Şimdi Ara

NVIDIA GTX 1050 & Ti // 1060 & Ti // 1070 & Ti // 1080 & Ti // Titan Serisi [ANA KONU] (982. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.224
Cevap
111
Favori
743.348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 980981982983984
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    sizin piyasaya dair anlaşılan hiç bir fikriniz yok. bir tane kart sattınız diye kendinizi pro dealer yapmışsınız. xbox örneği ne alaka çözemedim zaten.

hepsini geçtim ne yani kısa süre sonra çıkacak bir gtx 1060ti şimdiki 1070'i ezecek geçecek sence fiyatı 1700tl-2000tl bandında mı olacak?

1060'ın 900tl civarına denk getirip sıfır alınabildiği bir ülkedeyiz. ti versiyonuda aşağı yukarı öyle olacaktır.

aşağı yukarı 1000 - 1100tl olacak ve bütün 1070'ler 2.elde 600-700'e gidecek. Hemide max olacak ayında olacak bunlar

1070'in 2000 liraya satılıyor olması o kadar ettiği manasına gelmiyor güzel kardeşim. Kartın usa ve ab fiyatları ortada. %20 gümrük vergisini ödeyerek kargosuyla 1400tl'ye geliyor kart normalde ederi zaten 1100tl.

black friday yaklaştı kasımda zaten indirimler ile 1000tl ye alacak bütün millet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sangokudbgt -- 27 Eylül 2016; 1:26:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: m-99

Ağustos 2017 kartımı sana satacağım söz . Fiyat 1000 tl.

kart imzadaki asus ise 750tl peşin parayla gelip alayım elden?
  • sangokudbgt kullanıcısına yanıt
    GTX 1080 ti'nin çıkış tarihi belli oldu mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sangokudbgt

sizin piyasaya dair anlaşılan hiç bir fikriniz yok. bir tane kart sattınız diye kendinizi pro dealer yapmışsınız. xbox örneği ne alaka çözemedim zaten.

hepsini geçtim ne yani kısa süre sonra çıkacak bir gtx 1060ti şimdiki 1070'i ezecek geçecek sence fiyatı 1700tl-2000tl bandında mı olacak?

1060'ın 900tl civarına denk getirip sıfır alınabildiği bir ülkedeyiz. ti versiyonuda aşağı yukarı öyle olacaktır.

aşağı yukarı 1000 - 1100tl olacak ve bütün 1070'ler 2.elde 600-700'e gidecek. Hemide max olacak ayında olacak bunlar

1070'in 2000 liraya satılıyor olması o kadar ettiği manasına gelmiyor güzel kardeşim. Kartın usa ve ab fiyatları ortada. %20 gümrük vergisini ödeyerek kargosuyla 1400tl'ye geliyor kart normalde ederi zaten 1100tl.

black friday yaklaştı kasımda zaten indirimler ile 1000tl ye alacak bütün millet.

Kafalar uçurum...

dayanamadım editledim yahu. sildim yazdıklarımı. cevap yazmaya bile gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cabriyo -- 27 Eylül 2016; 3:25:38 >
  • Zuko kullanıcısına yanıt
    yani türkiyede yoktur 2800 hıza çıkan diye tahmin ettim ondan yurtdışıda olabilir dedim ama verdiğin örnek uzaydan olmuş gerçekten. sen hiç lehim attın mı kartına?

