C

Teğmen
23 Aralık 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 28 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Aliexpress üzerinden ikinci kez aldıgım takip cihazına 103 TL gümrük vergisi çıktı. Bir önceki alımımda 11,45 TL ödedim. Şoktayım.

Şehrimdeki gümrüğe gittim memurların hiçbirinin bu sorun nasıl giderilir haberi yok. Hatta diyor ürüne vergi kesilse siz göremezsiniz, vergi maliyeye yatırılır vs. Halbu ki vergiyi PTT’ye ödeyip kargomuzu teslim alıyoruz. Bir türlü derdimi anlatamadım, hiçbir şey yapamazsınız itiraz edemezsiniz denildi.

Son çare CİMER üzerinden Ticaret Bakanlığı’na yazdım. Bu şekilde çözüm alanlar olmuş.
Gelişmeleri editlerim, halledebilirsem belki sorun yaşayanlara yardımcı olur.

18.11.2018 tarihi gece 00:00 sularında evimin önündeki arabamı park ettiğim yer kötü diye inip düzeltmek istediğimde aküm bittiğinden araba çalışmayıp sistem kilitlendi.
Volkswagen Yol Yardım’ı arayıp yardım istedim. Gelip kabloyla takviye yapıp 80 lira parayı alıp gittiler. Araçla 5-10 dk dolaştım ve yerini düzelttikten sonra inip kapıları kilitlemeyi denedim kilitlenmedi. Anahtar ile manuel denedim sadece sürücü kapısı kilitlendi. Tekrar yol yardımına gelen arkadaşı aradığımda bana esnaf ağzıyla “Niye aracı durdurdun” “Akün ölü kilitlenmez tabii” diyerek kötü üslupla cevaplar verdi.
Zorla tekrar çağırıp kalan işi yaptırttım.
Kısacası parayı aldıktan sonra dönüp gidiyorlar. Kilitlenmeyeceğini bildikleri halde bilgi vermek yok. Gecenin bir yarısı soğukta uğraştırdılar. Volkswagen ile mi iş yaptım, esnaf mı çağırdım belli değil. Tamamen rezillik, fiyasko.
Ben bu 30 saniyelik işlem için 80 lira ödedim, bilsem yoldan geçen birinden yardım isterdim.
Lütfen konuyu üste çıkarmak için bana destek olun, ilk defa böyle bir şey istiyorum.
Saygılarımla.
Resimde gördüğünüz gibi ekranımda bu şekilde çizgi var. Her videoda da çıkmıyor. Telefonum iphone. Uygulamanın en güncel versiyonu yüklü.
Merhaba ben Apple adaptörü ve lightning kablosu istemiştim. Arkadaşım yanlış almış.
Adaptör tamam ama ara kabloyu type-c almış(macbooklara takılan).

Ben type c olan yerini kesip adaptörün içini açıp oraya lehimleyip telefonumu şarj edebilir miyim ?
Yada usb giriş bulsam, typ c olan kısmı kessem birleştirsem halledebilir miyim
iPhone 7 Plus cihazımdaki Şebeke sorunları ve arka tarafındaki boya atmaları sebebi ile 16.01.2018 tarihinde servise gönderdim.
Şebeke sorunu tespit edildiğinden dolayı cihazın değişim kararı çıktı.

Bugün sabah saatlerinde kargo ile elime ulaştı, paketi açıp jelatini çıkardığımda sonuç hüsran.

Yepyeni cihazın arka tarafında boya hatası vardı. Aşağıya fotoğrafları koyacağım fakat elimdeki yedek telefonla pek düzgün çekemedim. Yine de size örnek olması açısından koyuyorum.

Cihazı hemen kargo ile geri gönderdim ve telefonla servisi aradım. Bana dedikleri "Boya atması kullanıcı hatasıdır Apple bunu kabul etmiyor, siz yine de gönderin Apple ile görüşürüz."

Ne diyeyim ki. Bir türlü adam akıllı kullanamadım cihazımı.

Sürekli önüme çıkıp duruyor son zamanlarda. Otobüsüm, yok otobüsün motoruyum..

Nedir bu olay ? Bir ben mi anlamadım.

Ortamda herkes koparken espriyi anlamamış gibi hisettim kendimi
Merhaba herkese, Golf araç(2015) Balata değişim uyarısı aldım. Servisten fiyat aldım 900 TL dediler. Çok pahalı bence. Bende balatamı kendim internetten alıp, bir ustaya değiştireyim dedim.
Ama balata'da hangi markalar iyi bilgim yok.
Yardımınızı istiyorum, teşekkürler.
Su anda masaüstü bilgisayar toplamak istemiyorum cunku dizustum tum isteklerimi karsiliyor.
Ben de monitor ve klavye mouse seti alarak Masaustu gibi kullanmak istiyorum.
Şuanda laptopum max [1366x768] çözünürlüğünde kullandırıyor. Ben Monitörü bağlayınca 1920x1080 gibi yüksek çözünürlükte kullanmak istiyorum.
Ekran kartım olsun, Intel Graphics vs dedikleri şey olsun (cok anlamıyorum), bir sıkıntı çıkarır mı ? Herhangi bir sorun yaşar mıyım. Yardımlarınızı beklıyorum.
Ayrıca geçen bayağı eski bi LCD TV bağladım görüntü yakından net değildi. Bu TV'den mi kaynaklanıyor yoksa dediğim gibi yüksek çözünürlüğe yetmiyor mu pc.
Teşekkürler, saygılarımla.

Monitor: Viewsonic VX2476-SMHD 23.8" 4ms (Analog+HDMI+Display) Full Fiyatı

Bilgisayarim: Asus X550LN XO007D
ASUS X550LN CORE İ7 4500U 1.8GHZ-8GB RAM-1TB HDD-2GB-15.6"W8 NOTEBOOK
Gördüğünüz üzere F11 ve F12 tuşlarına birer görev verdim..
Sorunum şu :
F11 tuşu çalışıyor, oraya yazdığım işlemi yerine getiriyor.

Fakat F12 tuşum çalışmıyor. Neyi düzeltmem gerekiyor ?
Arkadaşlar kullangığım bir HTML tasarımı var. Bu tasarım 5-6 sayfadan oluşuyor. Örneğin her sayfanın içinde
<title> Sayfa Basligi </title> gibi kodu girip her sayfa için ayrı ayrı başlık vermiş.
Ben bunları tek bir yerden düzenleyeceğim şekilde ayarlamak istiyorum, yani ;

ayarlar.html diye bir sayfa olacak.
içinde $sitebaslik = caner
şeklinde ayarlayacam

daha sonra aşağıdaki gibi yapınca ayarlar.html deki başlıgı alacak.
<title> $sitebaslik </title>

Yani tüm sayfaların başlıgını ayarlar.html üzerinden degistirebilecegim.7

Yardım lütfen.
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 4 sa.
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 176
İkinci El Bölümü Mesajları: 3
Konularının görüntülenme sayısı: 14.316 (Bu ay: 244)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 395 (Bu hafta: 1)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.