Şimdi Ara

Oda termostadı bağlı iken kombi kaç derecede olmalı.? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
282
Cevap
18
Favori
286.961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tesisatta bi problem yoktur çünkü yeni bina doğalgazı ilk defa biz kullanıyoruz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Her odanın net metrekaresi ve odalardaki peteklerin ölçüleri nelerdir?
  • kir-pi K kullanıcısına yanıt
    Kiracıyız metrekareleri bilmiyorum ama toplam 95 metrekare Petek boyları da 60x100

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Can.ymkogl -- 7 Aralık 2019; 20:11:1 >
  • Ev 130m2 2+1 Çatı dubleks cosayla sabit 21.5c tutuyorum

Ilk gün 55c tuttum kazan sıcaklığı 7m3 yaktı

2.gün 48c yaptım 6.5m3 yaktı

3.gün hava daha soğumasına rağmen mutfağı yakmıyordum o petegide açtım kazan sıcaklığı 41c yaptım kombi daha sık devreye girmesine ragmen 5.5m3 yaktı

Yer kocaeli Kombim E.C.A protues blue

Kesinlikle 40-45c arası kombi kazan sıcaklığını deneyin derim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • alexxson kullanıcısına yanıt
    İşte bizdeki sıkıntı binanın yan cephesinde yani oturma odasının olduğu kısımda yalıtım yok, duvardan fena soğuk geliyo ve aynı zamanda kombi yoğuşmalı değil 40-45 arası çalıştırdığım zaman hiç bir verim alamayabilirim

Ve araştırdığımda böyle sonuçlar alıyorum sürekli

Oda termostadı bağlı iken kombi kaç  derecede olmalı.?

• Benim kombide yogusmali değil eski evde geçen sene bende 55c tutuyordum ama bu evde isi kaybi çok az mantolama güzel alt dolu 2 gün takip ettim 55c yaktigimda set sıcaklığı 12 dakikada yakalıyor 0.4 0.5c dalgalanma yapiyor sayactan baktığımda 0.450 0.500m3 harcama yapıyor ama 41c yaktigimda 20-22 dakikada yakalıyor 0.3c dalgalanma yapiyor sayactan baktığımda 0.250 0.300 m3 yaktığını görüyorum.

• Çizelge böyle
     Oda termostadı bağlı iken kombi kaç  derecede olmalı.?

Peki yalıtım olmadığı için 40 55 derece arasında kullanmam bana ısı faydası sağlarmı? Biraz önce 55 e ayarladım kombi açılmadı bile hiç, kombi üzerindeki talimata göre kış modunda ısınmak için 65 e ayarlayın dediği zaman devreye giriyor anca ama hangi dereceye ayarlarsam ayarlayım oda termostatıda olmasına rağmen çok fazla dur kalk yapıyo

• quote:

Orijinalden alıntı: alexxson

Ev 130m2 2+1 Çatı dubleks cosayla sabit 21.5c tutuyorum

Ilk gün 55c tuttum kazan sıcaklığı 7m3 yaktı

2.gün 48c yaptım 6.5m3 yaktı

3.gün hava daha soğumasına rağmen mutfağı yakmıyordum o petegide açtım kazan sıcaklığı 41c yaptım kombi daha sık devreye girmesine ragmen 5.5m3 yaktı

