Şimdi Ara

Nvidia Shield Tv (Ana Başlık) (127. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: ainstain Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 2 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.315
Cevap
204
Favori
411.819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 125126127128129
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: xeriphas

WD My Cloud kullanıyorum ben. Remux dosyalarda bile takılma olmadı hiç ama kabloyla bağlanıyorum.
    Teşekkürler.
  • tema59 T kullanıcısına yanıt
    2015 harici kumandasi yok. Kumandanin yerine gamepad var ayni gorevi goruyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Yalnızca cihazın hafızası olarak biçimlendirdiyseniz dosya aktarabiliyorsunuz. Aksi takdirde yalnızca okuma yapabiliyorsunuz.
    Hocam peki siz yaptınız mı hiç dosya aktarım hızı nasıl? Söküp pc ye bağladığımız zaman pc görüyor mu?
  • bkblt85 B kullanıcısına yanıt
    Evet, zaten eskidiği için bütün gün açık kalsa da bir şey olmaz diyerek 1TB Samsung diski hafızası olarak biçimlendirdim. Öncelikle girişi bozulduğu için disk 2.0 hızında okunuyordu bilgisayarda da, o yüzden 3.0 bir diskte farklı sonuçlar alabilirsiniz veya aynı da olabilir, denemek lazım. Okurken son derece stabil, 25-30 MB/s arasında değişiyor kopyalarken, normalde dediğim gibi 2.0 olduğu için doğrudan bilgisayarda dosya kopyalarken 40 MB/s idi hızı. Yazarken ise o kadar stabil değil. 35-10 MB/s arası inip inip çıkıyor. İlk biçimlendirdikten sonra 900 GB filmi kopyalaması 13-14 saat sürmüştü. Bunun dışında biçimlendirdikten sonra diski Shield hariç başka bir cihazda kullanamıyorsunuz.
  • quote:

Evet, zaten eskidiği için bütün gün açık kalsa da bir şey olmaz diyerek 1TB Samsung diski hafızası olarak biçimlendirdim. Öncelikle girişi bozulduğu için disk 2.0 hızında okunuyordu bilgisayarda da, o yüzden 3.0 bir diskte farklı sonuçlar alabilirsiniz veya aynı da olabilir, denemek lazım. Okurken son derece stabil, 25-30 MB/s arasında değişiyor kopyalarken, normalde dediğim gibi 2.0 olduğu için doğrudan bilgisayarda dosya kopyalarken 40 MB/s idi hızı. Yazarken ise o kadar stabil değil. 35-10 MB/s arası inip inip çıkıyor. İlk biçimlendirdikten sonra 900 GB filmi kopyalaması 13-14 saat sürmüştü. Bunun dışında biçimlendirdikten sonra diski Shield hariç başka bir cihazda kullanamıyorsunuz.
    Teşekkür ederim hocam bende bir deneyeceğim

• Hocam dün akşam çok uğraştım ama bir türlü ağdan cihaza bağlanamadım şifreyi kabul etmiyor ayarlarda şifre sıfırlama var 3 4 defa şifreyi sıfırladım ama bir türlü kabul etmiyor zaten şifre "bobby-mat-racy" gibi şeyler çıkıyor aynı şekilde giriyorum kabul etmiyor yanlış yaptığım bir şey mi var
    Bilgisayarınızda SMB 1.0 etkin mi? Windows'ta arama yerine windows özellikleri yazın. (Eğer Bilgisayarınız İngilizce ise Windows Features.) Windows Özelliklerini aç ve kapat tarzında bir şey çıkacak, ona girin. Orada SMB 1.0 olan bir seçenek var, onun tikli olduğundan emin olun.
  • quote:

Bilgisayarınızda SMB 1.0 etkin mi? Windows'ta arama yerine windows özellikleri yazın. (Eğer Bilgisayarınız İngilizce ise Windows Features.) Windows Özelliklerini aç ve kapat tarzında bir şey çıkacak, ona girin. Orada SMB 1.0 olan bir seçenek var, onun tikli olduğundan emin olun.
    İlk defa böyle bir şey duydum akşam bir bakayım hocam teşekkür ederim peki şifreyi "bobby-mat-racy" olarak aynı şekilde mi giriyoruz? Hepsini küçük harflerle aradaki tire işaretlerini falan yazıyor muyuz?
    Evet, büyük küçük harfi orada verdiği gibi girin, tireleri de unutmayın. Bazen sayı da verebiliyor araya. Bir de her seferinde tekrar şifre girmemek için Shield'a ağınızda sabit bir IP adresi vermeniz gerekiyor modemden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xeriphas -- 17 Nisan 2018; 10:39:1 >
  • quote:

