Şimdi Ara

Nvidia Shield Tv (Ana Başlık) (88. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.314
Cevap
204
Favori
412.008
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Papirus

Nvidia Shield TV'ye Chrome tarzı bir tarayıcı yükleyip çalıştıran var mı ?

Cihazla birlikte gelen Play Store'daki uygulamalar kısıtlı bildiğiniz gibi.Dışardan apk'sını bulup yüklediğimiz bazı uygulamalarda , bazen doğru çalışmayabiliyor.

Mesela PuhuTV uygulamasını bulup yükledim cihaza ve sorunsuz kuruldu ama alt tarafta " Cihazla uyumsuz " diye bir uyarı yazısı var ve uygulamayı açtığımız zamanda telefon ekranındaki gibi dar bir görüntü ile karşılaşıyoruz.

Sonuç itibarı ile Nvidia Shield TV , Android tabanlı bir cihaz olmasına rağmen Google Play Store serbestliğine sahip değil.Haliyle istediğiniz uygulamayı yükleyip stabil bir şekilde çalıştıramayabiliyorsunuz.

Ben daha önce crome yüklemiştim çalışıyor du

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Abi sirf netflix mi izliycez bunda ? Ne blutv ne puhutv calisiyor chrome desen basli basina eziyet kullanmak, kodiyle ugrasmayi sevmiyorum. Market bombos, biseyler yapmak iicn 40 takla atmak gerek, blutv yi cast edeyim dedim onda da video gozukmuyor, satip amazon fire almayi dusunuyorum.

Bu arada tam ekran cakismayan uygulamar icin set orientation yuklerseniz duzelir.

• Abi sirf netflix mi izliycez bunda ? Ne blutv ne puhutv calisiyor chrome desen basli basina eziyet kullanmak, kodiyle ugrasmayi sevmiyorum. Market bombos, biseyler yapmak iicn 40 takla atmak gerek, blutv yi cast edeyim dedim onda da video gozukmuyor, satip amazon fire almayi dusunuyorum.

Digiturk playde de goruntu gelmiyor

Bu arada tam ekran cakismayan uygulamar icin set orientation yuklerseniz duzelir.

• İşin bir de şu kötü tarafı var Nvidia'da gözlemlediğim.

BluTV veya PuhuTV'yi apk dosyasını bulup kurduk diyelim.Sorunsuzca yükleniyor dosya ama bu uygulamanın kısayolunu ana ekrandaki uygulamalarda göstermiyor Nvidia.

PuhuTV gibi apk üzerinden yüklenmiş uygulamayı açmak için her seferinde Ayarlar-Uygulamalarım bölümüne gidip yüklediğiniz uygulamayı bulup " Aç " demeniz lazım.Başka türlü ulaşamayorsunuz.

Tamam destek vermiyorsun onu anladıkta bari ana ekrana kısayolunu koy be kardeşim. O da yok. Sanırım sadece kendi izin verdiği uygulamaları koyuyor ana ekrana.

Diğer yandan ana ekrandaki Uygulamalarım'da Google Play Müzik - Google Play Video - Plex gibi uygulamaları hiç kullanmıyorum ve ekrandan kaldırmak istiyorum.Ona da izin vermiyor keçi ve Ayarlar bölümünde çentiklerini kapatsam bile ekrandan yine de kaldıramıyorum.

Nvidia'nın da çalışma mantığı ( tam olmasa bile ) bir nevi Apple mantığı gibi.Ana ekranında kendi izin verdiği uygulamaların kısayolunu gösterme , her şeyi yükleyememe yada yükleseniz bile stabil çalıştırmaması gibi kısıtlamalar sürekli var.Stabil çalışma için belki de bu tarz kısıtlamalar gereklidir onu da anlarım ama sen Android tabanlı bir cihazsın , kendi uygulamalarımda Chrome dahi yok yahu ! En azından Apple gibi olacaksan ondaki uygulama çeşitliliğini de örnek al kendine. Store'undaki 15-20 tane uygulamaya mahkum etme milleti.

Velhasıl Nvidia Shield TV'yi kullandıkça ; artısını , eksisini daha iyi anlıyorsunuz , anlayacaksınız.

