Şimdi Ara

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] (187. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
46.007
Cevap
245
Favori
2.619.505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 185186187188189
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ronon Dex

1080P monitör kullanıyorum. bu gidişle 3060 yapıştıracam.
    Biraz bekle, bir kaç ay içinde çıkar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OMEGALUL

Arkadaşlar bakın şu anda duyurulan 30 serisi kartların hiçbirisi 1080p kartı değil. 3060 veya 3050 duyurulursa onlar olacak. Duyurulan en düşük 3070 bile, 2080 ti eşdeğeri bir kart. Şu anda 2080 ti ile 1080p kullanmak nasıl saçma ve overkill ise bu da öyle olacak. GPU üzerinden yayın yapan streamer falan değilseniz gereksiz fazla bu kartlar 1080p için.

Cillop gibi sistemi olan insanlar hype furyasına kapılıp upgrade etmeye kalkıyor. Öyle sorular görüyorum ki daha geçen senenin high end işlemcisini kullanan adam darboğaz olur mu diyor, öbürü daha dün piyasadaki en güçlü 2. veya 3. ekran kartını satıp yükseltmeyi planlıyor vs.
    rtx 3080 bile 1080p'de kullanılabilir ve çok mantıklı olur. 1080p 360hz monitörler geliyor. nvidia 3000 serisi ile birlikte onları da duyurdu.
    1080p 240hz için rtx 3070 mantıklı bir tercih olacaktır.

hareketin önemli olmadığı oyunlarda, single player, macera tarzı, mmorpg oyunlarda 4kda kullanılabilir elbet.

call of duty, cs go, valorant, overwatch, fortnite, apex legends, pubg, escape from tarkov, rainbow six siege twitchte çok izlenen ve dünyada da çok oynanan oyunlar. bunları yüksek fpsde oynamak büyük avantaj verir. 1080p 240hz kullanan kişiler şuanda rtx 2080 super veya 2080ti kullanıyor bu oyunlarda. rtx 3070 ile beraber bu kişiler bu karta veya 3080'e geçecek.

yani 30 serisi X kartı değil Y kartı gibi bir önerme yanlıştır. 4k 60 fps isteyen de 30 serisi alacak 1080p 240fps isteyen de, 2k 144hz isteyen de.

• quote:

Orijinalden alıntı: Wey-Yu

Yahu oyunlarda çözünürlükten başka ekran kartını zorlayan grafik özellikleri ayarları yokmu siz tüm grafik ayarlarını yoksayıp sadece çözünürlüğe odaklanıyorsunuz 3070 i 1080p de zorlayacak grafik ayarları hem mevcutta hemde gelecek oyunlarda var.

Ne ara ekran kartları çözünürlüklere göre sınıflandırıldı.

Horizon zero dawn oyununda çözünürlüğü 2K dan 1080P ye alınca kazanım 10FPS ama bulutları high dan ultraya alınca kayıp 20 fps.
    Ozaman şu kart Ultra Cloud kartı değilmi diycez?

Alıntıları Göster
    Şu darboğaz mevzusuda aynı bunun gibi sanal duvarlarla çevrili mantıksız bir konu.

• Özel tasarımlarda başarılı güzel. Ama nedense ben founders edition olanı çok beğendim. Tr’ye gelirse almayı düşünüyorum. Sorun olmazsa uzun süre donanım işlerine ara veririm. Daha önceki sistemi 7 yıl kullandım. Yeni sistem topladım ekran kartı eksik sadece, bakalım o kadar götürecek mi bu kartla beraber?:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seko.tr -- 7 Eylül 2020; 18:33:0 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maclarens90

Git gide kasa toplamak da zorlaşıyor işin kötü tarafı. Tek tek parça satsan ayrı dert, komple sistemi satsan kazanacağın paranın üstüne çok fazla ekleme yapmak gerekecek yeni kasa toplamak için eskiye göre...Çocukken kabız sistemlerde oyun oynamaya çalışıp kanser olup şimdi de hep aman yetmeyecek, önleme vereyim hemen yenileyeyim demekten mevcut sistemin tadını çıkaramaz oldum valla. Bu kez acele etmeyip kullanayım bakalım değişim zorunlu hale gelene kadar.
    1080ti benim kart zaten gücünü biliyorum. Kaldı ki yeni AAA oyun bile çıkmıyo doğru dürüst kartı zorlayacak. 1080ti devam
  • quote:

