Şimdi Ara

NVIDIA GTX/RTX Kulubü rtx 4070Ti/rtx4080/rtx4090 alimlari başladi (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25.944
Cevap
72
Favori
959.369
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: StreamRolleR

peh Lc power almayn diyene bak High power öneriyor

Valla değerler ortada kusura bakmayın param çok deseydi sizin psu dan ya da seasonic önerirdik zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeFurkan

quote:

Orijinalden alıntı: 865pe

quote:

Orijinalden alıntı: CESAJANS

quote:

Orijinalden alıntı: barisdragon

Oc'yi köklemişsin fan sesi geliyor diyorsun ne dediğin belli değil sen önce iyice bir düşün, güzel de bir kasa al. Default hızlarda kullan.

Bana öneride bulunacağına sen kendi işine bak! Güzel bir kasa alacakmışımda, düşünecekmişimde, standart hızlarında kullanacakmışım. Sen bana önerdiğin şekilde kullan
    Benim nasıl bir kullanıcı olduğumu bilmeden bana kasa öneriyor arkadaş

alıntı CeFurkan,

bu arada gtx 470 in sıcaklık sorunu yok -- Evet sıcaklık sorunu yok, bende zaten sorun çıkartmıyor diye üzerine basa basa yazdım ama çok SICAK!!

fanı otomatik bırakın bakın keyfinize -- Bende aynı şeyi söyledim, ama oyunlarda zaman ilerledikçe fan hızı %90 ın altına düşmüyor! aksini söyleyende inandırıcı değil

voltaj vermeden maksimum overclock lu kullanıyorum kartı -- mantıklı (685 - 3600mhz) hiç problemsiz çalışıyor.

oda sıcaklıgı 26+ C şu anda ve mersinde oldugum için nem oranıda yüksektir . Doğrudur.

ama sonuç olarak fan sesi oyunlarda rahatsız etmiyor -* İşte bu külliyen yalan heleki oto durumunda oyunlarda %100 e varan hızlara çıkan fanın sesini duyamıyorsan, Demek ki sen daha az duyma yeteneğine sahipsin

dediklerine katılıyorum,

Sıcaklık sorun değil, çünkü kart tasarım olarak 90-100c de çalışmaya göre tasarlanmış, bunda hemfikiriz. ancak,

Fan hızı rahatsız etmiyor diyen kişinin kulağında problemmi var diye düşünmeye başladım.. youtube ye bir girip Fermi lerin Load durumunda fan sesini bir dinlesin, gene rahatsız etmiyorsa bence kulak burun boğaz dan bi randevu alsın.

tamam kartı kullanıyor olabilirsin, ama kullanıyorum diye gerçek dışına çıkmanın anlamı ne anlamadım.

5850 kullanıyorum kart fermi kadar ısınmıyor bunu herkez biliyordur zaten, stok soğutucuyu söktüm çünkü fan % 40-45 den sonra beni rahatsız ediyordu. işin aslı bu. şimdi 120 lik 1200rpm 30db fan var gerçekten rahatsız etmiyor.

Allah Allah hala idda ediyorsunuz ya anlamak güç

oyunlarda maksimum %74 e cikti diyorum ve oyun oynarken bunu duymadim diyorum

ha masaüstünde %74 fan sesini duymamak tabiki mümkün değil

ben uyumaya çalışırken duvardaki saatin sesinden bile rahatsız oluyorum fakat uyanıkken bunun farkına bile varmıyorum

olay tamamen böyle

bu iddalarınızdan vaz geçin artık mersin de bile rahatsız etmiyor kart

heleki bazı arkadaşlar %90 lara çıktığını oyunlarda idda etmiş sadece gülüyorum

en fazla şu oyun kastırıyor deyin test yapacam % kaça çıktığına

GTx 480 idle ve load, bunu bi dinlemeni tavsiye ederim, ses rahatsız edicimi değilmi

http://www.youtube.com/watch?v=-Tr_YjxTkkY

bak buda furmarkı açınca ne oluyor bir dinle.. arkadaşın evinin yakınında havalimanı varmış.

http://www.youtube.com/watch?v=xfQOU3T0O3Q&feature=related

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 865pe -- 10 Mayıs 2010; 23:01:40 >

