Şimdi Ara

NVIDIA RTX 2000 Serisi [ANA KONU] | 2060 & 2060S // 2070 & 2070S // 2080 & 2080S & 2080Ti (506. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.901
Cevap
63
Favori
390.318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 504505506507508
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Jon doe

Teşekkür ederim cevabınız için. Ben de öyle düşündüm vazgeçtim sonra
    Rica ederim, kendimi düzelteyim, zaten aynı dönemin kartları zaten, uzun süre bir fiyat düşüşü olmaz, memnunsanız da hiiiç gerek yok değiştirmeye. 2060'tan çok bir farkı olmayacaktır şu anki kartın performans açısından.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Time Lord -- 8 Ocak 2020; 23:44:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Terminator T-800

GeForce Game Ready Driver 441.87 WHQL

Wolfenstein: Youngblood için Ray Tracing ve DLSS desteği dışında Monster Hunter World: Iceborne,Bright Memory: Infinite ve Quake II RTX oyunlarında performans optimizasyonu ve hata düzeltmeleri yapıldı.

Yeni sürücü ile birlikte oyun ve uygulamalarda kullanıcıların Maksimum Frame Rate değerini sınırlayabilme özelliği getirildi.NVIDIA Denetim masası üzerinde 3D Ayarların Yönetilmesi kısmından erişilebilir.

VR oyunlarında görüntü kalitesini artırmak amaçlı Variable Rate Super Sampling (VRSS ) özelliği eklendi.Bu özellik sadece Turing mimarili ekran kartlarında kullanılabiliyor ve VR destekli oyunlar için NVIDIA Denetim masası üzerinden aktifleştiriliyor.

Image Sharpening üzerinde iyileştirmeler yapıldı.

NVIDIA Freestyle filtreleme programına oyuncuların oyun ekranının yalnızca bir bölümüne filtre uygulamalarına izin veren yeni bir ekran filtresi eklendi.

G-SYNC uyumlu monitörlere yenileri eklendi.

GeForce Experience yazılımına 33 adet oyun için optimum performans grafik ayarları eklendi.

Sürücü ile Düzeltilen Sorunlar

[Red Redemption 2][Vulkan]:Vulkan seçili iken görüntü keskinliğinde geliştirmeler yapıldı.(Oyun Vulkan'da görüntü açısından DX 12 ye göre biraz bulanık fakat daha iyi performansta çalışıyordu bu nedenle yeni sürücüde görüntü keskinliği artırılarak bulanıklığın giderilmesi sağlanıyor.)

[Strange Brigade - Vulkan][SLI][G-SYNC] : Oyunda SLI ve Vulkan aktifken G-SYNC in düzgün çalışmaması sorunu düzeltildi.

Mevcut Sorunlar

Windows 7

[World of Warcraft: Battle for Azeroth][DirectX 12]:Oyun DX 11 ve DX 12 arasında geçiş yaparken çöküyor.

Windows 10

[Tom Clancy's Rainbow Six Siege][Vulkan][G-SYNC]: Oyunda G-SYNC ve Vulkan aktifken tam ekran ve pencere modu arası geçiş flickering sorununa neden oluyor.Geçici çözüm olarak G-SYNC devre dışı bırakarak oynamak yada Vulkan dışında başka bir API kullanarak oynamak önerilmiş.

[Doom (2016)][GeForce 600/700 serisi kartlar]:Oyunda çökme sorunu bulunuyor.

[BattlEye][Düşük Gecikme Oranı Modu] :Bazı BattlEye destekli(Anti Cheat Yazılımı) oyunlarda Düşük Gecikme Modu Ultrada iken arka plan uygulamalarının kapanmasına yol açıyor.(Bu sorunu Ghost Recon Breakpoint ve The Crew 2 de gözlemlemiştim.Her ikiside BattlEye yazılımı ile hileye karşı korunuyor ve oyunlar açıldığında arka plandaki bir çok yazılım kendiliğinden kapanıyordu.)

[Wolfenstein Youngblood][SLI]:2 way SLI'da performans düşüşü oluşuyor.

[Red Dead Redemption 2][Vulkan][SLI]:SLI modda grafik ayarları Ultrada ve Vulkan seçiliyken Benchmark sırasında oyun çöküyor.

Wolfenstein Youngblood Ray Tracing destekli oyunların en son ekleneni oldu.Oyun 25 Temmuz 2019 da çıkmıştı ve aradan geçen 5.5 aylık bir sürenin ardından Ray Tracing desteği oyuna yeni eklendi.Oyun henüz güncelleme almadığı için şu an Ray Tracing ve DLSS aktif değil,güncelleme sonrası oyuna eklenecek.

BattlEye sorundan ziyade yük azaltma. BattlEye, bilgisayardaki açık olan her programı tarıyan bir AC olduğundan Nvidia BattlEye'ın yükünü düşürmenin iyi bir fikir olacağını düşünmüş sanırım.

