Yüzbaşı
02 Mart 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 34 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar bu monitorle 2 sorun yaşıyorum

1.) HD4850 ekran kartım var.Fakat bir türlü 1680 x 1050 cozünürlükte görüntü alamıyorum.en yuksek cozünürlük 1600 x 1200 (wide screen olamdığı için zaten kullanmıyorum); wide screen olarak en son 1440 x 900 var. En son sürücülerim yüklü. Monitorun driverını yukledim ama bir turlü değişmedi.

2.) DVI kablosundan hiç görüntü alamıyorum.Monitorle beraber gelen DVI-D kablosunu kullanıyorum.Ama bir türlü görüntü alamıyorum.VGA kablosunu DVI-VGA ceviricisiyle kullandığımda bir sorun cıkmıyor.

Acaba bunları nasıl çözebilirim.Yardımcı olurmusunuz...
Arkadaşlar Bu kart bir türlü o/c olmuyor.Fan hızı ayarlanmıyor.Acaba bunların nedeni üzerindeki bios mu?? hadi fan ayarını gectim olmasada olur ama bir türlü o/c olmuyor.Rivatuner ile o/c yapıyorum onaylıyorum fakat gpu-z yada everest gibi programlardan baktığımda hızda değişen hiçbirşey olmuyor.Acaba bunu nasıl aşabilirim.Eğer bios değiştirmekle olacaksa hangi bios'u yuklemeliyim.
Arkadaşlar Bose Acoustimass 15 ses sistemiyle kullanmak üzere amfi arıyorum.Amfiyi bestbuy'dan alacağım.

Bana önerebileceğiniz 500-550 dolar arası (bestbuy fiyatı) amfi ne olabilir acaba.
merhaba arkadaşlar. öncelikle sistemi yazayım. sistemimiz ecs 780gm-a , işlemci x2 4200+ , kasamız cm elite rc-333 350w.

sorunumuz ise işlemcide aşırı ısınma.sistemi ilk topladığımızda 2.75'e o/c li halde kullanmamıza ramen ısınmada bir problem olmuyordu.fakat son 2-3 haftadır filan aşırı derecede ısınıyor işlemci.valla 65 derecede alarm kurdum haber versin diye yoksa yakacaz işlemciyi.alarm vermeye başladığı zaman kapatıyoruz oyunu.bunun sebebi ne olabilir acaba.gerçi soğutma ile ilgili modifikasyonlar yapıyoruz bu ara ama bu neden olmuş olabilir onu öğrenmek istiyorum.yada önceden de oluyorduda biz mi anlamadık

şuan maddi durumlarda pek iyi değil o yüzden soğutucu almadan halletmeye çalıyoruz.
arkadaşlar karşılaştığım butun 9600gt lerin bandwidth değeri benimkinden fazla.bir kaç tane 70GB/s altında gordum. diğerleri hep 70GB/s değerlerinde.acaba bi sorunmu var ve nerde???

sistem bileşenlerim

amd x2 4200
ecs 780g
2*1 gb ocz ddr2-800
palit 9600gt
arkadaşlar elimizde sony vaio VGN-SZ1XPC model laptop var. bilgisayara format attıktan sonra driverlarını kuruyorum ve ses kartını kurduktan sonra restart ediyorum ve sistem bir iki dk içinde %100 calışmaya başlıyor. win görev yöneticisine baktığımda System adlı birşey %80 cpu kullanıyor. acaba sorun nerede olabilir. Bilen arkadaşlar lütfen yardım
oncelikle bilgisayarımın özelliklerini yazayım:

işlemci : amd a64 3200 s939
anakart : asrock 939s56-m
ram : 512mb twinmos ddr400 + 512mb kingston ddr400
hdd : samsung hd120IJ 120gb sata2
psu : 450w ASUS

arkadaşlar bilgisayarım %90 ilk acıldığında bazende acıldıktan daha sonra işlem yapmayı bırakıyor. mesela; windows oturumu acılıyor arka planda calışan programlarda acılıyor fakat ben başka programlara tıkladığımda acılmıyor. ne hdd de ne işlemci de hiçbir hareketlilik olmuyor.butun programların simgelerine tıklıyorum hatta herbirine birkaç defa tıklıyorum ama 3-5 dk kadar pc de hiçhareketlilik olmuyor. 3-5 dk sonra tıklamış olduğum butun programlar birden acılmaya başlıyor.

