Şimdi Ara

NVIDIA GTX 1050 & Ti // 1060 & Ti // 1070 & Ti // 1080 & Ti // Titan Serisi [ANA KONU] (1258. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
30.224
Cevap
111
Favori
743.348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12561257125812591260
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ismailpeker

https://www.mediamarkt.de/de/product/_asus-rog-strix-gtx1080ti-o11g-gaming-2246210.html avrupada da ucuz değil kartlar...bu fiyatın üzerine kdv öderiz...müşteriyi koruyan bir yasa yada denetimi az olunca...aynı yada yakın fiyatlara almamız hayal...

Avrupa'da ucuz değil derken? Ordaki adama maaşını TL ile ödemiyorlar biliyosun dimi?
  • berkbozkus kullanıcısına yanıt
    paylaştığım yorum da Türk Lirasının değerinin az olması değil...ürün Türkiye de üretilmiş olsa Türk Lirası üzerinden yorum yapar yada eleştirirdik... cevap yazarken karşınızdakinin de türkiye şartlarında yaşadığını varsayın...

iyi forumlar
  • TL bu kadar değersiz olmasa durumumuz bu denli vahim olmazdı yüksek vergilere rağmen.

Almanya da asgari ücret 1700 Euro civarı , GTX 1080 TI fiyatı 870 Euro civarı.

Türkiye de asgari ücret 1400 TL civarı , GTX 1080 TI fiyatı 3700 TL civarı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maxwell1 -- 10 Nisan 2017; 23:35:31 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Maxwell1 kullanıcısına yanıt
    eklemek istediğim birşey yok son cevabıma...türkiye nin şartlarını değiştirecek gücüm yok malesef...bu konu hakkında farklı bir yorum yapmayacam... iyi geceler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismailpeker -- 10 Nisan 2017; 23:52:6 >
  • ismailpeker İ kullanıcısına yanıt
    onlarda da vergi var, hatta %19 olması lazım, amazon.de'den alışveriş yaparsanız görünen fiyattan önce alman vergisinin düşüldüğünü, ardından bizim gümrük vergisinin eklendiğini göreceksiniz, ve sonuç ilk rakamdan daha düşük oluyor. Bizimde asıl vermemiz gereken verdiğiniz linke yakın rakamlar ki piyasada şuan öyle zaten yanılmıyorsam.
  • Almanya ile ülkemizi karşılaştıranlara söylemek isterim.

Orada halk vergiler altında eziliyor ve vergiler kalksın istiyorlar. Hayat standartları acayip derecede düşük ve bize gıpta ile bakıyorlar.

Almanya da 1080ti gibi kartlara ulaşman mümkün değil veya aylarca para biriktirmeniz gerekmekte. Doktor avukat olupta devlette iş bulabilen şanslı kısım sadece 4-5 yılda bir kart alabiliyor. Bizde ise asgari ücretin 2 veya 3 katına alabiliyorsunuz en kral kartı.

gidin biraz dünyayı tanımak için ülkemize gelen alman turistler ile konuşun hepsi osmanlı keşke geri gelse ve bizi yönetse diyor.
  • Yoizhik kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim... aynı şeye değinmeye çalıştım...sitedeki fiyatın Türk Lirası karşılığına vergi ekleyince 4bin ediyor...şuanda türk firmaları da bu fiyattan satıyor...
  • ismailpeker İ kullanıcısına yanıt
    Sitedeki fiyatın türk lirası karşılığına vergi eklemeyeceksiniz işte onu demeye çalışıyorum. O fiyat (869€) %19 vergili zaten direkt TL'ye çevireceksiniz. 3.400-3.500 gibi bir rakamla satılması lazım Türkiye'de de, gördüğüm referans kartlarda o fiyatta, Asus'un o modelini göremedim, dediğiniz gibi 4.000'den satılıyorsa bizde pahalıya satıyorlar demektir.
  • Yoizhik kullanıcısına yanıt
    http://www.vatanbilgisayar.com/asus-geforce-gtx1080-ti-11gb-gddr5x-352bit-dx12-nvidia-ekran-karti.html burda görünen fiyat 3.981,44 TL malesef...
  • sangokudbgt kullanıcısına yanıt
    Gariban al-mAn-ya, üzüldüm...
  • Curimo kullanıcısına yanıt
    Esti öyle klasiklerden kusura bakmayın... )
  • quote:

Orijinalden alıntı: sangokudbgt

Almanya ile ülkemizi karşılaştıranlara söylemek isterim.

