Şimdi Ara

OCP Mürekkep nerden alabilirim? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
3
Favori
27.454
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • GOLDİNK murekkeplerimizi deneyebilirsiniz.
    OCP degil kore mali ancak sorunsuz kullanacaginiz bir murekkep. Denemeden farki goremezsiniz. Ben buraya onlarca resim koysam herhalde sorunsuz olanlari koyarim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Canon Pixma MG-5350 yazıcı kullanıyorum. Bugün OCP nin PGI-525PGBK / CLI-526 uyumlu mürekkepleri ve kolay dolan kartuş seti elime geçti. Yazıcı, kartuşları sorunsuz tanıdı ve çalıştırdı. Orijinal mürekkeple olan farkı görmek için bir de karşılaştırma yaptım.

Buna göre:

-Orijinal mürekkep gri rengi hafif sepya tonunda verirken OCP gri rengi daha gerçekçi veriyor. Bu nedenle orijinal mürekkebin verdiği imaj, OCP ye göre daha canlı ve sıcak görünüyor.
    -OCP mürekkep çıktısı, orijinal mürekkebe göre 2-3 ton daha koyu gibi.

Bana günlük kullanımda ve fotoğraf baskısı için OCP rahatlıkla kullanılabilir geldi. Ufak bir renk ayarlamasıyla orijinale uygun çıktılar alınabilir gibi geliyor. Geriye kalan tek soru işareti yazıcının kafa ömrü ve tıkanma yapıp yapmayacağı. Bunu da zaman gösterecek.

Karşılaştırmayı yaparken 10x15 cm HP Advanced Photo Paper, Glossy (4 yıldız) kullandım. Yazıcı ayarları olarak "Fotoğraf" ve "Yüksek Kalite" seçtim. Daha sonra bu çıktıları 10x15 xm 600 DPI fotoğraf olarak tarattım. Sonçlar aşağıda.

Orijinal imaj dosyası:

OCP Mürekkep nerden alabilirim?

Canon Mürekkep:

OCP Mürekkep:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eagle fly free -- 7 Ocak 2013; 20:55:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: eagle fly free

Canon Pixma MG-5350 yazıcı kullanıyorum. Bugün OCP nin PGI-525PGBK / CLI-526 uyumlu mürekkepleri ve kolay dolan kartuş seti elime geçti. Yazıcı, kartuşları sorunsuz tanıdı ve çalıştırdı. Orijinal mürekkeple olan farkı görmek için bir de karşılaştırma yaptım.

Buna göre:

-Orijinal mürekkep gri rengi hafif sepya tonunda verirken OCP gri rengi daha gerçekçi veriyor. Bu nedenle orijinal mürekkebin verdiği imaj, OCP ye göre daha canlı ve sıcak görünüyor.
    -OCP mürekkep çıktısı, orijinal mürekkebe göre 2-3 ton daha koyu gibi.

Bana günlük kullanımda ve fotoğraf baskısı için OCP rahatlıkla kullanılabilir geldi. Ufak bir renk ayarlamasıyla orijinale uygun çıktılar alınabilir gibi geliyor. Geriye kalan tek soru işareti yazıcının kafa ömrü ve tıkanma yapıp yapmayacağı. Bunu da zaman gösterecek.

Karşılaştırmayı yaparken 10x15 cm HP Advanced Photo Paper, Glossy (4 yıldız) kullandım. Yazıcı ayarları olarak "Fotoğraf" ve "Yüksek Kalite" seçtim. Daha sonra bu çıktıları 10x15 xm 600 DPI fotoğraf olarak tarattım. Sonuçlar aşağıda.

Orijinal imaj dosyası:

Canon Mürekkep:

OCP Mürekkep:

Baskın mavi tonun üstesinden gelebilmek için, yazıcının renk ayarlarıyla biraz uğraşıp bir kaç deneme çıktısı daha aldım. Ara değerleri geçip en son aldığım sonucu yüklüyorum. Bu denemede Cyan'ı -30 a çekip Yellow'u +30 yaptım. Gözle görülür bir fark elde ettiğimi düşünüyorum.

OCP Cyan -30, Yellow +30

• bende pixma 4200 var orijinal cannon mürekkepler ve ocp ler var.ben en ufak bir fark göremedim kalitede yada tonda.benim tek problemim monitör ile calibrasyon tutmuyor bazen.hatta fark olmadiğini kendime ispatlamak için ayni fotoyu 10 kere bastim.sizin gibi scanlayip sonuçlari koyucam.kaynak olarak kullandiğiniz fotoyu nerden bulabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ssregitoss

bende pixma 4200 var orijinal cannon mürekkepler ve ocp ler var.ben en ufak bir fark göremedim kalitede yada tonda.benim tek problemim monitör ile calibrasyon tutmuyor bazen.hatta fark olmadiğini kendime ispatlamak için ayni fotoyu 10 kere bastim.sizin gibi scanlayip sonuçlari koyucam.kaynak olarak kullandiğiniz fotoyu nerden bulabilirim.

