Şimdi Ara

Octavia 1.6 tdi, klima ön,sol soğuk, sağ tarafın sıcak üflemesi sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
7.943
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Iyi bayramlar arkadaşlar, octavia 1.6 tdi dsg elegance A7 kasa aracımda, klimayı açtığımda ön sol taraftan normal bir şekilde soğuk hava veriyor, ancak sağ taraf soğuk vermiyor hatta motor sıcak olduğuna sıcak bile geliyor hava.

Klimayı resetledim, sağ sol derece ayarlarına dikkat ettim ikisi de low yani en düşük ısıda, yine çözemedim

Daha önce başına gelen var mı ne olabilir

Çözüm olarak bazıları

-klima gazı yetersiz veya fazla olabilir

-klima klepe motoru arızası

-klima yazılım problemi

Dendi,

Hangisi veya başka ne olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Benzer problemi ben de bazen yaşıyorum. Büyük ihtimal klepe arızası. Çözümü için herkes farklı bir şey diyor. Yetkili servis 1200-1300tl,özel servis 500-600tl diyor. Komple torpidoyu vs söküyormuş. Bunları sökmeden tamir eden de var. Dikkat edin. Fiat bravolarda kronik bir problem bu. Skoda da ilk defa duydum.

• Klimayı ilk açınca sonuna kadar açıp klepe pıt edince kısın. Ses gelmeyebilir, sizin aracı bilmiyorum. Öyle olunca da bazen düzeliyor.

• Bence yazilimsal sorununuz.. Sync olayi varya o inaktif sagdaki yuksek sicaklikta soldaki de sizin istediginiz gibi üflüyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende de aynı sorun oldu sağ soğuk,sol sıcak üfledi daha sonra ilginç bi şekilde ikisi soğuk üflemeye devam etti.Simdi kaloriferi açıyorum sağ olması gerektiği gibi sıcak üflerken sol soğuk üflüyor.Klape denilen parçadan diyor herkes.Aracın göğsü komple sökülebilir bakıma gidince bi baktıracaz artık

• hocam torpidoyu söküp hava yollarındaki klapeleri kontrol edin. Sorun yönlendirmede. başka bir yeri kurcuklatmayın
  • Arkadaşlar çok teşekkür ederim, biraz kontrol edeceğim hava yollarını, klapeleri. inşallah buluruz, sorunu bulursam yazarım inşallah

• Torpido nun altında yerinden çıkmış klepe buldum ve çok zor da olsa yerini ve şeklini buldum ve takabildim çok şükür :)

• quote:

Orijinalden alıntı: batkent

hocam torpidoyu söküp hava yollarındaki klapeleri kontrol edin. Sorun yönlendirmede. başka bir yeri kurcuklatmayın
    Evet klape imiş :) teşekkürler

• Arka tarafın hava yönlendiricisi bozulmuştur sıcakta kalıyordur. Muhtemelen parça değişir.

• Garantisi varsa değiştirirler. Buna benzeyen birşey yaşamıştım, değiştirdiler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ymhaslaman, etusch, occaliph2 , batkent ve diğer arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim, sorunu üstte resim ekleyerek belirttiğim gibi çözdüm çok şükür.

• Hocam resimleri tekrar atabilir misiniz merak ettim sanki benim de fan üfleme kuvveti azaldı gibi geliyor bende bi bakmak istiyorum benzer birşey varsa diye

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.