Şimdi Ara

Octavia Elegance 1.6 TDI Fiyat

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
1.536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Dün Octavia 1.6 TDI Elegance Manuel Beyaz Opak + Bolero için son fiyat olarak 52.000 TL aldım , bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Teşekkürler.

• Hiç bir indirim yok yani liste fiyatı.
    Başka bayileride gezmek lazım. Ben küçük bir yerde olduğum için sorma şansım yok tel ilede pazarlık yapmıyorlar zaten gelin görüşelim diyorlar anca...
  • bencede fazla
  • hangi ilde ikamet ediyorsunuz ben size bir bayi önerebilirim ben yeni 1.6 tdi elegance dsg aldım .
  • rapidturkey hangi bayiden aldın ve kaça aldın acaba???
  • Ambiente DSG ya da ....Superb manuel düşünülebilir...mi ??
  • halil2202 ö.m ile bilgi verdim.

ben DSG kesinlikle öneririm donanım seviyesi ihtiyaçlarınıza baglı ben elegance aldıgım için memnunum.
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ccüneyt -- 2 Mart 2011; 11:56:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: çok bilinmeyenli denklem

Octavia 1.6 TDI CR 105 HP DSG Tiptronik 55.570 TL

Yeni Jetta 1.6 TDİ 105 PS Tiptr DSG 59.600 TL

Corolla Dizel 1.4 D-4D Elegant M/M 55,400

Yeni Astra HB 1.3 Dizel 95 HP Cosmo 54.896

Fluence Privilège 1.5 dCi EDC 110 bg 55.300 TL

Bu ne ya ?

Yazık, günah ya.

55.000 TL para ödenip C sınıfı araç mı alınır ya ?

TamaM Octavia güzel araç ama,

55.000 TL' de etmez arkadaş bu araç.

Hatta buradaki hiç bir araba 55.000 TL ETMEZ.

C sınıfı bir araca verilecek para bence MAX 50.000 TL olmalı.

50.000 TL' den fazla verilen her 1.000 TL bu arabalar için fazla.

Hatta bu arabaların en fazla 45.000 TL gibi bir fiyatının olması lazım.

Hani onu da şimdiki fiyatlar yüksek diye yazdım.

Normalde 40.000 -42.000 TL ödediğinizde EN FULL C sınıfı aracı alabilmeniz lazım.

Ki 2009 yılında bu paraya istediğiniz C sınıfı aracın fulünü alıyordunuz bu paralara

Ne yazık ki 45.000 TL' nin üzerindeki her ödediğiniz 1.000 TL BAYİ KAZIĞI.

Belki de 40.000- 42.000 TL üzerinde ödediğiniz para BAYİ KAZIĞI.

10.000 TL, belki 15.000 TL gibi bir rakam ne yazık ki fazladan ödenen paralar BAYİLERE.

Fiyatların yüksekliği konusunda son derece haklısınız Cüneyt Bey, ancak bu fiyatların aşağı yönlü hareketi de kısa ve orta vadede pek mümkün değil. Dizel ve otomatik istendiğinde ise seçenekler iyice kısıtlı.
    Verdiğiniz seçenekler arasında -fiyatları hak etmeseler de- en mantıklıları Octavia ve Jetta bence...

• ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ccüneyt -- 2 Mart 2011; 11:57:29 >
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ccüneyt -- 2 Mart 2011; 11:59:04 >
  • Cüneyt Bey ben dizel+otomatik olması durumunda Octavia ve Jetta daha mantıklı diyorum..
    Astra manuel zaten ve iç emkan genişliği konusunda diğer modellerin gerisinde.
    Fluence yine çift kavrama ancak hem iç hem de dış tasarım olarak beğenmediğim bir araç, aynı şekilde dışarıdan büyük görünse de ve kağıt üzerinde iyi dğerleri olsa da maalesef bu değerlere içeride aynı oranda mevcut değil...
    Corolla yine tasarım olarak geride kalıyor bana kalırsa, malzeme kalitesinde de.. Multimode otomatik şanzımanın başarımı da Octavia ve Jetta'ya göre geride.

Zannetmiyorum ki dizel+otomatik C sınıfı bir araca 55.000-TL ve üstü para veren bir insanın gönlü rahat olsun, ancak şartlar maalesef böyle.

