Şimdi Ara

Nvidia Shield Tv (Ana Başlık) (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.314
Cevap
204
Favori
411.976
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben de sipariş verdim amazondan, 4k geleceğe yönelik yatırım, cihaz da çok güzel görünüyor :)

herkese iyi kullanımlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Papirus

Eyvallah...

Fırsatım olsa gelip görmeyi tabii ki isterim ama İstanbul'a çok sık gelmiyorum.Aslında hafta sonları müsaitim ve daha sık gelebilirim ama sanırım çok sevmeme rağmen , çok değerli dostlarım olmasına rağmen yine de ihmal ediyorum İstanbul'u.

Gerçi ay sonundaki !f Istanbul Film Festivali için son haftadaki 3 gün boyunca İstanbul'da olacağız oğlumla ve filmden filme koşturacağız ama bu esnada başka aktivitelere zaman ayırmak zor.

Ama gözünü seveyim şu Nvidia Shield'i Sadays'a bir ulaştır yahu , nasılsa ikinizde İstanbul'dasınız.En azından o bir görsün , şu met edilen cihazın görüntüsünü.

Görüntü kalitesi açısından bir baksın , M-195 ile bir kıyaslasın.Hatta yeni RK3368 chipsetli cihazlardan Zidoo X6Pro ile de zaman bulabilirse bir değerlendirsin.

Ama bizim için öncelikli olanı , M-195 ile olan görüntü değerlendirmesi.Çünkü basit ve ucuz olan bu cihaz , hakikaten fiyat-performans ürünü bir cihaz.

Yazdıklarına gelince :

Android o kadarda gözünü korkutmasın.Çünkü sıkıntı Android'te değil Nvidia'nın cihaza bu açıdan eğilmemesinde bence.

Daha doğrusu cihazı tam anlamıyla bir medya oynatıcı olarak görmemesinde. Nvidia bu işe Netflix , Hulu ,Youtube tarzı online izleme siteleri açısından soyunmuş ve arşivindeki videoları izlemek isteyen olursa da KODI üzerinden izlesin tarzıyla düşünmüş.

Belkide doğru olanı yapmış , çünkü bu cihaz aynı zamanda bir oyun cihazı olarakta tasarlanmış.O yüzden böyle düşünmek lazım.

Eğer ki Nvidia bu cihazına dahili bir medya oynatıcısı koymadıysa ( ki zaten bir arkadaş bunun bir medya oynatıcı cihaz olmadığını yazmış ) o zaman yapman gereken şey görüntü anlamında en verim aldığın oynatıcıyı yükleyip ( KODI ,MX Player v.s ) videolarını masaüstünden sürekli onunla açman ve keyfini sürmen.

Cihazda nasıl bir arayüz var ve herhangi bir programı kurduğunda ikonu nerde-nasıl gözüküyor şu an için bilemiyorum ama eminim kısa sürede çözersin.

Selamlar...

benim için sorun olan nokto şu:
    böyle güzel bir cihaz yapmışssın ama işletim sistemini piyasada her televizyonda dahi bulanan bir yazılıma bırakmışsın.kendileri yapmaları lazımdı.yoksa cihaz kötüdür demiyorum.görüntü kalitesi gayet iyi.
    birde ben netflix adam gibi yayın yapsın ona geçicem.çokta uğraşmıyıcam aslında diğer şeylerle.

• Bu eksi bir puandır medya oynatıcı cihazlar için ama ben Nvidia Shield'i bir medya oynatıcı olarak görmediğimden doğal karşılıyorum.Üstteki mesajımda da yazmıştım , Nvidia bu cihazı ile daha çok online videoları oynatmayı hedeflemiş gözüküyor. Artı olarak oyun sektörü de hedef alınmış tabii ki.

Ama görüntü kalitesi konusunda daha iddialı bir yorum değilde " Görüntü kalitesi gayet iyi " şeklinde mütevazi bir yorum gelmesi de şaşırttı beni.Çünkü görüntüdeki farkı diğer cihazlara nazaran bariz olarak hissetmen lazımdı yazılanlara göre.

Neyse...

Önceki tecrübelerimden birinde görüntü kalitesi ve dahili medya oynatıcısı anlamında Zappiti Player 4K gibi 279€'luk bir cihazın , 60$'lık M-195'ten hiç farkı olmadığını gördüğüm için ben yine de Nvidia Shield'e de mesafeliyim ve herşeyden önce bu cihazı bir görmem , ona göre değerlendirmem lazım derim.

Selamlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: sarpcore

quote:

Eyvallah...

Fırsatım olsa gelip görmeyi tabii ki isterim ama İstanbul'a çok sık gelmiyorum.Aslında hafta sonları müsaitim ve daha sık gelebilirim ama sanırım çok sevmeme rağmen , çok değerli dostlarım olmasına rağmen yine de ihmal ediyorum İstanbul'u.

Gerçi ay sonundaki !f Istanbul Film Festivali için son haftadaki 3 gün boyunca İstanbul'da olacağız oğlumla ve filmden filme koşturacağız ama bu esnada başka aktivitelere zaman ayırmak zor.

Ama gözünü seveyim şu Nvidia Shield'i Sadays'a bir ulaştır yahu , nasılsa ikinizde İstanbul'dasınız.En azından o bir görsün , şu met edilen cihazın görüntüsünü.

Görüntü kalitesi açısından bir baksın , M-195 ile bir kıyaslasın.Hatta yeni RK3368 chipsetli cihazlardan Zidoo X6Pro ile de zaman bulabilirse bir değerlendirsin.

Ama bizim için öncelikli olanı , M-195 ile olan görüntü değerlendirmesi.Çünkü basit ve ucuz olan bu cihaz , hakikaten fiyat-performans ürünü bir cihaz.

Yazdıklarına gelince :

Android o kadarda gözünü korkutmasın.Çünkü sıkıntı Android'te değil Nvidia'nın cihaza bu açıdan eğilmemesinde bence.

Daha doğrusu cihazı tam anlamıyla bir medya oynatıcı olarak görmemesinde. Nvidia bu işe Netflix , Hulu ,Youtube tarzı online izleme siteleri açısından soyunmuş ve arşivindeki videoları izlemek isteyen olursa da KODI üzerinden izlesin tarzıyla düşünmüş.

Belkide doğru olanı yapmış , çünkü bu cihaz aynı zamanda bir oyun cihazı olarakta tasarlanmış.O yüzden böyle düşünmek lazım.

Eğer ki Nvidia bu cihazına dahili bir medya oynatıcısı koymadıysa ( ki zaten bir arkadaş bunun bir medya oynatıcı cihaz olmadığını yazmış ) o zaman yapman gereken şey görüntü anlamında en verim aldığın oynatıcıyı yükleyip ( KODI ,MX Player v.s ) videolarını masaüstünden sürekli onunla açman ve keyfini sürmen.

Cihazda nasıl bir arayüz var ve herhangi bir programı kurduğunda ikonu nerde-nasıl gözüküyor şu an için bilemiyorum ama eminim kısa sürede çözersin.

Selamlar...

böyle güzel bir cihaz yapmışssın ama işletim sistemini piyasada her televizyonda dahi bulanan bir yazılıma bırakmışsın.kendileri yapmaları lazımdı.yoksa cihaz kötüdür demiyorum.görüntü kalitesi gayet iyi.
    birde ben netflix adam gibi yayın yapsın ona geçicem.çokta uğraşmıyıcam aslında diğer şeylerle.

Bu dediğiniz kendi uygulama ısıni

Samsung telefonlar da denedi olmadı
    Nokia denedi olmadı
    Blackberry denedi olmadı
    Çinli telefonlar denedi olmadı

Bu kadar adetli çalışan larin tamamı android E dondu nvidia donmuş çok mu ustat olması gerekeni yaptı bence android büyük platform

Salak cin firmaları gibi Ada'mı fıtık edecek yazlim koyacağına belli standardı olan ve güncellenen arkasında dünyanın en büyüklerinden biri olan Google dan android koymuş bunu eksi görmek bence yanlis

Keşke Apple ızin verse de OS X koysa idi tek alternatif o

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Bu eksi bir puandır medya oynatıcı cihazlar için ama ben Nvidia Shield'i bir medya oynatıcı olarak görmediğimden doğal karşılıyorum.Üstteki mesajımda da yazmıştım , Nvidia bu cihazı ile daha çok online videoları oynatmayı hedeflemiş gözüküyor. Artı olarak oyun sektörü de hedef alınmış tabii ki.