Neyse Chrome , PuhuTV gibi uygulamaları bu akşam bir de uzun süredir kenarda duran Amazon Free TV Stick'te deneyeceğim.

Bakalım onda durum nasıl ?

• Sonucu bildirebilirseniz, bende satıp fire almayı dusunuyorum.
  • Bu açıdan Amazon Fire TV konu başlığını takip etmeni tavsiye ederim.Çünkü bazen Amazon Fire Tv Stick'te de benzer şikayetler gelebiliyor kullanıcılardan.

Ben Stick'i HDD'teki filmlerimi seyretme amacıyla değil ; sadece Netflix ve Spotify kullanmak amacı için aldığımdan sizleri de yanlış yönlendirmiş olmayayım.
  • eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Sistemde derken neyi kastettiğinizi tam anlayamadım diğer avr veya tv demi,yoksa kodinin ayarlarındamı demek istediniz.Zira kodiden çıktığınızda ana ekranda da bu göz kırpmalar devam ediyordu.Ben cihazı fabrika ayarlarına döndürdüm,sonra kodiyi tekrar kurdum düzeldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Frontoza

Sistemde derken neyi kastettiğinizi tam anlayamadım diğer avr veya tv demi,yoksa kodinin ayarlarındamı demek istediniz.Zira kodiden çıktığınızda ana ekranda da bu göz kırpmalar devam ediyordu.Ben cihazı fabrika ayarlarına döndürdüm,sonra kodiyi tekrar kurdum düzeldi.

Avr düzgün çalışıyor mu her hangi bir Hdmi kaçak varmi

Tv nin düzgün çalışıyor mu

Tv ye bağlı yada avr ye bağlı diyet cihazlar ne durum da

Nas mi hdd mi

Nas sa network yapınız düzgün mü

Hdd ise mbr düzgün mü

İzlediğiniz filmler rip mi

Bağlantı kablolarınız Hdmi lar ne seviye

Evin elektrik hattı

Ups

Nvidia ya kurulu diğer programlar

Bunların hepsi düzgün mu

Üstadım madde madde cevap vermeye çalışayım
    -Avr düzgün çalışıyor mu her hangi bir Hdmi kaçak varmi
    Tek diğer kaynağım BD player,ondada bir sıkıntı görmedim,yani en azından benim tespit edebildiğim bir HDMI kaçak yok.
    -Tv nin düzgün çalışıyor mu
    Evet,TV düzgün çalışıyor.
    -Tv ye bağlı yada avr ye bağlı diyet cihazlar ne durum da
    TV de samsung one connect var,onada AVR,PCve UYDU girişi mevcut
    -Nas mi hdd mi
    NAS ve gigabit lan switch var
    -İzlediğim filmler Rip mi
    evet genelde blu-ray rip,ancak pc'de oynatırken veya pc den TV ye aynı göz kırpmaları yapmıyor.
    -Bağlantı kablolarınız Hdmi lar ne seviye
    4K görüntü aktarmada sorun çıkarmadılar,sorunlu tespitim oldu,daha önce onu çöpe atmıştım.
    -Evin elektrik hattı
    Voltajda sıkıntı yok,akım korumalı priz var
    -UPS
    Yok
    -Nvidia ya kurulu diğer programlar
    Kodi ve SPMC

• google cast özelliğini kullanan arkadaşlar varmı.ben denededim pc de crom ile açtığın sayfalar ve youtube, shield vasıtasıyla tv ye aktarılıyor.Gerçi ne işe yarar bilemiyorum ama yazayım dedim:))
  • ali beyendi A kullanıcısına yanıt
    Ben arada telefonumu cast etmede kullanıyorum.
  • quote:

Üstadım madde madde cevap vermeye çalışayım
    -Avr düzgün çalışıyor mu her hangi bir Hdmi kaçak varmi
    Tek diğer kaynağım BD player,ondada bir sıkıntı görmedim,yani en azından benim tespit edebildiğim bir HDMI kaçak yok.
    -Tv nin düzgün çalışıyor mu
    Evet,TV düzgün çalışıyor.
    -Tv ye bağlı yada avr ye bağlı diyet cihazlar ne durum da
    TV de samsung one connect var,onada AVR,PCve UYDU girişi mevcut
    -Nas mi hdd mi
    NAS ve gigabit lan switch var
    -İzlediğim filmler Rip mi
    evet genelde blu-ray rip,ancak pc'de oynatırken veya pc den TV ye aynı göz kırpmaları yapmıyor.
    -Bağlantı kablolarınız Hdmi lar ne seviye
    4K görüntü aktarmada sorun çıkarmadılar,sorunlu tespitim oldu,daha önce onu çöpe atmıştım.
    -Evin elektrik hattı
    Voltajda sıkıntı yok,akım korumalı priz var
    -UPS
    Yok
    -Nvidia ya kurulu diğer programlar
    Kodi ve SPMC

