Şimdi Ara

NVIDIA Mobil Kepler GTX/GT6..M O.C Rehberi / Max. Saat Hızları İstikrarlı O.C için Tam Çözüm (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
327
Cevap
15
Favori
17.788
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu da benim o.c denemem genelde oyunları o.c yaparak oynuyorum ama endişede ediyorum ömründen gidiyor diye napayım oc yapmayınca eksik birşeyler hissediyorum :)
    http://www.3dmark.com/3dm11/5048571
  • quote:

Orijinalden alıntı: Newresim

3dmark 11 , nedense intel hd graphics'i test ediyor , bir türlü gtx670'e geçiremedim önerisini olan var mı ne yapabilirim ?

Soru geçmiş ama yapıp yapmadığınızı bilmediğim için yazıyorum.
    3D Mark 2011 program kısayoluna > Sağ tık > Grafik işlemci ile çalıştır.
    Nvidia denetim masası gelişmiş 3D ayarları varsayılan ayarı > Gelişmiş NVIDIA grafik olarak seçmelisiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yazılımuzmanı

quote:

3dmark 11 , nedense intel hd graphics'i test ediyor , bir türlü gtx670'e geçiremedim önerisini olan var mı ne yapabilirim ?

Soru geçmiş ama yapıp yapmadığınızı bilmediğim için yazıyorum.
    3D Mark 2011 program kısayoluna > Sağ tık > Grafik işlemci ile çalıştır.
    Nvidia denetim masası gelişmiş 3D ayarları varsayılan ayarı > Gelişmiş NVIDIA grafik olarak seçmelisiniz.

Hocam Hallettim o dediğinizi de yaptım ama hep aynı şey oldu ,combofix kullanmıştım meğersem o optimus teknolojisinin bazı dosyalarını da virüs sanıp siliyormuş ondan kaynaklanıyormuş , formattan sonra düzeldi tek beceremediğim şey win 7 derecelendirme yaparken hala intel hd graphics'i kullanıyor şimdi yeni beta driverlerinı kuruyorum inşallah son driverda bir sorun kalmaz

edit:yok son driverlarda da değişen birşey win 7 puanım 5.2 şaka gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Newresim -- 4 Aralık 2012; 23:41:54 >

• quote:

3D MARK 2011 çalıştırmadan önce Nvidia Denetim masası açık kalsın ve NVIDIA logosunun döndüğü ekran açık kalsın. O arka planda açıkken Benchmark'ı çalıştır bakalım
  • quote:

quote:

3D MARK 2011 çalıştırmadan önce Nvidia Denetim masası açık kalsın ve NVIDIA logosunun döndüğü ekran açık kalsın. O arka planda açıkken Benchmark'ı çalıştır bakalım

Hocam yanlış anladınız sanırım , 3dmark 11 nvdia gpu'yu test ediyor onda sıkıntım yok 4k civarı puan alıyorum , tek sıkıntım win 7nin derecelendirme zımbırtısı var ya o intel hd graphicsi test etmekte kararlı sanırım , nvdiayı bir türlü test edemedi 5,2 puan veriyor ekran kartı performansına

• quote:

quote:

quote:

Hocam yanlış anladınız sanırım , 3dmark 11 nvdia gpu'yu test ediyor onda sıkıntım yok 4k civarı puan alıyorum , tek sıkıntım win 7nin derecelendirme zımbırtısı var ya o intel hd graphicsi test etmekte kararlı sanırım , nvdiayı bir türlü test edemedi 5,2 puan veriyor ekran kartı performansına

Demek istediğini şimdi anladım

Yine Nvidia Denetim masası açıkken, Nvidia Logosu arka planda Windows derecelendirme uygulaması çalıştır. Durum o an Ekran kartın aktif olmadığı için HD4000 görmesinden kaynaklı

• Hocam dediğinizi yaptım yine olmadı durum bu

NVIDIA Mobil Kepler GTX/GT6..M O.C Rehberi / Max. Saat Hızları İstikrarlı O.C için Tam Çözüm
  • quote:

