Şimdi Ara

OCZ Vertex 4 SSD ailesi detaylandı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
4.331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: mehmet 52

bu teknolojiye para dayanmıyor.355 tl ye vertex3 aldım 1 saat önce.şimdi modası geçmiş olcak.

Herhalde 125 GB lık disktir. 450 TL ye bi tane almıştım. 3-4 ay oldu.
    O tarihten bu yana ilgilenmediğimden fiyatlar hakkında bilgim yok. 355
    TL ilk anda ucuz geldi de...

Hayırlı olsun. Sistemi kurup devam...
  • 355 TL ucuz ama şu an Teknobiyotik'te Sandforce kontrolörlü Kingston 120Gb Business Class V200+ SSD 320 lira...
    Ben düşünüyorum birkaç güne almayı...
  • gerçek vertex4 olmadığı çok belli
    sandy force çipli ssd ler gerekli
  • Valla. 4 serisini falan bekleyemedim. Az önce bir tane 120Gb Team Xtreem S3 modelinden aldım.
    Testlerine falan da baktım. Senkronize NAND oluşu olsun, ECC olması olsun, Trim desteği, Durawrite
    ve Duraclass gibi bir sürü özelliklerine rağman 393 lira diye, bir de yanında braket de veriyor diye aldım.
    Kargo ücreti de yok.

Umarım kullananlar memnundur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

Valla. 4 serisini falan bekleyemedim. Az önce bir tane 120Gb Team Xtreem S3 modelinden aldım.
    Testlerine falan da baktım. Senkronize NAND oluşu olsun, ECC olması olsun, Trim desteği, Durawrite
    ve Duraclass gibi bir sürü özelliklerine rağman 393 lira diye, bir de yanında braket de veriyor diye aldım.
    Kargo ücreti de yok.

iyiki beklmemişsiniz 3dguruya incelemesi gelmiş değerler şuan piyasada bulunan çoğu ssd den kötü.

http://www.guru3d.com/article/ocz-vertex-4-ssd-review/

• Ben mekanik HDD ile gayet rahat geçiniyorum. Vertex 3'ten 4'e geçme planları yapanlar var, ilginç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: scerit

quote:

Valla. 4 serisini falan bekleyemedim. Az önce bir tane 120Gb Team Xtreem S3 modelinden aldım.
    Kargo ücreti de yok.

iyiki beklmemişsiniz 3dguruya incelemesi gelmiş değerler şuan piyasada bulunan çoğu ssd den kötü.

http://www.guru3d.com/article/ocz-vertex-4-ssd-review/

Yakında firmware yayınlarlar. OCZ Nvidia gibi sıkı bir yazılım desteği sunuyor. Ama SATA III ile alınabilecek daha iyi sonuç zaten yok. Şu an mevcut SATA III'ler, asenkron da dahil hiçbir yeni SATA III ile değiştirilmeye gerek duymayacak kadar zaten üst sınırda. SATA EXPRESS anakartlar çıkana kadar istedikleri kadar SATA III SSD çıkarsınlar değişen hemen hiçbir şey olmaz. SATA III: Eşek, atın semer vursan da eşek.

EDİT: yalnız testler Vertex 4'ün kötü değil iyi olduğunu gösteriyor. Önceki mesajımda da söylediğim gibi SATA III üst sınırında elde edilebilecek en güncel sonuçlar IOPS ve erişim süreleridir. Bu ürün özellikle AS SSD testinde de görüldüğü üzere muazzam IOPS ve erişim sürelerine sahip. Gözle ne kadar görülür bir miktar hissedilir. Çıkış fiyatına baktığımızda (Türkiye) fiyatı bu performans farkını elde etmek için satın almayı uygun tutarsa kesinlikle tavsiye edilir. Fiyat uçuk ise değmez. Bundan 6 ay önce Agility3 400 - 500 TL fiyat aralığındaydı. Şu an 300 - 330 TL'ye satın almak mümkün. Böyle bir ortamda Agiltiy3 veya Vertex3 fiyatı düşmezse bu ürünün satın alınabilirliği olmaz. Agility3 200 - 250 TL Vertex3 300 - 350 TL olursa 6 ay önceki Agility3 fiyatına bu ürün dürüst ve tavsiye edilir bir noktada olur. Yalnız tekrar söylüyorum bu saatten sonra SATA III üst sınırında Force3 - Agility3 - Memo FTM - Xtreem S2 gibi ürünler gayet yeterlidir. Bench meraklılarını memnun etmese de...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gerginix -- 8 Nisan 2012; 11:05:46 >

• Ssd almak için bu serinin çıkmasını bekliyordum fakat yazma hızları Vertex 3'e göre düşük gözüküyor. Bu diskin Vertex 3'e göre avantaj ve dezavantajı nedir?

Haber için teşekkürler.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: spaydix
    kontrolcu dandik ondan yazma hizlari kotu

Amaaan aaa. Sakın.