Yer kocaeli Kombim E.C.A protues blue

Kesinlikle 40-45c arası kombi kazan sıcaklığını deneyin derim.
    Kombiniz hermetik mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemone_2 -- 8 Aralık 2019; 1:40:36 >
  • cemone_2 C kullanıcısına yanıt
    Evet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Can.ymkogl -- 12 Aralık 2019; 1:24:15 >
  • ve birde kombiyi eco modunda çalıştırdığım zaman çok bir verim alamıyorum fazla dur kalk yapıyor ama confor modunda çalıştırdığım zaman hem fazla dur kalk yapmıyor hemde ev ısınıyor, hangisinde devam etmem daha mantıklı olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Can.ymkogl -- 12 Aralık 2019; 1:24:49 >
  • Merhabalar bosch 2300i yogusmali takıldı eve. Sizin gibi bende en tasarruflu nasıl ısiniriminpeşindeyim. Sorum şu evinnppetekleri zaten küçük olduğu için istesede yogusma için gerekli şartları karşılamıyor şuan. Ki zaten kullanmadığım bi odayida kapattım. Şimdi hal böle olunca nasılsa yogusma yapmıyor diyerek kazan suyu sıcaklığını 65 de tutuyorum oda hemen istediğim sıcaklığa geliyor diğer türlü 55 de bile 22deregeye gelmesi geç oluyor. Ot var bu arada. Benzer durumda kullanan kişiler nekadar fatura geldiğini soliyebilirmi ?
    Birde ot dur kalk model bunun doğru olcmediginden şüpheliyim kalibrasyon vs varmı acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakkı48 -- 18 Aralık 2019; 19:51:44 >
  • hakkı48 kullanıcısına yanıt
    Yoğuşma için gerekli şart dönüş ısısının 50 dereceden fazla olmamasıdır, ev metrekaresi veya petek boyutu değil, dönüş suyu sıcaklığı da çıkışın genelde 10 derece altı olur, duruma göre de değişebilir, az petek metrajında 5 dereceye kadar düşebilir, o nedenle yoğuşmadan yararlanamayacağım diye düşünmeyin, birde termostat programlı değil ve kombi sürekli açık olacak ise evin ilk defasında geç ısınması önemli değildir.Süre uzuyor diye daha çok yakmazsınız çünkü kombi hızla çıkış sıcaklığına geldiği için daha çok süre durarak evi ısıtacak, yani yandığı süre ve harcadığı gaz miktarı üç aşağı beş yukarı aynı olacak, ama 50 dereceyi geçmeyen sıcaklıklarda daha fazla yoğuşma verimi nedeniyle fazladan yapılan dur kalkın dezavantajından fazla belki de kazancınız olacak. Dijital termostatların çoğu kalibre edilebiliyor.
  • Merhaba arkadaşlar ,

Ben ilk defa kombi kullanıma geçtim kafamda bir kaç soru var tecrübelerinize dayanarak doğruma yönlendirme yaparsanız çok sevinirim.

Öncelikle kullanmış olduğum kombi , Termodinamik Ecowave H20 HERMETİK kombi. Her hangi bir yoğuşması yok.

Kullanmış olduğum oda termostatı GENERAL HT150, oda sıcaklığı evde bulunurken 22derece, evde yokken 20derece. On off sistemiyle çalışıyor.

Kombi sıcaklık derecesi 56derece.10 saatte 5metreküp. Bana fazla gibi geldi.

Kombi ısı ayarını tasarruf etmek için kaç derecede kullanmalıyım ?

Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmandee -- 21 Aralık 2019; 0:59:20 >
  • osmandee O kullanıcısına yanıt
    Eve göre değişmekle birlikte hermetik kombilerde oda termostadıkullanılıyorsa düşük kazan sıaklığına gerek yok, 65 derece de ayarlasanız olur, nasıl olsa kombi oda ısısna göre açılıp kapanacak.
  • osmandee O kullanıcısına yanıt
    Ev yalıtımlı mı acaba? Isı kayıplarınızın durumu nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: kir-pi

Eve göre değişmekle birlikte hermetik kombilerde oda termostadıkullanılıyorsa düşük kazan sıaklığına gerek yok, 65 derece de ayarlasanız olur, nasıl olsa kombi oda ısısna göre açılıp kapanacak.
    Evimde ısı kaybı çok fazla yok bu hissedilebiliyor. Ben hesaplamayı yanlış yapmışım. 24 saatte tükettiğim gaz 6metreküp. Sizce normalmi. Birde kombi 60_65 derece alsam tüketim yine aynımı olur. Burayı tam anlayamaadım

• Merhaba,

Kombi: Viessman vitodens 50w

OT : Viessmaann'ın kendisinin on off

Kuzey ve batı cephepeye bakan her iki cephede de cam olan(pimapenler yeni, çift cam vs.) odanın sıcaklığı 22 dereceye bir türlü ulaşamıyor. Kombi derece 55 ayarlı.

Ev İzmir'de çatı kat, dış cephede mantolama mevcut. Çatıda da yalıtım yapıldı ama çok iyi değil sanırım.

ben bu odayı 22 dereceye getirebilmek için ne yapmalıyım? Kombi derecesini 55 ten daha fazla yapsam yoğuşmanın manası kalmayacak. Başka bir fikir verebilir misiniz acaba yoksa verimden, tasarruftan feragat edip mecbur kombiyi 60'a mı alcam?
  • cmrdsa C kullanıcısına yanıt
    Peteği buyutun

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.