Şimdi Ara

O en büyük Türk (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
251
Cevap
7
Favori
16.506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
600 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Damat Ferit ve Vahdettin muhteşem ikili.

Biri hain biri korkak.

Saddam bile ölme pahasına ülkesini terk etmedi bee.

Onun kadar bile yüreği yokmuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Roumiruez

Damat Ferit ve Vahdettin muhteşem ikili.

Biri hain biri korkak.

Saddam bile ölme pahasına ülkesini terk etmedi bee.

Onun kadar bile yüreği yokmuş.

Seni de mi böyle kandırdılar demiştim.
    Bak Süleyman Demirel itiraf etmiş, sana da morfini vurmuşlar belli ki.

Süleyman Demirel "Cumhuriyeti tutturmak için biz DE Osmanlıyı kötüledik..."

O en büyük Türk

Gizli tarih diye birşey var, biraz araştır artık sene 2020 oldu masallarla mezara girme.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Süleyman Demirel ile ilgili konuyu daha önce açıp cevabı almıştın. Niye hala ısrarla aynı konuyu açıyorsun.

Süleyman Demirel mason mu, değil mi?

Her devrin adamı mı değil mi?

Menderes gibi inkılap düşmanı bir adamın öğrencisi mi, değil mi?

Kendi masonluğunu kurtarmak için Atatürk'te masondu diye iftira atan adamlar bunlar değil mi?

Bu soruları cevaplar mısın?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roumiruez -- 2 Aralık 2020; 22:15:20 >
  • quote:

Süleyman Demirel ile ilgili konuyu daha önce açıp cevabı almıştın. Niye hala ısrarla aynı konuyu açıyorsun.

Süleyman Demirel mason mu, değil mi?

Her devrin adamı mı değil mi?

Menderes gibi inkılap düşmanı bir adamın öğrencisi mi, değil mi?

Kendi masonluğunu kurtarmak için Atatürk'te masondu diye iftira atan adamlar bunlar değil mi?

Bu soruları cevaplar mısın?

Tabi canım size uymayan herkes zaten ya deli, ya ruh hastası, ya Yunan tohumu, ya fesli deli, ya vatan haini, ya mason.

Al o zaman Ecevit de mason sana göre.
    Sana göre Ecevit de her dönemin adamı.
    Ecevit de Menderes'in adamı.
    Ecevit de deli, vatan haini, ruh hastası, Yunan tohumu o zaman.

O en büyük Türk

• Sorularımı cevapla önce. Konuyu değiştirme. Demirelle ilgili sorduğum sorulara cevap ver. Sonra Ecevit'in ne dediğini konuşuruz.

Vahdettin zaten hain miydi yoksa sadece korkak mıydı tarihçiler arasında tartışmalıdır.

Dikkat edersen ben Damat Ferit için hain, Vahdettin için korkak demişim önceki postumda. Çünkü Atatürk de nutukda Vahdettin için hain demez, korkaktı der.

• quote:

Sorularımı cevapla önce. Konuyu değiştirme. Demirelle ilgili sorduğum sorulara cevap ver. Sonra Ecevit'in ne dediğini konuşuruz.

Vahdettin zaten hain miydi yoksa sadece korkak mıydı tarihçiler arasında tartışmalıdır.

Dikkat edersen ben Damat Ferit için hain, Vahdettin için korkak demişim önceki postumda. Çünkü Atatürk de nutukda Vahdettin için hain demez, korkaktı der.

Demirel'in mason olup olmadığı, Menderes'in adamı olup olmadığı da tarihçiler arasında tartışılsın.
    Demirel gayet açık bir açıklama yapmış, hepsini kötülemedik diyerek de ayrıca parantez açıp objektif olmuş.
    Demirel'in bunu itiraf etmesine gerek de yok, piyasada bariz şekilde Osmanlıyı kötüleme çabası ve gayreti var, bir gram aklı olan herkes bunu görür.
    Vahdettin İstanbul'un anahtarını vermiş mişş, İstanbul'un anahtarı diye birşey mi var Allah aşkına, Osmanlıyı Vahdettin'i hain gösterme çabaları bunlar işte, bunun için Demirel'in sözlerine bakmaya, Demirel masondu şuydu buydu demeye gerek yok herşey ortada..
    Madem Vahdettin korkaktı korkak desinler o zaman neden hain diyorlar?
    Bunlara hain dedittirenler kim, Osmanlıyı kötüleyen politikalar.
    Sen hain demedin, hain diyen n tane adam var, ben genel konuşuyorum.

