_Vana&ln=tr
    http://www.gkvana.com/product.aspx?id=46&t=1/2%22_Ic-Dis_Disli_Tam_Gecisli_Kelebek_Kuresel_Vana&ln=tr

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

Netten almıyorum ama alan arkadaşlar gk vananın sitesinden alıyor

Alman gerekenler

3/4 1adet içxdış dişli tam geçişli kelebek vana
    1/2 1adet içxdış dişli tam geçişli kelebek vana

3/4 1adet filtre (pislik tutucu)
    1/2 1adet filtre (pislik tutucu)

http://www.gkvana.com/product.aspx?id=47&t=3/4%22_Ic-Dis_Disli_Tam_Gecisli_Kelebek_Kuresel_Vana&ln=tr
    http://www.gkvana.com/product.aspx?id=46&t=1/2%22_Ic-Dis_Disli_Tam_Gecisli_Kelebek_Kuresel_Vana&ln=tr

Merhaba.ustad bende yeni eve gectim kis gelio malum ve dogalgazi ilk defa kullanicam.baya bi sorum olucak.simdiden ilgi ve alakaniz icin tesekkur ederim cok yararli bilgileriniz icin.simdi ev 95 m2 kompi eca confeo plas.evin krokisi ve petekler asagida.digital elektrikli termos 1 adet ve 4 adette termostatik taktirmayi planliyorum.4.kat son.gunes goriyor saoln ve oturma odadi fakat yalitim kotu.son sicak su giden oda oturma odasi.sadece kafa olarak satilan urunleri degistirsem ise yararmi yoksa komple mi degistirmeliyim ve neyi nereye takmaliyim.ve dereceyi nasil ayarlamaliyim kombinin ve peteklerin.tesekkur ederim tekrardan.iyi gunler

Oda Termostatı mı Termostatik Vana mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi son gokunun topu -- 26 Ekim 2015; 11:42:02 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

•  Oda Termostatı mı Termostatik Vana mı?

• Petek boylari salon.yatak ve oturma odasi 2m.hol ve kucuk oda yarim.mutfak 1 metre

• oturma odası en son odaysa buraya kombinin pompaladığı su zor ulaşıyordur diye düşünüyorum o yüzden termostatik vana şart değil
    kışın salonu kullanıyorsan salon,mutfak ve yatak odasına termostatik vana şart
    yok eğer salonu kapatıp oturma odasını kullanıyorsan o zaman salon kapanacağı için kapalı devre tesisat suyu rahatlıkla oturma odasına ulaşacak tır bu yüzden de oturma odasına da termostatik vana taktırabilirsin

kombinin pompasının susması için oda termostatı da taktırabilirsin en uygun yer koridor,yalnız koridora oda termostatı taktırırsan termostatik vanaların ayarı 1c aşağıda ayarlayacaksın
    yani termo vanalar 20-21-22c ayarlarsın bunlar 3.5 numaraya denk gelir, oda termostatının da 23c ye ayarlarsın
    veya 3 numaradan itibaren her çizgide her odayı ayrı ayrı ayarlayabilirsin örneğin mutfak 3 numara,yatak odası 3 numara+1çizgi...gibi

termostatik vanada piyasanın en kralı danfoss ra 2000 (yatay köşe olanı)

http://www.termostatikvana.com/yatay-kose-uk-gaz-sensorlu-termostatik-radyator-vanasi-danfoss-013g2990-013g0143/detay/4D5XOxjGLTc=|

senin bağlantın resimdeki gibi olacak ama sanırım krom uzatma çubuğu var yani tesisatın mobil sistem,mobil sistem bağlantı adaptçrü alman gerekir

http://www.termostatikvana.com/mobil-sistem-baglanti-adaptoru/detay/1ZJ3uhW4Rc4=|

yatay köşe taktırman için petek ile duvar arasında en az 15cm mesafe olması lazım,15cm mesafe varsa danfoss ra 2000 leri yatay köşe al

oda termostatı olarak piyasada çeşitli markalar var
    intherm mrl 300
    danfoss tp4000
    danfoss tp5001

veya istiyorsan eca nın kendi oda termostatlarından birini taktırabilirsin

http://www.odatermostati.org/eca-oda-termostati.html

• Dijital termostatik vano almayi dusunuyorum.oturucak olacagim salona.uygun mudur hocam.bide internetten alip kendim takayim diom.nerden en ucuz tedarik edebilirim.tsk

• Hocam 40 tl danfos+4tl aparat dogrumudur.bide elektronik digital termostat icinde bu aparattan alicakmiyim?ayrica aparat ve denfos 15 cm olicakmi?birde kombi ayarlarini nasil yapmaliyim ve son olarak comfor plus tusunu kullanirsam cok fazla sarfiyat olurmu?tekrar tekrar tsk.

