Şimdi Ara

OCP Mürekkep nerden alabilirim? (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
118
Cevap
3
Favori
27.455
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar tüm yazılanları okudum ve seçim yapmakta zorlanıyorum çünkü inktouch mürekkeb ile brother mfc-440 allahın hakkı rahmetine kavuştu ;) şimdi ise canon mx-410 siparişi verdim yarın elimde olur.peki hangi marka mürekkep kullanmalıyım ocp,goprint,cescesor,kartuşmatik birde bahsi geçmeyen kendini her firmadan daha fazla öven techboss var.yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akrep.13

arkadaşlar tüm yazılanları okudum ve seçim yapmakta zorlanıyorum çünkü inktouch mürekkeb ile brother mfc-440 allahın hakkı rahmetine kavuştu ;) şimdi ise canon mx-410 siparişi verdim yarın elimde olur.peki hangi marka mürekkep kullanmalıyım ocp,goprint,cescesor,kartuşmatik birde bahsi geçmeyen kendini her firmadan daha fazla öven techboss var.yardımcı olursanız sevinirim.

brother ı ne yaptınız?aslında çok kaliteli bir makina.bende de bir tane vardı kalitesiz mürekkep yüzünden hurdaya çıkartmıştım.

makinaya mekanik hasar vermediyseniz imzamdaki linkteki işlemleri uygulayabilirsiniz.açılma ihtimali var.bu yöntem ile daha sonra (benimki gittikten sonra) tecrübelerimle iki tane brother kurtardım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xpress34

quote:

Orijinalden alıntı: akrep.13

arkadaşlar tüm yazılanları okudum ve seçim yapmakta zorlanıyorum çünkü inktouch mürekkeb ile brother mfc-440 allahın hakkı rahmetine kavuştu ;) şimdi ise canon mx-410 siparişi verdim yarın elimde olur.peki hangi marka mürekkep kullanmalıyım ocp,goprint,cescesor,kartuşmatik birde bahsi geçmeyen kendini her firmadan daha fazla öven techboss var.yardımcı olursanız sevinirim.

brother ı ne yaptınız?aslında çok kaliteli bir makina.bende de bir tane vardı kalitesiz mürekkep yüzünden hurdaya çıkartmıştım.

makinaya mekanik hasar vermediyseniz imzamdaki linkteki işlemleri uygulayabilirsiniz.açılma ihtimali var.bu yöntem ile daha sonra (benimki gittikten sonra) tecrübelerimle iki tane brother kurtardım.

yaw neler yapmadımki ;) brother-mfc440cn en kötü yanı kartuşlarla yazı kafasının birbirlerinden ayrı oluşu.hal böyle olunca denemeleri yazayım size ;)

1-kartuşlar çıkartılarak kartuş girişlerinden hava,boya,aseton,sıcak su,soğuk su bastım olmadı.

2-sonunda canıma tak etti yazıcıyı söktüm ve kafaya hava basıncı (emiş ve itiş)uyguladım olmadı,

buhara tuttum olmadı,asetona yatırdım olmadı,alkole yatırdım olmadı,sıcak suya yatırdım olmadı.

3-servis bilgisi olan arkadaşımı aradım servise versek ne olur diye oda git yenisi al dedi aynı hesaba gelir dedi ;)

4-bu işlemler sırasında zaman zaman anlık acılmalar oldu 4 renk için ayrı ayrı zamanlarda.

5-sonuç:elimde bir sürü vida 4 adet motor hortumlar ve kartuş yuvası ile birlikte dolabilen kartuşlar kaldı.

hortum ve kartuşları canon mp140 entegre ettim deneme amaçlı iyi oldu ;)

dün bursa kartuştan canon uyumlu OCP 100ml boya sipariş verdim bakalım görecez canon mx-410 nasıl gelecek.

NOT: BU CİHAZIN BU HALE GELMESİNE SEBEP OLAN MÜREKKEP İNKTOUCH BASKI ADEDİ 3365.

