Şimdi Ara

Nvidia Shield Tv (Ana Başlık) (89. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.315
Cevap
204
Favori
411.968
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam sıkıntı adı gigabit switch olan fakat kendi gigabit olmayan everest marka gigabit switch te,Nas ve Nvidia yı asus DSL-AC68U a takınca bu olaylar kayboluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Frontoza

Hocam sıkıntı adı gigabit switch olan fakat kendi gigabit olmayan everest marka gigabit switch te,Nas ve Nvidia yı asus DSL-AC68U a takınca bu olaylar kayboluyor

Resimdeki hub kullaniyorum hiç bir sorun yaşamıyorum

Gerçi ac bandı WiFi varken buna gerek bile Yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Üstadım

Bendeki asu dsl router parasının hakkını veriyormuş,kabloları ona alınca o kadar fark ettiki ileri geri almada hiç takılma olmuyor 60gb 1O bit HDR filmde .Sizin kullandığınızdan yada onun web yönetimli prosafe modelini gördüm ikisinden birini alayım diyorum bende
  • quote:

Üstadım

Bendeki asu dsl router parasının hakkını veriyormuş,kabloları ona alınca o kadar fark ettiki ileri geri almada hiç takılma olmuyor 60gb 1O bit HDR filmde .Sizin kullandığınızdan yada onun web yönetimli prosafe modelini gördüm ikisinden birini alayım diyorum bende

Sizdeki Asus tan bende kullanıyorum memnunun

• quote:

Arkadaşlar

4K 10 bit filmlerde cihaz ara belleğe alınıyor diye birşey çıkarıyor,kesintili oynatıyor,kaynak gigabit lan NAS server,cablo cat6,gigabitch switch

örnek filmler:
    Deadpool (2016) 2160p 4K UltraHD BluRay (x265 HEVC 10bit) 2CH AC3 [Zeus]
    ok_Sony_4K_HDR_Camp

Böyle bir durumla karşılaşan oldumu

Edit:Sıkıntı aynı anda aynı cihazda 4K batman V Superman e ses eklediğim için olmuş :)
    Dalgınlık işte unutmuşum onu

ok_Sony_4K_HDR_Camp

Bu gibi 4k içerikleri hangi sitelerde bulabiliyoruz. 1080p üzerine daha çıkamadım ben :))
    Ayrıca remux bir 1080 30-40 gb arasında oluyor. Yukarıdaki içerik yaklaşık kaç gb oluyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ambiante

quote:

Arkadaşlar

4K 10 bit filmlerde cihaz ara belleğe alınıyor diye birşey çıkarıyor,kesintili oynatıyor,kaynak gigabit lan NAS server,cablo cat6,gigabitch switch

örnek filmler:
    ok_Sony_4K_HDR_Camp

Böyle bir durumla karşılaşan oldumu

Edit:Sıkıntı aynı anda aynı cihazda 4K batman V Superman e ses eklediğim için olmuş :)
    Dalgınlık işte unutmuşum onu

ok_Sony_4K_HDR_Camp

Bu gibi 4k içerikleri hangi sitelerde bulabiliyoruz. 1080p üzerine daha çıkamadım ben :))
    Ayrıca remux bir 1080 30-40 gb arasında oluyor. Yukarıdaki içerik yaklaşık kaç gb oluyor?
    http://depodepo.eu/ Ben bu sitede görmüstüm 4k remux olarak veriyorlar. ama ücretli üye olmak gerek..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aaltay -- 27 Şubat 2017; 13:2:24 >

• Öncelikler herkese selamlar hayırlı günleriniz olsun ben docooler marka m9spro 2gb ram 16 gb rom bi cihaz aldım almaz olaydım nerden bulduysam takılmalar kendini restart lamalar uyuz oldum bi firmware yükliyim düzelir belki dedim demez olaydım cihaz gitti sanırım brick diyolar bu duruma sonra geri getirmek için çok uğraştım uygun firmware de bulamadım neler yaptıysam olmadı çipset ayaklarını bile kısa devre yaptım düşünün en son firmware yüklemeyi denerken hdmi de gitti 350 tl çöpe gitti açıkcası bidaha araştırma yapmadan hiçbişey almicam dedim ve sizi buldum şimdi ben zidoo x9s pro ve nvdia shild arasında kararsız kaldım niyetim hem oyun hem media player açıkcası sizin tavsiyelerinize ihtiyacım var....
  • memorize5353 M kullanıcısına yanıt
    senin reçete belli abicim..nvidia alıyosun mutlu günler başlıyo senin için:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: memorize5353

Öncelikler herkese selamlar hayırlı günleriniz olsun ben docooler marka m9spro 2gb ram 16 gb rom bi cihaz aldım almaz olaydım nerden bulduysam takılmalar kendini restart lamalar uyuz oldum bi firmware yükliyim düzelir belki dedim demez olaydım cihaz gitti sanırım brick diyolar bu duruma sonra geri getirmek için çok uğraştım uygun firmware de bulamadım neler yaptıysam olmadı çipset ayaklarını bile kısa devre yaptım düşünün en son firmware yüklemeyi denerken hdmi de gitti 350 tl çöpe gitti açıkcası bidaha araştırma yapmadan hiçbişey almicam dedim ve sizi buldum şimdi ben zidoo x9s pro ve nvdia shild arasında kararsız kaldım niyetim hem oyun hem media player açıkcası sizin tavsiyelerinize ihtiyacım var....

USB diske koy film bas izle ise mevzu sadece zidoo alın

Yok afiş falan varsa Nvidia

Yanlış cevap...