Orijinalden alıntı: ctortac

bu son çıkna beta driverla core clock'u nispector'la kaç yaparsam yapayım 1084mhz üstüne çıkartamadım .bat dosyasına 1300 yazıyorm oyunlarda ve furmark testte 1084mhz'i geçmiyor

hooopppp konuyu canlandıralım betası olmamıştı (310.70) whql'ide olmadı malesef core clock 1085mhz geçmiyor ayrıca bu furmark hemen hemen 100-150mhz aşağıda tutuyor core clock'u test ederken sizdede öyle mi? mesela eski driverla 1250mhz'ken 1100'de sabitliyordu bu yeni sürücülerde ise 940mhz

• gtx 660m ekran kartına nasıl oc yapabilirim bir de yapacağım oc kartı bozar mı risk seviyesi ne kadar olmalı ???
  • quote:

Orijinalden alıntı: matrix999

gtx 660m ekran kartına nasıl oc yapabilirim bir de yapacağım oc kartı bozar mı risk seviyesi ne kadar olmalı ???

Konunun ilk sayfasında 660m'in çıkabileceği maksimum değerler verilmiştir. Fakat bazı ince noktalar vardır.
    1) Her kartın OC potansiyeli farklıdır. Tamamen şans işi.
    2) OC yapmaya karar verdiyseniz performans artışı, ısı artışı, ömür yıpranması yaşarsınız.
    3) Kartın ne zaman bozulacağı bilinmez. 6 ay da olabilir 3 yıl da olabilir. Bunu yaptığınız OC değeri, OC'li kullanım süreniz, kartın ısısı, kartın OC verimliliği gibi çeşitli parametreler etkiler.

Benim için kartın 2 yıl idare etmesi yeterlidir. 2 yıl sonra yeni nesil ekran kartı taktırmayı düşünüyorum. Gtx 670M'e sahipim ve oyun öncesinde %18 kadar OC uyguluyorum. Gtx 675M seviyesine çıkartarak oynuyorum. Riski göz önüne alarak OC uygulayın.

• tek birşey soracağım
    bu oluşturdğumuz .bat dosyasını cmd den nasıl çalıştırıcaz her seferinde mi çalıştırmamız lazım ?

düzeltme :
    buldum benim gibi dalgınlığa gelen arkdaşlar için söylüyorum dosyanın adını .bat yapmak işe yaramıyor :) farklı kaydet deyip sonunu . bat yapın :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tcminyak -- 5 Ocak 2013; 16:47:01 >
  • saygı duyarak takipte olduğumu belirtiyorum. msi ge 60 alırsam bu hafta falan ilk işim bunu ayarlamak olacak

fakat bu ayarları tutturana kadar stabil olmasını sağlayana kadar diyelim ya da ekran kartını yakmak gibi bir durum söz konusu olur mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Joey

quote:

Orijinalden alıntı: matrix999

gtx 660m ekran kartına nasıl oc yapabilirim bir de yapacağım oc kartı bozar mı risk seviyesi ne kadar olmalı ???

Konunun ilk sayfasında 660m'in çıkabileceği maksimum değerler verilmiştir. Fakat bazı ince noktalar vardır.
    1) Her kartın OC potansiyeli farklıdır. Tamamen şans işi.
    2) OC yapmaya karar verdiyseniz performans artışı, ısı artışı, ömür yıpranması yaşarsınız.
    3) Kartın ne zaman bozulacağı bilinmez. 6 ay da olabilir 3 yıl da olabilir. Bunu yaptığınız OC değeri, OC'li kullanım süreniz, kartın ısısı, kartın OC verimliliği gibi çeşitli parametreler etkiler.

Benim için kartın 2 yıl idare etmesi yeterlidir. 2 yıl sonra yeni nesil ekran kartı taktırmayı düşünüyorum. Gtx 670M'e sahipim ve oyun öncesinde %18 kadar OC uyguluyorum. Gtx 675M seviyesine çıkartarak oynuyorum. Riski göz önüne alarak OC uygulayın.

laptp olarak ne kullanıyorsunu ? msi ge60 düşünüyorum ama ekran kartı değişmiyormuş :S

• Ben msiafterburnerda coreclocki 135 yapsam bile hala 835 de kaliyor.bat dosyasiyla bu mu yapiliyor
    Lutfen yardim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar bu kadar dusuk core clock ile nasil 3400 puan almis anlamadim gitti.normalde bu puani alanlarin core clocku 1200 filan oluyor
    www.3dmark.com/3dm11/4035085

