Şimdi Ara

Nvidia Shield Tv (Ana Başlık) (200. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.315
Cevap
204
Favori
411.930
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 198199200201202
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Papirus P kullanıcısına yanıt
    Senin canın sağolsun sevgili Papirus.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atalay15 -- 5 Ocak 2020; 0:17:25 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • sadays S kullanıcısına yanıt
    Display settings ayarlarıyla bir oynayın isterseniz. Eski 17 cihazda her display mode hdr vermiyordu, belki ondan olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: müslüm66

bende dolby vision çıkıyor aynı dizi
    tvniz dolby vision HDR destekliyse yeni shield te dolbyvision HDR de olduğundan öle görünür hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali beyendi

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/shield-tv/9/297663/auto-refresh-rate-tool-google-play/
    linkte ayrintili bir sekilde anlatiyor
    Halledeemzsen yine yardimci olurum
    teşekkürler hocam hallettim
  • quote:

Orijinalden alıntı: karizmas

Display settings ayarlarıyla bir oynayın isterseniz. Eski 17 cihazda her display mode hdr vermiyordu, belki ondan olabilir.
    Çıkiş çözünürlüklerini deneyeyim bakalim bt2020 rec709 ayarıni kapattım değismedi otomatikte bıraktım yine değişmedi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    420 ve 422 4k 60 hz olarak bit leri değiştirerek deneyebilir misiniz?

• 51 çıkış çözünürlüğünün 4k olanların hepsini denedim bt2020 rec709 kapalı açık olarak tınmıyor alet kesin samsung tvlerle bir sorunu var firmware güncellemesi ile düzelmesini ummaktan başka çare yok

sesde de sorun yaşıyorum hadi onu netflixe atıyorum şöyleki atmos ses geriye uyumludur amfiye göre dolby true hd ve dolby digital plus ses verir

bende dolby true hd olarak vermiyor dd+ olarak veriyor yerden kazanmak için yapmış olabikir netflix ben tvdeki netflixten de dd+ olarak sesi alıyorum

Tam bir hayal kırıklığı oldu zidooyu satacağım kesin ama yerine ne alacağım belli değil

bütün bu kusurlarına rağmen nvidia alsam çünkü film performansında en ufak bir hata yok

gerçi archos çalışmıyor bir de paralı almıştım marketten boşa gitti ana menüye atıyor ama Kodi fevkalade iş görüyor

Ama ya güncelleme ile düzelmezse 17.000 tl verdim tvyi mi değiştireceğim hay bin kunduz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 5 Ocak 2020; 14:55:56 >

Üstad archos Nvidia da çalışıyor ama acaba güncelleme mi geldi bilmiyorum. Bu arada bendeki de ücretli versiyonu

• Anlamadım sıfırladım tekrar yükledim hem ücretlisi hem ücretsizi ana menüye atıyor

eski nvidiada çalışıyormuş Atalay15i aradım yeninin yazılımının oturması lazım gibi bir altı ayı var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 5 Ocak 2020; 15:32:25 >
    İlginç , Nvidia yazılım geliştirmeyi ve bunu zamana yaymayı seviyor . Bir çok yeni özellikler ve düzenlemeler yapacaktır . 2015 ten bu yana hâlâ yeni özellikler ve düzenlemeler yapıyor .

• Archos çalışmıyorsa Nova yı kullanın. İkisinin de arayüzü özellikleri aynı. Nova ara yüzünden seçtiğiniz filimleri istediğiniz playerden izleyebilirsiniz.
    Mk player kullanıyorum. Bana göre görüntü kalitesi kodi den daha iyi.

Netflix’ den film izlerken dolby vision özelliğini kapatıyorum. HDR olarak izliyorum. Eğer dolby vision kapalı iken “mach frame rate” özelliğini acarsanız görüntü bir tık daha iyileşiyor.
    Display resalution da
    4k 59,940 hdr10 ready gözükürken
    Mach frame rate tıklandığında
    4k 23,976 hz dolby vision and hdr10 ready
    Dolby vision açık, gözüküyor.
    Tv de de HDR moduna geçiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hdr işini çözdüm samsungdaymış sorun hdmi uhd color kapalı kalmış nvidianın girişinde

netflixin ses lisansı problemli imiş sadece atmos lisansı var dolayısiyla amfin atmos değilse true HD ses alma ihtimali yok dd+'a mahkumsun benim gibi

evet şu anda favori duruyor nvidia bakalım birkaç gün sonra aynı kablo ve aynı tvler yanyana zidoo testi ile belli olacak herşey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 5 Ocak 2020; 16:2:33 >
  • josh-r J kullanıcısına yanıt
    tamamdir iyi seyirler
    Seste sorun yaşamıyorsunuz Netflix TrueHD Atmos vermez, Netflixteki Atmos DD+ ile birlikte gelir.

Bilmeyen arkadaşlar için:

Atmos sesin kalitesini belirtmez. Atmos, DD+ veya TrueHD'den daha kaliteli bambaşka bir ses formatı değildir. True HD veya DD+ olarak iki çeşit ses kalitesi vardır(DD+ öncesini saymıyorum). Atmos, metadata olarak ikisinin de üzerine kodlanabilir. Dolayısıyla sadays hocamın dediği gibi Atmos içerik amfiye göre True HD veya DD+ sese dönmez. Daha doğrusu döner, ama Atmos metadatası hangi ses kalitesinin üzerine kodlandıysa ona döner. Netflixteki Atmos da DD+ üzerine kodlandığı için Netflixteki Atmos içerikleri TrueHD olarak alamazsınız, DD+ olarak alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hermés -- 6 Ocak 2020; 0:46:59 >
  • Eyvallah güzel bilgi

Hocam zidoo ile arasında görüntü kalitesinde fark varmı?
    Nvidia 1080p filmleri 4k ya yükselttiğinde kalite nasıl oluyor.
    Arşivimizden film izlemek için zidoo satılıp shild tv alınır mı :)
  • Onu yarın söyleyebilirim yanyana aynı tvlerle aynı kablolama ve aynı filmlerle

ai upscale güzel çalışıyor biraz yüzler kumlu ama onun ötesi muhteşem 1080p remuxlarla denedim 4k gibi arşivi 1080p olan icin anlamlı benim için cok bir anlami yok 4k benim filmler

kodi ile 4k filmleri de başarli buldim ama dedigim gibi zidooya göre nasıl onu yarın ya da birgün benim outlet samsungçu da test edince söyleyebilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: Atalay15

Senin canın sağolsun sevgili Papirus.
    ben 400 e satacaktım..iyi oldu..

daha iyisi yook...kimse kıpraşmasın..

Atalay abime de selamlar..
  • Harbi şu Nvidia'nın niye 5 yıldır rakibi yok . Gerçekten iddialı mı yoksa rakip üretici sayısı mı az 🤔

Adamlar bi işlemci çıkardı 5 yıldır rakip tanımıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuncayt -- 6 Ocak 2020; 17:59:7 >
  • 
Sayfa: önceki 198199200201202
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.