Şimdi Ara

'NZXT Beta Evo + Water Cooling' by TsG

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
2.160
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Aşağıdaki sistemimi 2 yıldır emektar H600 kasa içerisinde, herşey birbirine girmiş bir şekilde çalışıtırıyordum.
    Kablo yönetimi ve alt tarafa konumlanmış PSU alanına sahip bir kasa aradım ve en uygun fiyatlı olarak
    NZXT Beta Evo’da karar kıldım:

http://www.nzxt.com/new/products/classic_series/beta_evo

Sistemim şöyle;

Gigabyte P35-DS3R rev2.1
    E8200 2,6Ghz @ 450x8=3,6Ghz
    OCZ Planitum 1066Mhz 2x2GB RAM @ 1080Mhz
    Powercolor HD4850
    FSP Bluestorm II 500W PSU

5 yıldır kullandığım su soğutmam da şu şekilde;

- Zalman CPU bloğu
    - Zalman NB bloğu
    - Zalman GPU Bloğu
    - Aqua Computer Airplex Evo 120mm radyatör
    - Sunbeam 120mm UV LED Fan (Radyatör için)
    - Ve tabiki el becerisi ile konusunda rakibini tanımadığım Amfibi ‘nin elinden çıkan plexy hazne.
    İlk başta Atman için hazırlamıştık 2 sene kadar evvel. Daha sonra çok ses çıkardığı için değiştirip
    Eheim Compact 1000’e göre küçülttük hazneyi bir Cumartesi günü Amfibi (Mustafa) abimle,
    bu sayede 3 CDROM’luk alana sığabildi hazne. Ellerine sağlık Mustafa abi.
    - Hortum da yine Mustafa Abimin hediyesidir.

Sistemi yeni kasaya aktarırken adım adım resmini koymadım ama kasanın özelliklerini biraz açıklayayım;

NZXT Beta EVO (PSU Yok)

Tamamen siyah iç boya
    Kasanın altına konumlandırılmış PSU alanı
    PSU için toz filtresi
    Izgaralı yapılı CD-ROM kapakları ve ön kısım
    Önde standart olarak üzerinde gelen 120mm’lik Mavi LED’li sessiz fan
    Arkada Egzoz fan alanı (Üzerinde gelmiyor)
    Kasanın üstünde 2 adet 140mm/120mm fan alanı
    Yan kapakta 2 adet 120mm fan alanı
    CPU’nun arka alanının boş bırakılmış olması ( anakartı sökmeden CPU soğutucusunu değiştirebilmeyi sağlıyor)
    Kasanın üstüne konumlanmış 2 x USB, 1 ESATA, ve kulaklık, mikrofon bağlantısı
    Vidasız HDD/CDROM montajı
    Dezavantajı: Yan kapaklar ince, bu nedenle biraz zorladınız mı yamuluyor kolayca... Dikkat etmek lazım.

En önemli özellikleri bunlar, şimdi kasanın son haline bakalım:

Kablo yönetim delikleri çok başarılı. Ön taraf çok derli toplu oluyor.

Su soğutma elemanlarımın toplu görünümü.

Ön taraf çok toplu ama arka taraf bubi tuzağı gibi, yakalandın mı kurtulamazsın.

Ama kapağı kapayınca hiçbirşey kalmıyor göz önünde...

Öbür kapağı da kapayalım.

Gayet ciddi duruyo kasam.

Fan yuvaları fazlalığı nedeniyle neredeyse şeffaf bir kasa.

Bağlantı noktaları.

Hem kasayı merak edene bir fikir olması, hem de kendi tecrübemi paylaşmak istedim.
    Eheim Compact 1000'den sonra süper sessiz oldu kasam, açık olduğunu bile unutur hale geldim, o derece.

Herkese serin ve sessiz günler dilerim, özellikle bu yaz sıcaklarında... :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TsG -- 4 Kasım 2010; 9:36:38 >

• güle güle kullanın yeni kasanızı.nzxt gerçekten iyi kasalar çıkarıyor.kablo toplama boşlukları iyi yerleştirilmiş.su soğutmada güzel durmuş karmaşa yok kasa içinde.
    benim önerim radyatörü büyütüp kasa tavanına yerleştirebilirsiniz tavanda 2 fanla daha hoş olur gibi.birde plexy kapak şart gibi bu sogutmaya görsellik açısından.
    sadece tavsiye, inceleme içinde teşekkürler.
  • @TsG hayırlı olsn güle güle kullan.

bnde geçen hafta aldım bu kasadan sacı biraz ince ama verilen paranın her kuruşunu hakediyor.4-5 günden beridir mod işlemlerini sürdürmekteyim bitmesine çok az kaldı yakında bnde resimleri eklerim
  • quote:

Orijinalden alıntı: TeCHWaVE

güle güle kullanın yeni kasanızı.nzxt gerçekten iyi kasalar çıkarıyor.kablo toplama boşlukları iyi yerleştirilmiş.su soğutmada güzel durmuş karmaşa yok kasa içinde.
    benim önerim radyatörü büyütüp kasa tavanına yerleştirebilirsiniz tavanda 2 fanla daha hoş olur gibi.birde plexy kapak şart gibi bu sogutmaya görsellik açısından.
    sadece tavsiye, inceleme içinde teşekkürler.

