Şimdi Ara

NZXT Kraken X61 All in One Kullanıcı İncelemesi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
1
Favori
3.998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: NASJAV

Kardeş eski ürünlerini bana versene çok fakirim

HARAM HARAM
  • bilgi_ter kullanıcısına yanıt
    İşlerim yüzünden fazla başında duramadım. Kusura bakma.

NZXT Kraken X61 All in One  Kullanıcı İncelemesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TaymekHoldem -- 21 Kasım 2014; 23:27:39 >

• Taymek ya senin Bios ayarlarında bir sıkıntı var yada işlemcini wafferda tersten okumuşlar :)
    4.6 için 1.15 V / 4.7 için 1.18 V / 4.8 içinse 1.22 V ( 1.20 V BF4 te 10 Dk. sonra mavi ekran verdi sanırım 1.22 V gibi sıkıntı çıkarmaz .. denemedim ) , hatta Bios ayarlarında da fazla birşey karıştırmadım özellikle Digi+ ayarları hepsi Auto hiç elemedim ..
    Mesela sende Speed step Enable görünüyor ??

@Detonator-58 hocamıza bir selam çakalım senin şu Bios ayarlarına bir bakıversin , belki birkaç tüyo alabiliriz ..
  • Su sivi sogutma piyasasina daha corsair h110 gibi bir urun gelmedi hepsi fasa fiso corsair h110 nun yaninda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bilgi_ter kullanıcısına yanıt
    Valla dostum yakında 5 ay olacak.Hiç ellemiyorum ayarlara.Fark ettiysen 3.resimde load profile menüsü var.Geçen mining için coinminer açmıştım %25 fan hızıyla maksimum 68 derece %100 performansa geçtiğimde 61 e düştü derece. oyunlarda maksimum 52 falan gördüm.
  • Önyargılı olmamak gerekir.H100i kullanıyordum daha önce.Testlere bakmanı öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TaymekHoldem

Önyargılı olmamak gerekir.H100i kullanıyordum daha önce.Testlere bakmanı öneririm.

corsair h100i ile h110 arasında 10-15 derece fark var !
  • Peki
  • quote:

Orijinalden alıntı: DouChpX

quote:

Önyargılı olmamak gerekir.H100i kullanıyordum daha önce.Testlere bakmanı öneririm.

10 15 derece fark felan yok bunu nereden cikardin.

• boss06 kullanıcısına yanıt
    20 var diyorlar
  • quote:

20 var diyorlar

Custom arasında bu kadar fark yok naptiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: boss06

quote:

Orijinalden alıntı: DouChpX

quote:

10 15 derece fark felan yok bunu nereden cikardin.

kusura bakmayın benım hatam 5 derece fark varmıs sadece :) yanlıs gormus olabılırım
  • @boss06 arkadaşın işlemcisi de iyi çıkmış rica etsek Bios ayarlarını paylaşsa ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgi_ter

@boss06 arkadaşın işlemcisi de iyi çıkmış rica etsek Bios ayarlarını paylaşsa ..

Paylaşmasına paylaşırım ama her 4790K nın voltaj ayarları bir değildir.
  • Evet kesinlikle haklısınız fakat sizin işlemci ile benimkinin voltaj aralıkları benzer .. demin 4.7 G de 1.168 V intel burn test aldım High ayarda sıkıntı yok ..
    Bir genelleme olarak yüksek voltaj ne kadar zararlı ise düşük voltaj da o denli zararlı diye biliyorum .. her ne kadar işlemci stable görünsede bu kadar düşük volktaj vermekte istemiyorum açıkçası ..
    Siz yinede Bios ayarlarınızı paylaşırsanız seviniriz ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilgi_ter -- 22 Kasım 2014; 13:27:28 >
  • quote:

Evet kesinlikle haklısınız fakat sizin işlemci ile benimkinin voltaj aralıkları benzer .. demin 4.7 G de 1.168 V intel burn test aldım High ayarda sıkıntı yok ..
    Bir genelleme olarak yüksek voltaj ne kadar zararlı ise düşük voltaj da o denli zararlı diye biliyorum .. her ne kadar işlemci stable görünsede bu kadar düşük volktaj vermekte istemiyorum açıkçası ..

voltaj sabit 1.370 5 ghz için load line calibration 9 speed steplerin hepsi kapalı.
  • xxxxxxxxxx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huhuq -- 20 Mayıs 2020; 16:56:6 >
  • Ürün Yazılımı Olmayan Var Mı?Bilmiyorumda =)
  • quote:

Evet kesinlikle haklısınız fakat sizin işlemci ile benimkinin voltaj aralıkları benzer .. demin 4.7 G de 1.168 V intel burn test aldım High ayarda sıkıntı yok ..

1,349 V %90 cal 4.9 GHz sorunsuz şuan
  • 1.25 V / LLC 8 / 4.9 G .. Daha oyun denemedim sadece cinebench aldım , ince ayar araştırıyorum halledersem detaylı yazacağım ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilgi_ter -- 30 Kasım 2014; 15:41:34 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.