kodi veya spmc birini silin hangi uygulama kalırsa 1080p 24hz ayarını yapın filmlerdeki göz kırpma olayı düzelecektir

• normal apk'leri menüden seçmek için gereken uygulama şudur:
    https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.chainfire.tv.sideloadlauncher&hl=tr

sideload launcher'ı çalıştırmak yerine ana ekrana da uygulama atabiliyorsunuz, xda'da konusu vardı.
  • Akşam Nvidia Shield TV'yi pas geçtim evde ve Amazon Fire TV Stick ile uğraştım biraz.

Nvidia Shield TV'ye ait konu başlığında bilgi kirliliği olmasın diye de özellikle Amazon Fire TV Stick konu başlığında paylaştım izlenimlerimi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 21 Şubat 2017; 9:56:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rockyy

normal apk'leri menüden seçmek için gereken uygulama şudur:https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.chainfire.tv.sideloadlauncher&hl=tr

sideload launcher'ı çalıştırmak yerine ana ekrana da uygulama atabiliyorsunuz, xda'da konusu vardı.

hal launcher..https://play.google.com/store/apps/details?id=net.i.akihiro.halauncher&hl=tr

uygulama ekranında kullanabilirsiniz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atm41 -- 22 Şubat 2017; 12:28:13 >

• Arkadaşlar nvidia nın 2015 ve 2017 versiyonları arasında en can alıcı farklılıklar nedir? arada fiyat farkı var haliyle acaba buna değecek kritik özellik farklılıkları var mı merak ettim özellikle performans ve hardware açısından?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Di Renovatio

Arkadaşlar nvidia nın 2015 ve 2017 versiyonları arasında en can alıcı farklılıklar nedir? arada fiyat farkı var haliyle acaba buna değecek kritik özellik farklılıkları var mı merak ettim özellikle performans ve hardware açısından?

ikiside aynı cihaz 2017 modelin kutu içeriğinde kumanda çıkıyor ve ebat olarak küçük.2015 modelin kutu içeriğinde kumanda yok ayrı satın alıyorsunuz ebat olarakta 2017 modelinden büyük.2015 modelinde sd kart girişi var 2017 modelinde yok diğer bütün özellikler aynı
  • Arkadaşlar

4K 10 bit filmlerde cihaz ara belleğe alınıyor diye birşey çıkarıyor,kesintili oynatıyor,kaynak gigabit lan NAS server,cablo cat6,gigabitch switch

örnek filmler:
    Deadpool (2016) 2160p 4K UltraHD BluRay (x265 HEVC 10bit) 2CH AC3 [Zeus]
    ok_Sony_4K_HDR_Camp

Böyle bir durumla karşılaşan oldumu

Edit:Sıkıntı aynı anda aynı cihazda 4K batman V Superman e ses eklediğim için olmuş :)
    Dalgınlık işte unutmuşum onu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frontoza -- 22 Şubat 2017; 21:58:43 >
  • quote:

Arkadaşlar

4K 10 bit filmlerde cihaz ara belleğe alınıyor diye birşey çıkarıyor,kesintili oynatıyor,kaynak gigabit lan NAS server,cablo cat6,gigabitch switch

örnek filmler:
    Deadpool (2016) 2160p 4K UltraHD BluRay (x265 HEVC 10bit) 2CH AC3 [Zeus]
    ok_Sony_4K_HDR_Camp

Böyle bir durumla karşılaşan oldumu

Bende WiFi bağlı sorun yok bahsi geçen film de

Adı geçen her 2 Dosyayı da Samsung 65JU7500 ün kendi media player ı sorunsuz oynatıyor.

Bu bilgi belki işinize yarar...

• 
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.