Şimdi Ara

OCTAVİA 1.6 TDI 60 BİN BAKIM ÜCRETİNİ GÖRÜN SONRA SIFIR ARABA ALMAYA KOŞUN 😡 (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
132
Cevap
1
Favori
13.617
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
49 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yavaş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • NextMove kullanıcısına yanıt
    Hakkını arıyorusun.. herkes hakkettiği muameleyi görür..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Araçlarımızın,
    1. isi 2016 martta trafiğe çıktı o aracın ilk bakımını şubat 2017 de yaptırdık yetkili serviste 2. bakımına sıra geldiğinde (ocak 2018de) aradık servisi fiyat nedir dedik geçmiş zaman ama 800-900 lira bir şey dediler peki o zaman hadi size eyvallah dedik kendi ustamızda yaptırdık (300-400 arası bir şey tuttu) önümüzdeki ay yine bakımı var yine özel servise gidecek.
    2. araç 2017 ocak trafiğe çıkışlı ilk bakımını 2017 aralıkta yetkili servisinde (660 lira falan tuttu) yaptırdık. Geçen ayda garantiden halledilmesi gereken şeyler için servise verdim. Sağ olsunlar z rotu bile garantiden değiştirdiler. Ayak üstü sordum 2. bakım ne kadar diye 1100 tl dediler.2 yıl ek garanti ne kadar diye sordum 1800 tl imiş ek garantiyi uzatırsam 2 bakıma daha servise gidecem dolaysıyla cebimden 2 yıl ek garanti için toplamda 3000-4000 tl para verecem. ya bu arabada 3.000-.4.000 lik ne sıkıntı yaşanabilir ki? ben o parayı peşin peşin bu adamlara vereyim.
    Gelecek ay bakım öncesi bir daha ararım kampanya falan varsa 600-700 liraya bakımı yaparlarsa götürürüm yoksa kendileri bilir.

Son tahlilde sıfır araç alan herkese ilk bakımını yetkili serviste yaptırmasını tavsiye ederim. Ama sonrasında ek garanti parası ve bakım için fazladan ödenecek paraları iyi değerlendirin. Boş yere bi ton para vermeyin.

• deathrider13 kullanıcısına yanıt
    Yavaş ol yine de başkalarına da yer kalsin

• Shellde yaptirsaydin iscilik ucreti odemezdin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • deathrider13 kullanıcısına yanıt
    hocam o da aklımda ama artık Ankara trafiği manuel vitesle zorluyor. otomatik rahatlığı istiyorum. ayrıca arada eşim de kullansın rahat rahat diye istiyorum. Ama dsg de olsa edc de olsa ps de olsa bir yerde sıkıntı çıkarabiliyor. şans işi biraz da.

• Motul 5/30 8100 x clean plus yağ 222 tl

Yağ, hava ve polen filtresi 340 TL (seat ibiza için)

İşçilik max 100 TL olsun

662 TL...

Garanti bitiyor 2 gün sonra.

Benden de 1100 TL istediler. Yapmadım serviste.

• Sıfır araç alırsanız garanti bitene kadar servise gidersin riske girmezsiniz !!!

• quote:

Orijinalden alıntı: jesterr

Sıfır araç alırsanız garanti bitene kadar servise gidersin riske girmezsiniz !!!
    Garanti ne işe yarıyor?

Neresi bozulursa yüklü miktarda para alıyor, garanti=bedava olsa anlayacam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • en son borusanda bmwnin bakımına 1500 tl alıyorlardı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

Millet çatır çutur araba alıyor vallahi zerre kadar acımıyorum kimseye. Sıfır araba alırken, arabanın çıplak fiyatı kadar vergi veren halk bu duruma itiraz edip tepki göstermiyorsa, bir zahmet servis fiyatlarına da ses çıkarmasınlar.
    Hocam ne yapsın millet; 2.el piyasasında 3 kuruşluk arabaya 5 kuruş diyenlerden mi alsın yoksa dolandırıcı galericilerden mi alsın, 2.el piyasasında dönen hile hurda yalan dolan brezilya dizilerinde yok. Benim de hoşuma gitmiyor kendime bir araba alırken devlete de bir araba almak ama malum sitede birkaç ay dolanınca bunlar yiyeceğine devlet yesin paramı diyor insan.

• Ümraniye kayadibi de yağ olarak petrol ofisi maxima kullanıyor. Şaka gibi.

• motorsikletlerde de durum aynı..8000 bakımına hondada 500 TL fiyat çektiler..ki motorlar araba gibi öyle 15.000 falan değil yani..4000 !!!! hatta honda 2000 de bir tavsiye edilir diyordu..artık 2000 de bir getirin diyor..altı üstü 150 cc motorsiklet bu..sizin arabalar yine ucuz.. şükredin :) ..şaka şaka neyine şükredeceğiz bunun..yolunuyoruz..herkes doğru ve haklı..servisler tuttuğunu....

2000 de bir 500 versek..14.000 de maşallah 3500 TL harcayacağız..adam bmw ye mercedese baktırıyor o fiyatlara..altı üstü küçük cc bir motorsiklet bu.almış başını çürümüşlük gidiyor arkadaşlar..denetim yooook serbest piyasa..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi megaladon -- 9 Kasım 2018; 2:40:10 >
  • Valla ben gidip ürünlerimi kendim temin ediyorum.

Yağı Motul tercih ediyorum.

Hava filtresi, yağ filtresini de Volkswagen bayisinden alıyorum.

Gidiyorum ustamın yanında gözümün önünde tertemiz değiştiriyor.

Fotoğraflıyorum, bakımın yapıldığını.

Benim de aracımın garantisi olmasına rağmen bu şekilde yapıyorum.

Servis 1200 TL fiyat veriyorsa bana maliyeti 500’ü geçmiyor.

• Kia ceed 2015 için 1450 lira fiyat çektiler pazarlık ile 1050 liraya kadar düştüm.

Pazarlık yapmayı öğrenme zamanı geldi eğer servis bakımlı istiyorsanız

• Bmw Mercedes almıyorsan Alman araba alma kardeşim bu kadar basit

Son 4 senede çeşitli yaşlarda ve km lerde yaris,auris,Mazda 3 ve Toyota mrs kullandım.4 arabayada bakım hariç 1 tl para harcamadım şuan 30 bin km de bir mini cooperım var son 2 ayda 10 bin tl para yedi..

Her zaman Japon,paran varsa git Bmw Mercedes al,dahada çok paran varsa git infiniti,lexus al

• Garantiye gitmiyorum. Çoğu şeyi de garanti kapsamında tutmuyorlar.

• 2001 den beri skodacıyım kaçıncı skodam bilmiyorum belki 7 belki 8.
    servis işini Yüce yönetirken iyiydi ne zamanki işin içine doğuş bulaştı fiyatlar x2 hizmet berbat oldu.
    octaviam 75,000 bakımına girecek iyi niyet garanti muhabbbeti olmasa hayatta sokmam yetkili servise.
    lanet olsun desegeye :)
  • gercekbeko G kullanıcısına yanıt
    Yüce otodayken and otomotivd gitmiştm ankarada.. yemin ediyorum sanayiden fazlası yok eksiği coktu.. suriyeli yoktu ama cocuk işçi bile vardı.. ama fiyatlar leşti.. hey gidi günler

• hocam bende polo tdi trigerli 120,000 bakımı yaptırdım 2900 lira verdim bir de yuzde 16 zubizu indirimi ile birlikte bu parayı odedım. allah belalarını versin ne diyim.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.