• Arkadaşım sen şaka mısın. Atatürk hakkında delilsiz atıp tutuyorken, mason olduğu tescilli olan Demirel'in sözüne nasıl itibar ediyorsun. Bize en büyük zararı masonlar verdi diyorsunuz, sonrada tescilli mason demireli şahit ediyorsunuz.

Azıcık tutarlı olun ya.

Demirel Menderes'in adamı değil mi yani? Tarihçilere bırakalım bunları öyle mi. Git istediğin tarihçiye sor Demirel kimin adamı diye.

İşinize geldi mi tarihçilere bırakalım, işinize gelmedi mi tarihle alakası olmayan zerzevatlara bırakalım öyle mi?

Mustafa armağan, kadir mısıroğlu, Necip Fazıl

Bunların hangisi tarihçi.

Gerçi kime laf anlatıyorum, sen iki saatlik videonun 2 sn lik kısmını kesip delil olarak kullanan adamsın.

Ne desek boş.

• quote:

Arkadaşım sen şaka mısın. Atatürk hakkında delilsiz atıp tutuyorken, mason olduğu tescilli olan Demirel'in sözüne nasıl itibar ediyorsun. Bize en büyük zararı masonlar verdi diyorsunuz, sonrada tescilli mason demireli şahit ediyorsunuz.

Azıcık tutarlı olun ya.

Demirel Menderes'in adamı değil mi yani? Tarihçilere bırakalım bunları öyle mi. Git istediğin tarihçiye sor Demirel kimin adamı diye.

İşinize geldi mi tarihçilere bırakalım, işinize gelmedi mi tarihle alakası olmayan zerzevatlara bırakalım öyle mi?

Mustafa armağan, kadir mısıroğlu, Necip Fazıl

Bunların hangisi tarihçi.

Gerçi kime laf anlatıyorum, sen iki saatlik videonun 2 sn lik kısmını kesip delil olarak kullanan adamsın.

Ne desek boş.

E sende dedin yukarıda tarihçiler araştırsın diye. Sonra beni suçluyorsun işine gelince tarihçilere sor diyorsun diye:))
    Ben sana Demirel'in sözü dışında Osmanlı'yı kötüleme örnekleri verdim, gram aklı olan bu ülkede bu Osmanlı kötüleme çabasını görür dedim, yazdıklarımı anlamamaşsın.

Osmanlıyı kötüleme politikasını bu milletin kodlarına çok güzel yazmışlar ama tebrik ederim gerçekten.

Milli bayram törenleri olurdu hatırlar mısın. O törenlerde bir tane Osmanlıya ait "kırıntı" bile yoktur. Efendim Vahdettin haindi o yüzden, Kanunî Sultan Süleyman da mı haindi, Fatih Sultan Mehmet' de mi haindi, koy oraya iki resmini elinize mi yapışır?
    Efendim Osmanlı yıkıldı o yüzden, İngiltere'de İsveç'te İspanya'da Danimarka'da kral kraliçe duruyor, bizde neden kaldırıldı, iki Fatih'in Yavuz'un resmini koysanıza.

Yunan geçen ay ne dedi? Sondaj gemilerinin ismi neden Osmanlı dedi. Osmanlı isimlerinden rahatsız oldu.

Bu lafın tarih analizini sana bırakıyorum, ama eminim anlattıklarım bu kulağından girip diğerinden çıkacak, boşver yat cahillik daha güzel, ciddiyim kafan rahat oluyor. Keşke bende cahil kalsaydım bunlar aklıma takılmasaydı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Novagate -- 2 Aralık 2020; 23:9:10 >

• Zamanında Türk olmayan kesim karşıydı Atatürk'e yine aynı değişen birşey yok.
  • Tabi ki yine saçmaladım.

Sistematik olarak Osmanlı kötülense paranın üzerine Fatih'in resmi basılmazdı, Hastanelere Kanunî nin sözleri yazılmazdı.

Ben hiçbir tarih ders kitabında büyük padişahların hakkında tek kötü bir cümle görmedim.

Fatih Sultan Mehmet bu ülkede yere göğe sığdırılmayan padişahtır sen ne saçmalıyorsun.

Hatta Fatih Osmanlı döneminde sevilmeyen padişahtır. Fatih'e asıl değeri veren Türkiyedir.

