Şimdi Ara

Nvidia Shield Tv (Ana Başlık) (296. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.314
Cevap
204
Favori
412.005
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 294295296297298
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Nvidia shield tv gaming edition cihazımı satıyorum, ilgilenen mesaj atabilir.

• merhaba arkadaşlar

isteyen olursa nvidia shield 2019 pro cihazımı sıfır kutusunda 2300 liradan verebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi clinteastwood1981 -- 3 Ekim 2021; 22:53:31 >
  • Arkadaşlar pro cihazı plex media server kurarak deneyen var mı? Bende nas326 cihaz var. Pro cihazı alıp plex media server kurup, 4k projektör ile network üzerinden nas326 da kayıtlı 4k filmleri izlemek istiyorum. Wifi veya gigabit üzerinden kablolu bağlantı kullanabilirim. Plex server ile networkten 4k film izleyen var mı arkadaşlar? Ne tavsiye edersiniz.

• midezolam M kullanıcısına yanıt
    Ben kullanıyorum. Gigabit bağlantı ile nas'ta bulunan filmleri Plex veya benzeri Kodi, Emby gibi yazılımlar aracılığıyla 4k ve kayıpsız ses formatlarıyla izleyebilirsiniz. Bu arada Plex bazı içeriklerde altyazı karakteri sorunu yaşatıyor. Mesela ı y gibi çıkıyor falan.. o yüzden nas varsa plex'e mecbur değilsiniz Kodi veya Emby'den de nas taki HDD i gösterip içeriğini sorunsuz izleyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dousk -- 25 Eylül 2021; 15:55:41 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cevabınız için teşekkür ederim.Emby i daha önce kullanmamıştım. Cihazı aldıktan sonra test edicem.

• midezolam M kullanıcısına yanıt

siz shield tv yi mi plex media server yapmak istiyorsunuz?

• Merhaba. Yeni bir shield tv pro aldım. Ürünle alakalı aklıma takılan sorular var. Forumda okuduğum kadarıyla geforce now şu an desteklemiyor? Doğru mu anladım. 2. Husus ge force now shield tv pro alanlara ücretsiz değil mi? Ucretsizse süresi var mi? Klavye mouse desteği var mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cihaz destekliyor. ge force now da 1 saat ücretsiz olarak oyun oynarsınız ücretsiz oynamak isterseniz 400 kişi sıra beklersiniz sıra beklemeden süre sınırı olmadan oynamak istiyorsanız aylık 74 lira

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkan_uyar -- 13 Ekim 2021; 9:1:15 >
  • Merhaba

Şu anda xiaomi Mi Box S 4k android tv box kullanıyorum. Akıllı olmayan 4k tv'de Exxen,Gain,Seyirtürk vs gibi uygulamaları bu tv box ile tv'den seyredebiliyorum.

Acaba Nvidia Shield pro 4k alsam , görüntü kalitesi Mi Box'tan çok daha iyimi olur? Kusura bakmayın bilmediğim için soruyorum. İlerde oyunda oynayabilirim ama şu an için ilk kriterim "Görüntü Kalitesi" Exxen , Gain , Seyirtürk vs gibi uygulamalardaki görüntüyü daha net almak. Görüntü kalitesi Mi Box'a göre çok büyük artış gösterirmi? Kısacası Nvidia Shield pro 2019 alıp bu Androıd box olayını noktalamak istiyorum.

Akıllı olmayan 4K tv'de kullandığımda, Mi Box'taki görüntünün çok daha fazla kalitelisini Nvidia Shiled Pro 2019'da alabilirmiyim?

a) Evet Mi Box'a göre çok ama çok daha kaliteli görüntüyü Nvidia Shield 2019 pro'da alırsın. Ne seyredersen seyret ister exxen ister gain ister seyirtürk'ten film vs , şu bir gerçekki Nvidia Shield proda Mi box'a göre çok daha iyi görüntü alırsın.

b) Değişmez. Görüntü kalitesi aynı olur. Görüntü kalitesi ilk kriterin ise hiç mi box'ı elden çıkartıp daha fazla para ödemeye değmez.

c ) Bu soruyu sormanı acemiliğine veriyorum. İkisi karşılaştırılamaz bile. Görüntü kalitesi, güncelleme vs tartışmasız tabiki Nvidia Shield. Mi Box'a göre görüntü kalitesi dahil her şeyin çok daha fazlası Shiled Pro'da. Al ve Androıd Box defterini kapat. (a ve c şıkkı birbirine benzer oldu sanırım ama sorumu siz anladınız:) çok teşekkürler)

Hangisi sizce?