Ama görüntü kalitesi konusunda daha iddialı bir yorum değilde " Görüntü kalitesi gayet iyi " şeklinde mütevazi bir yorum gelmesi de şaşırttı beni.Çünkü görüntüdeki farkı diğer cihazlara nazaran bariz olarak hissetmen lazımdı yazılanlara göre.

Neyse...

Önceki tecrübelerimden birinde görüntü kalitesi ve dahili medya oynatıcısı anlamında Zappiti Player 4K gibi 279€'luk bir cihazın , 60$'lık M-195'ten hiç farkı olmadığını gördüğüm için ben yine de Nvidia Shield'e de mesafeliyim ve herşeyden önce bu cihazı bir görmem , ona göre değerlendirmem lazım derim.

Selamlar...

görüntü kalitsi iyi ama bendeki tv de dandik.eski lcd tv lerden.tabiki diğer medya oynatıcılarla kıyasladıgımda çok iyi bir goruntu veriyor ama bunu benim tvde cok fazla yaşayamıyorum.ama biraderin yeni aldıgı 4k tv ye takınca orada çoşuyor.4k video test ettim harika goruntu verdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

quote:

quote:

Eyvallah...

Yazdıklarına gelince :

Selamlar...

Nokia denedi olmadı
    Blackberry denedi olmadı

Bu kadar adetli çalışan larin tamamı android E dondu nvidia donmuş çok mu ustat olması gerekeni yaptı bence android büyük platform

Salak cin firmaları gibi Ada'mı fıtık edecek yazlim koyacağına belli standardı olan ve güncellenen arkasında dünyanın en büyüklerinden biri olan Google dan android koymuş bunu eksi görmek bence yanlis

uygulama olarak demedim.mesela dune gibi kendi yazılımını yapsa ve içersinde bütün dosyaları açan oynatıcı yazılımıda yapsa kafidir benim için.tabi herkes benim gibi bakmıyor.
    sadece benim gibi butun gun zaten bu sektorde bilgisayarla bogusan biri eve gelince birde film izlemek için onu yukle bunu kaldır ugrasmak istemiyor :))

ben eve gelince bilgisayarın yuzune bile bakmıyorum.sabah aksam bilgisayarla ugrasmaktan gına geldi bana.
    o yuzden film izliyicem zaman koyucam filmi basıcam film oynatacak.istedigim budur:=)

• quote:

quote:

quote:

quote:

Eyvallah...

Yazdıklarına gelince :

Selamlar...

Nokia denedi olmadı
    Blackberry denedi olmadı

uygulama olarak demedim.mesela dune gibi kendi yazılımını yapsa ve içersinde bütün dosyaları açan oynatıcı yazılımıda yapsa kafidir benim için.tabi herkes benim gibi bakmıyor.
    sadece benim gibi butun gun zaten bu sektorde bilgisayarla bogusan biri eve gelince birde film izlemek için onu yukle bunu kaldır ugrasmak istemiyor :))

ben eve gelince bilgisayarın yuzune bile bakmıyorum.sabah aksam bilgisayarla ugrasmaktan gına geldi bana.
    o yuzden film izliyicem zaman koyucam filmi basıcam film oynatacak.istedigim budur:=)

Dediğiniz sekil in bir Bolu'mu örnek iso gibi olaylar illegal isler bu sebeple nvidia bu yönde gidemez büyük resmi bir kurum

Ama sizin istediğiniz onu yukle bunu sil diye bir şey yok ki kur Kodi bir kere bitti ac izle baska hic bir şey E gerek yok ki zaten nvida bu yonden zaten iyi

• quote:

.... eve gelince birde film izlemek için onu yukle bunu kaldır ugrasmak istemiyor :))

siz yanlış anlamışsınız her filmden önce onu yükle bunu kaldır yapmıyorsunuz,bir kere yapıyorsunuz bir daha karışmıyorsunuz
  • o zaman bende sıkıntı var.8 tane film var su anda izlemedim yeni yukledigim.bunlarda bbrip bdrip falan boyutları 1.5 gb en fazla.bunlardan sadece birini izleyebildim.7 tanesinde de ses yoktu.mxplayer ve kodi kullandım.ama eski playera takıyorum izliyorum.dedigim gibi daha henuz doğru dusurst bakmaya fırsatım olmadı. @astramastra @eraycelik80
  • quote:

o zaman bende sıkıntı var.8 tane film var su anda izlemedim yeni yukledigim.bunlarda bbrip bdrip falan boyutları 1.5 gb en fazla.bunlardan sadece birini izleyebildim.7 tanesinde de ses yoktu.mxplayer ve kodi kullandım.ama eski playera takıyorum izliyorum.dedigim gibi daha henuz doğru dusurst bakmaya fırsatım olmadı. @astramastra @eraycelik80

500 remux ve baya da 1080p 720 p film var bugüne kadar.

