Şimdi Ara

Ocak bitiyo nerdeyse 30mbit hız nerde? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
0
Favori
3.712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: El_domingo

herkes bi şeyler tahmin yada temennilerini söylemiş..ama bu konu hakkında kimsenin bilgisi yok...telekomdan şu vdsl için bi açıklama falan yokmu...adamlar heveslendiriyolar..sonra pusup oturoyalar.....

10 Gün kaldı ocağın bitmesine ama hala bir açıklama vs yok.

• quote:

Orjinalden alıntı: nofear72

ama o zamanlar ozel değildi ve kımse ocakta 1 yada 4 olacaksınız demiyordu..

şımdı adamlar 1-2 ay onceden reklam yapıyo..

ocakta baslıyoruz diye nereye baslıyo bızım ofise leventte 4 veremiyorlar 2 ye cektık diye tartısıyoruz adamlarla..

calıssan bolge müdürüne sordum 4 burak hanı fiber optık nerde diye adam sorma bizde basından öğreniyoruz dedi..

alt yapınn basında kı adam bılmezse kım bılecek

http://www.kafamgirsin.net/

Yanlış nerede?

Adamlar reklam yapmıyorlar. Siz bilmiyorsunuz sanırım, Türk Telekom %100 kamu malıyken 2003'de hızlar 128'den çat diye 256'ya çıkarıldı aynı ücretle. Hem de port tahsisleri bazı bölgelerde hala yeni yeni yapılıyorken. OGER'e özelleştirildikten sonra n'oldu biliyor musunuz? Bu yıla kadar göstermelik, herkesin kullanmadığı hız tiplerinde indirime gittiler, ama 256 kbps yıllarca bekledi. Çünkü sınırsızın hızını yükseltselerdi altyapı yatırımı yapmaları gerekiyordu. Altyapı yatırımı yapılırsa da kazanılan paralarla borç ödenemezdi. Evet arkadaşlar, Türk Telekom 2,5-3 yıllık karına satılmıştır. Parasını da OGER için biz ödedik. Kafamgirsin sitesini kuran arkadaş o zamanlar bu sitede yazıyordu. :) Şimdi gelip de özelleştirmeyi savunmayın.

Çalışan bölge müdürü tabii bilemez. Önceki tarife değişikliklerini de biz söylüyorduk merkezdekilere. Telekom merkezlerine kurulan şifresiz wireless ağa yerel paylaşımlarındaki tüm bilgisayarları sınırsız erişimle açacak kadar bilgiden yoksun insanların çalıştığı bir kurumdan ne beklersiniz ki?

Yapılan nedir?

Bir arkadaşımızın da değindiği gibi yüksek hızlardaki internet erişiminin getirilmeye çalışılmasındaki asıl amaç bu hızları son kullanıcıya iletmekten ziyade IPTV gibi şeyleri getirmektir. Danışıklı dövüş denen birşey vardır, bilir misiniz bilmem. Hala devlet kurumu olan Türksat A.Ş. neden aylardır söylediği digital yayına geçemedi? Doğan Medya denen bir şirket var. Büyük şehirlerin neredeyse tümünde bulunan kablo internet şebekelerinin geliştirilmesi bu kadar da zor değilken, devlet kamu hizmetini vergilerden karşılamakla yükümlüyken bunların yapılmamasını nasıl değerlendiriyorsunuz? Derin detay için size Google yardımcı olabilir.

Kulaktan dolma yahut yanlı olarak öğrenilmiş bilgilerle çürütmeden önce "gerçekten öyle mi?" diye sağlamasını yapmak adına araştırın derim. Hunter_one ve tanıyan diğer arkadaşlar özellikle ne demek istediğimi daha iyi anlayacaklardır, zira o günleri de beraber burada tartışarak geçirdik...

• olm Serdar gittim geldim hala aynı yerdesin he.. aş şunları artık..
  • zaten girisimcinin ve özel şirketlerin en büyük amacı kar elde etmektir. devletin amacı ise topluma iyi hizmeti sunmak olmalıdır. bizim devletimiz saglık, egitim, ulasım alalında iyi hizmet sunamadıgı gibi internet, telekominikasyon alanında da iyi hizmet sunamadı. sonra telekom ogere satıldı. peki burda ogerin ne yapmasını beklersiniz? devletin yıllardır sunamadıgı iyi hizmeti sunmasınımı yoksa karını maksimize etmesinimi?