• Yardımlarınız için çok teşekkürler. Dediğinizi yapmak en doğrusu. Sağlam bir güç kaynağı ile ilerde gerçekleştireceğim SLI'ı da garantiye alıp o zaman tekrar güç kaynağı masrafına girmemek ve o zamana kadar rahat etmek. Tabi bütçeyi bayaa bi zorlayacak ama elektrikler gidip geldiğinde veya sisteme yükledigimde acaba yanar mı korkusuyla yaşamaktan daha iyidir sanırım. Şuan tek seçim yapmam gereken konu mümkün olduğunca düşük bütçeli ve mümkün olduğunca sağlam soğutmalı bir kasa bulmak. Umarım dediginiz gibi GTX470 en geç 1-2 haftaya kadar güzel bir fiyatla düşer nete ve tabiki dolar da normal seyrine kavuşur o zamana kadar.
  • benim kasa kapalı altta duruyo ama kullanmadıgınız kartın sesinden size ne onu anlayamıyorum ya... al okadar meraklıysan sesli gelirse geri iade et...su anda autoda fan (pes 2010 ilk bunu kurdum )oyun açınca rahatsız edici bi durum yok şu anda... yeni win 7 kurdum oyunları daha yeni yeni kuruyorum...sizin kartınız sessiz ise ne mutlu size youtube da kart dısarda sende kartını kasa dısına koy da sesine bak bakalım nasıl??bizim kartlar kotu diğer hepsi çok daha iyi tamam mı.? konu baslıgına bakın bide konunun nereye geldiğine.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Black_Mamba24

benim kasa kapalı altta duruyo ama kullanmadıgınız kartın sesinden size ne onu anlayamıyorum ya... al okadar meraklıysan sesli gelirse geri iade et...su anda autoda fan (pes 2010 ilk bunu kurdum )oyun açınca rahatsız edici bi durum yok şu anda... yeni win 7 kurdum oyunları daha yeni yeni kuruyorum...sizin kartınız sessiz ise ne mutlu size youtube da kart dısarda sende kartını kasa dısına koy da sesine bak bakalım nasıl??bizim kartlar kotu diğer hepsi çok daha iyi tamam mı.? konu baslıgına bakın bide konunun nereye geldiğine.

her oyunda yapmıyor, mesela cod mw2 de sesi duyulmuyor bile.

gpu yu zorlayan oyunlarda denersen anlarsın ne demek istendiğini

ama performansına diyecek söz yok ayrı tabi

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Oc'yi köklemişsin fan sesi geliyor diyorsun ne dediğin belli değil sen önce iyice bir düşün, güzel de bir kasa al. Default hızlarda kullan.

Bana öneride bulunacağına sen kendi işine bak! Güzel bir kasa alacakmışımda, düşünecekmişimde, standart hızlarında kullanacakmışım. Sen bana önerdiğin şekilde kullan

alıntı CeFurkan,

bu arada gtx 470 in sıcaklık sorunu yok -- Evet sıcaklık sorunu yok, bende zaten sorun çıkartmıyor diye üzerine basa basa yazdım ama çok SICAK!!

fanı otomatik bırakın bakın keyfinize -- Bende aynı şeyi söyledim, ama oyunlarda zaman ilerledikçe fan hızı %90 ın altına düşmüyor! aksini söyleyende inandırıcı değil

voltaj vermeden maksimum overclock lu kullanıyorum kartı -- mantıklı (685 - 3600mhz) hiç problemsiz çalışıyor.

oda sıcaklıgı 26+ C şu anda ve mersinde oldugum için nem oranıda yüksektir . Doğrudur.

ama sonuç olarak fan sesi oyunlarda rahatsız etmiyor -* İşte bu külliyen yalan heleki oto durumunda oyunlarda %100 e varan hızlara çıkan fanın sesini duyamıyorsan, Demek ki sen daha az duyma yeteneğine sahipsin

dediklerine katılıyorum,

Sıcaklık sorun değil, çünkü kart tasarım olarak 90-100c de çalışmaya göre tasarlanmış, bunda hemfikiriz. ancak,

Fan hızı rahatsız etmiyor diyen kişinin kulağında problemmi var diye düşünmeye başladım.. youtube ye bir girip Fermi lerin Load durumunda fan sesini bir dinlesin, gene rahatsız etmiyorsa bence kulak burun boğaz dan bi randevu alsın.

tamam kartı kullanıyor olabilirsin, ama kullanıyorum diye gerçek dışına çıkmanın anlamı ne anlamadım.