D sınıfında ise maalesef seçenekler kısıtlı. C5 ve yeni gelecek 508'de yarı otomatik şanzıman var ve bu şanzımanı yerden yere vuran birçok test ve kullanıcı yorumu mevcut. Insignia 2.0 CDTI 130hp 69.500-TL civarı, tam tomatik şanzımanı var, ancak vergi dilimi yüksek.

Tüm bu unsurlar birlikte değerlendirildiğinde el mahkum tüketiciler yüksek fiyatlı C sınıfı araçları almak durumunda kalıyor...

• Türkiye de satılan Jettalar nereden geliyor ?...Bilen arkadaşlarımız yazsınlar...Portekizmi ?... 132 HP Benzinli avensis 52500 lira. Oldukça dolu..Benzinli araç arayanlar sitesine bakınız..Saygılarımla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 27 Şubat 2011; 22:12:13 >
  • fluence, astra ve corolla ile kıyaslarsak oktavia 1.6 tdi dsg hem malzeme kalitesi hem motor ve hemde dsg vitesi ile kesinlikle birkaç adım önde olduğunu düşünüyorum. jettayı da inceleyenlerden duyduğumuza göre iç mekan kalitesi düşük olduğu için değerlendirmek istemiyorum, ayrıca bence meksika üretimi olması da eksi puan.

Böyle düşündüğüm içinde 27 aralıkta 1.6 tdi dsg elegance oktavia almıştım ve şimdi çok isabetli bir karar verdiğime inanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa

Türkiye de satılan Jettalar nereden geliyor ?...Bilen arkadaşlarımız yazsınlar...Portekizmi ?... 132 HP Benzinli avensis 52500 lira. Oldukça dolu..Benzinli araç arayanlar sitesine bakınız..Saygılarımla..

Jetta'lar Meksika üretimi..
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ccüneyt -- 2 Mart 2011; 11:59:44 >
  • Hiçbir markaya karşı değilim. Kalite algısı ve araçtan beklentiler kişiden kişiye değişir. Aşağıdaki yorumlarda birinci öncelik otomatik vites olması durumuna göre yapılmıştır. Manuel vites durumunda yaklaşımlar doğal olarak değişik olacaktır.

Bu çerçevede en çok tutulan uzakdoğu markası olan toyota corollayı dizeldeki yarı otomatik şanzımanı ve dış görünüşünün basit görüntü vermesi nedeniyle düşünmedim.

i30 hyundainin sonata gibi kaliteli modellerine kıyasla maalesef çok yetersiz bir kalite algısı var (detaylı incelemedim sadece bendeki algısı).

Kim ne derse desin inegöl köftesi inegölde, akçaabat köftesi akçaabatta yenirse tam tadını alırsınız. İstanbuldakiler sadece iyi taklit olabilir. Dolayısıyla meksikada üretilen alman jettaya hayır diyorum.

Astrayı nedense hem forum sayfalarında hemde bayilerinde hiç incelemedim. Bendeki algısı olumsuz demekki. Ele gitsin.

Focusu bayisinde defalarca inceledim ama nedense hiç satınalma seçeneklerimin arasına giremedi. Belkide otomatik vitesteki fiyaskosu ve yıllardırda otomatik seçeneği geliştirememesi.

Fluence 1.5 dci edc çift kavrama, akçaabat köfte mantığına paralel olarak kore samsung SM3 dizayn ve üretimi nedeniyle elendi.

C sınıfında Oktaviaya en ciddi rakip yeni çıkan megan hb 1.5 dci edc çift kavrama otomatik olabilir diye düşünüyorum. Sonuçta yaygın servis ağı, kuvvetli ikinci el gibi avantajları da var. edc yeni çıktı inşallah ilerde arıza vs gibi sorunlar çıkmazda VW dsg ye ciddi bir rakip olur. Benim büyük bagaj ihtiyacım nedeniyle elendi.

Sonuçta bence C sınıfı dizel otomatikte en öndeki seçenek 1.6 tdi dsg oktaviadır. Keşke fiyatıda biraz daha ucuz olsaydı. 2013 te kasa değiştirecek olsada halen cazip bence.

Gelelim C sınıfındaki oktavianın D sınıfındaki yakın fiyatlardaki alternatiflerine. Arada hernekadar sınıf farkıda olsa bende dahil birçok kullanıcı oktaviayı c5 le de 508 le de kıyaslıyodur. c5oktavianın en ciddi alternatifi olduğunu düşünüyorum. Oktaviadan 5-7 bin tl pahalı ama nede olsa D sınıfı ve aradaki farka değer. C5 i elememin sebebi ise yarıotomatik şanzımanına bir türlü güvenemedim. Birde türkiye distribütörünün servislerindende epey şikayet okuyorum.