2800 diyince yani genel bir uygulama varda ben mi bilmiyorum dedim. tam extrem bir örnek verdin şimdi. "kartına lehim atarsan evgadaki 12faz avantajlı" bunu mu baz alalım 1080 kart tavsiye ederken :S lütfen yani. ki altta kingpin yazıyor. kingpin mi bu değere ulaşan kişi?
  • Erdo4 kullanıcısına yanıt
    tabiki hocam yıl başında kısmetse TI ile birlikte çıkartırlar.. Yada bikaç ay önce sürer , havuzu para doldururlar sonra çıkartırlar TI ı..
    LN2 Soğutmalı kingpin işi kartı ne diye örnek attınız ? Bu örnek olabilecek sıfatta birşey değil Sıvı nitrojen ile soğutulmuş bu kart burdaki insanlar için Default fabrika fanları ile çıkabilecekleri önemli kaçımız ln2 bloklarını alıp takıp sistemi yatırıp karta kuru buz veya nitrojen dökebileceğiz ?
  • Fiziksel olarak modlanmış, ln2 ile soğutulan ve dünyanın en iyisinin OC yaptığı en uç örneği vermekteki kafa neyin kafasıdır? Biz evde ln2 ile kartın üzerinde modifiye yapıp oc yapmıyoruz, hatta daha doğrusu yapamıyoruz. Evde günlük kullanıcı için ulaşılabilir örnek istiyoruz. 2.2GHz ulaşılmaz değil ama binde bir bile değil oranı. Benim kart da 2177MHz sabit çalışıyor ama 2.2GHz veya üzeri değil. En azından şimdilik denemedim ama çıkacağını da sanmıyorum.

Kartın üzerindeki fazlar, Gpu, kontrolcüler vs. çalışma mantığını kavramınız lazım önce. Öyle 10+2 faz var bu gider demekle de olmuyor. Zaten cw olan fazlar 12 fazın 12'si olmuyor. O anda belirli 2-3 fazdan yük binince o fazlar ötüyor. Hepsi birden ötmüyor. SC, FE gibi 4+1 fazlı tasarımlarda da aynı durum geçerli. Bir iki faz yükleniyor ve ötüyor. Ev kullanıcısı için 2.2GHz çok zor şu anda. Kart o frekansta duramıyor, çatır çatır frekans düşürüyor. 40 dereceden sonra frekans ayarlamaya başlıyor. 65 derecede 19xxMHz oluyor veya belirli yük durumlarında frekans 1607MHz'e kadar düşüyor. Daha nasıl çalışıyor bilmeden atlamayın. Cs'de 900-1200MHz arası gezen kart GTA V'te 1987MHz çalışıyor, Furmark açınca 18xxMHz'e düşüyor. Darboğaz nedir, nasıl olur önce bunu öğrenin.

Benim kartım neden 1032MHz'de duruyor da 50fps veriyor olayının sebebi darboğaz. Cpu veya Gpu darboğazı veya yazılımsal da olabilir. En güçlü cpu 'dan 25-30 kat güçlü 1070'teki Gpu. Yükü nereye nasıl yüklendiği önemli. İyi ölçeklenmesi gerekli, cpu yerine mümkün olduğu kadar gpu' ya yüklenmesi lazım işin vs vs. Sanıyor musunuz ki tüm paralel işlem birimlerine aynı oranda aynı şekilde tükeniyor uygulamalar? Bir şeyi çok çekirdeğe ölçeklemek çok zor bir iş. Her zaman her durumda bu istendiği gibi olmuyor.

Kingpin de tutup bir benchmark alacak kadar yapıyor, amacı en yüksek frekansı görmek. Uzun süre stabil değerleri isteyen birisine atılacak son şey ln2 ile Max frekans denemesi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: sangokudbgt

quote:

Orijinalden alıntı: m-99

Ağustos 2017 kartımı sana satacağım söz . Fiyat 1000 tl.

kart imzadaki asus ise 750tl peşin parayla gelip alayım elden?

ahahahhaha eziğe bak nasıl sevindi oğlum çık git lan bu forumdan o kadar laf yedin hala yazabiliyorsun
    anlamadigim sey su bunu buraya niye yazdin ne yapicaz hemen kartlarimizi satisa mi cikaracaz yani bunu okuyunca anlamadim

• dodomoco kullanıcısına yanıt
    Yeni türeyen trollerdendir kendisi hocam ses etmeyince uzaklaşıyor