Ne yazık ki monitör kalibrasyon olayını ben de beceremedim henüz. Özellikle kendi çektiğim fotoğrafları bastırdığımda abartı şekilde doygun renkler alıyorum ve bunun üstesinden nasıl geleceğimi bilemiyorum. Sanırım yazıcı kadar monitörden de kaynaklanıyor bu durum. Sanırım bir profesyonelin desteği gerekecek :)

Mesajımda bulunan orijinal imaj dosyası yazılı resme sağ tıklayıp resmi yeni bir sekmede açarsanız tam boyutlu orijinal dosyayı elde edebilirsiniz.

• quote:

quote:

bende pixma 4200 var orijinal cannon mürekkepler ve ocp ler var.ben en ufak bir fark göremedim kalitede yada tonda.benim tek problemim monitör ile calibrasyon tutmuyor bazen.hatta fark olmadiğini kendime ispatlamak için ayni fotoyu 10 kere bastim.sizin gibi scanlayip sonuçlari koyucam.kaynak olarak kullandiğiniz fotoyu nerden bulabilirim.

Ne yazık ki monitör kalibrasyon olayını ben de beceremedim henüz. Özellikle kendi çektiğim fotoğrafları bastırdığımda abartı şekilde doygun renkler alıyorum ve bunun üstesinden nasıl geleceğimi bilemiyorum. Sanırım yazıcı kadar monitörden de kaynaklanıyor bu durum. Sanırım bir profesyonelin desteği gerekecek :)

Mesajımda bulunan orijinal imaj dosyası yazılı resme sağ tıklayıp resmi yeni bir sekmede açarsanız tam boyutlu orijinal dosyayı elde edebilirsiniz.

ne yazikki linki gizlediğini icin boş sayfa cikiyor.

• quote:

quote:

quote:

ne yazikki linki gizlediğini icin boş sayfa cikiyor.

http://www.getcolormanaged.com/color-management/testprint/ adresinde söz konusu imaj dosyasını bulabilirsiniz.

• canon aygit profili 2005 kullanilmiştir.hiç renk mudahelesi yoktur ama scan den sonra renkler solmuş.

• yanliz şu var arkadaş antalyadan ocp aldi.onun bastiklari ayni seninki gibi soluk.scanirim dandik olduğu icin resimler gran lidir.ben ocp yi bursadan almiştim.
  • @ssregitoss Bence elde ettiğin sonuçlar gayet iyi. Bu arada şunu farkettim ki direkt RAW dosyadan Lightroom dan çıktı alınınca renkler çok farklı çıkıyor. Ama JPEG e çevirip çıkarınca gayet tutuyor renkler.
  • orjinal alman ocp dediğiniz mürekkebi zaten sadece akıcı getiriyor TÜRKİYE'ye . tüm ocp mürekkep satanlar bu kişiden yada bursa kartuştan temin ediyorlar fakat şuda var bzı kişiler şişelerin üzerine ocp etiketi yapıştırıp başka marka mürekkepleri ocp adı altında satıyor olabilirler. epsonda ocp başarılı olamamış bence bunu çoğu kişi test etmiştir. bursa kartuşta epsonlarda artık ocp mürekkep satmıyor fark etti iseniz
  • OCP mürekkepler Yenibosna Metrobüs Durağına 200 mt mesafede
    Koçtaş'a 100 metre mesafede
    Goldink Bilişimde satılmaktadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goldinkbilişim -- 30 Aralık 2013; 10:57:29 >
  • (0850) 520 0 333 arayabilirsin veyawww.biribenibitirsin.com dan temin edebilirsin.
  • www.biribenibitirsin.com dan aldığınız herşey ücretsiz kargoludur.
  • slm arkadaşlar oncelikle benim hp deskjet 1050 a yazıcım var ilk aldığımda kendim doldurmadım internet kafeye doldurttum ilk alınca super yazıyodu o internetçi
    oç kartuşun her tarafını murekkep etti kartuşu bozdu orjinal yeni kartuş aldım ve ocp murekkep aldım kendim doldurdum super oldu bu urunewww.gittigidiyor.com
    dan ulasabilirsiniz yanında dolum seti de var çok memnunum o murekkepten

• http://www.ocpmurekkep.com/ direk kendi sitesi var arkadaşlar. yalnız ben denemedim.
  • OCP Türkiye'nin e-ticaret portalı;
    www.sarfet.com

400 ün üzerinde mürekkep çeşidi ve ucuz baskı çözümleriyle hizmetinizdedir.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.