Dünyadan haberiniz yok sizin be.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roumiruez -- 2 Aralık 2020; 23:11:6 >
  • cü2 C kullanıcısına yanıt

Hocam sizi nickten tanıdım yani keremcem'i. Çok farklı bir konuda yine zıt görüşlere sahiptik. :)))))

• quote:

Tabi ki yine saçmaladım.

Sistematik olarak Osmanlı kötülense paranın üzerine Fatih'in resmi basılmazdı, Hastanelere Kanunî nin sözleri yazılmazdı.

Ben hiçbir tarih ders kitabında büyük padişahların hakkında tek kötü bir cümle görmedim.

Fatih Sultan Mehmet bu ülkede yere göğe sığdırılmayan padişahtır sen ne saçmalıyorsun.

Hatta Fatih Osmanlı döneminde sevilmeyen padişahtır. Fatih'e asıl değeri veren Türkiyedir.

Dünyadan haberiniz yok sizin be.

Ben ne yazıyoruuuum sen ne yazıyorsun ya.
    Ben Fatih'in bir resmi bile milli törenlerde neden yok diyorum eleştiriyorum, sen bana Fatih büyük padişahtır diyorsun, yemin et, öyle mi Fatih büyük padişah mı Allah Allah ben bilmiyordum iyi ki söyledin.

Paranın üstüne Fatih resmi varmış, kim bakıyor paranın üstüne, hadi sana soru bakmadan cevap ver 200 TL nin üstüne hangi resim var söyle.

Fatih, Kanunî büyükse neden yıllarca o stadyumlardaki milli törenlerde bir tane bile resimleri yok diyorum, anladın mı?
    Sen yazılanları anlayabiliyor musun?

İnşallah bir sonraki mesajında fatih kanuni büyük padişahtır senin aklın almaz gibi saçma sapan cümleler kurmazsın, umuyorum.

• Ulan iyice saçmaladın. Bu ülkeyi kuran, milli mücadeleye önderlik eden, ilk cumhurbaşkanı, ilk başkomutan Atatürk olduğu için.

Yani senin sorduğun soru Osmanlı'nın adı niye Osmanlı demek gibi bir şey.

Niye Atillalı, Alparslanlı, Mete Hanlı değil de Osmanlı 😂😂😂

Osman en kudretli Türk hükümdar olduğu için mi?

Değil çünkü yeni devletin ilk kurucu hükümdarı olduğu için.

Bunu anlamayacak ne var.

Bu arada konuyla alakasız bir anekdot paylaşayım.

Mustafa Kemal Atatürk ile Fatih Sultan Mehmet kıyaslanınca Atatürk'ün verdiği cevap çok ilginç:

“Ben Fatih’ten büyük olabilir miyim? Çok kereler Fatih’in karşısında kaldığı meseleleri düşündüğüm zaman ben de aynı hal çarelerine varmışımdır. Yalnız, Fatih benim karşısında kaldığım meseleleri nasıl hallederdi? Bunu çok merak ederim. O BÜYÜK BİR ADAMDIR, BÜYÜK.” 

Bana göre ise, naçizane fikrim Atatürk ile Fatih aynı seviyede bilgili, zeki liderler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roumiruez -- 2 Aralık 2020; 23:35:17 >

• quote:

Ulan iyice saçmaladın. Bu ülkeyi kuran, milli mücadeleye önderlik eden, ilk cumhurbaşkanı, ilk başkomutan Atatürk olduğu için.

Yani senin sorduğun soru Osmanlı'nın adı niye Osmanlı demek gibi bir şey.

Niye Atillalı, Alparslanlı, Mete Hanlı değil de Osmanlı 😂😂😂

Osman en kudretli Türk hükümdar olduğu için mi?

Değil çünkü yeni devletin ilk kurucu hükümdarı olduğu için.

Bunu anlamayacak ne var.

Bu arada konuyla alakasız bir anekdot paylaşayım.

Mustafa Kemal Atatürk ile Fatih Sultan Mehmet kıyaslanınca Atatürk'ün verdiği cevap çok ilginç:

“Ben Fatih’ten büyük olabilir miyim? Çok kereler Fatih’in karşısında kaldığı meseleleri düşündüğüm zaman ben de aynı hal çarelerine varmışımdır. Yalnız, Fatih benim karşısında kaldığım meseleleri nasıl hallederdi? Bunu çok merak ederim. O BÜYÜK BİR ADAMDIR, BÜYÜK.” 

Bana göre ise, naçizane fikrim Atatürk ile Fatih aynı seviyede bilgili, zeki liderler.