• Neden digit termo vana aliyorsunuz cok pahali ve gereksiz
    koridora guzel bir oda termostati al.gunluk program yapilanlardan
    elin anahtar tutuyorsa sende takabilirsin.isciligine bagli
    evet yazdigin fiyatlar olacak
    petekleri metre ile olc 15cm varsa yatay kose
    yok eger 15cm den daha az mesafe varsa kose tip danfoss ra 2000 almalisin
    comfort tusu sicak suyla alakali
    kombiyi mumkunse yuksek kazan sicakliginda kullanma bunu deneye deneye en ideal sicakligi sen bulacaksin
    veya eca dis hava sensoru al senin kombi destekliyor
    disariya gunes gormeyen bir yere as
    kombi gidis suyu sicakligini dis havaya gore otomatik ayarlasin buyuk rahatlik

• Merhaba,
    Çok aradım ama tam olarak aradığım cevabı bulamadığım için sormak istedim.
    Evin en uç,yani kombiye en uzak odasında diğer odalara nazaran 1 dereceden biraz daha fazla aşağıda oluyor.Burası benim yatak odam,sabaha karşı oldukça soğuk olabiliyor. Bu odaya termostatik vana takmak anlamsız mı olur. Amacım derecesini 2 derece kadar yukarı almak. Sadece bu en uç odadaki peteğin ısısını ekstradan artırmak tüm odalarda da ekstra ısınma ve buna bağlı olarak çok ekstra fatura mı demektir yoksa gerçek anlamda sadece o odayı ekstra ısıtmış olabilir miyim.
    Teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fanta14

Merhaba,
    Çok aradım ama tam olarak aradığım cevabı bulamadığım için sormak istedim.
    Evin en uç,yani kombiye en uzak odasında diğer odalara nazaran 1 dereceden biraz daha fazla aşağıda oluyor.Burası benim yatak odam,sabaha karşı oldukça soğuk olabiliyor. Bu odaya termostatik vana takmak anlamsız mı olur. Amacım derecesini 2 derece kadar yukarı almak. Sadece bu en uç odadaki peteğin ısısını ekstradan artırmak tüm odalarda da ekstra ısınma ve buna bağlı olarak çok ekstra fatura mı demektir yoksa gerçek anlamda sadece o odayı ekstra ısıtmış olabilir miyim.
    Teşekkür ederim.

Hocam tam tersi yatak odasi haric diger odalara termostatik vana takacaksiniz ki diger odalar isininca vana o radyatorun girisini kapatsin. Bu sayede de erken isinan odalar yatak odasindan once kapanarak yatak odasinin biraz daha isiya maruz kalmasini saglasin.

• Evet şimdi mantığını daha iyi anladım.
    Çok teşekkür ederim.
  • Hocalarım Verdiğiniz bilgilerden ötürü hepinize baştan teşekkür ederim.Şöyle ki ben de ısınma konusunda muzdarip olanlardanım.120 m2 evim var .Radyatörlerimin bir kısmı erken ısınıp odayı sıcak tutarken, bir kısmı da geç ısınıp odayı ısıtamıyor ve kendi sıcaklığını da kaybediyor.Bende termostatlı vana veya uygun olan her neyse uygulamak istiyorum.Evimin basit çizimi aşağıda.Tavsiyelerinize ihtiyacım var vanaların yerlerini planlarken.Yardımlarınızı beklerim.

• hattaboglu41 H kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Çok ısınan odaların peteklerini kapatıp, az ısınan odaların petekleri normal ısınıp ısınmayacağını kontrol eder misiniz.
    ayrica kombi alti filtre temizligi ve basincin 1,2 den asa olmamasina dikkat edin..basinc dusunce uzak peteklere kombi fazla sicak su pompalayamaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zebza hocam dediğiniz gibi yaptığımızda geç ısınan radyatörlerin ısınması normalleşiyor.Bunu evin doğal gazını yapan mühendiste denemişti ve uzak radyatörlere aynı çapta boru çekildiğinden kaynaklandığını söylemişti.Çünkü tesisatı başkalarına çektirmiştik.

İsnuerog hocam 1 ay önce kombi ve radyatör bakımlarını yaptırdık.Bu problemlerden sistemi yaptırdığımızdan beri muzdaribiz.
    Bu durumda birde çok ısınan peteklere kombiye en yakın olandan başlayarak reglaj ayarı yapmayı deneyin, (reglaj dönüş vanalarını sonuna kadar kapatıp ardından bir miktar açarak yapılır).

Mutfak - ½ tur açın
    Yatak odası - ¾ tur açın
    Çocuk odası - 1 tur açın

Diğer çözüm ise reglaj yerine termostatik vana takmaktır.
  • merhaba arkadaşlar evim dubleks bugun 4 tane eca trv 3 termostatik vana aldım. kombim alt katta. evim 4 +1 kombim mutfak balkonununda bu aldığım vanaları nereye takmam gerekli acaba. kendim alt katta salonda oturuyorum. yatak odası üst katta. oralaramı takmam gerek. yatak odasında ve alt kat salondada 2 şer petek var
  • Aşağıdaki ev plani icin asagidaki seceneklerden hangisini secmeliyim.(Ev yalitimli)

A) Sadece oda termostati
    B) Oda termostati + birkac odaya termostatik vana
    C) Her odaya termostatik vana (OT yok)

Oda termostati kullanacaksam nereye koymaliyim.
    B secenegini yapmaliysam hangi odalara termostatik vana koymaliyim.

Ozellikle "disintegration" nickli arkadas bu sorumda da yardimci olursa memnun olurum :)

https://store.donanimhaber.com/33/25/c1/3325c1dadb9983059d58c3cd71dcdfbe.png

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musto44 -- 25 Temmuz 2016; 23:45:57 >
  • musto44 M kullanıcısına yanıt
    kombi evin neresinde?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.