Evet, büyük küçük harfi orada verdiği gibi girin, tireleri de unutmayın. Bazen sayı da verebiliyor araya. Bir de her seferinde tekrar şifre girmemek için Shield'a ağınızda sabit bir IP adresi vermeniz gerekiyor modemden.
    Çok teşekkür ederim hocam
  • ben ftp den cihaza bağlanamadım şifre istiyor.
  • MrBeyaz kullanıcısına yanıt
    plex varken kodiyle uğraşmak saçma mis gibi çalışıyor alt yazıdır skindir hiç bir şeyle uğraşmıyorsun telefondan evin dışındayken bile izliyorsun. Bu kodi işleri saçma işler uğraşmayın derim.
  • gokere G kullanıcısına yanıt
    Hocam bence o sizin görüşünüz. Bana kalırsa da Plex çok gereksiz bir uygulama. Kodide her türlü şeyin ayarı bulunuyor. Gönlünüzce her şeyi modifiye edebiliyorsunuz. Plex'in ise Amazon Video uygulamasından hiçbir farkı yok seçenek bakımından. Biraz kullanıcının tercihine bağlı bu. Birisi uğraştırıyor ama ödülü büyük, öbürü ise uğraşmayayım açayım izleyeyim diyenler için.
  • gokere G kullanıcısına yanıt
    Alt yazida turkce karakter sorununu cozemedim.siz nasil seyrediyorsunuz
  • quote:

WD My Cloud kullanıyorum ben. Remux dosyalarda bile takılma olmadı hiç ama kabloyla bağlanıyorum.
    Bende ağ üzerinden izliyorum mpc üzerinden fakat gecen gun 95 gb lık bır ham bluray ındırdım ne ağ yetiyor nede i3 7100 işlemci ve 4gb ram ve gt 730 ekran kartı yetıyor . ilk defa frame atlaması ver sekronizasyon karmasası yasadım. suan ne yapsam dıuye dusunuyorum . ?
  • CuneytBora kullanıcısına yanıt
    Hocam 95GB dosya demek, film iki saat olsa saniyede 13 MB veri akışı demek oluyor ve Gigabit bağlantı ile sorun yaşamamanız lazım. Donanım için ise bir yorumda bulunamam, bilgisayarda 4K izlemedim daha önce.
  • ali beyendi A kullanıcısına yanıt
    Kodi ve Archos player ile alt yazı sorununu hiç yaşamadım her ikiside çok iyi çalışıyor.
  • müslüm66 kullanıcısına yanıt
    kodide ve archos playerde sorun yok zaten.Arkadaş plexi çok tavsiye etmiş ama plexte alt yazılarda türkçe karakterler uyumsuz.O yüzden sormuştum...
  • ali beyendi A kullanıcısına yanıt
    Plex server'a ekleyeceğiniz subzero ve benzerleri gibi çok basit addonlarla alt yazıların kendiliğinden utf8 olarak kaydedilmesini sağlayarak türkçe karekter sorununu çözebilirsiniz. eklediğiniz her türlü dosyaya opensubtitle hesabından kendiliğinden istediğiniz alt yazıyı ekliyor.

Kodi bana da bir arkadaşın dediği gibi seneler önce popcornhourda uğraştığım saatleri aklıma getiriyor üstelik eklediğiniz hiç bir third party addon 1 ay sonra çalışmıyor. Uğraşmayı sevenler için eğlenceli olabilir tabi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokere

Plex server'a ekleyeceğiniz subzero ve benzerleri gibi çok basit addonlarla alt yazıların kendiliğinden utf8 olarak kaydedilmesini sağlayarak türkçe karekter sorununu çözebilirsiniz. eklediğiniz her türlü dosyaya opensubtitle hesabından kendiliğinden istediğiniz alt yazıyı ekliyor.

Kodi bana da bir arkadaşın dediği gibi seneler önce popcornhourda uğraştığım saatleri aklıma getiriyor üstelik eklediğiniz hiç bir third party addon 1 ay sonra çalışmıyor. Uğraşmayı sevenler için eğlenceli olabilir tabi.
    Bende birkaç gündür kodiye repo eklemeye çalışıyorum ama daha doğru düzgün çalışanına denk gelmedim. Çok kısa zamanda kapanıyorlar. Belki vpn ayarları ile olabilir ama ben bir türlü verim alamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 125126127128129
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.