İşte aynı zihniyet. Yunanistan sondaj gemilerinin ismi neden Osmanlı isimleri diye rahatsız oluyorsa, milli törenlerde Osmanlı'nın "O"sunu koymayan da işte aynı zihniyet.
    Ama senin bunu anlayacağını hiç sanmıyorum, belki ileride fark edersin, belki kısmet olursa, Allah nasip ederse.

Atatürk'ü Samsun'a gönderip milli mücadeleyi başlatan Vahdettin'in resmini koysun bari 5 saniye, o da mı olmaz? Olmaz tabi, düzen senaryo Vahdettin hain üzerine kurulu değil mi?
    İngiltere'de, Norveç'te, Danimarka'da, İspanya'da kral kraliçe sembolik olsa da durur, İngiltere'de kraliçe kılıçla atama yapar, ama bizde koskoca Osmanlı'nın bir tane resmini ara ki bulasın.

O en büyük Türk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Novagate -- 2 Aralık 2020; 23:49:19 >

• Hala Vahdettin diyor yaa.

Ulan 36 tane padişah var. Gidip nerede çürük yumurta var ona sarılıyorsunuz mübarek.

Vahdettin kim ya.

Al sana Vahdettin,

https://www.dogrulukpayi.com/dogrulama/sakarya-meydan-savasi-devam-ederken-sultan-vahdettin-in-dugun-yaptigi-iddiasi

• quote:

Hala Vahdettin diyor yaa.

Ulan 36 tane padişah var. Gidip nerede çürük yumurta var ona sarılıyorsunuz mübarek.

Vahdettin kim ya.

Al sana Vahdettin,

https://www.dogrulukpayi.com/dogrulama/sakarya-meydan-savasi-devam-ederken-sultan-vahdettin-in-dugun-yaptigi-iddiasi

Aynı Demirel gibi konuşuyorsun fark ettin mi.

Fatih'i Kanuni'yi övüp diğerlerini kötülüyorsun:)))
    Devlet politikası çünkü, seni onlar yetiştirdi, onların eğitim müfredat tornasından çıktın çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Novagate -- 3 Aralık 2020; 0:2:30 >

• Kanuniyi övmüyorum. Sevmem onu, ama ders kitaplarında övülür sürekli

Sadece Fatih'i övüyorum.

Devlet politikası değil, yaptığım araştırmalarda gördüğüm şey bu.

İyi padişahlar var, dandik padişahlar var, korkak padişahlar var.

İyiye iyi, kötüye kötü, korkağa korkak diyorum.

Hepsi bu.

Sizin kafa yapınız çok ilginç yalnız.

İyiye iyi, kötüye daha iyi, korkağa süper muamelesi yapıyorsunuz.

Neyse hadi yürü git işine.

• quote:

Kanuniyi övmüyorum. Sevmem onu, ama ders kitaplarında övülür sürekli

Sadece Fatih'i övüyorum.

Devlet politikası değil, yaptığım araştırmalarda gördüğüm şey bu.

İyi padişahlar var, dandik padişahlar var, korkak padişahlar var.

İyiye iyi, kötüye kötü, korkağa korkak diyorum.

Hepsi bu.

Sizin kafa yapınız çok ilginç yalnız.

İyiye iyi, kötüye daha iyi, korkağa süper muamelesi yapıyorsunuz.

Neyse hadi yürü git işine.

Yaptığın araştırmalar:))

Devam et o zaman iyi araştır.

Ha bir de diğer yazdıklarıma cevap verseydin keşke. Vahdettin hariç n tane şey yazdık İngiltere İsveç Danimarka Norveç İspanya dedik kral kraliçe hala duruyoryor dedik, kılıçla bakan atıyor dedik falan, Yunanistan dedik gemi dedik tören dedik ama hiç sesin çıkmadı sürekli Vahdettin'e kaçıp durdun.

E normal araştırmışsın ya o yüzden.

• Vay yobaz İngiltere vay,
    Kraliçe hala duruyor vay yobaz İngiliz'e bak kraliçeye kul olmuş, bu devirde kılıçla bakan ataması yapıyor olacak iş mi, yok mu şu yobazlığı gericiliği kaldıracak birileri.

O en büyük Türk

• Bize her zaman yol gösterici olmaya devam edecek. Onun fikirlerinden uzaklaşan Türkiye'nin nasıl bir bataklığa saplandığını çok iyi gördük.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.