Yorumun için teşekkürler, ben de kasanın tavanını kullanmayı planlıyordum ama CD-ROM ve CPU bloğu hortum bağlantılarına izin vermiyor.
    .
    Plexy kapak olayını biraz daha kullandıktan sonra düşünüyorum. Bi de bilgisayar masam kasanın heryerini kapatıyor, o da görselliği engelliyor mafeles...
    .
    Tekrar teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: ghan87

@TsG hayırlı olsn güle güle kullan.

bnde geçen hafta aldım bu kasadan sacı biraz ince ama verilen paranın her kuruşunu hakediyor.4-5 günden beridir mod işlemlerini sürdürmekteyim bitmesine çok az kaldı yakında bnde resimleri eklerim

Gördüm senin kasayı, çok başarılı bi çalışma olmuş...
    .
    Kasa gerçekten düşük fiyatıyla üst seviye kasaların sunduğu imkanları sunuyor. Yıllarca bakar bu kasa bana...
  • yanlış yapmışsın hemde büyük bir yanlış.radyatör çok yanlış bir yerde.soğuttuğun cpu ya radyatörün ısısını verirsin bu şekilde.buda az da olsa etkili olur.yani soğutmaya çalıştığın sistemi ısıtırsın.transistörlerin üzerinde olan kısım komple kapanmış o hepten kötü zaten.ayrıca radyatörde meydana gelecek en ufak sızıntı (ki sızıntılar en cok radyatörle olur) direk sistemi çöpe atmana sebeb olur.bence radyatörü kasa dışına al yada cpu ve transistörlerden uzaklaştır biraz
  • quote:

Orijinalden alıntı: kangroo

yanlış yapmışsın hemde büyük bir yanlış.radyatör çok yanlış bir yerde.soğuttuğun cpu ya radyatörün ısısını verirsin bu şekilde.buda az da olsa etkili olur.yani soğutmaya çalıştığın sistemi ısıtırsın.transistörlerin üzerinde olan kısım komple kapanmış o hepten kötü zaten.ayrıca radyatörde meydana gelecek en ufak sızıntı (ki sızıntılar en cok radyatörle olur) direk sistemi çöpe atmana sebeb olur.bence radyatörü kasa dışına al yada cpu ve transistörlerden uzaklaştır biraz

Selam;

dostum, bir önceki kasada radyatörümü kasa dışına monte etmiştim, ama bu seferde hortumlar kasanın dışına çıkıyordu, asıl bu sorun teşkil ediyordu benim için. Kasayı bulunduğu yere sokup çıkarırken hortumlar zedelenecek diye tırsıyordum. Oysaki şimdi herşey kasa içerisinde, dışarıdan alınacak bir darbe sıvının boşalmasına neden olmayacak.

Besleme regülatörlerinin üzerinin kapanmış olması konusunda haklısın, ama bunu göze almıştım tasarlarken. Isınma farketti, bikaç derece artış var, ama ses benim içiin daha önemliydi, yeni motorumla sesin önüne geçebildim.

Isınmadan ve bazı risklerden feragat ederek derli toplu bir sisteme sahip oldum, açık olduğunu bile unutuyorum, ses o derece az.

Yorumların için teşekkürler, temmuz sıcaklarında sorun yaşarsam, kasa üzerine bir fan daha ekleyebilirim.

• acaba diyorum.radyatörün yönünü değiştirsen ve çatıya bi 14 lük sessiz fan yerleştirsen nasıl olur?yani içerdeki havayla soğututrsun hemde içerdeki havayada yön vermiş olursun
  • quote:

Orijinalden alıntı: kangroo

acaba diyorum.radyatörün yönünü değiştirsen ve çatıya bi 14 lük sessiz fan yerleştirsen nasıl olur?yani içerdeki havayla soğututrsun hemde içerdeki havayada yön vermiş olursun

Yön değiştirmek derken rakorların aşağıya bakmasından bahsediyorsun heralde. ama bu sefer de ekran kartı buna izin vermeyecek, neredeyse cuk oturdu oraya radyatör bu şekilde.
    .
    benim ilk başta amacım kasa üzerine monte etmekti radyatörü, ama RAM'ler ve CPU block yer bırakmadı radyatöre. Mecbur buraya koydum...
  • Ksa cok güzel ve hoş bir kasa bendede tempet vardı ama bunun biraz bombeli olması güzel olmuş güzelde olmuş güle güle kullan
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat0678

Ksa cok güzel ve hoş bir kasa bendede tempet vardı ama bunun biraz bombeli olması güzel olmuş güzelde olmuş güle güle kullan

Sağolasın. Sessiz ve serin kullanıyorum zaten...
    :)
  • Tertemiz olmuş...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ata326

Tertemiz olmuş...

Eywallah, sağolasın...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.