YAZICI KAFASI KARTUŞ ÜZERİNDE OLAN CİHAZLAR İÇİN BU MÜREKKEP İLE 10 DOLUM YAPARSINIZ SONRA KARTUŞ ÇÖP.KESİNLİKLE YAZICI KAFASI AYRI OLAN CİHAZLARDA KULLANMAYIN .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akrep.13 -- 20 Ocak 2012; 12:15:06 >

• Selamlar...

1) Arkadaşlar bu mürekkep konusunda en baba marka hangisidir orjinale yakın olma bakımından ve solmama vs.bakımından

2) Easyfilling mürekkep hakkındaki görüşleriniz nelerdir,Ürünün Koreden ithal edildiğini ve çok kaliteli olduğunu söylediler sizce nasıl bir marka aşağıda alıntı yaptım okuyunuz:

Easy-Filling kartuş mürekkepleri sayesinde kartuşlarınızı defalarca ilk günkü kalitesinde doldurup kullanabilirsiniz. Mürekkeplerimiz hiç bir korozif kimyasal içermez ve kartuşların ömrünü kısaltmaz aksine düzenli kullanımlarda kartuş kullanım sürelerinde %30’lara varan artış sağlar.
  • ocp mürekkebi tavsiye ederim
  • Selamlar
    Desen ciktilari almaktayim epson yazici kullaniyorum yaklasik 6 aydir da Cescesor murekkep kullanmaktayim tikaniklik gibi problemler yasamadim fakat renk gamutu uyumsuz ekranda gordugumu yazicidan alamiyorum grafik veya metin cktisi icin tavsiye ederim ama onun disinda hic tavsiye etmem.
  • Hala OCP mürekkep bulamayan varsa , elimizde olduğunun bilgisini vereyim.
    www.hizlikartus.com üzerinden canlı destek hattına bağlanıp bilgi alabilirsiniz.
  • Arkadaşlar sizinle test sonucumu paylaşmak istedim,İlk öncelikle şunu belirteyim;Herhangi bir firma adına vs çalışmıyorum ben son kullanıcıyım ben bilgi edinirken bu sıkıntıyı yaşadığım için insanların bu karşılaştırma olayını görsün istedim, şu an epson sx130 üzerindeki orjinal kartuştaki mürekkeple ocp alman marka mürekkepi karşılaştırdım,ilerleyen zamanlarda başka mürekkepler alacağım örneğin cescesor ve goprint merak ediyorum bunlarıda karşılaştıracağım ilerleyen zamanlarda; şimdilik orjinal durabrite kartuştaki mürekkep ve ocp dye bazlı mürekkepin karşılaştırmasını aşağıya koyuyorum;

NOT1: Test Malzemeleri : EPSON SX130 ÇOK FONKS.INKJET YAZICI VE İLK ORJİNAL KARTUŞLAR,EPSON YAZICI NİSAN AYINDA ALINDI,BURSAKARTUŞTAN ALINMIŞ KOLAY DOLAN T1281 SERİSİ VE İÇİNDE OCP DYE ALMAN MÜREKKEP

NOT2: YAZDIRMA İŞLEMİ PC DE BULUNAN BİR ORJİNAL RESMİN BASKISI ŞEKLİNDE YAPILDI AŞAĞIDA ORJİNAL RESİM,EPSONUN KENDİ ORJİNAL KARTUŞU İLE BASILMIŞ RESMİ VE BURSAKARTUŞTAN ALINAN OCP ALMAN MÜREKKEP İLE YAPILMIŞ BASKI SONUÇLARINI GÖREBİLİRSİNİZ

NOT3: YAZDIRMA TARAMA İŞLEMLERİ TEK MAKİNADAN YANİ EPSON SX130 CİHAZDAN 300 DPİ ÇÖZÜNÜRLÜĞÜNDE YAPILDI YANİ HER ŞEY EŞİT STANDARTTA FARKLILIK YOK MAKİNA AYNI ORTAM AYNI :DDD

ORJİNAL RESİM

OCP Mürekkep nerden alabilirim?

