Şimdi Ara

NVMe Kullanıcıları, Fikrinizi Paylaşır Mısınız? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
1.114
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • şimdi video düzenleyecekseniz iopsa ihtiyacınız var. Diske rastgele olarak erişim hızınız diye açıklayabilirim kabaca bu iopsu. Ne kadar yüksek iops o kadar iyi timleine scrubbing. Özellikle 4K, 8K videolarda. PS5'deki teknoloji mesela tam olarak bu işte çığır açtı. Yarın bir gün bilgisayara da gelirse o zaman işte efsane olacak.

Şayet video düzenleyeceğim diyorsanız laptopla ne işiniz var? Ha laptopta yapacağım diyorsanız o zaman samsungun pro nvmelerinden veya wd blacklerden almanız daha münasip.

Bunun dışındaki kullanımlar için sata ssd ile pci-e ssd arasında bir fark algılayabildiğini düşünen varsa lütfen bana açıklasın.

• İki senedir aşağıdaki M2 yi kullanıyorum. 512gb 3000mb üzeri okuma 2000mb üzeri yazma hızına sahip oldukça tatmin edici bir M2 NVME.

Gel gelelim güzel bir SSD den hız olarak oyunlarda ve standart Windows kullanımında neredeyse hiçbir fark hissedemezsiniz. 500mb okuma 500mb yazma hızına sahip bir SSD kullanıcıların yüzde 90ına rahatça yetecektir.

Buyüzden düz SSDler ucuz ise tercih sebebidir. M2 daha ucuz ise düşünmeden alınır.

Piyasaya baktığımızda düz SSDler 512gb ve 1tblarda halen daha ucuz. Yok ben kablo ile uğraşmak istemiyorum anakarta M2yi takıp unuturum derseniz düşünmeye gerek yok zaten.

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B07K1HMMJC/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

• NVMe ssd ler ile 860, 870 evo gibi sata ssd leri karşılaştırırsak. Video editleme, dosya aktarımı vs dışında oyunlarda olsa öyle aman aman bir fark yok arkadaşlar bilginiz olsun. Windows açılışında 2-3 sn keza en baba oyunda bile yükleme süresinde 3-4 sn fark fark oluyor. Özellikle laptoptaki nvme ler ısınıyor ve throttle oluyor hızı düşüyor. Sıcaklıkları kontrol edin. Eğer ki laptop un kasası kurtarıyorsa. Kaliteli ama ince thermal pad ile bakırdan 1-2 mm kalınlığında metal ısı dağıtıcılar var bunlardan kullanın. 10 derece ye yakın farklar oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi One Shot One Kill -- 9 Haziran 2021; 11:28:32 >
  • Samsung 1 TB NVME almak istiyorum 1.700 - 2K kadar ödeme yapabilirim hangi ürünü tavsiye edersiniz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: TulparHAN

Samsung 1 TB NVME almak istiyorum 1.700 - 2K kadar ödeme yapabilirim hangi ürünü tavsiye edersiniz ?

Bütçeyi biraz artırma şansın varsa bu canavarı öneririm.

https://www.hepsiburada.com/corsair-force-mp600-1tb-4950mb-4250mb-s-m-2-ssd-cssd-f1000gbmp600-p-HBV00000LZWF0?magaza=Sepetist

• Lamar12 kullanıcısına yanıt

Bu ürün mü 1.400 lira falan yani ortalama 700 lira daha ucuz ?

Samsung 980 Pro daha iyi değil mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TulparHAN -- 19 Ağustos 2021; 13:5:18 >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.