Ama " Oyun " yerine yanlışlıkla " afiş falan varsa " diye yazdım diyorsan eyvallah.

Çünkü afiş varsa da Zidoo X9S seçilmeli.

Sonuçta Zidoo'daki ZDMC uygulamasıda KODI tabanlı ve bu ZDMC uygulamasında afişlemeyi KODI yapıyor ama oynatma işini ise Zidoo kendi dahili medya oynatıcısında yapıyor ki istenen de bu zaten.

Üstelik bunun için Wrapper tarzı birşey kurmana da gerek yok.Cihazdaki ZDMC hem oynatma hemde afişleme anlamında işini görecektir.

Ama oyun meselesini bilmem !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 27 Şubat 2017; 15:11:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Papirus

Yanlış cevap...

Ama " Oyun " yerine yanlışlıkla " afiş falan varsa " diye yazdım diyorsan eyvallah.

Çünkü afiş varsa da Zidoo X9S seçilmeli.

Sonuçta Zidoo'daki ZDMC uygulamasıda KODI tabanlı ve bu ZDMC uygulamasında afişlemeyi KODI yapıyor ama oynatma işini ise Zidoo kendi dahili medya oynatıcısında yapıyor ki istenen de bu zaten.

Üstelik bunun için Wrapper tarzı birşey kurmana da gerek yok.Cihazdaki ZDMC hem oynatma hemde afişleme anlamında işini görecektir.

Ama oyun meselesini bilmem !

Gördük gördük

• zidoo x9s 730tl nvidia shild 16gb versiyonu sizin dediğinize göre 950tl filan mal oluyor arada çok fark yok gibi zidoo da türkiyeden muhattam bulabiliyoruz destek konusunda nvidiada yok galiba sanırsam türkçe arabirim varmı nvidia shild de peki
  • memorize5353 M kullanıcısına yanıt
    Amazon'dan aldığınız ürünlerde de garanti var.Nvidia'yı garantisiz olarak düşünmeyin.

Zidoo X9S'un ise ; bizim sürekli alışveriş yaptığımız yer olan Geekbuying'teki fiyatı 129$ ve TL bazında 469 TL yapıyor.

http://www.geekbuying.com/item/ZIDOO-X9S-Realtek-RTD1295-Android-6-0-OpenWRT-NAS--TV-BOX-371063.html

Biz geçen sen bu siteden alışveriş yaptığımız dönemlerde ; bu siteye mail atıyor ve faturada fiyatı düşük gösterin diyorduk ve onlarda 30$ civarlarında gösterdiği için gümrüğe takılmıyordu.Yine öyle birşey yapabilirler ,danışmak lazım.

Bu arada iki cihaz arasında bariz konfor farkı var , onu da atlamayalım.Ama her iki cihazda Türkçe arayüz desteğine sahip.

Nvidia ; Zidoo'ya nazaran çok daha hızlı ve seri bir cihaz.Kumandasındaki konfor ona keza.

Sadece maliyet hesabı yaparsanız tercihiniz Zidoo X9S'ten yana olabilir...

• bilgileriniz için çok teşekkür ederim sanırım nvidia ya karar kıldım peki amazon com mu amazon de denmi almalıyım gümrük vesaire olayına takılmadan direk ver parayı al olayı nasıl oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: memorize5353

bilgileriniz için çok teşekkür ederim sanırım nvidia ya karar kıldım peki amazon com mu amazon de denmi almalıyım gümrük vesaire olayına takılmadan direk ver parayı al olayı nasıl oluyor

Amazon de

Den alın üyelik bilgileriniz doğru olsun tc doğru olsun

Sorun yok Amazon'un kendisi satıcı ise

Gunruk sizden pesin alıyor gümrüğe ödüyor

Siz masanıza teslim. Almış oluyorsunuz

Yanliz Euro ile alın

Amazon'un kuru çok acımasız

Sizin bankanız tl ye dönsün

Bu arada 3d.iso film acar ama 3d izleyemez siniz bilginiz olsun

Nvidia 3d iso yok

• DUNE HD Solo 4K HD Türkiyede 1600 TL ye satılıyor,bundan hiç bu forumdan test eden oldumu üstatlar.Yurtdışı fiyatına çok yakın satılıyor.Çok merak ediyorum cihazı aslında
  • hdmi 1.4 daha duyurulduğunda ölü doğduğunu söylemiştik

• quote:

DUNE HD Solo 4K HD Türkiyede 1600 TL ye satılıyor,bundan hiç bu forumdan test eden oldumu üstatlar.Yurtdışı fiyatına çok yakın satılıyor.Çok merak ediyorum cihazı aslında

Güzel çok hızlı görüntü kalitesi de q10 prodan daha başarılı bir cihaz kodi ile isi olmayan android sevmeyen insanlar icin tek cozum

Ama zidoo ve Nvidia bundan daha başarılı görüntü olarak

Tv de anlaşılmaz fark ama perde de zidoo ve Nvidia bir tık önde bu cihazdan

Tam bana göre bir cihazmış desenize.4K da 60fps eksiği sanırım,o fps de film çıkacakmı karşıma onuda bilmiyorum.Bendeki Nvidia ya talip olan olursa aslında denemek isterim
  • quote:

Tam bana göre bir cihazmış desenize.4K da 60fps eksiği sanırım,o fps de film çıkacakmı karşıma onuda bilmiyorum.Bendeki Nvidia ya talip olan olursa aslında denemek isterim

Nvidia ki konfor çok ararsınız

• 
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.