Epson orjinal kartuş mürekkepi durabrite fabrikadan gelen

Bursakartuştan alınan ,OCP marka dye bazlı mürekkep

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi subzero86 -- 11 Haziran 2012; 1:03:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: subzero86

Arkadaşlar sizinle test sonucumu paylaşmak istedim,İlk öncelikle şunu belirteyim;Herhangi bir firma adına vs çalışmıyorum ben son kullanıcıyım ben bilgi edinirken bu sıkıntıyı yaşadığım için insanların bu karşılaştırma olayını görsün istedim, şu an epson sx130 üzerindeki orjinal kartuştaki mürekkeple ocp alman marka mürekkepi karşılaştırdım,ilerleyen zamanlarda başka mürekkepler alacağım örneğin cescesor ve goprint merak ediyorum bunlarıda karşılaştıracağım ilerleyen zamanlarda; şimdilik orjinal durabrite kartuştaki mürekkep ve ocp dye bazlı mürekkepin karşılaştırmasını aşağıya koyuyorum;

NOT1: Test Malzemeleri : EPSON SX130 ÇOK FONKS.INKJET YAZICI VE İLK ORJİNAL KARTUŞLAR,EPSON YAZICI NİSAN AYINDA ALINDI,BURSAKARTUŞTAN ALINMIŞ KOLAY DOLAN T1281 SERİSİ VE İÇİNDE OCP DYE ALMAN MÜREKKEP

NOT2: YAZDIRMA İŞLEMİ PC DE BULUNAN BİR ORJİNAL RESMİN BASKISI ŞEKLİNDE YAPILDI AŞAĞIDA ORJİNAL RESİM,EPSONUN KENDİ ORJİNAL KARTUŞU İLE BASILMIŞ RESMİ VE BURSAKARTUŞTAN ALINAN OCP ALMAN MÜREKKEP İLE YAPILMIŞ BASKI SONUÇLARINI GÖREBİLİRSİNİZ

NOT3: YAZDIRMA TARAMA İŞLEMLERİ TEK MAKİNADAN YANİ EPSON SX130 CİHAZDAN 300 DPİ ÇÖZÜNÜRLÜĞÜNDE YAPILDI YANİ HER ŞEY EŞİT STANDARTTA FARKLILIK YOK MAKİNA AYNI ORTAM AYNI :DDD

ORJİNAL RESİM

Epson orjinal kartuş mürekkepi durabrite fabrikadan gelen

Bursakartuştan alınan ,OCP marka dye bazlı mürekkep

KESİNLİKLE ÇOK KOYU CANSIZ VE MAT RENKLER

• PEKİ SİZ NE ÖNERİRSİNİZ MÜREKKEP OLARAK BENDE YENİ SİPARİŞ VERDİM İPTAL Mİ ETSEM ACABA
  • NOT: Aşağıdaki resimler yine yukardaki anlatıldığı gibi yapıldı basıldı yani,aşağıdaki resimler hakkında şu yorumunuzu fikrinizi öğrenmek isterim: aşağıdaki çilek resmi orjinal resim ve orjinal durabrite mürekkep aynı sayılır birbirine benziyor ama ocp dye ile alınan çilek resminin kırmızısı diğerlerinden farklı bir kırmızılık var acaba bu neden oluyor mürekkep kalitesiz desek yanlış olur çünkü bir alttaki meyve tabağı resmi muz resmi falan elma resminin kırmızısı iyi yani ocp de ama çilekte neden böyle oldu anlamadım bu arada resimleri farklı kaydet deyip sonra resimleri açarsanız resim göstericiden sağa sola doğru bir önceki ve bir sonraki resmi göstererek daha iyi kıyas yaparsınız orda daha net görünüyor fark.

orjinal

orjinal durabrite mürekkep fabriakadan gelen kartuş

Ocp dye

orjinal resim

orjinal durabrite mürekkep fabrikadan gelen kartuş

Ocp dye

• quote:

Orijinalden alıntı: selmand

quote:

peki hocam bu olaya bir çare bulabilirmiyiz yazıcı tercihleri kısmından gelişmiş seçeneklerde mavi sarı mürekkep ayarı contrast varya onla yapabilirmiyiz yoksa mürekkeptenmi kaynaklanıyor tüm bunlar öneriniz nedir çok koyu cansız ve mat demişsiniz bunları nasıl gideririz,foto kağıdı epson premium gloosy 260 gr
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: selmand

quote:

peki hocam bu olaya bir çare bulabilirmiyiz yazıcı tercihleri kısmından gelişmiş seçeneklerde mavi sarı mürekkep ayarı contrast varya onla yapabilirmiyiz yoksa mürekkeptenmi kaynaklanıyor tüm bunlar öneriniz nedir çok koyu cansız ve mat demişsiniz bunları nasıl gideririz,foto kağıdı epson premium gloosy 260 gr

ya bilmiyorum bende aldığıma pişman oldum renkler çok kötü orjinal mürekkeple dağlar kadar farkvar.

renkler mat donuk ve fazla derecede koyu.

ayarlardan olacağını sanmıyorum belki arkadaşlar biliyorlardır.

• sayfalarca çıktı aldım hepsinde sonuç hüsran ayarlardan olmuyor renkler kötü o kadar resmi yeniden basacağım.

Bu OCP yi öve öve bitiremeyen tayfa nerde şimdi neden sesiniz çıkmıyor. Mürekkep alacağım deyince onu bunu kötüleyip hemen OCP yi şişiriyordunuz ne oldu? Sesiniz Kesildi.
  • Selamlar tekrar;

bu kuşe kağıt mürekkepleri var pigment ve dye dan başka bunu duydum geçenlerde matbaa baskısı için kuşe kağıt mürekkepi varmış bu reklam broşür için kullanılıyormuş ama fotoğrafta basılıyor galiba yazıcıdan bu kuşe mürekkepin fotoğraf basımında bir artısı farkı varmıdır bunun hakkında fikriniz nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi subzero86 -- 13 Haziran 2012; 22:25:11 >
  • Merhaba;

Ben OCP kullanıyorum burdayım sesimde kısılmadı
    Epson yazıcılırda daha kaliteli çıktı almak,yada fotoğraf çıktısı almak istiyorsanız.BK pigment-kuşe mürekkeplerini tavsiye edebilirim.Baskı kalitesi OCP dye mürekkebe göre çok daha kalitelidir.
  • dilimizde tüy bitti söyleye söyleye ocp ile fotograf falan basılmaz diye. ancak önemsiz günlük çıktı işlerinde kullanılır. renk var mı? var! bunun için de litresine 60 tl vermeye gerek yok. siz bakmayın ocp yi dünya birincisi, made in germany diye şişirdiklerine. ticari ayak oyunları bunlar. bk nın adı sanı olmayan çin malı pigment mürekkeplerinin yanında hikayedir bu ocp
  • quote:

Orijinalden alıntı: comely35

Merhaba;

Ben OCP kullanıyorum burdayım sesimde kısılmadı
    Epson yazıcılırda daha kaliteli çıktı almak,yada fotoğraf çıktısı almak istiyorsanız.BK pigment-kuşe mürekkeplerini tavsiye edebilirim.Baskı kalitesi OCP dye mürekkebe göre çok daha kalitelidir.

merhabalar,hocam öncelikle şunu belirteyim; ses kısılma tabirini kullanmadım diğer arkadaşın yukarda yazanın görüşü o saygı duymak lazım, ben sadece çıkarttığım resimleri buraya koydum karar kullanıcıya kalmış ben durumu paylaşmak istedim sizlerle.

pgiment kuşe mürekkep olayı nasıl oluyor fotoda farkı nedir kuşe mürekkepin,kuşe ve pigment aynımı farklımı mürekkep çeşidi olarak,mesela dye ve pigmentin farklı olduğunu biliyorum,bu olay pigment kuşede nasıl aynımı farklı mı ikisi

• gecen gün canon 5 li cli kartuş setini bitmeyen kartuş sitesinden ocp mürekkebi ile birlikte aldim.hemen fotoğraf basimina gectim.özellikle canon orjinal ile karşılaştirmasini cok merak ettik fakat hiçbir fark yoktu.ikiside aynı.farkı yaratan driver menusunde kağıt secimi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ssregitoss -- 25 Ağustos 2012; 16:00:53 >
  • Hangi ayar ile baski yaptınız? Kagıt secimi ve diger ayarlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.