5850 kullanıyorum kart fermi kadar ısınmıyor bunu herkez biliyordur zaten, stok soğutucuyu söktüm çünkü fan % 40-45 den sonra beni rahatsız ediyordu. işin aslı bu. şimdi 120 lik 1200rpm 30db fan var gerçekten rahatsız etmiyor.

ben uyumaya çalışırken duvardaki saatin sesinden bile rahatsız oluyorum fakat uyanıkken bunun farkına bile varmıyorum

olay tamamen böyle

GTx 480 idle ve load, bunu bi dinlemeni tavsiye ederim, ses rahatsız edicimi değilmi

bak buda furmarkı açınca ne oluyor bir dinle.. arkadaşın evinin yakınında havalimanı varmış.

onu bunu bırakda sen ne zaman geliyosun onu söyle

• quote:

Orijinalden alıntı: demircibu

quote:

Orijinalden alıntı: DeRS..U..ZaLa

@demircibu, @hellteam, @CeFurkan yardımınız için teşekkürler. Sanırım en doğrusu dediğiniz gibi sağlam ayrı bir güç kaynağı ile kasa seçmek.

Peki @demircibu acaba 1. sırada önerdiğiniz 650w, GTX470 SLI için yeterli olur mu yoksa illa ki ilerde daha yüksek güçlü bir güç kaynağı mı almam gerekiyor ?

şayet gtx 470 slı düşünüyorsanız

http://www.vatanbilgisayar.com/corsair-cmpsu-950tx-cmpsu-950tx-950w-140mm-fanli-80-plus-guc-kaynagi/productdetails.aspx?I_ID=44733

CORSAIR CMPSU-950TX 950W 140MM FANLI 80 PLUS GÜÇ KAYNAĞI

öneririm ... tam yükde 936watt 78amper veriyor bence fiyat performans ürünü 5yılda garanti cabası...

AC INPUT 100-240V ~ 12A 50/60Hz
    DC OUTPUT +3.3V +5V +12V -12V +5Vsb
    MAX CURRENT 25A 25A 78A 0.8A 3A
    MAX COMBINED WATTAGE 150W 936W 9.6W 15W

@demircibu biz bu thermaltake e 300tl bayıldık 350tl ye bu varmış.

üstelikte tek rail şimdi ben kazık mı yedim yani

• sen aslıdna iyi seçim yaptın hergün yeni ürün girer fiyatlar dengelenir ben gtx 470i sipariş verdiğimde kur 1481di kart geldi kur 1560 kazık budur aslında
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

alıntı CeFurkan,

dediklerine katılıyorum,

olay tamamen böyle

hala bana furmak diyorsun dinle diyorsun

sc 2 de az once bayagi kastirdim gpu %99 kullaniliyor

maksimum gordugu fan seviyesi %66

al bak buda ne kadar kastigina dair kanit bu arada 1680 pixel için gtx 470 fuzuli diyenlere kapak olsun bu goruntu

1680x1050 çözünürlük GTX470 için ideal dir. kim fuzuli demiş bilmem ama yanlış bir beyan. ama daha üst seviye çözünürlük için GTx480 veya 5970 daha uygun olur.

• Tekrardan merhaba arkadaşlar...
    malum gtx 480 oldukça ısınan bir kart ve işin türkçesi fan sesi beni biraz rahatsız etti, internette gezinirken danger den ve koolance firmalarının bu kartlar için özel olarak hazırladıkları su bloklarını gördüm, çeşitli testlerde kartın sıcaklığının yükte 49C'ye kadar düşürülebildiği yazıyordu...Daha önceden sıvı soğutma uygulaması yapmadım, yaptırmadım; tecrübeli arkadaşlardan bu konudaki fikirlerini istiyorum herhangi bir tehlikesi var mıdır ya da riskleri nelerdir?
  • doğru yaparsan tehlikesi yok, fakat blokla bitmiyor iş, bir sürü şey lazım... uğraşılacak gibi değil
  • quote:

1680x1050 çözünürlük GTX470 için ideal dir. kim fuzuli demiş bilmem ama yanlış bir beyan. ama daha üst seviye çözünürlük için GTx480 veya 5970 daha uygun olur.

böyle diyorsun ama çok laf attılar bana bu konuda

yok 1680 degil en az 1920 olması lazımmış

kim ne yapacakmış vs

neyse onlar kendilerini biliyorlar forumu takip edenlerde onlari biliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: annihilator

doğru yaparsan tehlikesi yok, fakat blokla bitmiyor iş, bir sürü şey lazım... uğraşılacak gibi değil

danger den firmasının web sitesinde termal macundu falandı filandı bayağı bir malzeme listesi var blokla birlikte gelen, sanırım complete set şeklinde yolluyorlar, Ankara'da da firebal isimli bir firma gördüm adamlar bu soğutma çözümlerinde uzmanlaşmışlar siparişi verip onlara da montajı yaptırabilirim...
  • http://www.vatanbilgisayar.com/corsair-cmpsu-950tx-cmpsu-950tx-950w-140mm-fanli-80-plus-guc-kaynagi/productdetails.aspx?I_ID=44733

Arkadaşlar son olarak birşey danışacağım. Malumunuz GTX 480 kadar olmasa da GTX 470i de soğutmak mühim iş. Güç kaynağını @demircibu arkadaşımızın tavsiyesiyle yukardaki gibi almaya karar verdim ama kasada iki seçeneğim var.