Bu PSA grubu getirip koysun powershift çift kavrama şanzımanını volvo S40 a, citroen c5 1.6 hdi ye, peugeot 508 1.6 dizele, ford mondeo 1.6 ya, focus 1.6 dizele de milletin seçenekleri artsın. Fiyatlarda rekabet oluşsun. Yoksa Oktaviaya ederinin üzerinde para ödeyip 1.6 tdi dsg elegance almaya devam.

Kişisel değerlendirmelerimdir eksikler ve hatalar varsa affola. selamlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: çok bilinmeyenli denklem

Octavia konusunda mutabıkız.

Şu andaki konjonktürde ( 1 sene sonra ne olur, onu bilemem ) alınacak en mantıklı C sınıfı araç Octavia.

Ancak yukarda şöyle bir örnek vermiştim ;

60.000 TL' ye ya manuel bir D sınıfı Dizel bir araç alabilirsiniz ;

Ya da Benzinli Passat TSİ + DSG Trendline alabilirsiniz.

Biraz daha dişinizi sıkarsanız 64.000 TL' ye Passat TSİ Comfortline DSG alabilirsiniz.

Şimdi size şöyle sorayım ;

60.000 TL ' yi Jettaya vermek mi mantıklı yoksa Passat TSİ + DSG' ye mi ?

Siz diyeceksiniz ki Jetta Dizel bir araç.

Dizel olsun, hiç önemli değil,

Siz Jettaya 60.000 TL' ye ödeyerek yakıttan yapacağınız tüm tasarrufu BAYİYE ödeyeceksiniz ki

Bana hiç mantıklı gelmiyor.

İkinci Elde en güçlü araç C sınıfı araçlar arasında Corolladır.

Kalitesini kabul edersiniz, etmezsiniz o ayrı konu.

Ama ikinci elde en kolay elden çıkarılacak araç Corolladır

Ki aracımı aldığım fiyata çok yakın bir fiyata 50.000 km de iken 1 hafta içinde sattım.

Jettanın sizin gibi çok seveni olduğu, benim gibi sevmeyeni de çok.

Bence Jetta konusu tartışmaya açık bir konu

Bu aracın seveni de çok, sevmeyeni de.

Not:

Ender Bey, siz de yanlış anlamayın, düşüncelerimizi karşılıklı olarak paylaşıyoruz.

Her zaman aynı fikirde olmak zorunda değiliz,

Farklılıklar mutlaka olacaktır.

Önemli olan bugüne kadar kaybetmediğimiz, inşallah bundan sonra da koruyacağımız

Saygı, Sevgi ve Seviye

Saygılar, Cüneyt

Cüneyt Bey elbette çeşitli konularda fikir aykırılıkları(mız) olacaktır, bundan daha doğal birşey olamaz..

Bir konuda yanlış anlama olmuş yalnız, Jetta sever biri değilim. Sadece dizel+otomatikte Octavia ile en mantıklı seçimin bu olduğunu söyledim. Yine de açıkçası eskisine göre yen kasayı daha çok beğendiğimi de eklemem gerek...

• bugün ist çobançeşmede bulunan yükselen skoda bayini aradım bir bayanla görüştüm octavia elagante dsg şansıman bir tane vamış ellerinde beyaz ek olarak bluetooth ve bolero varmış dokunöatik teyp sanrım 57.500 tlden 56.000 tl düştüler en sonda bu olurmuş birde rabalara zam gelcekmiş haberiniz olsun
  • 60.000 tl jettaya vermektense 56.000 tl ye dsg elegace almak daha mantıklı bence passat konusu ayrı bir konu HEP DERİM HEP DİYCEM NE TÜP NE BENZİN DİZEL HERZAMAN DİZELDİR BENZİNLE DİZEL AYNI OLSA BEN GENE DİZEL ALIRIM BU ARADA HIIGLINE YADA ELAGANCE BİR ARAÇLADA TRENDLİNE PASSAT MUKAYESE BİLE edilemz her ne kadar d sınıfda olsa ha desenki süper b koşa koşa alırım bu arada ortağımda yeni passat var 1.4 tsı dsg çok yakıyor diyor keşke 1.6 tdı füz alsaydım çok dedim ona ama beni dinlemedi :)))
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.