Şimdi Ara

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] (1138. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
46.007
Cevap
245
Favori
2.619.509
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11361137113811391140
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• sowerteam7 kullanıcısına yanıt

Değmediğini düşünüyorum. Sadece bilgi amaçlı ilettim.:)

• cuoresportivo kullanıcısına yanıt
    Ben aldım bunu, mağazada 1000 lira daha ucuz. Tek kelimeyle harika bir monitör

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hemen hemen herkes 3080 ve 3090 için 4k kartı dese de aslında tam olarak 2K kartı bunlar. İnsanlar 144 hz, 165 hz monitor alıyorlar ve ultrada bu fpslerde oyun oynamak istiyorlar. AAA oyunlarda ultra ayarlarda 3090 bile 2k de ortalama 144 fps yi zor görüyor (heleki portu kötü oyunlarda daha da düşük ortalama fps alıyor rdr2 de mesela 2k da 90 fps civarı, 4k da 60 fps) . 4K da oyun elbette oynarsınız ama g-sync, hdr, 1 ms, 165hz, 240 hz monitorlere dünya kadar para veriyoruz amaç yüksek fps de oynamaksa o zaman 3090 ve 3080 tam olarak 2k kartıdır. Çoğu AAA oyunu 100 fps üstünde ultra da 2k monitorun hakkını vererek oynarsınız.

• One Shot One Kill kullanıcısına yanıt

Hocam illa ki 144 fps almak şart değil, mesela 60hz 4K monitör alsanız RTX 3080 çoğu AAA oyunda 80-90 fps ve üzeri alabiliyor yani o yüzden yüksek hz değerli monitörler daha iyi. RTX kapalı DLSS açık 150 fpslere kadar yükselebiliyor Death Stranding gibi. Ayrıca CS, Rainbow Six Siege gibi FPS oyunlarında yine 200+ fps alındığı için 144hz monitör her türlü daha mantıklı o detay seviyesinden sonra zaten kimse 1080pyi geçtim 2K bile oynamaz diye düşünüyorum. Bir de şunu ekleyeyim 144hz 4K bir monitör alırsanız gelecekte sistem değişirseniz yeni monitör almaya da ihtiyaç kalmaz ama 1440p devri 4-5 sene sonra bitecek gibi geliyor bana ki 144hz 4K monitör en az 10 sene gider muhtemelen çünkü 8K gereksiz bir çözünürlük özellikle yakından oynayanlar için çünkü 27" 8K bir monitör olamaz doğal olarak 4K monitör tercih etmek daha mantıklı olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paister -- 4 Kasım 2020; 16:15:37 >

• fiyatı görünce ne sandınız tahmin edebiliyorum.

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU]
  • sowerteam7 kullanıcısına yanıt
  • quote:

Orijinalden alıntı: Paister

Hocam illa ki 144 fps almak şart değil, mesela 60hz 4K monitör alsanız RTX 3080 çoğu AAA oyunda 80-90 fps ve üzeri alabiliyor yani o yüzden yüksek hz değerli monitörler daha iyi. RTX kapalı DLSS açık 150 fpslere kadar yükselebiliyor Death Stranding gibi. Ayrıca CS, Rainbow Six Siege gibi FPS oyunlarında yine 200+ fps alındığı için 144hz monitör her türlü daha mantıklı o detay seviyesinden sonra zaten kimse 1080pyi geçtim 2K bile oynamaz diye düşünüyorum. Bir de şunu ekleyeyim 144hz 4K bir monitör alırsanız gelecekte sistem değişirseniz yeni monitör almaya da ihtiyaç kalmaz ama 1440p devri 4-5 sene sonra bitecek gibi geliyor bana ki 144hz 4K monitör en az 10 sene gider muhtemelen çünkü 8K gereksiz bir çözünürlük özellikle yakından oynayanlar için çünkü 27" 8K bir monitör olamaz doğal olarak 4K monitör tercih etmek daha mantıklı olacaktır.

27" monitor bile 4k için küçük aslına bakarsanız. 4k monitor şimdi alırsanız bu kartın yanına eğerki 1-2 senede bir ekran kartı değiştirmiyorsanız hata yapmış olursunuz. Yeni çıkacak oyunlarda fps niz düşecek ve bu sefer ya kaliteyi çok düşürmek zorunda kalacaksınız yada çözünürlüğü native den daha düşüğe alacaksınız ki bu durumda monitorun doğal çözünürlüğünün altına indiğinizde görüntünüz bozulacak bulanıklaşacak. Monitor alırken bunu göz ardı etmemek lazım. 4k monitor düşünen arkadaşlara bir hatırlatma uzun süre kart değiştirmeyecekseniz 4k monitor sizin için erken. Çözünürlüğü 4k dan 2k ya aldığınızda görüntünüz ciddi manada bozuluyor. Bende 2k bir monitor var ister resolution scale den ayarlayıp 1080p de render aldırayım ister eski usul direk çözünürlüğü 1080p yapayım görüntüdeki keskinlik gidiyor. O görüntü beni çok rahatsız ediyor açıkçası belki kişiden kişiye değişir.

• One Shot One Kill kullanıcısına yanıt

1-2 sene ne yaptınız hocam 4 senelik GTX 1070'im 1440p'de hala taş gibi işler çıkartıyor. Bu kartlar zaten en az 2-3 sene 4K gidebilmesi için üretildi çok kötü optimizasyonlu oyunlar çıkmadığı sürece Crysis Remastered gibi çok rahat en az 3 sene götürecektir. Vram konusunda bir şey söyleyemem ama muhtemelen yeter yabancı kaynaklar da yeteceğini söylüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Paister

1-2 sene ne yaptınız hocam 4 senelik GTX 1070'im 1440p'de hala taş gibi işler çıkartıyor. Bu kartlar zaten en az 2-3 sene 4K gidebilmesi için üretildi çok kötü optimizasyonlu oyunlar çıkmadığı sürece Crysis Remastered gibi çok rahat en az 3 sene götürecektir. Vram konusunda bir şey söyleyemem ama muhtemelen yeter yabancı kaynaklar da yeteceğini söylüyor.

2 senede işi biter 4k da. İnadına kart sattırmak için kötü portlu oyunlar çıkartıyorlar. Bende de 1070 var 2k da ayar kısmak zorunda kalıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Arthalion

Hocam koskoca amazon.de stok bulamadı. Bize yine iyi kart geldi.

• Paister P kullanıcısına yanıt

Saçmalık, StriX OC bile 8.400'den satıldı bugün HB'de.

• _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt

Türkiyeye gelen tüm stoklar amazon ve hepsiburadaya gelir umarım.

Diğer bütün firmalar fırsatçılık yapacaktır.

• Sarı sayfada Strix OC 3080 fiyatları 15k ve 15.5K

Forumda İkinci el bölümü adınıza faturalı yazan Strix 3090 OC 21.5K

NV Rabbim tez zamanda belanı versin :)

• Arthalion kullanıcısına yanıt
    Fiyat neydi hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

Saçmalık, StriX OC bile 8.400'den satıldı bugün HB'de.

3070 için 8.400 aşırı pahalı değil mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arthalion kullanıcısına yanıt

O fiyat Sinerji'den olsa gerek. Sinerji en uygun fiyatlı olarak biliniyordu ülkede. O da gitmiş belli ki.

• SIKINTI MI VAR kullanıcısına yanıt

Asus olunca o fiyatlar normal o marka için. 7.000'den Palit vardı geçenlerde GameGaraj'da.

Üstte 9 bini görmediniz galiba :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 4 Kasım 2020; 17:1:44 >
  • 
Sayfa: önceki 11361137113811391140
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.