Şimdi Ara

nzxt guardian vs zalman 9700

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
460
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar işlemciyi oc yapmaya karar verdim ama işlemci sıcaklıkları pek buna yatkın değil.bende almışken iyi bir soğutma sistemi almak istiyorum.aslında kafamda iki model var zalman 9500 ve zalman 9700.ama benim merak ettiğim bu soğutucular benim kasaya sığar mı???eğer sığmazsa buna uyabilecek bir ürün tavsiye edersiniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kurinnaxx -- 12 Eylül 2008; 0:53:15 >

• arkadaşlar buna cevap verebilecek kimse yok mu ölçü alıyorum sığar gibi ama göz yanılmasıda olabilir yardım ederseniz çok sevinecem
  • Markaya kanıpta hemen karar verme derim. Zalman marka cpu soğutucularının sesleri çok yüksekmiş..
  • quote:

Orjinalden alıntı: bakidoruk

Markaya kanıpta hemen karar verme derim. Zalman marka cpu soğutucularının sesleri çok yüksekmiş..

tam tersine zalman cpu soğutucuları oldukça sessiz olmalarıyla bilinirler.ben acaba benim kasaya sığar mı onu düşünüyorum
  • O yüzden markaya kanma dedim zaten sen bilirsin test sonuçlarında yüksek sesli oldukları ortada zaten..
  • zalmanın boyu sunbeam'den kısa olduğunu gore kesin sığar.Sunbeam CCF asus TA-891 kasaya sığıyorsa zalmanda senin kasaya sığar merak etme

Sunbeam = 155 mm
    Zalman = 142 mm yükseklik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FuRkN -- 12 Eylül 2008; 14:46:25 >
  • Sessizlik istiyorsan 21 dba ve altında olacak.Thermaltake'lerin ses değerleri yanlıştır 16-17 dba yaz 20 dba ses çıkartır.Bütçeni belirtirsen sana uygun bir soğutucu tavsiye ederiz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Kurinnaxx

quote:

Orjinalden alıntı: bakidoruk

Markaya kanıpta hemen karar verme derim. Zalman marka cpu soğutucularının sesleri çok yüksekmiş..

tam tersine zalman cpu soğutucuları oldukça sessiz olmalarıyla bilinirler.ben acaba benim kasaya sığar mı onu düşünüyorum

Sigar mi sigmaz mi bilmiyorum ama Zalman fanlar seslidir
  • Zalman 9700led'in fanı seslidir. Şöyleki en düşük devirde (1100rpm civarı) sesi çok azdır yani kasa ve vga fanından sesini duyamazsın ama en son devire aldığında (2700rpm) civarı sesten durulmaz. Bugüne kadar hiç fanın hızını arttırmadım çünkü hiç gerek duymadım şöyleki fan düşük devirdeyken bile zaten hava soğutmayla alınabilecek en düşük değerleri alabiliyor kaliteli ve doğru sürülmüş bir macunla oyüzden fanın devrini sona getirirseniz 4-5C falan farkediyor.
  • Soğutucu fanını tam yol ile çalıştırırsen illa ki ses çıkartır ama bu na ne gerek var. Ben oc yaptığımda bile 9500led imi en düşük devirde kullanıyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.