Şimdi Ara

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] (2120. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
46.007
Cevap
242
Favori
2.620.002
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21182119212021212122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2k zaten sisitemim teşekkür ederim =)

• Testament06 T kullanıcısına yanıt

bi zahmet almasın. 2k da bile oyuna göre çok fark ediyor. bizim paramız değersiz arkadaş 20bin e kart al 4k 60fps oyna :)

• kaos87 kullanıcısına yanıt

Kart iyi zaten de 4K kullanacaksan da "adaptive sync" var. 60fps almasan da monitör destekleyecek zaten 45 fps alsan yine smooth his verir oyunda.

• SertyAdams kullanıcısına yanıt

O konuya girersek zaten malum... NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Testament06 -- 23 Ocak 2021; 22:30:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SertyAdams

Ben gece oyun oynuyorum oda hafta sonu bu fan sesi yüzünden sıvı soğutmaya geçicektim Allah tan sıvı soğutmalı modeller geldi de alabiliyoruz. Hepsi güzel kart bunların ama hava soğutma devasa büyük 3090 aldım baktım abi o ne yani devasa bişi gerek yok.

Gigabyte RTX 3080 Xtreme'in boyutları 3090 FE ile aynı hatta çok hafif daha büyük sanırım.. ama soğutması o kadar efektif gelmedi bana boyutlarına göre..

fan sesi rahatsız ediyorsa sıvı soğutmadan başka şansınız yok çünkü bu kartlar, fanlar düşük devirdeyken soğumuyor.. o da haliyle ses demek..

bence sıvı soğutmalı bir 3080 alınacak ise; Evga Rtx 3080 Ftw3 Ultra Hybrid 

• Hicks kullanıcısına yanıt
    zipcikti88 kullanıcısına yanıt
    2x8 yok gibi bir şey ama doğru,

@zipcikti88 uzun vadeli 1000 wat, kısa vadeli 750 alır kafa rahat gezerdim, gold tabii

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • SLaYeR KiNG kullanıcısına yanıt

o dediğiniz kartı 2 sene sonra 4000 serisi çıkınca buluruz anca herhalde =)

• o kart bulunmaz WA bile yok işte belki gelir diye bekliyoruz.

• NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU]
    NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU]

önde 3 adet rgbli fan vardı. daha güçlü hava üflemesi için 4 adet arctic bionix p120 aldım ve bu şekilde fanların yerlerinde değişiklikler yaptım. görsel mi performans mı seçimi performanstan yana oldu. hava akışından gayet memnunum şu an. bionixler yükte biraz sesli çalışabiliyor normal olarak. 2000rpmleri görüyor çünkü. ama beni rahatsız etmiyor. yani rahatsız edecek şekilde gürültülü çalışmıyor.

gelelim tuf 3080 oc performansına. afterburner ile gpu +150mhz, bellekler +1000mhz yaptım. gayet stabil çalıştı. gpu 2100mhz de belleklerde 10500mhz de sabit kalabiliyor 100 güç ile. 2100 üstü çakılıyor maalesef. 2160 gördüm max. ama anında crash yedim. benim için optimum ve max. oc ayarı +150ye +1000 oldu. fazlasına da zorlamamak gerekiyor.

• BekirTemel B kullanıcısına yanıt

750 watt platinum ne kadar süre iş görür sizce? Yani 3080 3090 cikarmiyim bilmiyorum. Ama şuan en az 1 sene böyle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • seko.tr kullanıcısına yanıt

e yeter maşallah diyelim. nv 5bin serisinde oc potansiyeli baya arttıracak 2.5ghz leri göreceğiz gibi. 4k da aranan kan 5bin serisi olacak diye düşünüyorum ama baya tuzlu olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: seko.tr

hocam benm emektar seasonic 750w 80+ gold psu 3080 ve 5900x sistemi kaldırmadı. psu 7 yıllıktı ama. sonrasında 1000w 80+ gold bi psuya geçiş yaptım sorun yok şu an.

Aynı psu var bende. 3080 almayı planlıyorum güç yetersiz kalır mı?