Orijinalden alıntı: [__Zahid__]

rtx 3080 bile 1080p'de kullanılabilir ve çok mantıklı olur. 1080p 360hz monitörler geliyor. nvidia 3000 serisi ile birlikte onları da duyurdu.
    1080p 240hz için rtx 3070 mantıklı bir tercih olacaktır.

hareketin önemli olmadığı oyunlarda, single player, macera tarzı, mmorpg oyunlarda 4kda kullanılabilir elbet.

call of duty, cs go, valorant, overwatch, fortnite, apex legends, pubg, escape from tarkov, rainbow six siege twitchte çok izlenen ve dünyada da çok oynanan oyunlar. bunları yüksek fpsde oynamak büyük avantaj verir. 1080p 240hz kullanan kişiler şuanda rtx 2080 super veya 2080ti kullanıyor bu oyunlarda. rtx 3070 ile beraber bu kişiler bu karta veya 3080'e geçecek.

yani 30 serisi X kartı değil Y kartı gibi bir önerme yanlıştır. 4k 60 fps isteyen de 30 serisi alacak 1080p 240fps isteyen de, 2k 144hz isteyen de.

Alıntıları Göster
    144ten sonra Hz gereksiz belki 240 ama 360Hz çok çok lüzumsuz. 2017 GLobal elite cs go oyuncusuyum boş konuşmam .3060 bile çok güçlü bunu 1080p kullanmak karta hakaret olacaktır. Gerçek testler bi gelsin bakalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tar Goroth -- 7 Eylül 2020; 18:44:37 >

• Question-X kullanıcısına yanıt
    Hocam buyuk ihtimal 3090 tepe noktasi, 2080ti gibi yani bir ustu yok gibime geliyor seride ama bilemem tabi para tatlidir milleti daha cok yolmak icin bisiler uydurup ekleyebilirler.
  • Question-X kullanıcısına yanıt
    2k çözünürlük için 10gb bellek fazlasıyla yeterli. 11 gb kartımı hiç bi zaman zorlandığını hatırlamıyorum 2kda
  • baştan aşağı hatalı bilgiler var mesajında neresini eleştireceğimi şaşırdım
  • Dezert kullanıcısına yanıt
    Hocam Asus benimde hosuma gitti ama Evga dusunuyorum garanti bakimindan en saglami o.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tar Goroth

144ten sonra Hz gereksiz belki 240 ama 360Hz çok çok lüzumsuz. 2017 GLobal elite cs go oyuncusuyum boş konuşmam .3060 bile çok güçlü bunu 1080p kullanmak karta hakaret olacaktır. Gerçek testler bi gelsin bakalım

Alıntıları Göster
    Benim 2 arkadaşım da 2017'de laptopla cs go oynuyordu ikiside globaldi. 60 fpsde yani. Bu konuyu uzatmaya gerek bile yok. Ben bunun araştırmalarını yapan siteyi koyayım. isteyen göz atar:https://blurbusters.com/

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU]

evet global olmak için 144fps üstü gereksiz. hearthstoneda da en üst rank olmak için 5 fps üstü gereksiz. herkes için 5 fps üstü gereksizdir o zaman desem ne kadar mantıklı konuşmuş olurum?
    https://blurbusters.com/4k-120hz-with-bonus-240hz-and-480hz-modes/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [__Zahid__] -- 7 Eylül 2020; 19:9:24 >

• Muten Baba kullanıcısına yanıt
    Kibarliginiz icin tesekkur ederim, yalniz dolayli yoldan reklam yapip ben yapmiyorum demeniz cok ilginc. Lutfen ne yazdiginizi tekrar gozden gecirin.

Turkiyede “ekran karti testi” yerine “kutu icerigi testi” yapilmasi reviewlerin -size gore- yetersiz olmasi -bana gore- tabiri caizse “leş gibi” oldugu konusunda hemfikir olmamiz benim icin yeterli.