Ben dahil birçok kişi telekomdan nefret ediyor fakat telekomu yönetenler karını maksimize etmeyi iyi biliyor. Girişimcinin en büyük amacının kar elde etmek oldugu işletmenin ilk dersinde ögrencilere ögretilir. Bu yüzden bence oger telekomdan çok fazla şey beklemeyin. Belki rekabet ortamı geliştiginde. Anti-tekelci politika ile. Ama henüz çok erken.

Devletin anti-tekelci politikaya niyeti olmadıgından eğer bir 4 sene daha hız arttırımı için beklemek istemiyorsanız bütün telekom karşıtları toplanacaksınız, telekom ana binası önünde daha önce görülmedik bir eylem yapacaksınız. Ama bu dedigimin ne denli imkansız oldugunu bende biliyorum. İşte bu yüzden ogerin en büyük ve en karlı yatırımı Telekomu satın almak olmustur. Yöneticiler paraya para dememekte, internet kullanıcıları rapidden 18k ile dosya indirmenin keyfine varmakta, telekom call-centerında çalışan bay ve bayanlar link ışıgı ile yakın münasebete girmekte bizse burda atıp tutmakta, telekomu "ban"lamaktayız. çok güzel. oger için altın yumurtlayan tavuk buldu desek yalan söylemiş olmayız. umarım ocak sonunda 30 mbit gelirde telekom bu yazımı bana kapak eder.

• Valla Telekom'dan çok şey bekliyoruz, bence kotaları 6 gb yapsın, onun için büyük bir ilerleme olacaktır
  • Bu başlık altında saçmasapan şeyler yazanlara Serdar gayet olgun bir üslupla cevap vermiş helal olsun ben o kadar olgun değilim valla Adsl türkiye ye geldiğinden beri kullanıyorum ben 128 den başladık bugünlere geldik ama kaç senede? Biz buraya gelirken elalem nereye gitti?

Hani bir video var belki görmüşsünüzdür taa 2002 lerde çekilmiş bir tv programının görüntüsü, o zamanlar anlatılıyor aradaki fark, telekom ile fransız telekom şirketinin arasında olan bu uçurum sizce kapandımı? internti biraz araştırma için kullanan kişiler şu yukarıdaki abudik gubudik yorumları yazmazlardı.

Telekom bize şunu yaptı çok mutluyum bıdı bıdı diyenlere

• quote:

Orjinalden alıntı: Hunter_one

Bu başlık altında saçmasapan şeyler yazanlara Serdar gayet olgun bir üslupla cevap vermiş helal olsun ben o kadar olgun değilim valla Adsl türkiye ye geldiğinden beri kullanıyorum ben 128 den başladık bugünlere geldik ama kaç senede? Biz buraya gelirken elalem nereye gitti?

Hani bir video var belki görmüşsünüzdür taa 2002 lerde çekilmiş bir tv programının görüntüsü, o zamanlar anlatılıyor aradaki fark, telekom ile fransız telekom şirketinin arasında olan bu uçurum sizce kapandımı? internti biraz araştırma için kullanan kişiler şu yukarıdaki abudik gubudik yorumları yazmazlardı.

Telekom bize şunu yaptı çok mutluyum bıdı bıdı diyenlere

Telekomdan memnun olanlar bu işten hiç çakmayanlar zaten bu apaçık belli birşey

Onlara tek tavsiyem biraz dünyaya açılmaları

• quote:

Orjinalden alıntı: Eh®imeN

quote:

Orjinalden alıntı: cashinsoft

ben ankaradayım. bölgedeki telekom bizim yanımızda aramızda 30-50metre belki vardır. sokağımız komple kazıldı ve kablolar döşendi. sokak kapatıldı (şuan sokagı çamur götürüyo sokak arazi yolu gibi oldu inanın). fiber gelsinde gerekirse yollar arazi yolu olsun razıyım

ve umut var yüksek hızlara

Bi ankarayamı döşüyorlar yav Bi bizim buraya gelmediler

Valla hepimize döşüyorlar. Telekom'un Ankara, İstanbul gibi ayrımı yok. Yakaladığına döşüyor. Yakalanmamak da pek mümkün değil... Sizin oralara da geliyorlar da döşüyorlar da sen henüz döşediklerinin farkında değilsindir ya da döşemeyi yanlış anlamışsındır. 70 milyona takır takır döşüyorlar.... Daha ne yapsınlar. Türkiye'de 2. bir kurum yok bu kadar kitlesel döşeyen...