Orada halk vergiler altında eziliyor ve vergiler kalksın istiyorlar. Hayat standartları acayip derecede düşük ve bize gıpta ile bakıyorlar.

Almanya da 1080ti gibi kartlara ulaşman mümkün değil veya aylarca para biriktirmeniz gerekmekte. Doktor avukat olupta devlette iş bulabilen şanslı kısım sadece 4-5 yılda bir kart alabiliyor. Bizde ise asgari ücretin 2 veya 3 katına alabiliyorsunuz en kral kartı.

gidin biraz dünyayı tanımak için ülkemize gelen alman turistler ile konuşun hepsi osmanlı keşke geri gelse ve bizi yönetse diyor.

arkadaşımın kardeşi almanyada yaşıyor ben çok iyi biliyorum Almanyadaki refah seviyesini merak etme sen : D
    neyin kafasıdır bu şaka mısın nesin

• " Alamanya, alamanya, bundan enayisi bulamanya... "

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-84B7F5BB9 -- 11 Nisan 2017; 1:14:44 >
    Hep trol olduğunu düşündüm hatta herkes öyle düşünüyor ama değilsen cidden tedavi olman gerekiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: JeaLeusy

Hep trol olduğunu düşündüm hatta herkes öyle düşünüyor ama değilsen cidden tedavi olman gerekiyor

kaynak:http://www.aksam.com.tr/dunya/bild-gazetesinin-turkler-deutsche-banki-alacak-korkusu/haber-553815

Bak bakalım kim trolmüş?

1070 ile 4k akıcı oyun keyfi yapıyorum diyen adamsın ki 1080ti bile 4k'da güncel oyunlarda çuvallıyor. Ben mi trol oldum şimdi?

Her yerde yalan yanlış konuşup trollük yapıyorsun . Az önce de referandumda hayır çıkarsa camileri ahır yapacaklar herkesi yahudi yapacaklar diye saçmasapan şeyler yazmışsın aklını başına devşir diyeceğim ama sende akıl falan kalmamış.

Cami kenarından falan geçmeye kalkma çarpılırsın kendine çok dikkat et.

Bu tiplerle muhatap olmayın. Kasıtlı olarak böyle yazıyorlar Almanya'nın Türkiye'yi zerre kadar taktığı yok . X100 kat milli geliri var . Allah böyle iftiracılarla insanı hayatta karşılaştırmasın .

Sizin gibi müslüman dost olacagına insanın 100 tane hristiyan düşmanı olsun daha iyi. Müslümanlığın da bu ülkenin de içine ettiniz .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m-99 -- 11 Nisan 2017; 1:57:9 >
  • Eto bitmiş hikayesi gibi oldu,Almanya diz çöktü
    Bütün kainat bizi kıskanıyor,yeni dünyada Dolar yerine uluslararası reverz para birimi Tl olacak
    Paralel evrenden yazacaklarım bu kadar
  • Blokladım geçtim ben belli trol olduğu
  • Akpye oy verir, ülke uçuyor kaçıyor der sonra parası, parasının değeri olmadığı için buralarda 500 tl ye 1070 almaya çalışır tam çomar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Almanya muhabbetine baktım da geçen ay arkadaşım almanyaya ablasının yanına gitti ablası buraya gelirsen sana ps4 pro hediye ederim dedi neyse gitti sonunda pro ve iphone 7+ hediye etmiş. Hayat burada çok pahalı bi şey alınmıyor dedi neden dedim en basit kot pantolonu 150 euro dan başlıyor gömlek 100euro dan başlıyor dedi ben ablasının 4000 euro kazandığını sanıyordum 1500 euro ablası 1600euro eniştesi kazanıyormuş. İphone 900euro dedi. Kira vs yeme içme de pahalıymış. Orada kazanılan para burada değerli ama oranın ekonomisine göre normal. Velhasıl bizimki orada yedi içti gezdi ablası karşıladı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12561257125812591260
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.