Black friday yeni çıkan ekran kartlarına (yeni çıkan tüm ürünlere) pek etki etmeyecek daha çok eski ürünlere büyük indirim oluyor. Bunu geçen yıllarda da gördük. Yani bu kart 1.400 TL ise bunu mümkün değil 1.000 TL ye almanız. Burada yanlış bilgilendirme var.
  • Windmark kullanıcısına yanıt
    hayir arkadas sey saniyo heralde biz kartlari yatirim amacli aliyoruz

• GTX 1070i 8GB RAM ile kullansam sorun olur mu ? 1080p için. İnternette 1070 için önerilen RAM miktarı 16GB olarak yazıyor, sormak istedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Psycho53

LN2 Soğutmalı kingpin işi kartı ne diye örnek attınız ? Bu örnek olabilecek sıfatta birşey değil Sıvı nitrojen ile soğutulmuş bu kart burdaki insanlar için Default fabrika fanları ile çıkabilecekleri önemli kaçımız ln2 bloklarını alıp takıp sistemi yatırıp karta kuru buz veya nitrojen dökebileceğiz ?

O örnek Classifield ile yakalanmış bir örnek. FTW ile bile yakalanması mümkün değil. Arkadaş power phase'lerin bir ekstrası olmadığından bahsetmiş, + olarak dünyada 2200'ün üstüne çıkan yok demiş ben de örnek verdim.
  • Trise kullanıcısına yanıt
    Kullanmaya kullanırsın da 8GB ram artık yetmiyor. Oyunlar tek başına 8-10GB ram tüketmeye başladı çünkü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zuko

quote:

Orijinalden alıntı: Psycho53

O örnek Classifield ile yakalanmış bir örnek. FTW ile bile yakalanması mümkün değil. Arkadaş power phase'lerin bir ekstrası olmadığından bahsetmiş, + olarak dünyada 2200'ün üstüne çıkan yok demiş ben de örnek verdim.

önceki mesajlarda ev kullanıcısına birisi tavsiye veriyor. evgada 10+2 faz var diyor bunu avantaj gibi gösteriyor. bende bu tavsiyeye cevap olarak: faz yüksek olması bir avantaj değil nede olsa 2200ün üstüne çıkmıyor gtx1080ler diyorum. sen tutmuşsun kingpin gibi dünyadaki tüm markaların desteklediği nitrojenle -50 -100 derecede cpu çalıştıran bir adamın elli takla atarak yaptığı, kimbilir kaç bilgisayar yaktığı, 2800mhz e çıktığını örnek vermişsin. yani sadece cevap vermiş olmak için cevap vermişsin. 8 milyarda 1 örnek= adı kingpin. adam rekor denemeleri yapan birisi. yani bize bunun örneğini yazman enteresan. yukarıda da verdiğin örneğe yanıt gelmiş. bu kart 2200ün üstüne çıkamaz. 1080lerde faz sayısının bir anlamı yok bu dünya için. lütfen uç noktalardaki şampiyonların örneklerini verme şimdi bize.

Normal şartlarda zaten çıkılmıyo onun açısından bakarsanız haklı.. FTW dede 10+2 faz var ama işlemciler classideki kadar seçilmiş değil yine fazlar çöp duruma geçiyor, işlemci güzel oldugu limitleri zorlana bildiği sürece fazlar işe yarar ama soğutmak için ln2 dry ice lazım biyerden sonra, normal kullanıcılara hitap etmiyor buda , normal kullanıcılar için limit aşıla bilmiş değil bu ekstreme kısım
  • herkese iyi forumlar arkadaşlar;
    ben de sizin aranıza bu sabah katıldım asus strix 1070 sahibiyim.
    size sormak istediğim soru var. ben bu kartı asus a veya nvidea ya kayıt mı ettirmeliyim.
    bana faydası olacak birşeymi.
  • 
Sayfa: önceki 980981982983984
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.