Şimdi Ara

Ocz Vertex2 60gb Testlerim (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
1
Favori
4.675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ssd ilk alındığında bir kaç pc ayarı yapmak gerkeli olur demişsiniz onlar nelerdir acaba ?

bende ocz vertex 2 almayı düşünüyorumda bu ahci trim bu iki kelimeyi anlamadım. ? direk geldiği gibi kullansak olmazmı
  • Trim win7'de default olarak açık zaten. Ahci ise bios'tan açılıyor ve çok gerekli.
    Kurulumu tamamlandıktan herhangi bir ayara gerek yok ama hem ömür hem kullanım alanı açısından bazı ayarlar yapılabilir. Örnek; Ssd üstündeki sanal bellek kapatılabilir, hibernation özelliği kapatılabilir, sistem geri yükleme kapatılabilir, write cashing açılabilir... buna benzer isteğe bağlı başka ayarlarda var ama dediğim gibi tamamen isteğe bağlı. Yapılmasa bile çok zararı olmaz.
  • Ben de aynı SSD yi aldım, hayırlısıyla yarın kargoyla gelecek. Teknobiyotik.com dan havaleyle 303 TL ye satın aldım fakat sanırım fiyatını arttırmışlar. Bunun yanında Intel i5 760 işlemci, 4 GB Kingston Hyperx 1600mhz DDR3 bellek ve Gigabyte mATX de anakart aldım. Yarını sabırsızlıkla bekliyorum.
  • ocz vertex geldi kurduk bakalım, keşke sata kablosuda çıksaydı iyi olurdu..

ahci mod neye yarar açmasak olmazmı ?
  • Olmaz, açman lazım. İlerde uğraşacağına şimdiden hallet.
  • valla o kadarda kurduk programları, format atmadan oluyomu bu ahci mod ? ahci mod açacam dimi yanlış anlama olmasın ? onuda pc ye bir program indirip sonramı biostan açıyoruz ?

ahci mod hızlandırmayamı yarıyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadir1974

Gule gule kullanin hd . Birsey soracaktim bende ayni hd dun aldim 120 gb olanini ama okumasi sizinkine gore baya dusuk neden olabilir birde siz ( Sistemde TRIM ve AHCI moduda açıktır) demissiniz bunu anlamadim ben sistemde hicbirsey acmadim acmammi gerekirdi imzamdaki sistemim

sistemin güzelmiş benzer sistemlerimiz var,

ben bir türlü alamadım ssd.. alıcam ama yakında..
  • Arkadaşlar AHCI modun açık olduğu kesin olarak nasıl anlarız. Çok anlamıyorum Biostan harddisklerin olduğu kısımdan IDE yi AHCI ye getirdim ama diğer tercihlerdede AHCI modu var . Tam olarak açacağım yerin adı var mı ?
  • şimdi sistemim biraz değişti.ben yaklaşık 1 seneden fazladır kullanıyorum..

4 x 30 gb vertex raid 0

Ocz Vertex2 60gb Testlerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thule -- 3 Aralık 2010; 17:28:17 >

• Ocz Vertex2 120gb AHCI mode açık sanırım ama tam emin değilim . Windows7 x64 Trim desteğide açık olduğunu varsıyorum. Buyrun bunlarda benim testlerim.Windowsun açılış kapanış süresini 5-6 saniye harici diskler geçiktiriyor yoksa ssd taktiri hak ediyor

• arkadaşlar ahci modu açtım

yalnız şimdi pc her açılışta siyah ekranda bir işlem yapıyor extradan, ne yapacaz ? her zaman bunu görmek zorundamıyız

ekleme: ssd yi ilk bağladığımda windows 7,4 puan vermişti. Ahci moddan sonra 7.7 aldım puanlamadan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi South Korean -- 1 Aralık 2010; 19:51:24 >
  • O ekran konusunda detaylı bilgi verebilirmisin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cmt

O ekran konusunda detaylı bilgi verebilirmisin.

işte açılırken gelen siyah ekran

alttaki resimde ise, 1. işaretlediğim yeri ahci mod yaptım. altta bi yer daha var onboard kart diye onumu yapacaktım yoksa ? yoksa yaptığım ilk değiştirdiğim yermi doğru ?

yardımınızı bekliyorum

• Bu sefer kazık sormuşsun. Bende ahci'ye alınca açılışta en ufak bir fark olmadı. Ekrandaki kontrol kaç saniye sürüyor?
    Galiba bios ekranında aşağıdaki seçenekler ikinci sata kontrolcüsüne ait. Anakartında farklı renkte sata portları varsa ikinci kontrolcüyü kullanmak için bu portları deneyebilirsin. Belki ikinci kontrolcü intel gibi sata/ahci denetlemesini ekrana yansıtıp bekletmez. İkinci kontrolcünün portlarını kullanmıyorsan ve şu haliyle kullanmaya devam edeceksen 1. ve 2. seçenek enabled olabilir (bence), aşağıdakilerin ise önemi yok.
    Anakartının modeli nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 7Mhz -- 1 Aralık 2010; 21:44:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: B.C.G

arkadaşlar ahci modu açtım

yalnız şimdi pc her açılışta siyah ekranda bir işlem yapıyor extradan, ne yapacaz ? her zaman bunu görmek zorundamıyız

ekleme: ssd yi ilk bağladığımda windows 7,4 puan vermişti. Ahci moddan sonra 7.7 aldım puanlamadan

Hocam o dertten bende muzdaribim. Makina daha da hızlı acıcak ama ordaki tarama bi bitse Birde SSD yi daimi harddisk olarak nasıl ayarlıyacaz bende birde wd caviliar black var arada ordanda windows açmak istiyorum . Anakartım Gigabyte x58ud7 rev1.0. Kolay gelsin.
  • bu siyah ekran için birşey yapamayız yani ? anakarta göremi çıkıyor çıkmıyor bazılarında acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: B.C.G

bu siyah ekran için birşey yapamayız yani ? anakarta göremi çıkıyor çıkmıyor bazılarında acaba

Hocam anakartının markası nedir ?
  • değerleriniz çok iyi arkadaşlar lakin Crystal Disk Mark en son sürümünde dahi SandForce kontrolcülerle pek güvenilir değerler vermiyor. bunun yerine ATTO testleri yapmanızı ve ona daha güvenmenizi tavsiye ederim zira üreticiler de böyle yapmakta...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahafiec

değerleriniz çok iyi arkadaşlar lakin Crystal Disk Mark en son sürümünde dahi SandForce kontrolcülerle pek güvenilir değerler vermiyor. bunun yerine ATTO testleri yapmanızı ve ona daha güvenmenizi tavsiye ederim zira üreticiler de böyle yapmakta...

Hocam ben bulamıyorum o programı , eğer siz bulursanız pm yada buraya yazar mısınız linki.
  • evet, üretici firmanın sitesindeki indirme linkinde sorun var: ATTO Disk Bench 2.46
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.