Şimdi Ara

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] (2298. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
46.007
Cevap
242
Favori
2.620.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 22962297229822992300
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ekran kartının taş gibi olmasının parametreleri nedir hocam, öğrenmek istiyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yuzarsif-06 kullanıcısına yanıt
    İşim olmaz.

Acaba dedim,
    Narin felan dediler ZOTAC kartlara, TAŞ GİBİ çıktı.

Yeni sahibine yolladım geçenlerde.

Ben Aorus Rtx3090 cıyım.
    İnan Zotac kartım Aorus kartımdan iyi çıktı desem ayıp olur mu ki?

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU]

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • aman nazar değmesin hocam :))

• quote:

Orijinalden alıntı: Guhong01

Ekran kartının taş gibi olmasının parametreleri nedir hocam, öğrenmek istiyorum
    Kullandığım kartlar sırası ile,

Leadtek 7950gx2
    Xfx 8800 ultra xxx
    Saphire 4870x2
    GTX 295 (hem çift PCB hem tek PCB)
    GTX 480
    Saphire 5870x2 (@Source sağolsun)
    ASUS GTX 580
    ASUS GTX 680
    ASUS GTX 780 SLI
    ZOTAC TITAN SLI
    ASUS TITAN X SLI
    ASUS GTX 1080
    ASUS GTX1080 TI
    ZOTAC RTX 3090
    AORUS RTX 3090 SLI yapacaktım, diğer kartı 2. Kasama taktım.

Şimdi bu kadar kartı boşuna kullanmışım anladığım kadarı ile,

sen baya bilgili ve üst düzey kartları yalamış yutmuş birine benziyorsun.
    Anlat hele nerden anlamamız gerekli, bizde nacizane bilgilenelim üstadım ;)

• Ben sana soruyorum öğrenmek için... Bana show yapmana gerek yok, öğrenmek için sorduğumu söyledim, dalga geçmiyordum

• quote:

Orijinalden alıntı: Guhong01

Ben sana soruyorum öğrenmek için... Bana show yapmana gerek yok, öğrenmek için sorduğumu söyledim, dalga geçmiyordum
    Yo hocam estağfurullah,
    haddimi bilirim :)

İnan bu konulara çok uzağım yani itiraf ediyorum bilmiyorum, yaptım bir cahillik.

Etmeyin eylemeyin, bizi bilginizden ve birikiminizden mahrum bırakmayın ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OverClocKing -- 30 Nisan 2023; 18:22:29 >
  • cidden soruyorum amd ne diyon ya neye dikkat ediliyor sağlam ekran kartı için söyle de bilek adam hala dalga geçiyor çözemedim, tuhaf bir yer olmuş Türkiye, ne desem herkes dalga geçiyorum zannediyor, batıyor, ilginç cidden. Yılda bir Türkiye'ye ziyarete gelirim, herkes aklını oynatmış, herkeste bir eziklik psikolojisi var, ne desek batıyor çok ilginç. Tamam sen yeni kartına oyna moruk iyi eğlenceler

• Bende 2El 3080ti Aldım 10BinTl Cuma Günü Hala Kargo Bekliyorum 3 Günden Beri...

Ama Bakın İşim İç Yüzü Öyle Değil Param Olsaydı 4070 Alırdım Kesinlikle

İçi Açılmış

1 Yıla Yakın Mining Yapılmış

Pedleri Değişmiş(100 Dereceden Fazla Görüyormuş Aylarca Böyle Kullandığını Tahmin diyorum Yanma Durumuna Karşı Pedler Değişmiş)

Amazon Japonyadan Alınma Msı Ventus3x Oc Edition 400 Watta Yakın Güç Çekiyor 4070den 3 Kat Fazla Param Olsa Hiç Bulaşmazdım Buna

Sahibinden Evet Ucuz Duruyor Ama 1 Ton Negatifi Olayıda VarNVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] 

Alacak Olanlar İyicene Düşünsüz Kumar Oynamakla Eşdeğer Diyebilir Size

• Roronoa Zoro R kullanıcısına yanıt

Tabi ki olayın bahsettiğiniz yönleri de var, haklısınız.

ben de yaklaşık 1 ay önce sarı siteden 6900xt bakıyordum. tam da sizin dediğiniz gibi çoğu mining çıkmasıydı ve güvenemiyordum. en sonunda kayseriden verilmiş bi ilan gördüm. garantiden yeni değişmiş ve kutusu hiç açılmamış 10 aylık garanti süresi devam eden bi nitro 6900xt denk geldi. sırf içimde şüphe kalmasın, mining di şuydu buydu tereddütüm olmasın, kısacası kafam rahat olsun diye 12 bin tl lik bir rakama anlaşarak satın aldım. öyle ki şu anda kartta yazılımsal veya donanımsal bi sorun meydana gelse daha önceki geçmişiyle alakalı mı, değil mi gibi bir düşünce oluşmayacak kafamda. Sonuç olarak başta da bahsetmiş olduğunuz gibi 2.el kart alırken negatif sonuçlar doğurabilme olasılıklarını da göz önünde bulundurmak gerekiyor.