Biraz fazla abartı olmuş. Zaten 3 top model kartlar belli diğerleri çöp olmaz. O top model kartların aradaki fiyat farkını hakedecek bir % performans vermiyor sadece kendimizi tatmin etme durumu oluyor. Custom soğutma olayını 3080 de kaç kişi yapar tr şartlarında oda muamma.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SertyAdams kullanıcısına yanıt
    Aynı düşüncedeyim. O yüzden 1080p ile devam ediyorum. Gittiği yere kadar...
  • NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Celonfix -- 23 Ocak 2021; 22:52:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: seko.tr

önde 3 adet rgbli fan vardı. daha güçlü hava üflemesi için 4 adet arctic bionix p120 aldım ve bu şekilde fanların yerlerinde değişiklikler yaptım. görsel mi performans mı seçimi performanstan yana oldu. hava akışından gayet memnunum şu an. bionixler yükte biraz sesli çalışabiliyor normal olarak. 2000rpmleri görüyor çünkü. ama beni rahatsız etmiyor. yani rahatsız edecek şekilde gürültülü çalışmıyor.

gelelim tuf 3080 oc performansına. afterburner ile gpu +150mhz, bellekler +1000mhz yaptım. gayet stabil çalıştı. gpu 2100mhz de belleklerde 10500mhz de sabit kalabiliyor 100 güç ile. 2100 üstü çakılıyor maalesef. 2160 gördüm max. ama anında crash yedim. benim için optimum ve max. oc ayarı +150ye +1000 oldu. fazlasına da zorlamamak gerekiyor.

hocam ekran kartı aynı ayarda timespy testi yapıp sonuçlarını paylaşır mısınız?

paylaşırsanız kartın ortalama hızının 2000mhz'nin altında olduğunu göreceksiniz..

şu msi 'ın testlerini ölçü almayın lütfen. furmark'da aynısı, gıdıklıyor sadece kartı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SLaYeR KiNG -- 23 Ocak 2021; 22:49:35 >

• Fox90 kullanıcısına yanıt
    X750 modeliydi hocam bndeki. Yetmedi walla. Arada resetliyordu pc yükte. Psuyu yükseltince sorun kalmadı. 6800xt ile de denedm olmamıştı. Eskiyse yetmeyebilir.. içiniz rahat edecekse deneyin kaldırmazsa değiştirirsiniz.
  • Testament06 T kullanıcısına yanıt
    Ben 4K için aldım, önceden 5700 XT vardı. Forza Horizon 4,RDR 2, Ac Odyssey gibi oyunları 45-60FPS rahat rahat oynadım 5700 XT ile. Rx 3070 çok daha rahat oynatacaktır. 4K'da Msaa,Fxaa açmaya da gerek kalmıyor zaten.
    Hocam doğru söylüyorsunuz. Bazı testlerde 2000 altında çalışıyor. Msi testi değilde. Horizon zero down ile denedim. Bu aralar onu oynuyorum. 2100 sabit kalıyor genellikle. 2000-2100 arası hatta. 3d mark testlerinde yer yer 2000 ve üstünü görüyor. Genelde 2000 altı dediğiniz gibi. Timespy sonucunu da birazdan paylaşırım.;)
  • zipcikti88 kullanıcısına yanıt
    bence 4000 serisinde sınırda kalır yada altında, bir de işin içinde farklı değişkenler de var, 65 tdp 5600x alırsan başka, 105 tdp 5800x alırsan başka. sonuçta oc potansiyelleri, çektikleri güç de farklı oluyor, ona göre sistem içi harcanan elektrik değişiyor, 1080p ile 2k nın bile doğrudan yada dolaylı etkisi var, mesela ben fps oyuncusuyum pc benim için bu,1080p, ekran kartı aorus master 3080, psu thermaltake toureg 750watt gold ile ilk başlangıcı yaptım seriye, 240 hz monitör, neredeyse ultra ayarlarda bile fps uçuyor, o kadar uçuyor ki, çektiği güç belli bir yerden sonra dayanılmaz bir hal aldı(500-600 fps görüyor bazı yerlerde) ve psu güç kapama modunu devreye aldı, 2 kere bu hatayı alınca dedim tamam, korktum da biraz tabii, bende fps kısıtlayarak bu işi çözdüm lakin elinde bir aslan var ve potansiyelini kısıtlıyorsun gibi bir durum var, bunu kimse istemez bende değiştirdim psuyu bu yüzden ama aslanlar gibi fpsi 350 ye ksııtlayarak sistemi döndürür neredeyse tüm rekabetçi oyunlarda 240 hz alır mıydım alırdım sonuçta hedef bu, 1080p rekabetçi oyunlar için 3080 gereksiz bunu gördüm lakin alana da neden aldın dememek lazım, yani özetle ddr5 in dibindeyiz, en azından psu bazında kafanın rahat olması, ileri de anakart, işlemci, ram gibi değişimler de ellini güçlendirecektir, ekstra masraf olmayacak bugünden kapatacaksın büyük oranda zaten, gelecek yıllarda da sistemi yenilerken en önemli parçada rahat edeceksin, bir psunun 5-10 yıl gideceğini düşünürsek, ben bunu düşünerek yorum yaptım birazda, herkesin yaklaşımı farklı saygı duyarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BekirTemel -- 23 Ocak 2021; 23:6:16 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 21182119212021212122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.