İyi gunler dilerim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU]

3070 için sistemin son hali bu oldu nasıl ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: [__Zahid__]

Benim 2 arkadaşım da 2017'de laptopla cs go oynuyordu ikiside globaldi. 60 fpsde yani. Bu konuyu uzatmaya gerek bile yok. Ben bunun araştırmalarını yapan siteyi koyayım. isteyen göz atar:https://blurbusters.com/

evet global olmak için 144fps üstü gereksiz. hearthstoneda da en üst rank olmak için 5 fps üstü gereksiz. herkes için 5 fps üstü gereksizdir o zaman desem ne kadar mantıklı konuşmuş olurum?
    https://blurbusters.com/4k-120hz-with-bonus-240hz-and-480hz-modes/

Alıntıları Göster
    bunları yalayıp yuttum ben zamanında. 60 ile 144 arasında dağlar kadar fark var evet. 144ten sonrası net gereksiz herkesin kendi parası bi şey diyemem ama

• quote:

Orijinalden alıntı: unlucky159

güzel sistem ama ramler biraz abartı gibi. Kart bütçesinden kısacaksan daha düşük modellere bakabilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: unlucky159

Zen3 ler gelmeden 3900x gibi özellikle üst seviye sistem kurma derim.Muhakkak bekle zaten 1-2 aya kalmaz gelir.
  • Yeni nesil oyunları görmeden çözünürlükler ve fps ler hakkında atıp tutmayın. Öncelikle o konsollarda zen2 temel alınan bir işlemci var. Bu işlemci deli gibi yük altında çalıştırılacak. Nerdeyse %100. Sizce 3700x in 3.5 ghz de %100 yüke girdiğinde aldığı fpsyi ikiye katlayacak bir işlemci bilyor musunuz? Aranızda kaç kişi yeni nesil AAA oyunlarını 120 fps üzerinde oynayabilcek?? Yok oydu buydu diye atıp tutmayın. Kaldı ki konsollardaki gpu larda kötü değil. Bunun yanında minimum 32 gb raminiz ve m2 ssdniz olması gerekecek. Yukarda 360hz 1080p den bahsedenler var. Evet hala fortnite oynayacakanız örnekler doğru ama nvidia 24 gb kartı babasının hayrına duyurmadı. 2080ti ekran kartına da bunu koyabilirdi ama piyasa şartları için fazlaydı. Demek ki şimdiki durum bu. Yeni oyunlarda deli gibi vrame yükleniliyor adamlar geri dönüşleri almış ve 24 gb rami duyurmuş. Hayalcilikten çıkıp gerçeklerle yüzleşin biraz

• Tar Goroth kullanıcısına yanıt
    Hocam kesinlikle katılıyorum. 60 ile 144hz inanılmaz fark evet dediğin gibi 144 ile 240 arasında farkı anlayamıyorsun bile. 144 ten sonrası zevke kalmış gibi parası olan alır kullanır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Daante -- 7 Eylül 2020; 19:41:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vamp

Yeni nesil oyunları görmeden çözünürlükler ve fps ler hakkında atıp tutmayın. Öncelikle o konsollarda zen2 temel alınan bir işlemci var. Bu işlemci deli gibi yük altında çalıştırılacak. Nerdeyse %100. Sizce 3700x in 3.5 ghz de %100 yüke girdiğinde aldığı fpsyi ikiye katlayacak bir işlemci bilyor musunuz? Aranızda kaç kişi yeni nesil AAA oyunlarını 120 fps üzerinde oynayabilcek?? Yok oydu buydu diye atıp tutmayın. Kaldı ki konsollardaki gpu larda kötü değil. Bunun yanında minimum 32 gb raminiz ve m2 ssdniz olması gerekecek. Yukarda 360hz 1080p den bahsedenler var. Evet hala fortnite oynayacakanız örnekler doğru ama nvidia 24 gb kartı babasının hayrına duyurmadı. 2080ti ekran kartına da bunu koyabilirdi ama piyasa şartları için fazlaydı. Demek ki şimdiki durum bu. Yeni oyunlarda deli gibi vrame yükleniliyor adamlar geri dönüşleri almış ve 24 gb rami duyurmuş. Hayalcilikten çıkıp gerçeklerle yüzleşin biraz
    tabi hocam agır darbogazlar olcak, çünkü tüm oyunlar current gen grafik seviyesinde gelmeye devam edecek ne de olsa... hiçbi grafiksel ilerleme olmayacak, yapıcmılar tüm flops gücünü millet aaa current gen grafiklerde 120 fps oynasın diye kanalize edecek. o yüzden ağır darboğazlar olacak..!! yersen...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaenerysStormborn -- 7 Eylül 2020; 19:46:27 >

• 
Sayfa: önceki 185186187188189
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.