• The Time Lord kullanıcısına yanıt
    Programın sistemsel yükten ziyade arka planda çalışan tüm programları kapatması beraberinde Nvidia sürücüsü ile birlikte çalışan programlarıda etkilediği için Nvidia'nın düzeltilecek sorunları arasında yer bulmuş çünkü bu sorun BattlEye kullanan oyunlarda sürücü bazlı sorun yaşanmasına neden olacaktır.Ayrıca BattlEye işletim sistemindeki zorunlu bazı hizmetlerinde devre dışı kalmasına yol açıyor.Başka anti hile yazılımlarında bu tür bir duruma rastlamadım nedense sadece BattlEye kullanan oyunlarda yaşanıyor.Bu nedenle sorunun yük azaltmadan daha çok sürücü ile yazılım arasındaki bir sorundan kaynaklandığını düşünüyorum.Nvidia yük azaltmaya çalışıyorsa önce arka planda çalışan uygulamalarında düzenlemeye gitmesi daha doğru olacaktır çünkü sürücü ile birlikte o kadar çok arka plan uygulaması çalışıyor ki bunların sistemsel yükü BattlEye'den daha fazladır.

• quote:

Orijinalden alıntı: dr.halil

merhaba dostlar . elimde msi 2080ti gamingx trio var. bu kartla ilgili sorunum aşırı derecede ses yapması. 77 dereceye ulaştığı an tüm fanlar otomatik %100'e çıkıyor. afterburnerla manuel ayarlamama ragmen değişen bişey olmuyor. netten araştırdığımdada kartın afterburnera uyumu olmadığı gibi şeyler de okudum. sadece ayarlayabildiğim power limiti 85 lere kadar çektiğimde derece 77 ulaşamadığı için ses rahatsız etmiyor. ama böyle bir kartıda kapasitesinin altında kullanmak istemiyorum. ne yapabilirim?
    Undervolt yapmayı denediniz mi?

• Wolfenstein:Youngblood'a gelen son güncellemeyle Ray Tracing Reflections ve NVIDIA DLSS desteği eklendi.Oyuna sahip olanlar güncellemeyi edindikten sonra oyunun gelişmiş ayarlar kısmından Ray Tracing ve DLSS seçeneklerine ulaşabilir.Bu özellikleri aktif etmek içinde en son sürücü olan 441.87 WHQL in gerekli olduğunu belirtmek isterim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terminator T-800 -- 9 Ocak 2020; 23:18:29 >
  • Merhaba yeni bir sistem toplamak istiyorum. 1080 ve 1080ti sıfır olarak bulamıyorum. Bu kartların eş değerleri günümüzde nedir? 2070 mi?

Ek olarak 2080ti çok pahalı 11 bin lira, o yüzden kafadan eledim onu.
  • imkanın varsa yap bence. arada 10 fps fark oynuyor hemde 60 70 fps lerde. değmez diyen neye göre değmez diyor anlamadım. karşılaştırmasına bakabilirsin. gtx1080 ayarında bir kart 2060. ventus modelide bende var 70 dereceyi hiç aşmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MetalWave -- 10 Ocak 2020; 8:24:10 >
  • 1080 in karşılığı rtx2060. 1080ti yerine 2070 bakabilirsin. birde bunların süper versiyonları var basamak olarak sırala işte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MetalWave -- 10 Ocak 2020; 8:27:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lurn

Merhaba yeni bir sistem toplamak istiyorum. 1080 ve 1080ti sıfır olarak bulamıyorum. Bu kartların eş değerleri günümüzde nedir? 2070 mi?

Ek olarak 2080ti çok pahalı 11 bin lira, o yüzden kafadan eledim onu.
    Merhaba,

Sıfır düşünüyorsanız ve uygun fiyatlı bulursanız RTX 2070 SUPER modelini değerlendirebilirsiniz. GTX 1080 Ti ile benzer/yerine göre de yüksek performans alırsınız. RTX 2070 performans olarak GTX 1080 Ti'ın gerisindedir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: REDSTONE

Merhaba,

Sıfır düşünüyorsanız ve uygun fiyatlı bulursanız RTX 2070 SUPER modelini değerlendirebilirsiniz. GTX 1080 Ti ile benzer/yerine göre de yüksek performans alırsınız. RTX 2070 performans olarak GTX 1080 Ti'ın gerisindedir.

Alıntıları Göster
    https://www.itopya.com/msi-geforce-rtx-2070-super-gaming-x-trio-8gb-gddr6-256-bit-ekran-karti/

bu ürün galiba?