• quote:

Orjinalden alıntı: engunaydin

quote:

Orjinalden alıntı: Eh®imeN

quote:

Orjinalden alıntı: cashinsoft

ben ankaradayım. bölgedeki telekom bizim yanımızda aramızda 30-50metre belki vardır. sokağımız komple kazıldı ve kablolar döşendi. sokak kapatıldı (şuan sokagı çamur götürüyo sokak arazi yolu gibi oldu inanın). fiber gelsinde gerekirse yollar arazi yolu olsun razıyım

ve umut var yüksek hızlara

Bi ankarayamı döşüyorlar yav Bi bizim buraya gelmediler

Valla hepimize döşüyorlar. Telekom'un Ankara, İstanbul gibi ayrımı yok. Yakaladığına döşüyor. Yakalanmamak da pek mümkün değil... Sizin oralara da geliyorlar da döşüyorlar da sen henüz döşediklerinin farkında değilsindir ya da döşemeyi yanlış anlamışsındır. 70 milyona takır takır döşüyorlar.... Daha ne yapsınlar. Türkiye'de 2. bir kurum yok bu kadar kitlesel döşeyen...

• Arkadaşlar duyduğuma göre 30mbit down 1 mbit up (upload hızı ilginç cidden) olucakmış hızlar..2008'in ilk çeyreği deniyor ama istanbulda hiç bir çalışma yapılmadı...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Serdar

quote:

Orjinalden alıntı: KamiLOwen

quote:

Orjinalden alıntı: schen7

quote:

Orjinalden alıntı: Yazılımcı Online

30 mbit şimdiki alt yapı ve bakır kablolardan nekadar sağlıklı taşınır hiç düşünmek bile istemiyorum

aynen

Arkadaşlar kampanyayı dikkatli okursanız VDSL 'in fiber kablolar üzerinden yapılacağını tekrar anlarsınız. Bakır deyip durmayalım. :) Öğrenmişsiniz bir bakırlarla alt yapı nolur diye.. (:

Evinize gelen telefon kablolarını fiber optik kablolarla mı değiştirecekler? İngilizler "That's the point" derler. :)

Saha dolaplarına outdoor DSLAM kurulacak bunlar da santrale fiber (SDH) ile taşınacak..Artık saha dolabından 1 km mesafelere de bildiğiniz bakır kablo çekilebilir bu hızı kaldıracaktır..En azından işin nasıl yapılacağı konusundaki sorular ortadan kalksın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi waraxe -- 21 Ocak 2008; 19:42:49 >

• Telekomun her zamanki gibi münsaip 1 yerlerinden element uydurma çabalarına inananlar var demekki.

Nasıl 1 hayaldir 2008 de 30mbit internet?

Daha herhangi 1 altyapı çalışması yapılmamışken.
    Mevcut hızlara bile doğru düzgün hizmet vermezken.
    Tüm rakiplerini önünü haksız yere keserken.
    Cebit de bile vdsl diye metro etherneti millete kakalamaya çalışırken.
    Daha mevcut altyapı ile bazı yerlere 4mbit veremezken.

Nereye 30mbit?

Doanny amca üfürüyor, bakan bile bunların ağzına bakıp konuşuyor, birileri de hala 30mbit internet diyor!

Yok artık...
  • acı gerçekler chapter-1

beyler geçenlerde telekom yetkililerinden biri tv ye çıkmış birşeyler yumurtluyordu güya bu bu sene için 1,6milyon $ altyapı yatırımı yapacaklarmış peki açıkladıkları kar ne kadar 1,3 MİLYAR $ buradan ne çıkıyor yorum sizin

30mbit filan bekleyenler daha çoook beklerler o zaten telekomun reklamıydı (palavrasıydı) zaten son kullanıcıya gelene kadar torun sahibi olursunuz
  • quote:

Orjinalden alıntı: Joker

olm Serdar gittim geldim hala aynı yerdesin he.. aş şunları artık..