100 GB lik furry 56 GB lik chapie de dahil açmadığı ses alamadığım bir dosya bile olmadı Kodi de

Nasıl bir seyle karşı karşıya siniz bilemedim

Birde bir kac mesaj geride Serdar abi astramastra nin verdiği linkteki Kodi olacak aksi takdirde diğer Kodi Ler ve Google play da ki Kodi dts HD ma ve truhd pass etmiyor zaten

Benim anladığım siz yanlis Kodi kurdunuz Yada Kodi doğru ses leri pass etmediniz Avr ye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraycelik80 -- 12 Şubat 2016; 13:31:09 >

• Ben tüm Media playerleri Sattim 21 adet
    nvidia dahil bahsettiğiniz sorunlardan bıktım htpc yaptım

ama tekrar alacak olsam nvidia hariç digerlerinin yüzüne bakmam ha birde belki q10 da beni üzmedi

• quote:

quote:

o zaman bende sıkıntı var.8 tane film var su anda izlemedim yeni yukledigim.bunlarda bbrip bdrip falan boyutları 1.5 gb en fazla.bunlardan sadece birini izleyebildim.7 tanesinde de ses yoktu.mxplayer ve kodi kullandım.ama eski playera takıyorum izliyorum.dedigim gibi daha henuz doğru dusurst bakmaya fırsatım olmadı. @astramastra @eraycelik80

500 remux ve baya da 1080p 720 p film var bugüne kadar.

100 GB lik furry 56 GB lik chapie de dahil açmadığı ses alamadığım bir dosya bile olmadı Kodi de

Nasıl bir seyle karşı karşıya siniz bilemedim

Birde bir kac mesaj geride Serdar abi astramastra nin verdiği linkteki Kodi olacak aksi takdirde diğer Kodi Ler ve Google play da ki Kodi dts HD ma ve truhd pass etmiyor zaten

Benim anladığım siz yanlis Kodi kurdunuz Yada Kodi doğru ses leri pasa etmediniz Avr ye

bilmiyorumki ne yaptım:)daha doğrusu ilgilenemedim.5 aylık bebek var ev karışık.hatun habire fırça atıyor zaten:)
    benim işlerde yoğun bu araalr doğru dürüst ilgilenemedim.
    ama ilginçtir 4k video oynattı hem ses hem goruntu hiç takılma olmadan.

• Amazon'dan remote ile beraber alanlar nasıl alıyor ?REemote lu paketin Turkiye'ye gönderimi yok..
  • quote:

Orijinalden alıntı: aced

Amazon'dan remote ile beraber alanlar nasıl alıyor ?REemote lu paketin Turkiye'ye gönderimi yok..

Ayri ayrı alacaksınız

• Arkadaşlar elimde bir adet remote var. Aldığım fiyata vereceğim. Kutusu hatta kargo kolisi dahi açılmadı. İlgilenen arkadaşlar bana mesaj atsınlar. Para kazanma amaçlı değil. Ayrı ayrı geldiği icin ekstra para ödemeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blckmgcmn34 -- 12 Şubat 2016; 18:24:29 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • aced A kullanıcısına yanıt
    sipariş verince yolluyor :) orada not shipping dese de.
  • kullanan arkadaşlar güç girişi micro usb mi cihazın? yoksa adaptör farklı mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rockyy

kullanan arkadaşlar güç girişi micro usb mi cihazın? yoksa adaptör farklı mı?

Farklı

• sabah sipariş vermiştim, kargoya verilmiş :)

• ben sorunu anladım.ses gelmeyen filmelerin codeclerine baktım hepsi ac3 ses codeci.
    mxplayer archos,kodi,vlc ve kendi oynatıcıylada ses çıkmıyor.uyarı veriyor onuda yeni farkettim.ac3 codec desteklenmiyor diye.sanırım bu oynatıcı degilde işletim sistemiyle alakalı.acaba codec paketi falanmı yukleniyor cihaza?
    benden baska kimsede bu olmadı?
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.