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yazılanları denedim ancak bir türlü 970mhz nin üstüne çıkamadım GT650m ile (+135mhz limitini geçemiyorum) , yardımcı olacak biri var mı acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cos37 -- 17 Ocak 2013; 18:55:13 >
  • Çok fazla teknik detay var, pek anlayamadım. Benim sorularım şunlar:

1) Nvidia system tools, Nvidia inspector, MSI afterburner programları arasında overclock yapma açısından bir fark var mı?
    2) Nvidia GT650m (DDR3) için en stabil core/memory değerleri nedir? (Resimde görülen 835 MHZ GPU hızı error vermeden stabil olarak çalışıyorsa harika)

Arkadaşlar vereceğiniz cevaplara göre Samsung NP550p5c-s05TR modelini almayı düşünüyorum. Şu anki laptopta GT540m var, overclockla 672'den 750 mhz gpu hızında stabilite sağladım ancak bazen yetmiyor.
  • S.a cümleten beyler.
    Benim bir kaç sorum olucak bana destek ve yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
    Samsung Np550p5c-s02tr modelini kullanıyorum Gt650m ddr3 ekran kartına sahibim.İlk overclock yapmaya başladığımda ve aldığım en yüksek 3d mark 11 skoru 3240 idi ama makineyi formatladıktan sonra bi türlü 3d mark 11 de doğru duzgun skor alamadım overclock yapsamda yapmasamda 2400 ü geçmemeye başladı skor ve hatta overclock yaptığım zaman skor düşmeye başladı ve en son olarak psychic test de fps 3 ün üzerine çıkmamaya başladı acaba ne yapmalıyım tavsiyeleriniz nedir işletim sistemim windows 7 64 bit makine 6 aylık yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: CanErsoy

S.a cümleten beyler.
    Benim bir kaç sorum olucak bana destek ve yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
    Samsung Np550p5c-s02tr modelini kullanıyorum Gt650m ddr3 ekran kartına sahibim.İlk overclock yapmaya başladığımda ve aldığım en yüksek 3d mark 11 skoru 3240 idi ama makineyi formatladıktan sonra bi türlü 3d mark 11 de doğru duzgun skor alamadım overclock yapsamda yapmasamda 2400 ü geçmemeye başladı skor ve hatta overclock yaptığım zaman skor düşmeye başladı ve en son olarak psychic test de fps 3 ün üzerine çıkmamaya başladı acaba ne yapmalıyım tavsiyeleriniz nedir işletim sistemim windows 7 64 bit makine 6 aylık yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler

Yaşadığınız problem yazılımsal bir problemdir. Donanımsal bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Size tavsiyem;

1- Muhtemelen yüklediğiniz bir program ya da yazılım sorunu meydana gelmiş bunun için son yüklediğiniz yazılımları gözden geçirmenizi tavsiye ediyorum. Bilgisayarınızı en son 3240 puan seviyelerini gördüğünüz günkü ayarlara geri döndürmek bir çözüm olabilir. Ancak pc 'yi formatladım diyorsunuz.
    2- Bir kere daha temiz bir Windows kurulumu yapın ve kurulumun ardından tüm Windows güncelleştirmelerini tek tek yükleyip bitirin.
    3- En son yayınlanmış notebookunuz ile uyumlu stabil Nvidia sürücülerini indirip bilgisayarınıza kurun.
    4- Test yazılımlarını pc 'nize kurup tekrarlayın ve skorları kontrol edin.
    5- Bu işlemlerde O.C yapmayın önce standart skorlara erişebiliyor olmanız gerek bunun ardından konunun ilk mesajında anlatılan adımları tek tek uygulayın.

Selamlar..

• quote:

Orijinalden alıntı: cruell2

bu da benim o.c denemem genelde oyunları o.c yaparak oynuyorum ama endişede ediyorum ömründen gidiyor diye napayım oc yapmayınca eksik birşeyler hissediyorum :)
    http://www.3dmark.com/3dm11/5048571

Senin bilgisayarin ve modeli nedir. Bu skor iyi bi skor. Ben ddr3 gt 650 m ile 2600 lu bi skor aldim 3d11 den

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.