1. HAF 932 FULL TOWER:http://www.vatanbilgisayar.com/cooler-master-rc-932-kkn1-gp-haf-932--full-tower-siyah-kasa/productdetails.aspx?I_ID=36887#divDigerResimler

Eğer bunu alırsam Harddiski almayı erteliycem mecburen. Bunu alırsam Full tower olmasının falan çok fazla bir getirisi olur mu?

2. Nox Coolbay Hx Mid Tower: http://www.pclabs.com.tr/2009/08/24/nox-coolbay-hx-kasa-incelemesi/1/

http://www.hepsiburada.com/nox-coolbay-hx-mid-tower-kasa-psu-yok/ProductDetails.aspx?productId=bd999227&categoryId=1013#tablnk

Bu kasa da gayet hoşuma gitti. Materyali çok sağlam. Ve Full towera yakın boyutları

Tecrübeli arkadaşlar sizce 100 TL fark verip Haf 932 alsam mı yoksa 2. yazdığım kasa yeterli derecede işimi görür mü ?

Son olarak bu ikilemden de kurtarırsanız beni minnettar kalırım.

(Tabi sizin tavsiyeniz varsa sağlam uygun bir kasa esirgemeyin lütfen)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeRS..U..ZaLa -- 11 Mayıs 2010; 1:29:26 >

• beni de eklesenize loo gigabyte gtx480 kulübüne.
  • Girip test edip bakacaklarmış, mış ta mış mış.... Sıcak olmuyormuş, yok efem %66 yı geçmiyormuş fan hızı, peh peh...

Ben boşa konuşmuyorum arkadaşlar..

Deniyorum sonra yorumlarımı yazıyorum.

Bu kartlar çıkana kadar da en büyük savunucusuydum

Ama ben gözlük kullanmıyorum, hele de, "at gözlüğü" aslaaa!!!!!

Şimdi oyunlardan ss ler koyacağım, diyecekler ki " karta aşırı hız aşırtmışsın" Aşırtıcam tabiki.. Neden aşırtmayayım? En üst seviye kart alıcam, bir çok insanın aylık geliri kadar para ödeyeceğim, eee? neymiş stok hızlarında kullanıp keyfime bakıcakmışım.

Bende öyle bir durum yok arkadaşlar, benim benchlerimi, hız aşırtmalı kullananlar yada kullanıcaklar değerlendirsin o zaman

Ayrıca ben elimdeki bu hız aşırtılmış gtx 470 inde rahat rahat hız aşırtılmış bir 5870 le kapışacağınada ayrıca eminim, zaten 5850 yi hiç dikkate almam

Buyrun sıcaklıklar, oyun için "ss" ler ve fps ler.

İki tane kastıran oyundan örnekler koyacağım,

1. cpu i5 750 @3,99ghz. gtx 470@830-3800mhz. Fan: Auto,

BF2 1920X1080 ALAYI FULLL + 32x - 16x , Öyle hile hurda yok delikanlı gibi en düşük ve en yüksek yakalayabildiğim fps ler ve net sıcaklık hepsi mevcut. Bu oyunu oynadığım saat dün saat 18:00 civarlarıydı ve hava sıcaklığı 33+ derece , ortam sıcaklığıda 26 derece civarıydı, Hani ilgilenenlere hava 35 olunca çakar diyenlereLaf ola beri gele değil yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CESAJANS -- 11 Mayıs 2010; 9:26:08 >

• CESAJANS değerler güzel.Akşam mesai bitsinde benim 5850 ile bi kapıştırak hazır BF2 yüklüyken
  • quote:

Orijinalden alıntı: 666

CESAJANS değerler güzel.Akşam mesai bitsinde benim 5850 ile bi kapıştırak hazır BF2 yüklüyken

Aslında hakettiğin cevabı vermiştim ama sildirdiler

Ulen şakadamı yapamıyacaz, anlamadım ki???
  • Yapamazsın yasssakk
  • @CESAJANS o sağ alttaki durum bilgilerini veren program hangisiydi?

gayet faydalı bir şeye benziyor.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.