• Eğer kart baktığınız seviye 1080Ti ise piyasada hala garantili 1080Ti kartlar var. 3000TL altında bulursanız 1080Ti tercih edebilirsiniz.
    Yeni serideki denk kartı RTX 2070 Super. İndirim zamanları geçtiği için sıfır olarak çok uygun fiyatlı bulamayabilirsiniz. Ama 2.el ve uzun süre
    garantisi olan kartlar bakaiblirsiniz. 1080Ti modeline göre bellek miktarı daha az olsa da donanımsal ray tracing, DLSS, daha uzun süre garanti,
    yeni mimari ve daha az güç tüketimi gibi avantajları var.

2.elde 2700-2900TL gibi 6 ay kadar garantili 1080Ti bulursanız olabilir veya yine 2.elde 3500-3600TL gibi RTX 2070 Super'in nispeten giriş modelleri de olabilir.

Eğer RTX 2070 Super kartı sıfır olarak ve markaların üst modellerinden (Trio, Strix, Auros vb.) birisi olarak alacaksanız fiyat yüksek olacaktır.

Ekim ayında Asus Strix 1080Ti kartımı satıp 11.11 indirimleri ile şu an kullandığım Gigabyte RTX 2070 Super Windforce OC 3X kartı aldım.

Eğer RGB beklentiniz yok ise oldukça iyi bir alternatif.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oup59 -- 10 Ocak 2020; 11:28:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Terminator T-800

Wolfenstein:Youngblood'a gelen son güncellemeyle Ray Tracing Reflections ve NVIDIA DLSS desteği eklendi.Oyuna sahip olanlar güncellemeyi edindikten sonra oyunun gelişmiş ayarlar kısmından Ray Tracing ve DLSS seçeneklerine ulaşabilir.Bu özellikleri aktif etmek içinde en son sürücü olan 441.87 WHQL in gerekli olduğunu belirtmek isterim.
    Oyun berbat ötesi.Bu saatten sonra gelse nolacak.
  • quote:

https://www.itopya.com/msi-geforce-rtx-2070-super-gaming-x-trio-8gb-gddr6-256-bit-ekran-karti/

bu ürün galiba?

Alıntıları Göster
    GPU olarak budur evet. Model seçimi size kalmış. Ama RTX 2070 SUPER'in üst versiyonlarından almak isterken RTX 2080'nin giriş-orta seviye modellerinin fiyatlarına yaklaşıyorsanız mantıklı olmayacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: REDSTONE

GPU olarak budur evet. Model seçimi size kalmış. Ama RTX 2070 SUPER'in üst versiyonlarından almak isterken RTX 2080'nin giriş-orta seviye modellerinin fiyatlarına yaklaşıyorsanız mantıklı olmayacaktır.

Alıntıları Göster
    Yani 2080 giriş seviyesi alsam daha iyi olacaktır, değil mi? O halde 2080 bakayım, fiyatları aynı neredeyse.
  • quote:

Yani 2080 giriş seviyesi alsam daha iyi olacaktır, değil mi? O halde 2080 bakayım, fiyatları aynı neredeyse.

Alıntıları Göster
    Giriş seviyesi derken çok kötü modellerden bahsetmiyorsak iyi olacaktır.
  • Muhammed KARATAŞ M kullanıcısına yanıt
    Msi rtx Ventus 2060 oc kullanmaktayım pc yi ilk açtığım da 5 saniye kadar fan sesi yüksek sonrasında hangi oyunu oynarsam yüksek ayarda sıfır sessizlik demekki kartlarda herhangi bir sorun yok sizde olan süper versiyonlarindada aynı..

• matrix-61 kullanıcısına yanıt
    bende ki sıkıntı biraz farklı ilk acılışta sıkıntı yok pc acıldıktan bir kaç saat sonra oyun oynamazken fanlar hızlı dönmeye başlıyor görüntü gidiyor. pc ac kapa yapınca düzeliyor.
    suan ddu ile yükleme yaptım aynı hatayı almadım bekliyorum suan yine aynı yapacakmı diye
  • Merhaba arkadaşlar. RTX 2070 ROG Strix kartımı Micron bellek arızası yüzünden garantiye yolladım ve yerine 2070 Super ROG Strix verdiler. Yine içinde Micron bellekle geldi. Aranızda bu kartlarla Micron kullanıp sorun yaşamayan var mı? Yoksa 1-2 ay sonra kartım yine mi bozulacak çıldırmak üzereyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rambo145

Merhaba arkadaşlar. RTX 2070 ROG Strix kartımı Micron bellek arızası yüzünden garantiye yolladım ve yerine 2070 Super ROG Strix verdiler. Yine içinde Micron bellekle geldi. Aranızda bu kartlarla Micron kullanıp sorun yaşamayan var mı? Yoksa 1-2 ay sonra kartım yine mi bozulacak çıldırmak üzereyim.
    Nasıl anlarım ram in hangisi olduğunu ? ben de de var 2070s rog
  • asi3636 kullanıcısına yanıt
    GPU-Z uygulamasında yazar. Ne zamandır kullanıyorsun kartı? Belleğin Micron ise bana bilgi verir misin.
  • 
Sayfa: önceki 504505506507508
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.