Sandforce lara zam mı yaptıracaksın dostum. Zaten 10 gün sonra SSD alacaktım. 10 gün sonra ne dersen de.

la sen kimsin ki daaa. sanki adamların çok umrunda senin harddisk alıp almaman.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

Fiyatlar adam olacak da bu hızlar ne ya? 200MB/s olmasa bile benim HDDler bile 160MB/s'i rahat görüyor. 15-20katı depolama alanı da cabası. SSD'leriyidir güzeldir ama ne bir.HDD kadar uygun fiyatlılar ne de HDDler kadar yüksek.kapasiteli.SSDler benim gibiler için flash bellekten farksız. Geçici dosyalar için iyidir ama büyük dosyalar, oyunlar için hala yetersizler...Fiyatların inmesi ve kapasitelerin artması lazım ki benim gibiler de SSD alabilsin...128GB fiyatı fena değil ama yazma hızı HDDlerle yarışacak cinsten...

Alakası yok.

Bunlar sıralı okuma hızları. Yani o 160MB dediğiniz değer ki ona da 1 saniyeliğine çıkar zaten HDD'nin en dış kulvarında o da.

SSD ler 10 kattan fazla fark atıyor HDD lere. İops denilen olay.

Daha önce açıklamasını yapmıştım. Sabit diskte veriler kümeler halinde ve karışık yazılmıştır. Bir veriden diğer veri kümesine geçiş 8ms gibi bir süredir. İnsanlar erişim süresi diyince sanıyor ki işte DVD yi taktım PC gördü. Onun gibi bir süre sanıyor ama değil.

8ms bilgi kümesine erişme süresidir. HDD nin hızı her küme geçişinde sıfıra iner. Ve tıpkı arabalardaki gibi bir kalkış hızı yani 0 dan 100 e hızı vardır.

Ama günlük kullanımda o kadar çok küme vardır ki. Dur kalkların sayısı o kadar artar ki o 8ms ler 1 saniyenin nerede ise tamamını kaplar. Yani sürekli dur kalk sebebi ile HDD tam hıza asla ulaşamaz. Bu da HDD lerin 1MB gibi komik ama gerçek okuma hızlarına düşmesini sağlar.

Cidden HDD de operayı açmaya çalış. 2-3 saniye falan geçebiliyor. Oysa hepi topu -5-10MB lık bir program. O da Windows un akıllılığı sayesinde gene. Sık kullanılan uygulamaları akılda tutuyor ve HDD de ulaşılması kolay yerlere atıyor. HDD nin hızı 100MB lsa idi gerçekte, o süre mili saniye mertebesinde olurdu. Ki SSD lerde 1 saniyeden çok daha kısa sürede opera karşımda oluyor.

Çünki SSD de veri erişimi teknik olarak ışık hızında. HDD deki 1MB en dandik SSD de 10MB ın üzerinde oluyor. Hatta bazı USB bellekler bu konuda HDD lerden çok daha iyi.

Etiket değerine bakıp HDD ile kıyaslamayın yani. Başka türlü SSD de 3 sn de açılan (Bios ekranı geçtikten sonraki süre.) sistem neden dakika mertebesinde açılıyor buna cevap bulamazdık.

• attan in eşşeğe bin

535 MB/sn sıralı okuma hızı
    200 MB/sn sıralı yazma hızı

• buda ne Attan in eşşeğe bin

535 MB/sn sıralı okuma hızı
    200 MB/sn sıralı yazma hızı

• ABD den 129$ a bir adet aldım ben. Ama sistem kurmadım daha.
  • Merhaba, (N5110 forumunda paylastigim yaziyi copy paste yaptim)
    Sonunda siparis verdigim Caddy Drive geldi ve SDD e terfi edebildim. Ilk izlenimlerimi sizinle paylasmak istedim.
    Dell N5110 un bircok versiyonu var ve benim kullanmis oldugum modelde i5 ikinci nesil islemci ve HM67 chipset bulunuyor (belki hemside de ayni chipset vardir arastirmasini yapmadim). HM67 chipset sata 6gb baglanti hizina sahip. Ancak Caddy Drive alip aldiginiz sata3 SSD i burda kullanirsaniz sata2 ile diskinizi sinirlamis olursunuz. cunku DVD surucusunun bagli oldugu sata portu sata2dir. O yuzden hernekadar cihazi acmak biraz zahmetlide olsa cihazi acip eski hard diskinizle degistirmeniz lazim.

Ben SSD olarak OCZ Vertex 4 128gb aldim. Ilk adim olarak SSD yi aldigim apartla DVD yuvasinda kullandim ve firmware guncellemesi yaptim. OCZ vertex4 1.3 firmware ile geliyor ve yazma hizi 200mb ile sinirli. Guncellemeyi yaptiginizda yazma hizi 2katina cikiyor. Guncellemeyi yaptiktan sonra hard disklerin yerini degistirerek. Windows 7 64bit Premium kurdum.

Suan icin harddiskle ilgili yazilim guncellemesi disinda hicbir ayar yapmadim. AS SSD tesi sonuclarini ve windows baslama hizi ile ilgili cektigim videoyu asagida gorebilirsiniz. Diger disklerle karsilastirma yapabilmenize belki yardimci olabilir.

TIKLA Win7 yukleme suresi YOUTUBE
    TIKLA WIN7 BOOT+ 15 program (auto cad dahil) yukleme suresi 1 dakikadan az

OCZ Vertex 4 SSD ailesi detaylandı

• Buda baska bir test

• Ilk defa 1300puan alan ssd gordum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Force GT yerine 100 lira fark vermeye değer mi bunun 128 liği ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bLind35

Ilk defa 1300puan alan ssd gordum

AS test pek tutarli puan vermiyor her testte farkli puan cikiyor genelde 900 1300 arasi ama.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.