Şimdi Ara

OCTAVİA 1.6 TDI 60 BİN BAKIM ÜCRETİNİ GÖRÜN SONRA SIFIR ARABA ALMAYA KOŞUN 😡 (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
132
Cevap
1
Favori
13.617
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
49 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Emniyet kemeri kopan hava yastığı açılmayan Egea'dan bahsediyoruz değil mi hocam?
  • Arabamı geçen sene 2. el aldım. Garantisi devam ediyordu.

Yetkili servis 1000 lira bakım masrafı çıkarttı, sanayide 300e hallettim.

Bi dakika bile garantisi bozulcak diye düşünmedim.

Arabam manuel vites. Dsg ya da benzeri olsaydı düşünürdüm.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: megaladon

motorsikletlerde de durum aynı..8000 bakımına hondada 500 TL fiyat çektiler..ki motorlar araba gibi öyle 15.000 falan değil yani..4000 !!!! hatta honda 2000 de bir tavsiye edilir diyordu..artık 2000 de bir getirin diyor..altı üstü 150 cc motorsiklet bu..sizin arabalar yine ucuz.. şükredin :) ..şaka şaka neyine şükredeceğiz bunun..yolunuyoruz..herkes doğru ve haklı..servisler tuttuğunu....

2000 de bir 500 versek..14.000 de maşallah 3500 TL harcayacağız..adam bmw ye mercedese baktırıyor o fiyatlara..altı üstü küçük cc bir motorsiklet bu.almış başını çürümüşlük gidiyor arkadaşlar..denetim yooook serbest piyasa..
    1 litre yağ alın, 30-40tl'ye halledin :)
  • Shell Helix'e benzinlik yağı diyorsan zaten sana o 1800 lira müstehak. İyi geçirmişler geçmiş olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar filtrelerdekı çakma olayı aşırı derece artmış bulunmakta bunu nerdeyse fıltreyı satanlar hariç, normal vatandaşın anlamasına imkan yok çoğu üstada buna dahıl bilginiz olsun arkadaslar

• Araç fiyatları 150 bin olmuşken 1500 servis bakımı çok değil. 5 litre tam sentetik dpf li yağ hb de 250 lira. Serviste 400 lira olması çok değil. Asıl sorun ekonomik koşullar. TL nin değeri kalmadı.

• Zaten adamakıllı ustanın 2500tl maaşla serviste ne işi var? Zaten onlar tamirci değil bakımcı. Muhasebede bakım takvimine göre iş emri açılıyor. Eleman listeyi alıyor eline değiştiriyor.

Aracıma arkadan temas sonucu tamponda çatlaklar oluştu. İkame araca ihtiyacım olduğundan kasko ile yetkili serviste yaptırdım. Tamponu onlarda söküp tamirciye yollayacaklarını söylemişlerdi . Bir linea arka tamponu için 7 gün bekledim. 2500 tl tramer işlendi aracıma.

OCTAVİA 1.6 TDI  60 BİN BAKIM ÜCRETİNİ GÖRÜN SONRA SIFIR ARABA ALMAYA KOŞUN &#128545;

Tampon değişmeden boyanmış, altında ki siyah plastik, krom çıtalar ve kedi gözleri değişmiş.

• Araç satamayınca, önceden sattığımız araçlardan geçirelim bari demişler.

• Ford Focus 2015 model dizel otomatik 135 bin bakımı 6 bin tl tuttu. Triger Şanzıman yağı vs vs değişti. Teb Arval ödeyecek Allahtan ben değil. Ama gözüm fena korktu bu işten.

• Fatura ile bakımı belgelediğiniz takdirde özel serviste yapılan bakımların garantiyi bozmayacağı yönünde videolar izledim. Periyodik bakımların garanti ile bir ilgisinin de olmadığı kanaatindeyim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • deathrider13 kullanıcısına yanıt
    Bu octavia aracin disardan cok ses aliyormus dogrumu.

Yalitimi ne kadar iyi bu aracin. Otobanda ortalama 90 120arasinda hafif trafik varken disaridan cok ses geliyor mu? Diger bir ses motordan fazla ses geliyor mu? Motor gurultulu mu

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmetyilmaz77

Araç fiyatları 150 bin olmuşken 1500 servis bakımı çok değil. 5 litre tam sentetik dpf li yağ hb de 250 lira. Serviste 400 lira olması çok değil. Asıl sorun ekonomik koşullar. TL nin değeri kalmadı.
    Mantık enteresan değil mi sizcede?

Hepsiburada 250₺ ise, serviste 400₺ olabilirmiş!

Niye hb kazanmıyor mu 250₺'e satarken? 400₺'yi meşrulaştıran nedir sizin gözünüzde?

İşçilik zaten ayrı alınıyor servislerde.

• deathrider13 kullanıcısına yanıt
    2 yıl değilmi garanti aracı alalı 3 yıl olmuş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Tuna4242 T kullanıcısına yanıt
    Başka sözüm yok.

• Tuna4242 T kullanıcısına yanıt
    400 mu, 400+KDV mi ?

Ek olarak biri bidon digeri varil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NextMove -- 10 Kasım 2018; 12:28:0 >
  • Tek sebep iyi niyet garantisinin devam etmesidir. Araç dsg liyse mecbur sağılacaksın

• Birçok insan garantiyi yakıyor zaten hiçbir şey garantiye girmiyor

• commandx C kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum 3500 lira servise verdim sırf servis parası yüzünden egea alınır yemişim yol tutuşunu zaten yavaş gidiyoh

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barisdragon -- 10 Kasım 2018; 13:23:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: commandx

1 litre yağ alın, 30-40tl'ye halledin :)

Alıntıları Göster
    valla servisler böyleyken bizde dediğin gibi kendi işimizi kendimiz hallederiz..onlar kaybeder :)
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.