Neyi aşayım? Alkış tutsaydım bir de istersen.
  • Telekom isterse bu sene içinde 30 mbiti altyapıyı güclendirerek rahatlıkla verebilir. Ama daha çok kar etmek varken bunu neden yapsın ki? Hele bi durun bakalım karşısına adam gibi 2-3 rakip çıksın o zaman göreceksiniz Telekom neymiş. Şimdiki Telekomdan eser kalmayacak.
  • quote:

Orjinalden alıntı: linkin_park20

Telekom isterse bu sene içinde 30 mbiti altyapıyı güclendirerek rahatlıkla verebilir. Ama daha çok kar etmek varken bunu neden yapsın ki? Hele bi durun bakalım karşısına adam gibi 2-3 rakip çıksın o zaman göreceksiniz Telekom neymiş. Şimdiki Telekomdan eser kalmayacak.

Müşteriden eser kalır mı? Şahsen arada ufak farklar olursa ben Telekom kullanmam. Aynı fiyat veya önemsenmeyecek derecede pahallı olan rakibini tercih ederim. Tabii bağlantı sorunu yaşanmıyacaksa... Kablonette oldukça sorun yaşadım... Telekoma mahkum oldum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: engunaydin

quote:

Orjinalden alıntı: linkin_park20

Telekom isterse bu sene içinde 30 mbiti altyapıyı güclendirerek rahatlıkla verebilir. Ama daha çok kar etmek varken bunu neden yapsın ki? Hele bi durun bakalım karşısına adam gibi 2-3 rakip çıksın o zaman göreceksiniz Telekom neymiş. Şimdiki Telekomdan eser kalmayacak.

Müşteriden eser kalır mı? Şahsen arada ufak farklar olursa ben Telekom kullanmam. Aynı fiyat veya önemsenmeyecek derecede pahallı olan rakibini tercih ederim. Tabii bağlantı sorunu yaşanmıyacaksa... Kablonette oldukça sorun yaşadım... Telekoma mahkum oldum.

böyle düşünmeniz çok güzel. Çünkü telekoma rakip firmalar piyasaya yeni girecek ve piyasada tutunabilmeleri için sizin gibi düsünen kişilere ihtiyaçları var. ben yeni girecek firmalardan çok büyük birşey beklemiyorum, iyi bir tarife dahi yapsalar telekom önlerini kesmek için elinden geleni yapacaktır, oda olmadı öbür tarafa götürmek için sakladıgı imkanlarını kullanacak, rakipleriini piyasadan silmeye çalışacaktır. Tekel gerçekten çok kötü birşey ve umarım yakında telekom tekelinden kurtuluruz.

• Flaş Haber. Türk Telekom paşalar gibi 30 mbit interneti kullanıcıların hizmetine sunuyor. yalnız download adına her türlü p2p programı (torrent, emule, ares, dc++) ve megabitten yiyen her türlü site rapitshare, youtube, cart curt engellenecek. yani olsa ne, olmasa ne tarzı olacak. kota ise 5 gb. nasıl ama? Vazgeçtim senden diyoruz
  • quote:

Orjinalden alıntı: Robin Hood Theory

Flaş Haber. Türk Telekom paşalar gibi 30 mbit interneti kullanıcıların hizmetine sunuyor. yalnız download adına her türlü p2p programı (torrent, emule, ares, dc++) ve megabitten yiyen her türlü site rapitshare, youtube, cart curt engellenecek. yani olsa ne, olmasa ne tarzı olacak. kota ise 5 gb. nasıl ama? Vazgeçtim senden diyoruz

evet ben varım helal olsun ... durmak yok 30 mbite devam ....

• quote:

Orjinalden alıntı: Robin Hood Theory

Flaş Haber. Türk Telekom paşalar gibi 30 mbit interneti kullanıcıların hizmetine sunuyor. yalnız download adına her türlü p2p programı (torrent, emule, ares, dc++) ve megabitten yiyen her türlü site rapitshare, youtube, cart curt engellenecek. yani olsa ne, olmasa ne tarzı olacak. kota ise 5 gb. nasıl ama? Vazgeçtim senden diyoruz

bilgiyi nerden aldınız???
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.