Şimdi Ara

Nvidia Shield Tv (Ana Başlık) (201. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.314
Cevap
204
Favori
411.980
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 199200201202203
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tuncayt

Harbi şu Nvidia'nın niye 5 yıldır rakibi yok . Gerçekten iddialı mı yoksa rakip üretici sayısı mı az 🤔

Adamlar bi işlemci çıkardı 5 yıldır rakip tanımıyor
    Nvidia olmanın avantajı yoksa zidooya değişmem çinli diye lisans vermiyorlar
  • Gençler garip bir şekilde bu firestick nvidia 2017 den daha parlak iyi görüntü veriyordu. 2019 model daha parlak ama sanki hala firestick daha parlak. Firestick de nvidia da yaptığın birçok şeyi yapamıyorsun tabiki

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar bu yeni nvidia pro 2019 için plex kullanmayı düşünüyorumda pek tecrübeli değilim elimde qnap nas var şimdi ben bu nvidiayı kurduğumda dahili hafızası 16 gb olduğundan usb flash disk alıp plex datalarını bu usb flash diskte mi tutmak daha mantıklı olur? daha doğrusu benim durumumda ki bir kullanıcı yeni nvidia aldığında plex kullanabilmek için nvidia ya bir şekilde harici disk veya usb flash disk mi takması gerekir? aynı zamanda apple tv 4k sahibi de olduğumdan ve infuse kullandığımdan yanlış birşey yapmadan sormak istedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Di Renovatio

Arkadaşlar bu yeni nvidia pro 2019 için plex kullanmayı düşünüyorumda pek tecrübeli değilim elimde qnap nas var şimdi ben bu nvidiayı kurduğumda dahili hafızası 16 gb olduğundan usb flash disk alıp plex datalarını bu usb flash diskte mi tutmak daha mantıklı olur? daha doğrusu benim durumumda ki bir kullanıcı yeni nvidia aldığında plex kullanabilmek için nvidia ya bir şekilde harici disk veya usb flash disk mi takması gerekir? aynı zamanda apple tv 4k sahibi de olduğumdan ve infuse kullandığımdan yanlış birşey yapmadan sormak istedim.
    Sizinle birebir aynı donanıma sahibim: Shield TV Pro'da Plex Media Server kurulu. Apple TV 4K'daki Infuse üzerinden Plex'e erişip filmlerimi izliyorum.

Plex'i verimli kullanabilmek için elbette Shield'a bir harici disk ya da flash disk takmanız daha iyi olur. USB'den diski bağladıktan sonra
    Settings > Device Preferences > Storage > [Diskin adı] > Set up as device storage adımlarını izleyip, diski formatlayın. Daha sonra PC'den bağlandığınızda taktığınız disk artık Shield'ın dahili hafızası gibi görünecek.

Sormak istediğiniz bir detay olursa memnuniyetle yardımcı olmaya çalışırım. Kolay gelsin.

Not: Bu arada elinizdeki QNAP NAS'a da Plex kurabilirsiniz aslında, ama o konuda benim tecrübem yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazzaro -- 7 Ocak 2020; 0:27:59 >

• lazzaro L kullanıcısına yanıt
    Öncelikle cevap için teşekkür ederim hocam, aslında merak ettiğim şu ilk kez nvidia kullanacağım için soruyorum. Nvidia ya takacağımız usb flash disk plex de ki dataları ve afişleri depolamaya mı yarayacak tam olarak? Bize katkısı tam olarak bu mu olacak yoksa başka ekstraları da var mı ?
  • lazzaro L kullanıcısına yanıt
    Birde hocam 64 gb lık hızlı bir usb flash disk işimi görür mü ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Di Renovatio

Birde hocam 64 gb lık hızlı bir usb flash disk işimi görür mü ?
    64 GB'lık hızlı bir flash disk işinizi görür. Ben de şu anda Sandisk Cruzer Glide 64 GB kullanıyorum.

Plex Media Server adı üzerinde bir medya sunucusu. Yani sizin diskinizde sakladığınız film dosyalarına evin her yerinden (PC'den, Apple TV'den, tabletten, televizyondan, vs..) ulaşmanızı sağlıyor. Bence en büyük ekstrası güzel arayüzü sayesinde kullanışlı bir deneyim sunması. Plex bir depolama aracı değil. Yani afişleri, filmleri filan Plex'te depolamıyorsunuz. Siz depoladığınız yeri Plex'e gösteriyorsunuz, Plex de onları şık bir şekilde kullanıma sunuyor.
  • Arkadaşlar söz verdiğim zidoo nvidia testini sayımda olduklarından yapamadım kusura bakmayın shoowroomdaki tvlerde hep farkli modeldi anlamsız olacaktı istanbuldaki tipi tufana rağmen aletleri yüklenip gittim x20yi sattığım arkadaştan izin alarak (forumdan adoni arkadaşımıza da hayırlı olsun x20si güle güle kullansın)

Ama olmadı nasip değilmis ama nvidiayı görüntü olarak beğendim netflix hatrına alacağım ama dünyanın en iyi streaming media playeri olduğu iddiasındaki bir cihaz için YouTube'u hdr aktaramamak da büyük ayıp onu da söyleyeyim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadays

Arkadaşlar söz verdiğim zidoo nvidia testini sayımda olduklarından yapamadım kusura bakmayın shoowroomdaki tvlerde hep farkli modeldi anlamsız olacaktı istanbuldaki tipi tufana rağmen aletleri yüklenip gittim x20yi sattığım arkadaştan izin alarak (forumdan adoni arkadaşımıza da hayırlı olsun x20si güle güle kullansın)

Ama olmadı nasip değilmis ama nvidiayı görüntü olarak beğendim netflix hatrına alacağım ama dünyanın en iyi streaming media playeri olduğu iddiasındaki bir cihaz için YouTube'u hdr aktaramamak da büyük ayıp onu da söyleyeyim
    malesef işlemcinin v9 ve v9.2 codec desteği yok
    mibox ve amazon fire stick in desteği olduğunu düşünürsek. çok büyük ayıp.
  • Bir de dune hd pro topiğine sorayım rtd 1295+ nın görüntü kalitesi belli netflix 4k desteği var youtube hdr akatarabiliyorsa vazgeçerim nvidiadan

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sadays S kullanıcısına yanıt
    Zidoo X20'nin satışı ; hem alana , hem de satana hayırlı olsun arkadaşlar.Her iki tarafta aldığı cihazları iyi günlerde kullansın...

Bir aksilik olmazsa Saday Üstad'ın yorumlarını artık Nvidia Shield TV konu başlığında okuyacağız sanırım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 7 Ocak 2020; 16:51:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • En mükemmel kombinasyob nvidia shield ve yanında firestick 4k sahibi olmak

• quote:

Bir de dune hd pro topiğine sorayım rtd 1295+ nın görüntü kalitesi belli netflix 4k desteği var youtube hdr akatarabiliyorsa vazgeçerim nvidiadan
    hocam burdan da yazayım
    smart youtube uygyulaması ile boxlarda hdr aktive oluyor.
    normal uygulaması ile aktive olmaz. google chorme cast ultra harici.
    https://smartyoutubetv.github.io

mibox ve fire stick ile smart youtube ile hdr videolar (HDR seçenekli) oynatmasına rağmen. nvidia shiled tv işlemcisinin v9 ve v9.2 codec desteği olmadığından oynatamıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Papirus

Zidoo X20'nin satışı ; hem alana , hem de satana hayırlı olsun arkadaşlar.Her iki tarafta aldığı cihazları iyi günlerde kullansın...

Bir aksilik olmazsa Saday Üstad'ın yorumlarını artık Nvidia Shield TV konu başlığında okuyacağız sanırım...
    Belli olmaz her an dune hd pro alabilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: josh-r

hocam burdan da yazayım
    smart youtube uygyulaması ile boxlarda hdr aktive oluyor.
    normal uygulaması ile aktive olmaz. google chorme cast ultra harici.
    https://smartyoutubetv.github.io

mibox ve fire stick ile smart youtube ile hdr videolar (HDR seçenekli) oynatmasına rağmen. nvidia shiled tv işlemcisinin v9 ve v9.2 codec desteği olmadığından oynatamıyor.

Alıntıları Göster
    nvidiada bu şekilde de mümkün değil galiba

• orjinal forumdada yazdılar..mümkün değil şimdilik..
  • quote:

nvidiada bu şekilde de mümkün değil galiba

Alıntıları Göster
    malesef değil hocam

hem nvidia shiled tv hemde amazon stick 4k var bende

fire stick 4k da smart youtube ile hdr içerikleri oynatıyorum . arkadaşımda mi box ta denettim oda oynattı. ama dediğim gibi nvidia shield tv de coedc desteği olmadığından mümkün değil.

3 ünün kendi içinde youtube uygulamalarıylada mümkün değil.

youtubun yardım sayfasında yazan :

İzleyiciler, HDR videoları uyumlu mobil cihazlarda ve HDR TV'lerde izleyebilir. Ayrıca Chromecast Ultra'yı kullanarak HDR videoları bir HDR TV'de oynatabilirler.İzleyiciler, video oynatıcıdaki her kalite seçeneğinin yanında "HDR" ifadesini (ör. 1080p HDR) görür.

• Bu durumu yazılımla 3-5 aya çözerler . Buraya yazayım burada kalsın 😁

• quote:

Orijinalden alıntı: tuncayt

Bu durumu yazılımla 3-5 aya çözerler . Buraya yazayım burada kalsın 😁
    yeni bir codec değil 2011 de çıkmış bir codec.
    fiziksel olarak yok işlemcide.
    aynı codec li hdr yi indirip kodide de denedim software codecle oynatıyor ama takıla takıla.
  • Seroloz S kullanıcısına yanıt
    Bende zamanında sırf Netflix için ; Zidoo ve Amazon Fire TV Stick ikilisini aynı anda kullanmıştım.Ama iki farklı cihaz kullanımı hiçbir zaman keyif vermemişti bana.Sonuçta hangisi işine yarıyorsa yada aklına yatıyorsa onu kullanacak ve diğerini elden çıkartacaksın.

Ben bile yıllardır haşır neşir olduğum Zidoo'ya veda ettim yakın bir dönemde ve yola Apple TV 4K ile tek bir cihaz olarak devam ediyorum artık...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 199200201202203
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.