• B şıkkı .Exxen , Netflix vs streaming servislerinde görüntü kalitesinde değişme olmaz..

Mi box sürüm desteği iyi ise devam edilebilir..
    Nvidia Now kullanırım diyorsanız Nvidia..

Android TV box son noktasıdır.Kasma donma gibi sorunları görmezsiniz .İleriye dönük uzun kullanımda Nvidia s. 2019 pro iyidir..

Wlan ve eternette 1Gbits hızı destekler.Tabiki ISS bu hızları veriyorsa …

Plex kullanan biri iseniz PC ve nas gerek kalmadan dahili plex server sizin için avantajdır …

Ama alım gücüm var diyorsanız Nvidia tek geçerim …

Sadece streaming için Nvidia alınmaz …

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QRocKfire -- 20 Ekim 2021; 15:2:52 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • kartalkaya19 K kullanıcısına yanıt

( C )

Özellikle sizin "al ve Android Box defterini kapat" cümleniz durumu tam olarak özetliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazzaro -- 20 Ekim 2021; 15:34:16 >
  • QRocKfire kullanıcısına yanıt

Nvidia Shield'e "ai upscaling" özelliği ile belki seyirtürk vs. gibi yerlerdeki 780p gibi filmleri daha yüksek görüntü kalitesinde seyredebilirim diye düşündüm. İşlemci daha üstün olduğu için belki bu görüntü kalitesine de yansır dedim. Ama anladığım kadarı ile Mi Box'ta kullandığım Exxen, Gain, Tvplus, gibi uygulamalarda daha üstün kalite sunmuyor.

Teşekkür ederim yorumunuz için.

• lazzaro L kullanıcısına yanıt

Oyun oynayan bir insan değilim. Görüntü kalitesinde de hiç etkisi olmayacaksa Mi box S 4K'nın üzerine yaklaşık 2.000 TL ekleyip konuyu kapatayımmı terettüd ettim şimdi.

Dediğim gibi benim için Mi Box 4k'ya göre daha iyi görüntü kalitesi vermesi önemli.

Oda anladığım kadarı ile pek değişmiyormuş.

• 2.el bulabilirseniz fark 2000 TL olmaz sanırım.

Ben de c şıkkı diyorum. İlaveten bana göre görüntü kalitesi çok daha üstün Nvidia da, her 2 cihazı da hali hazırda kullanan biri olarak söylüyorum.

Ben yaklaşık 1 sene önce 2.eli 1900tl ye almıştım, o zamanlar mi box da 500 tl gibiydi, şu an fark 2000tl olduysa değmez yine de..

Edit: yeni fark ettim, sadece online streaming için ise hiç değmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -HKN- -- 20 Ekim 2021; 19:13:42 >
  • Merhaba arkadaşlar. Dün akşam cihazı menusunden kapattım. Kumanda üzerinden bu alet nasıl açılıyor yardımcı olur musunuz 😁 ? Arkadaş kendimi teknoloji meraklısı sanırdım bi kumanda ile shield tv pro yu açamadım 😱

• sinilker S kullanıcısına yanıt
    Elektrik fişini prizden çıkartıp tekrar takın, açılması gerek.

• Dousk kullanıcısına yanıt

Prizle uğraşmadan kumanda ile olmuyor mu?

• sinilker S kullanıcısına yanıt
    Sizin yaptığınız gibi menü içerisinden kapatınca olmuyor diye biliyorum. Bu tür cihazlar tam kapanmak yerine standby (hazırda bekleme) modunda çalışsın diye tasarlanıyor. Hemen herkes de bu şekilde kullanıyordur zaten...

• Alet iyi güzel ama sanki görüntü kalitesi olarak benim philips android tv netflix de çok daha iyi. Ya da ben shield tv nin ayarını yapamadım. İkinci husus tv kumandası olarak kullanmak istemiyorum. Ayarlar ulaşamadım. Shield tv pro nun en iyi ayarlarda nasıl kullanabilirim bi video var mıdır ?

• Dousk kullanıcısına yanıt

Şimdi az çok kurcalamak için vaktim oldu. S tv pro kumandası ile tv yi kontrol etmeyi devre dışı bıraktım, i̇stediğim oldu gibi. Yine sanırım sizin dediğiniz gibi oluyor kendini stand by moduna alıyor. Önceden kapama tuşuna bastigimda tv yi de kapatıyordu. Tv den ses falan da gelmiyordu. Tamamen tv yi kontrol eden ayarları pasif yaptım.

• 
Sayfa: önceki 294295296297298
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.