• Yuzarsif-06 kullanıcısına yanıt

Hocam Adam Bugün Vercem Yarın Vercem Kargoya, Bakın Hala Kargoya Verecek Mal Gibi Aferdesiniz Bekliyorum Evde.NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] 

Daha Bismillah Demeden Sıkıntılar Başladı 2El Budur İşteNVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] 

• Ucuz birisin, başta insan gibi sordum, öğrenmek istiyorum dedim, arkandan anladın dalga geçer gibi cevap verdin, çok normal bir soru sordum, üzerine ciddi bir soru olduğunu 2.kez belirttim ama yine dalga geçtin, 3.de ben de senin anlayacağın dilden yazdım. Sağlam ekran kartını anlamanın pek çok yöntemi var, bir de insan gibi senden duymak istedim belki bilmediğim noktalar vardır diye ama bilgisi alınmaya değmeyecek ukala birisin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guhong01 -- 30 Nisan 2023; 18:15:59 >
  • valla ben o konuda bi çılgınlık yaptım hocam

sırf param güvende komısyonu ödememek için 12 bin tl yi adama havale ettim ve kartı göndermesini bekledim.

adam ortadan kaybolsa hiçbir şekilde bulamazdım: )

ben parayı da gönderdim hocam :)))

@Agababangida

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yuzarsif-06 -- 30 Nisan 2023; 18:17:37 >
  • Roronoa Zoro R kullanıcısına yanıt

Sahsi fikrim

12 Gb 3080/Tİ,24 GB 3090 alınacaksa en az 1 yıl garantili ve mining yapılmamıs mining biterken bitmeye yakın alınmıs kart olmalı

Ayrıca tuketim cok onemli tabii ama oyun oynama suresi de onemli mesela Ali 2 saat oyun oynayıp 5 saat film izleyip internette takılıyorsa 2 saatte ti tuketim farkı ile fatura ne kadar etkileniyor buna da bakmak lazım

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU]
    NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU]ıtopya | gaming ürünler ve bilgisayar bileşenlerinin yeni dünyası
    MSI GeForce RTX 4070 Ti SUPRIM X 12GB GDDR6X 192 Bit Ekran Karti | ITOPYA
    https://www.itopya.com/msi-geforce-rtx-4070-ti-suprim-x-12gb-gddr6x-192-bit-ekran-karti_u21371

12Gb Vram li su karta 30 kagıt verecegime 15 kagıta KFG bir 3090 alırım varsın 150W fazla yaksın derim.

Bana gore ideal artık 20GB VRAM bu olamıyorsa 16GB olmalı

7400 Sıfırı , 2. El acılmamıs kutu 6500 e satılıyor.bu kart mantıklı bir kart mesela benim icin... F/P muhtesem...

• Hatları Karıştırdın HocamNVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] 

• quote:

Orijinalden alıntı: huso

Sahsi fikrim

12 Gb 3080/Tİ,24 GB 3090 alınacaksa en az 1 yıl garantili ve mining yapılmamıs mining biterken bitmeye yakın alınmıs kart olmalı

Ayrıca tuketim cok onemli tabii ama oyun oynama suresi de onemli mesela Ali 2 saat oyun oynayıp 5 saat film izleyip internette takılıyorsa 2 saatte ti tuketim farkı ile fatura ne kadar etkileniyor buna da bakmak lazım

ıtopya | gaming ürünler ve bilgisayar bileşenlerinin yeni dünyası
    MSI GeForce RTX 4070 Ti SUPRIM X 12GB GDDR6X 192 Bit Ekran Karti | ITOPYA
    https://www.itopya.com/msi-geforce-rtx-4070-ti-suprim-x-12gb-gddr6x-192-bit-ekran-karti_u21371

12Gb Vram li su karta 30 kagıt verecegime 15 kagıta KFG bir 3090 alırım varsın 150W fazla yaksın derim.

Bana gore ideal artık 20GB VRAM bu olamıyorsa 16GB olmalı

7400 Sıfırı , 2. El acılmamıs kutu 6500 e satılıyor.bu kart mantıklı bir kart mesela benim icin... F/P muhtesem...

Hocam MİNİNG hiç yapmadım, hiç de heves dahi etmedim.
    Lakin BENCHMARK kasacağım diye kart bozmuşluğum çok oldu.

Tek dikkat edilecek nokta serin kullanılmış ı diye olacaktır.
    MİNİNG yapanlar eğer güneydoğudaki beleşçi tiplerden değil ise zaten, olabildiğince undervolt yapar serin serin kullanır diye biraz araştırdığımda fark ettim.

Miningçinin mutlaka çiftliğinin resmi veya videosu vardır, sor soruştur. Sıcaklık değerlerini paylaşmasını iste ki. Sana kartların ısı değerleri miningçi sahibinin hoyratlığını bir şekilde ele verecektir.

Forumda ise zaten MİNİNG konusunda paylaşım yapmıştır ki geriye dönük mesajlar asla yalan söylemez...

• huso kullanıcısına yanıt

Hocam 1 Aya Yakın Kovaladım Minigsizler 3070 10Bin Tl, 3080 Su Gibi Elektrik Yiyor Zaten 13K 15K Yakın Para İstiyorlar

Birde Afferseniz Ama Siktiride Çekiyor Az Pazarlığa Yanaşsan Okuyup Cevap Bile Vermiyor Kimleri

Adama Diyorumki Gelim Nakit 9500 Hadi 10 Bin Olsun 3080 Alim İnno İchill 10Gb "Yok" Diyor "12,8Kdan Min Aşağısa Vermem" 20 Kişiye Yakın İnsanla Konuştum Bezdim Uğraşılmaz Bunlarla Çok ZorNVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] 

• 
Sayfa: önceki 22962297229822992300
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.