belki sistemde bişey vardır dedim 3 kere format atım. 1 kere xp home , 2 kere ayrı cdlerden xp pro kurdum fakat hiçbir değişiklik olmadı ve sorun devam etti.işlemcime ve ramlerime o/c yapmıştım belkide ondan kaynaklanan bir durum vardır diye düşündüm herşeyi defaulta aldım ama yine bir çözüm olmadı..

sorunun nerede olduğunu anlayan , çözümünü bilen arkadaşlar lütfen yardımlarınızı eksik etmeyin

Saygılar designerTR...
oncelikle bilgisayarımın özelliklerini yazayım:

işlemci : amd a64 3200 s939
anakart : asrock 939s56-m
ram : 512mb twinmos ddr400 + 512mb kingston ddr400
hdd : samsung hd120IJ 120gb sata2
psu : 450w ASUS

arkadaşlar bilgisayarım %90 ilk acıldığında bazende acıldıktan daha sonra işlem yapmayı bırakıyor. mesela; windows oturumu acılıyor arka planda calışan programlarda acılıyor fakat ben başka programlara tıkladığımda acılmıyor. ne hdd de ne işlemci de hiçbir hareketlilik olmuyor.butun programların simgelerine tıklıyorum hatta herbirine birkaç defa tıklıyorum ama 3-5 dk kadar pc de hiçhareketlilik olmuyor. 3-5 dk sonra tıklamış olduğum butun programlar birden acılmaya başlıyor.

belki sistemde bişey vardır dedim 3 kere format atım. 1 kere xp home , 2 kere ayrı cdlerden xp pro kurdum fakat hiçbir değişiklik olmadı ve sorun devam etti.işlemcime ve ramlerime o/c yapmıştım belkide ondan kaynaklanan bir durum vardır diye düşündüm herşeyi defaulta aldım ama yine bir çözüm olmadı..

sorunun nerede olduğunu anlayan , çözümünü bilen arkadaşlar lütfen yardımlarınızı eksik etmeyin

Saygılar designerTR...
..::TEST SİSTEMİ::..

CPU : AMD Athlon 64 LE-1600 (2.2 GHz) 1MB 940pin-45W (70 YTL)
MAINBOARD : Biostar A690G-M2 (90 ytl) ayrıntılı bilgi için buraya bakabilirsiniz
RAM : Kingston 1 GB 667 MHz DDR2 CL5 (35 YTL)
PSU : 400W EVEREST (25 ytl)

forumda bu işlemci ile alakalı bi inceleme ve o/c denemesine rastlamadığım için; ve gercekten işlemcinin o/c yeteneğini beğendiğim için sizlerle paylaşmak istedim.makinamızda öyle fazla oyun oynanmadığı için ekrankartını onboard olarak kullanıyoruz.

işlemci güç tüketimi 45watt olduğu için stok fanla o/c'li bi şekilde gayet rahat kullanılabiliyor. Anakartımız malesef 1.360v'dan daha fazla voltaj vermemize izin vermediği için 3190mhz'den yukarı cıkamadık(tahminlerime gore :D ).Test boyunca işlemci 50 dereceyi gecmedi. işlmecinin 1mb L2 belleği olmasıda çok ii.

Anakartımızın o/c menusu TA690G ile hemen hemen aynı. Her bileşenin voltajları ile oynayabiliyoruz.Fakat yukarıda da dediğim gibi voltaj verme işlemi cok sınırlı.Yani üst sınırlara cıkılamıyor. Ram zamanlamaları ile ilgili hertur ayar mevcut.TA modelinden bir diğer önemli eksiği ise katı kapasitör kullanılmamış olması.

o/c yapmışken bir iki test ve süper pi sonucu'da aldık..

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=290811

umarım faydalı olabilmişimdir.

Saygılar...

arkadaşlar bi turlu bu ekran kartı ile uyumlu soğutucu bulamadım.bilen arkadaşlar yardımcı olurlarsa cok sevinirim.

saygılar...
Hakkında
Hakkımda:
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
SuperSonicSystem :)
Mobil cihaz
HTC
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 399
İkinci El Bölümü Mesajları: 2
Konularının görüntülenme sayısı: 11.735 (Bu ay: 93)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 4 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.